Ndjenja - 14

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per dashurine dhe seksualitetin

M A X
08-12-2010, 20:13:07

Burrat e martuar janë më xhentilë

Burrat e martuar janë më xhentilë dhe të shoqërueshëm sesa ata beqarë dhe mbi të gjitha evidentojnë më pak tipare të personalitetit negativ, si agresiviteti, tendenca për të gënjyer apo kryer akte kriminale.Përfundimin e ka nxjerrë një studim amerikan i bërë për 12 vjet mbi një grup prej 289 bin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
08-12-2010, 10:16:50

10 këshilla si të gjeni njeriun e duhur në internet

Nëse jeni vetëm dhe në kërkim të dashurisë – takimet online bëjnë një marrëveshje të madhe, veçanërisht në kuptimin nëse ju jeni shumë të zënë ose nuk keni takuar asnjë njeri të ri ose të përshtatshëm në rrjedhën jetës suaj.

M A X
03-12-2010, 16:09:00

Mungesa e besnikërisë, e shkruar në gjene

Të tradhëtosh mund të jetë gjenetike dhe fajtor është një variant i gjenit DRD4, që ka lidhje edhe me abuzimin ndaj alkoolit.Ky gjen i bën një kategori njerëzisht më "liberalë" dhe i influencon në sjellje seksuale të papërmbajtshme.Ky zbulim, që do të kënaqte me siguri një numër të madh njerëzis...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
01-12-2010, 08:01:03

Meshkujt ‘përballë’ dashurisë

Cilat janë disa prej arsyeve dhe detajeve që ndikojnë në ndryshimin emocional të meshkujve? Në lidhje me këtë flasin psikologë të njohur botërorë.Ajo që vazhdimisht ndryshon mes femrave dhe meshkujve, midis shumë fenomeneve të tjera, është pikërisht të dashuruarit. Duket se këta të fundit shpesh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
26-11-2010, 14:28:41

Mund të vdesësh nga dashuria

Shkencëtarët thonë se mund të vdesësh nga dashuria. Kur një prej partnerëve të ciftit mbetet vetëm, sigurisht nëse është në moshë të thyer, ka shumë mundësi që të takojë shumë shpejt në botën tjetër njeriun e dashur.Zbulimi erdhi pas një studimi të ekspertëve skocezë, të kryer të 58 mijë cifte t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-11-2010, 10:44:52

Sekretet për intimitet dhe romantizëm

Elementet e sferës erotike ëndrrat, fantazitë, pasionet dhe tabutë: Romantikë por praktikë. Besnikë, në letër. Një studim ekskluziv i "L'Espresso" ka zbuluar elemente të sferës erotike.Mes tyre flitet për ëndrrat, fantazitë, pasionet dhe tabutë. Pse duket sikur disa njerëz bëjnë gjithçka që duan...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
25-11-2010, 00:56:57

Kur ajo është dakord....

Qesh e sforcuar? Fik telefonin? Të thërret në emër? Janë këto disa nga mesazhet që një femër i dërgon pareshtur një mashkulli, për të cilin ndjen diçka.

Berni
23-11-2010, 01:45:21

Për t’i rikthyer dëshirën jetës në çift

Do të jetë më romantike të flisni për dashurinë, madje është e rëndësishme të kujtoni se dashuria është një emocion që vjen e shkon.Kur një çift është në fillimet e lidhjes se tij instinktivisht të dy partnerët kanë si prioritet lidhjen. Por me kalimin e kohës dhe jeta bëhet me e ndërlikuar mes ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
11-11-2010, 02:02:14

I mohojnë dashurinë me mulaten, varet 16-vjeçari

SHIJAK- Dashuria e ndaluar nga familja, dyshohet se është bërë shkak që një i mitur t’i japë fund jetës me flijim në litar. Tragjedia ka tronditur familjen Elezi në fshatin Gjepalaj të Shijakut, pasi nuk e mendonin kurrë se pas një debati, 16-vjeçari do të ndërmerrte aktin ekstrem. Z. Elezi ësht...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
11-11-2010, 01:32:28

Zbulo partnerin përmes cokollatës

Cokollata? Një pasion autentik. Ndjesitë që jep një cokollatë nuk janë të reja; dihet që konsumimi i saj është shumë e mirë për aspektin psikologjik.Por thuhet që ka edhe një marrëdhënie mes personalitetit dhe cokollatës. Sipas një studimi të fundit, cokollata, mbushja e saj, përbërësit e prefer...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: +ERELA+, Brentiani, BeRni

Shpiket prezervativi anti-përdhunim

+ERELA+
09-11-2010, 11:24:32
:? ;( :z
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
08-11-2010, 11:30:34

Dashuria, na heq dhimbjet fizike

Vizionit të dashurisë si një forcë lëvizëse ndaj gjërave, sipas studimit të fundit të studiuesve amerikanë në universitetin e Stanfordit, i shtohet edhe ai i konceptit si një ndjenjë që kapërcen edhe dhimbjet fizike. Sipas tyre, frymëzimi intensiv dhe plot pasion që jep dashuria, ka efekte të ha...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: mister x, shkodrane, BeRni

Si ta joshni partnerin kur kthehet në shtëpi?

mister x
05-11-2010, 16:48:26
ne shpulla .....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
03-11-2010, 16:47:35

Seksi zgjat jetën e meshkujve

Një aktivitet seksual i plotë dhë i pëlqyeshëm mbron burrat nga problemet kardio-vaskulare.


Pergjigje nga: Trendafili i kuq, mister x, BeRni

Dashuria me lule

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
26-10-2010, 22:31:05

Ji krijues dhe ne shtrat!

Edhe po të jesh nga ato gra që dinë ta shijojnë seksin, ia vlen të eksperimentosh në shtrat. Sipas ekspertëve mbi seksin, njerëzit zakonisht përsërisin të njëjtat pozicione në shtrat dhe kjo sjell rutinën. Kur nuk ka një ndjesi risie, nivelet e dopaminës, e cila është e lidhur direkt me eksitimi...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-10-2010, 00:47:42

Truri, një çast për t’u dashuruar

Për t’u dashuruar mjafton një e pesta e sekondës dhe kur ndodh shkaktohet një eufori, njësoj sikur pi kokainë.Përfundimin e ka nxjerrë një studim i Universitetit të Syracuse, i publikuar në Journal of Sexual Medicine.Edhe pse thuhet se zemra nuk komandohet, dashuria është një ndjenjë më shumë “s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
22-10-2010, 01:21:21

Vetëm 50 ditë në vit kënaqemi me seks

Kur mblidhen orët apo minutat e argëtimit të nxehtë në shtrat, mesatarisht personat gjatë vitit shijojnë 50 ditës kënaqësinë e seksit. Nëse kjo ju duket pak, menjëherë prej sot filloni në ngritjen e mesatares personale.Gratë mesatarisht bëjnë dashuri 47 ditë, tre orë dhe 36 minuta.Personi mesata...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-10-2010, 15:33:18

Shkaqet e xhelozisë

Zakonisht, xhelozia krijohet nga perceptimi që njëri partner tërhiqet nga dikush tjetër. P.sh. femrat ndjehen xheloze për kohën që të dashurit e tyre e kalojnë në familje ose me hobin e tyre. Xhelozia është më intensive kur thyhet romanca, ngaqë partneri tërhiqet ndaj një personi tjetër.

Berni
15-10-2010, 10:27:51

Si bëni seks në shtrat? E tregon ngjyra e të brendshmeve

Jeni një dashnore e relaksuar, partnere e zjarrtë apo një dominuese e vërtetë? Sesi jeni në një lidhje sentimentale, këtë e tregojnë të brendshmet femërore që ju preferoni të mbani, të paktën sipas një sondazhi të kohëve të fundit nga një psikolog britanik.Sipas hulumtimit të tij, ngjyra e të br...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
14-10-2010, 20:18:50

Dashuria zbeh dhimbjen

Dashuria është një ilac i fuqishëm kundër dhimbjes fizike. Këtë e bën të ditur një studim amerikan që thekson se “kura” është më efikase në fillimet e një lidhjeje pasionante.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
14-10-2010, 19:39:31

Ndalohet prodhimi i Viagras për femra, shkaktonte depresion

Lamtumirë "Viagra e trëndafiltë". Kompania që ishte duke prodhuar substancën seksuale femërore, e ka ndaluar atë për mosfunksionim seksual te femrat dhe shkaktim të depresionit.Kohët e fundit agjencia rregullatore e drogave të SHBA, ka dhënë një mendim negativ lidhur me prodhimin e kësaj substan...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


M A X
11-10-2010, 23:23:22

Test për kohëzgjatjen e dashurisë

Shtatë vjet më parë, Beigbeder Frederic tronditi themelet e shoqërisë me librin ”Dashuria zgjat tre vjet”.Në këtë libër, shkrimtari francez publikoi të dhëna statistikore, biokimike dhe eksperiencën personale, duke dhënë një datë skadence për dashurinë. Por ndryshe mendojnë kërkuesit e Universit...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
10-10-2010, 21:10:02

5 arsye pse duhet ta harroni ish-in tuaj

Shumë njerëz harxhojnë kohë të gjatë për të harruar ish-in e tyre, pasi ndahen nga ai/ajo. Disa prej tyre duan muaj, ndërsa të tjerë duket se nuk e marrin veten kurrë. Studiuesit kanë arritur në përfundimin se gjendja e kujtimit të ish-it ndikon negativisht, jo vetëm në shëndetin tuaj mendor, po...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: mand, notorious, shejtania

Më mirë nje ndarje apo nje tradhti?

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: molerii, the lady, cvetko

Sekretet e dashurisë

molerii
08-10-2010, 23:13:37
**********
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
07-10-2010, 08:27:11

Sekretet e një lidhje dashurie, ja 5 faktorët

TIRANE- Pëlqimi është hapi i parë, por më pas kur futesh në bisedë mund të kuptosh që tërësia e gjërave të përbashkëta është shumë më e madhe nga sa e kishe menduar në fillim. Me një person të tillë ke dëshirë që të lësh edhe një tjetër takim për ta thelluar më tej njohjen dhe dalëngadalë e kupt...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Boreas, alegri, Lisa

Lulet, dhurata më e bukur per nje takim....

Boreas
06-10-2010, 20:35:07
...por per cokollata
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-10-2010, 11:29:10

Truri në dashuri ka 12 qarqe të ndezur

Një fotografi e “trurit të dashuruar” ka treguar se të gjitha zonat neutrale janë ndezur nga kjo ndjenjë.Bëhet fjalë për 12 zona cerebrale të ndryshme.Ekspertët kanë parë edhe zonën neutrale që reagon e para sapo personi sheh partnerin.Kërkimi është kryer mbi 120 të dashuruar nga Stephanie Ortig...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
03-10-2010, 12:50:56

A jeni të lumtur në dashuri?

Mund të jem i/e lumtur në dashuri? Sa ia bëjmë vetes këtë pyetje... Për ta kuptuar nuk ka nevojë që të lexojmë manuale dhe libra psikologjie që janë në treg; mjafton të shohësh brenda vetes dhe t'i japësh përgjigje të sinqertë këtyre 13 pyetjeve"1. Pse ka nisur raporti dhe cfarë ka speciale? Esh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe