Ndjenja - 15

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per dashurine dhe seksualitetin

Pergjigje nga: shejtania, Merakliu, steriotipi B

Ja arsyet e vërteta që i shtyjnë femrat drejt seksit

Shej
30-09-2010, 10:41:45
Më i mirë se ibuprofeni 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: niku03, alegri, tinkaa

Dashurine apo parane?

*Niku*
29-09-2010, 13:26:12
dashurine
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
29-09-2010, 00:28:18

Vajzat nxjerrin, virgjërinë në “ankand”

Vajza nga mbarë bota shfrytëzojnë trupin e tyre për t’u bërë të pasura, madje prej shumë kohësh, një gjë të tillë e bëjnë edhe adoleshentet, të cilat “nxjerrin në ankand” virgjërinë e tyre.

Berni
27-09-2010, 09:17:17

Seks i pambrojtur, shqiptaret rrezikohen nga semundjet

Mungesa informacionit per perdorimin e masave mbrojtese gjate aktit seksual, ben qe nje pjese e mire e popullates shqiptare te preket edhe nga Semundjet Seksualisht te Transmetueshme. Sipas te dhenave nga mjeket e fushes pikerisht gjinekologe dhe androloge rezulton se 11 per qind te femrave dhe ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: mister x, erlehta, Trendafili i kuq

Meshkujt romantik? nuk ekzistojne me!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: Lisa, Lefter

E dashur, të pëlqeu seksi!?

Lisa
17-09-2010, 05:32:41
hihihiiiiiii
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: pocholoca, Brentiani, ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ

Këmbët e femrave, pjesa ku joshen meshkujt

PochoLoca
11-09-2010, 14:43:35
....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, BeRni

Kur jashtë bie shi...

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Pergjigje nga: titi labi, erlehta, BeRni

Të dashuruarit, larg mjekëve

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-09-2010, 19:57:28

Feromonet, sekreti i joshjes

Pse nje femer joshet nga lloji i caktuar mashkulli e jo nga te tjere?Mund te ndodhe qe kjo te kete te beje me substancat qe quhen feromone. Nese ju ka ndodhur ndonjehere qe te ndjeni nje dehsire te madhe seskuale ndaj nje personi, i cili nuk ju pershtatet ne asgje atehere dijeni se ne ato moment...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-09-2010, 18:30:21

Femrat kur nuk duan te bejne dashuri, genjejne

Grate ne mbare boten kane nje justifikim te perbashket, kur nuk duan te kene kontakt intim me partnerin e tyre: me dhemb koka. Sot eshte zbuluar se grate thjesht genjejne me dhembjen e kokes, e cila eshte shnderruar ne manover femerore. Nje studim shkencor ka bere te ditur se behet fjale per nje...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
03-09-2010, 15:21:05

Sekretet e një lidhje romantike

Ka raste që kur takojmë për herë të parë dikë të gjinisë së kundërt e vëmë re menjëherë se jo vetëm kemi gjëra të përbashkëta, por edhe tërhiqemi në një mënyrë shumë të veçantë. Kjo është një premisë për të vazhduar më pas një tjetër lloj marrëdhënie, sigurisht nëse bëhet fjalë për një reciproci...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: titi labi, Trendafili i kuq, Brentiani

Ushqimi rrit epshin seksual

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lepulushja, BeRni

Roli i puthjeve

sorelina
26-08-2010, 20:12:18
Eshte domosdoshmeri 
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-08-2010, 15:17:19

Grindjet në çift, në emër të dashurisë, janë konstruktive

A do të pajtohemi?Gjithkujt i ndodh të grindet me të dashurin edhe gjatë pushimeve. Për fatin e mirë, relaksi i shkurton hatërmbetjet dhe i afron më shumë dy persona. Ja se si t’i dhurosh një shans të dytë të dashurit ose të dashurës pas një diskutimi apo grindjeje që e ka ftohu...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
25-08-2010, 15:09:32

Si të reagojmë ndaj tradhtisë së partnerit

Ndodh shpeshherë që njëri prej partnerëve të çiftit tradhton tjetrin. Çfarë duhet bërë në këtë rast? Duhet prishur kjo lidhje, duhet kapërcyer apo... Tradhtia është ana më e errët e një raporti dashurie, e cila shkakton dhembje, zhgënjim, vuajtje, frikë të vazhdueshme, humbje besimi, zemërim dhe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-08-2010, 15:59:13

Seksi dhe shëndeti

Ekzistojnë njëzet (20) arsye që seksi dhe dashuria ndikojnë në bukurinë dhe në shëndetin e femrave dhe të meshkujve.

Berni
15-08-2010, 22:12:35

Që çifti të mos kthehet në një “bombë” shpërthyese…

Për funksionimin e mirë të një lidhjeje mes një mashkulli dhe një femre ka shumë mënyra dhe sekrete: besnikëria, një mirëkuptim kimik seksual, një përkujdesje e vazhdueshme për marrëdhënien, shkëmbimi i përvojave. Shkenca fut këtu edhe AND-në e personave.Çfarë e bën të fortë një marrëdhënie? Kjo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
11-08-2010, 16:08:41

Ndryshimi i intimitetit në çift

Në kërkime të ndryshme, të gjithë çiftet kanë pohuar se edhe pse jo shumë e kënaqshme, jeta e tyre seksuale në çift ishte më e mirë se ajo që mund të merrnin jashtë saj. Ndjesia se magjia është venitur shkaktohet nga shuarja e adrenalinës.

Berni
10-08-2010, 23:58:49

Detajet që s'duhet t'i mungojnë jetës në shtrat

Për të pasur një marrëdhënie të mirë është e rëndësishme që të kombinohen dy faktorë: Dashuria dhe seksi. Dashuria është një ndjenjë që lind natyrshëm ndaj edhe mundësitë për të dhënë këshilla janë të pakta. Ndërsa për sa i përket jetës në krevat ka disa mënyra, të cilat mund të vijnë natyrshëm,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Trendafili i kuq, ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ, erlehta

Vajza dhe Djali....

ßåßy ღ
09-08-2010, 14:25:33
Dashuria..
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-08-2010, 16:07:23

Ekspertët tregojnë 5 arsye për të cilat e vlerësojmë seksin

Marrëdhënia seksuale do t'ua lehtësojë jetën vetëm nëse ajo ju përshtatet dhe është ekzaktësisht për ju. Një lidhje e cila vetëm sa arrin të mbijetojë nuk mund të sjellë kënaqësinë e dëshiruar. Nëse marrëdhënia ju përgjigjet juve, kultivon dhe rrit intimitetin emocional, atëherë janë të pakta gj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe