Ndjenja - 16

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per dashurine dhe seksualitetin

Berni
03-08-2010, 17:00:15

Bashkëjetesa, përmirëson erosin dhe jetën në çift

Përveçse shërben si kohë prove për ta njohur më mirë partnerin para se të merret vendimi final për martesë, duket se bashkëjetesa, shërben për të përmirësuar edhe seksualitetin në çift.Një fakt të tillë e bën me dije një studim i fundit i kryer nga Instituti “Key Stone” në Britaninë e Madhe, sip...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
29-07-2010, 16:25:27

Studimi, gjashte problemet seksuale tek femrat!

New Jersey (lajmifundit)Kjo mund të tingëllojë si një titull nga Cosmosi, por një sondazh i publikuar në Gazetën e Shoqatës Britanike të Kirurgëve të Urologjisë gjen se gati dy të tretat e grave raportojnë mosfunksionim seksual. Problemi i më i përmendur në mesin e grave është mungesa e...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
20-07-2010, 15:08:02

Silikoni nuk i zgjidh problemet në çift

Kjo vlen për vajzat që po mendojnë të bëjnë ndonjë rregullim të vogël në trupin e tyre. Sipas një seksologeje, femrat nuk duhet t’i nënshtrohen kirurgjisë estetike, për të zgjidhur krizat në çift.Numri i femrave që iu nënshtrohen ndërhyrjeve kirurgjikale estetike po rritet dita-ditës. Edhe atyre...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Lepulushja, Trendafili i kuq, BeRni

Femrave iu pëlqejnë meshkujt me mjekër

sorelina
19-07-2010, 12:31:55
Mua sme pelqejne fare.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-07-2010, 00:50:42

Femrat duan dashuri, meshkujt seks

Hulumtimet shkencore tregojnë se ekzistojnë dallime të rëndësishme në mes meshkujve dhe femrave jo vetëm në fuqinë fizike por edhe në funksionet e shumta psikike dhe neuropsikiatrike, siç janë perceptimi, njohja dhe afektiviteti.

Berni
11-07-2010, 12:50:03

Meshkujt dhe zonat e epsheve

Shumica e femrave mendojne qe, meshkujt parapelqejne te preken intimet, por realisht kane disa zona teper sensuale te trupit te tyre ku parapelqejne te stimulohen. Nder to, permendim:

Berni
06-07-2010, 17:22:36

Përse meshkujt tradhtojnë? ... edhe të bukurat

Nuk është faji juaj nëse meshkujt tradhtojnë. Ka ndodhur dhe duket se do të ndodhë gjithmonë. Madje rasti vjen edhe kur përkrah tyre kanë femra vërtet të bukura e të suksesshme. Ja disa prej rasteve dhe faktorëve më të njohur që i çojnë meshkujt drejt tradhtisë.Shumë meshkuj nuk mund të jenë dot...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
06-07-2010, 16:57:56

Këshilla për të rikthyer pasionin në një lidhje

Sipas të dhënave më të fundit tek shumë femra pas kalimit të viteve, vihet re se pasioni i tyre gjatë seksit zbehet, ndaj edhe jeta e tyre seksuale nuk është më ajo e para. Sipas studiueses Laura Berman është e mundur të rikthehet pas ky pasion, edhe pse jo në të njëjtin nivel që ka qenë dikur.<...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
05-07-2010, 15:24:22

Dashuria nuk do ngutje

Specialistët janë të një mendjeje: dashuria ka më shumë nevojë për kohë. Në një botë që ecën me shpejtësi, edhe çastet e dashurisë janë të papërmbajtshëm. Por t’i kushtosh vetes disa çaste më shumë dhe të braktisesh në krahët e slow-sex, mund të shpëtojë çiftet në krizë.

Berni
04-07-2010, 21:03:52

Si ta njihni personin i cili dëshiron seks për një natë?

Nëse vet nuk e keni zbuluar, ky hulumtim mund t’ju ndihmojë kërkimin për një lidhje për një natë. Përgjigje në pyetjen se si mund të dimë nëse ndonjë person është i interesuar për seks për një natë, që të mos humbim minuta të vlefshme për komunikim të panevojshëm, është në fytyrën e saj.

Berni
01-07-2010, 15:43:54

Puthjet – paralojë deri te seksi i mirë

Puthjet e tilla shpesh janë paralojë e mirë, e cila na çon deri në seks të mirë. Puthjet e tilla ndodhin gjatë seksit kur përdhelemi me partnerin si shenjë e afërsisë dhe shfaqjen e dashurisë.Puthja është fillimi, mesi dhe fundi i seksit apo ledhatimit. Le të jetë gjithmonë i nj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
29-06-2010, 16:09:49

Mesazhet telefonike, të tradhtosh me tekste

Meshkujt dhe femrat janë përfshirë në histori tradhtish e marrëdhëniesh të paligjshme që në fillim të kohëve. Sot në epokën e celularëve dhe internetit gjërat janë lehtësuar shumë nga njëra anë, sikundër edhe janë vështirësuar në një tjetër këndvështrim.Partnerët, që në fillim të kohëve e kanë t...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-06-2010, 15:51:51

Ku ndryshojnë epshi, dashuria dhe seksi nga njeri-tjetri

Ku ndryshojnë epshi, dashuria dhe seksi nga njeri-tjetriKënaqësia seksuale, kjo veçori e jona për seksin, na ka bërë të sillemi më nazelinj në marrëdhëniet seksuale. Në vend që t’ia kërcejmë një femre, thjesht sepse ajo është në ashk (oestrus), siç bëjnë të gjitha kafshët, ne zgjedhim shumë kur ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


Berni
19-06-2010, 16:01:54

Çfarë mendojnë meshkujt kur bëjnë seks

“Djemtë janë krijesa vizuale” thotë Maxwell. “Kur e shofin që goca është e eksituar, mjafton për ata.”Nuk është ndonjë sekret i madh se meshkujt gjatë kohës që bëjnë seks meshkujve iu punon truri në kokë aq sa iu punon miku poshtë. Por nuk ka të bej se çfarë mendojnë, ndërsa për...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-06-2010, 00:05:05

Femrat dhe meshkujt, dëshira të njejta seksuale

Nuk ka rëndësi se sa shumë jepeni pas një femre për ta bërë atë për vete, sa romantikë tregoheni për t’i shtuar edhe më shumë pikë vetes, kur vjen fjala për seks meshkujt marrin atë që japin.Shpesh meshkujt mendojnë se dëshira seksuale e femrave është e ndryshe nga ajo që ata shfaqin vetë. Por s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
13-06-2010, 18:31:37

Seks i nxehtë deri në mëngjes!? Ja strategjia!

Një orgazëm fantastike çdo natë është më shumë se sa kanë shpresuar pjesa më e madhe prej nesh - por a mund ta bëni partneren të ulërijë emrin tuaj në seanca të shumëfishta seksi, deri sa të ketë dalë dielli? Dhe të mos jetë false!Nuk ka asgjë më eksituese, apo jo? Fatkeqësisht,...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: vullkani, perroi, shejtania

Perse tradhtojnë femrat?

vullkani
13-06-2010, 17:54:22
se e kane ne gjak
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Boreas, fjonacr7, Trendafili i kuq

Seksi, “mëkat” për vajzat, lojë për djemtë !

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-05-2010, 12:18:28

Spraji i dashurisë

Nje lajm i mirë për të gjitha femrat që kërkojnë pak më shumë vëmendje nga meshkujt e tyre.Edhe mashkulli më mospërfillës tashmë e ka një “ilac” që mund t’i bëjë ata romantikë të vërtetë. Mjafton një spraj me bazë ositoksine dhe femrat kanë fituar gjithë vëmendjen e mundshme. Spraji i dashurisë ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
22-04-2010, 01:47:26

Së shpejti ‘viagra’ për femra

Së shpejti ‘viagra’ për femraNjë pilulë e re e cila vepron ngjashëm sikurse viagra te meshkujt, do t’u ndihmojë miliona femrave që më në fund të përjetojnë një ‘orgazëm eksploziv’.Shkencëtarët kanë zbuluar një substancë, e cila shton eksitimin seksual te femrat dhe kështu rrit g...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: kijameti, sandrina, endrrimtare

Cilat jan fantazit tuaja erotike

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: kijameti, sandrina, Duana

Cka do te thote "T'ia falesh veten dikuj tjeter"

Kijameti
21-04-2010, 12:28:24
dashuri e paster!
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

ßåßy ღ
06-04-2010, 11:50:15

Një e treta e çifteve, tradhëtojnë!

Monogamia nuk bën për të gjithë; të paktën një e treta e partnerëve tradhëtojnë njëri-tjetrin, shpesh me miqtë e përbashkët. Ky është konkluzioni i një studimi të universitetit të Iowa-s, publikuar nga revista "Perspectives on Sexual and Reproductive Health".Kërkuesit intervistuan 783 të rritur ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe