A do te dashuronit shoqen ose shokun tuaj te ngushte? - 3 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A do te dashuronit shoqen ose shokun tuaj te ngushte?

A do te dashuronit shoqen ose shokun tuaj te ngushte?

· 209 · 23232

 • Postime: 5022
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#50 ne: 05-04-2005, 09:41:16
lisa ke te drejte  ;)
zemren nuk mund ta komandojm ne kshuqe edhe shoqen mund ta durosh ;)

 • Postime: 792
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#51 ne: 05-04-2005, 15:14:40
Gesti ndoshta por mendoj se vetem kur e ke moter te vertet (ne gjak) atehere mund te te mos te lindin keto ndjenja por nese eshte nej shoqe e ngushte eshte nje probalitet shume i madh qe te te lindin ndjenja dashurie....pastaj eshte gje tjeter nese ti do ta merrje ate hap t'ia thoje si ndjeheshe (si rezultat i mundesise se mund te shkaterrosh nje shoqeri) gjithsesi ne kohen e duhur ne monetin e duhur pse jo une do t'ja thoja nuk kishte arsye pse duhet te vazhdoja te vuja nese mund te egzistonte mundesi aqe mund te isha e lumtur ....e nese jo nuk jemi femije do te dinim te reagonim edhe ne keto lloj situatash :???

ashtu eshte 100% vertet eshte veshtir pak ne keto situatash por me ne fund duhet me vendos po apo jo

 • Postime: 505
 • Karma: +1/-0

#52 ne: 05-04-2005, 17:40:02
po ma ndjeu pse mos ta dashuroj ..ska noi gjo tkeqe

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#53 ne: 06-04-2005, 05:41:50
LISA DAKORD DHE UNE ME KETE MENDIM JAM POR SUPOZOJME NESE TI KE NJE SHOK TE NGUSHTE DHE AI NDJEN NJE GJE PER TY E CILA QUHET DASHURI DHE TI NUK NDJEN ASGJE PER TE ,DO TE VIJ KOHA QE AI ME TY DO TE PRISHET DHE NUK DO TE KETE ME AS SHKEMBIME FJALESH ME TY, UNE QE E THEM KETE E KAM KALUAR NJE HERE TEKSTUALISHT DHE PO JU THEM SE SI VEPROJ AJO.
U DASHUROVA PAS NJE SHOQE KLASE DHE SHUM SHOQE PARA 4 VJETESH DHE TANI KA ARDHUR KOHA QE DHE NE RRUGE NUK ME FLET SEPSE AJO PERFITOJ NGAQE UNE VUAJ PER TE DHE AJO ME KA NDRYSHUAR SHUM SEPSE NJRIU NJIHET KUR I NDODHIN E JO KUR SI NDODHIN DHE I MER THJESHT PARASYSH.
 NESE VAZHDONI QE TE FLASIM RRETH KESAJ TEME DO ME BEHEJ QEFI SEPSE KETO JANE TEMAT ME TE BUKURA TEN KESAJ MOSHE TE PERSHENDES SHUM :pafshim :pafshim

 • Postime: 350
 • Karma: +1/-0

#54 ne: 06-04-2005, 05:56:14
Kjo eshte mrekullia e njeriut, mundesia per te ndryshuar per tu rinovuar dhe per te shikuar gjera ne kendveshtrime te ndryshme.

Ngrihesh nje megjes nga gjumi dhe shikon se nje dicka ka ndryshuar nga  vetja jote.

Mbush 30 vjec dhe shikon se dicka ka ndryshuar nga vetja jote.

dhe cdo minute qe kalon shikon se gjithcka ndryshon ndoshta dhe shoqen e shikon ndryshe.

NE FUND TE FUNDIT PRINCIPI BASE ESHTE RELATIVITETI I JETES DHE TE  GJERAVA QE NA NDODHIN.
pra befasia.

 • Postime: 533
 • Karma: +0/-0

#55 ne: 06-04-2005, 06:51:39
qelluar e perte qelluar

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#56 ne: 11-04-2005, 13:18:47
o hatixhe o yll mendoj se e ke bagim se aty ka pasur dashuri dhe vetem dashuri e asgje tjeter pos dashuris
  p.s plotesohem plotesisht me ty indrit

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#57 ne: 13-04-2005, 18:14:46
Per mendimin tim te dashurohesh me shokun apo shoqen tende do te ishte gjeja me e bukur qe mund te ndodhte ne jete sepse do te dashuroheshe me nje person i cili/e cila ka qene pjese e jetes tende me pare dhe e ke njohur kaq mire saqe ka lindur nje ndjenje kaq e bukur dhe e sinqerte sic esht dashuria.
Un do te isha shume e lumtur nese do te kisha nje shok me te cilin mund te dashurohesha, por fatkeqesisht nuk kam :(
Por nga ana tjeter duhet pasur kujdes sepse nese lind nje ndjenje e tille dhe esht vetem e njeanshme atehere shoqeria do te merte fund sepse dikush do te lendohej ne kete mes.
Un kam humbur shoke shume te mire vetem se nuk kam mundur tja kthej ne te njejten menyre ndjenjen qe ato kishin ndaj meje.

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#58 ne: 14-04-2005, 17:13:22
 pajtohem plotesisht me lisen se pas nje shoqerie lind edhe dashuria prandaj un u dashurova ne shoqen time qe sot ajo nuk eshte me afer meje as si shoqe por as si e dashur ka mbet vetem

 • Postime: 1937
 • Karma: +0/-0

#59 ne: 16-04-2005, 10:24:53
PO KJO ASHT QE GJE ME KA NDOLL MU  PO ASHT SHUM E VESHTIR TE DUASH E MOS TE JESH E ZOJA ME JA THEN

 • Postime: 1621
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#60 ne: 18-04-2005, 17:06:10
Fatit nuk i dihet...

 • Postime: 233
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#61 ne: 19-04-2005, 05:31:22
Ashtu osht si dihet por une e konsideroj si vella ate

 • Postime: 1937
 • Karma: +0/-0

#62 ne: 19-04-2005, 19:05:27
eeeeeeeh dashuri moj dashru ishalla bien me kry ne hi

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#63 ne: 20-04-2005, 19:30:06
LISA DAKORD DHE UNE ME KETE MENDIM JAM POR SUPOZOJME NESE TI KE NJE SHOK TE NGUSHTE DHE AI NDJEN NJE GJE PER TY E CILA QUHET DASHURI DHE TI NUK NDJEN ASGJE PER TE ,DO TE VIJ KOHA QE AI ME TY DO TE PRISHET DHE NUK DO TE KETE ME AS SHKEMBIME FJALESH ME TY, UNE QE E THEM KETE E KAM KALUAR NJE HERE TEKSTUALISHT DHE PO JU THEM SE SI VEPROJ AJO.
U DASHUROVA PAS NJE SHOQE KLASE DHE SHUM SHOQE PARA 4 VJETESH DHE TANI KA ARDHUR KOHA QE DHE NE RRUGE NUK ME FLET SEPSE AJO PERFITOJ NGAQE UNE VUAJ PER TE DHE AJO ME KA NDRYSHUAR SHUM SEPSE NJRIU NJIHET KUR I NDODHIN E JO KUR SI NDODHIN DHE I MER THJESHT PARASYSH.
 NESE VAZHDONI QE TE FLASIM RRETH KESAJ TEME DO ME BEHEJ QEFI SEPSE KETO JANE TEMAT ME TE BUKURA TEN KESAJ MOSHE TE PERSHENDES SHUM :pafshim :pafshim

Gesti ....te them te drejten eshte e veshtire te diskutosh per eto tema se gjithkush i koncepton ndryshe ...une si femer po te me kishte shprehur dashurine e tij shoku im me i ngushte (dhe nuk do te ndjeja dicka me shume se shoqeri per te ) do t'ja thoja por kurrsesi nuk do ta humbja shoqerine e atij personi sepse ai person qe me dashuron mua do te thote qe me vlerson e me cilson i pelqej uen si person keshtu sic jam...dhe keto jane gjar me shume vlera...gjithsesi do t'ja kisha thene te drejten se une nuk ndjeja asgje per te se nuk e ksha pare kurre me syrin e nje te dashuri por nese nuk do te isha ne nje lidhje tjeter do ti kerkoja kohe ku te me jepej mundesi ta njihja jo vetem si shok por duke e pare si nje njeri qe neser edhe mund te jet i dashuri im.....sigurisht edhe ai te me njihte mua sepse njerzit me shoket flasin ndryshe veprojne ndryshe dhe me nje njeri qe e shikojne si nje shans reagojne e flasin ndryshe....
por une personalisht do ja thoja ...do ta nxirrja dufin tim sepse pa ja thene nuk do ta dia kurre se c'mendonte ai per mua .....dhe nese do ti largohej asaj shoqeria hec bab se nuk paska qene shok sic e mendoja une :???

 • Postime: 5
 • Karma: +0/-0

#64 ne: 21-04-2005, 04:37:58
e dini qfare ju forumista te nderuar nga ana ime desha te shpreh te verteten nese sme besoni pyeteni anetarin e zjarrte camin, une jam ne gjimnaz dhe me te vertete jam dashuruar ne shoqen time te ngushte edhe qe nga dita e pare jemi ne nje sy tjeter a me kuptoni por ne fund pas gjithe atyre shpresave tha me vjen keq por ne nuk mund te gjejme nje gjuhe te perbashket sepse gjithmone grindeshim lehte edhe une jam pajtuar me mendimin e saj edhe pse me ka thene qe nuk ka ndjere asgje per mua une e di se ajo me don edhe a e dini pse sepse ajo me ka thene se nuk mund te jemi bashke se ka ka denuar zoti por gjithmone do te dua se smundem pa ty ju lutem une fola sinqerisht dhe pres pergjigjje nga te gjithe pershendetje nga forumisti i ri platoni

 • Postime: 9
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#65 ne: 21-04-2005, 05:36:42
te dashurosh shoqen ose shokun e ngushte nuk ka agje tragjike ne kete mes sepse perderisa jeni shoke te ngushte keni disa gjera te perbashketa,keni disa mendime te njejta,keto te bejne te ndjeni dicka per njeri-tjetrin dhe pak nga pak shtohen ndjejat dhe kthehen ne dashuri.dashuria eshte ndjeje qe te vjen aty ku nuk e pret

 • Postime: 950
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#66 ne: 23-04-2005, 15:06:56
ka shume per te lexuar nuk do ti lexoj te gjitha por per mendimin tim nuk besoj se eshte gje e keqe te dashurosh shokun ose shoqen tende..... its a feeling that you cant help it

 • Postime: 1666
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#67 ne: 23-04-2005, 15:21:48
jam plotesisht dakort, zemra nuk komandohet. Jojo:

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#68 ne: 24-04-2005, 11:49:50
E kisha dashuruar nese do ma thoshte zemra.

 • Postime: 155
 • Karma: +0/-0

#69 ne: 28-04-2005, 15:18:58
Nese Shoqeja ime eshte e Bukur ah kjo eshte mendje jo se du por Themra done me be Dashurri me te ;) si s'keni gjynah me i fole keto llafe ketu se i bete Gocat e Cunat te shkullen Shkyhen* se mos me keq kupetoni:P ;)

 • Postime: 1937
 • Karma: +0/-0

#70 ne: 28-04-2005, 18:53:54
ukukuk qe me kurite mor daj lol maje mor gojen pak mos te ikun ato gishta veq per sherr lol

 • Postime: 1031
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#71 ne: 28-04-2005, 19:29:12
hmmm pyetje interesante kjo....
ku i dihet si lind puna...eshte gje qe nuk e vendos dot un po zemra ime ;)
nga nje ane me mir se e njef me mir hehe :P

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#72 ne: 29-04-2005, 01:56:57
Uuuuuuuuuuuu shume njerizem ketu po ca behet ketu nerezzzzz na thuni edhe ne te vime te bejeme njerez lol

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#73 ne: 29-04-2005, 01:58:55
Persa i perket temes une vallaj nuk do ta kisha bere kurr nje gje te tille po varet nuk situata :)

 • Postime: 1666
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#74 ne: 29-04-2005, 08:30:12
Me fal qe te dashuroj
Por eshte ndjenje qe dot se ndaloj
Nuk jam une qe te dua
Por eshte zemra ime qe s'pyet per mua...
:)

Temat e fundit