A do te ishit martuar me nje mashkull afrikan? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A do te ishit martuar me nje mashkull afrikan?

A do te ishit martuar me nje mashkull afrikan?

· 199 · 12905

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

ne: 14-12-2008, 20:20:18

Pashe rastesisht disa fotografi te modeles gjermane Heidi Klumm me bashkeshortin e saj Seal, dhe me erdhi ne mendje nje pyetje per vajzat e forumit:
 
Do te martoheshit ju me nje burre afrikan?
 • Postime: 12151
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 14-12-2008, 20:33:04
...ohhh sa me pëlqen kenga e tij "Kiss from a rose"...

me siguri Perroi do të thotë..po pergjigja.. :D

do i përgjigjem..por me vonë.. :D :)

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 14-12-2008, 20:35:22
jojo kurre!
kjo me pelqen haidi teper por kur ja shof te shoqin me neveritet dhe kjo ,,,baaaaa pa kombinim hmmmjo))

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 15-12-2008, 00:01:23
..Patjetër qe poooo nëse do ta dashuroja me gjithë zemër ;)..
« Editimi i fundit: 18-09-2010, 14:06:55 nga ♥Delight♥ »

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 15-12-2008, 19:03:18
Baby,une bera vetem 1 pyetje, nuk bera asnje koment.

Shpresoj qe ty te te plotesohet deshira sa me shpejt, te dashurosh me gjithe zemer ndonje afrikan dhe te martohesh me te.
Po t'u plotesua kjo deshire , dergo ndonje foto ketu ne forum qe tju shohim.

Do me behej qejfi shume per ty :)

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 15-12-2008, 23:27:18
..Perroi ndoshta se din por une e kam burrin edhe e kam si rrush Prishtine dhe nuk kam ndonje ankim per kete.. ;)..

..Ne ate shkrim vetem dhashe mendimin tim..thjesht e urrej racizmin....ka plot vajza shqiptare ketu ne London qe jane te lidhura biles dhe te martuara e me femije me njerez te nje race tjeter..Afrikan dhe Indian mundesisht..kjo sdo te thote asgje..ka edhe djem shipetar qe jane te lidhur dhe te martuar me raca te ndryshme....kjo eshte pune e atyre dhe nuk me intereson... :).

..Pra si perfundim "Kurre mos thuaj kurre"..

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 16-12-2008, 15:49:13
Hmm!!!
Po u pergjigja ashtu si mendoj, do t'me thoni qe jam raciste, por une ne fakt nuk jam.
Nuk mendoj qe njerezit me ngjyre meritojne ose vlejne me pak se une qe jam e bardhe.... as nuk i urrej, as nuk i paragjykoj.
Une s'kam pas rastin te njoh mire kete rase.......edhe pse ka sa te duash ketu ku une jetoj, jo pse s'kam dashte te shoqerohem me ta, por s'me eshte dhene mundesia.

Tani te kthehem te pergjigja..... jo s'do te martohesha me nje te races se zeze. Sepse......femijet qe do dilnin nga kjo lidhje do te dilnin edhe ata me ngjyre, pasi gjenet e races se zeze jane me te forta...... dhe meqe fatkeqesisht ka plot njerez qe paragjykojne njerzit me ngjyre apo te them edhe ka njerez qe jane racist, nuk do te doja qe femijet e mi, ta kene jeten e veshtire meqe nuk jane te bardhe.

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 16-12-2008, 22:05:15
Kenga ime, nuk është problemi tek ngjyra e lekures, problemi është tek truri. Afrikanet e kanë trurin 1/3 me te vogël se europianet dhe si rrjedhim edhe nr e neuroneve e kanë me te pakte dhe kanë IQ (intelekt) me te ulet. Shkencerisht llogaritet qe ata janë 200 mijë vjet evolucion pas europianeve.

Nga martesat mes te bardheve dhe te zinjve lindin fëmijë qe quhen mulate.
Karakteristika e fëmijëve mulate është IQ e ulet dhe agresiviteti. Shembulli tipik i shteteve me popullsi mulate është Brazili.

Politikat e sotme, emigracioni nga Azia dhe Afrika , martesat interraciale dhe perzierja e popullsise janë 1 sabotim i qeverisë amerikane e cila drejtohet nga hebrenjte qe nga viti 1930.
Hebrenjte duan te shkaterrojne popullsine e bardhe kudo ne botë dhe ti kthejnë të gjitha vendet me popullsi mulate ne mënyrë qe ti kenë nën kontroll dhe ta kenë me te lehtë te sundojne botën. Është një plan hebraik qe shumë pak vete e dinë, dhe për ta shpjeguar do të me duheshin faqe te tera.

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 17-12-2008, 01:40:39
Kjo teme për mendimin tim është hapur ne rubrike te gabuar. Mendoj se i përshtatet me shumë rubrikes se Dashurise, prandaj do ta zhvendosi këtë teme ne atë rubrike.

Perroi, më vjen sinqerisht keq kur lexoj mendime si ata qe ke shkruar mësipër. Inteligjenca dhe karakteri njeriut nuk përcaktohet simbas ngjyres lekures dhe kushdo qe e thotë këtë është shumë gabim.

Personalisht njoh dhe kam miq te racave tjera dhe mund te them se kam bërë si experienca pozitive, njeashtu edhe negative. Kam pas nderin te njoh njerëz me ngjyrë qe ne çdo aspekt kanë qenë te kompletuar, me moral dhe sjellje për ti pasur zili, dhe edukate dhe inteligjence qe nuk do koment. Pashtu kam bërë edhe experienca negative, por kjo s'ka te beje me ngjyren e lekures sepse kemi edhe njerëz te bardhe qe janë me moral, sjellje dhe edukate te ulet.

Edhe pse çështjen e marteses e kam kryer qe moti, po i pergjegjem pyetjes tënde se vlerat njerzore as i kam mat, e as do ti mati  simbas 'paketimit'! Për mua çdoherë primare ka qenë 'përmbajtja' ;)

Sinqerisht them se nëse kam përpara te zgjedh mes dy opcionesh dhe tjera mundësi s'ka, te zgjedh mes një te bardhi genjeshtar pa pikë morali dhe miresjellje, dhe një njeriu me ngjyrë qe ka virtyte te larta, natyrisht qe do ta zgjidhja te dytin!


 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 17-12-2008, 02:10:01
Aida,ti nuk je ne dijeni te planit hebraik te SHBA per mulatizimin e botes. Sot ne shkolla mesohen gjera te gabuara dhe shoqeria eshte viktime e planeve djallezore dhe sabotuese te hebrenjve.

Kam ndermend te shkruaj nje teme te gjate ne kete forum dhe aty do te mesoni te verteten e hidhur.

 • Postime: 298
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 17-12-2008, 09:47:31
.
« Editimi i fundit: 18-09-2010, 14:08:19 nga ♥Delight♥ »

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 17-12-2008, 14:32:54
Perrua, besoj se do ishe me i lumtur ti vlla nëse nuk do rrije te mendoje gjithë ditën për zezaket.
Rracizmi qe te karakterizon nuk bën gjë tjetër veçse tregon driteshkurtesine tënde ne gjykim dhe botekuptim.
Hiq dorë nga leximi dhe admirimi i atyre qe promovojne papushim "white power" dhe rracizmin se asgjekundi nuk te nxjerr.

Për t'iu pergjigjur pyetjes se temës do të thoja se nëse nuk do isha tashmë i lidhur, atëherë çdo gjë do ishte e mundur. Zezaket janë po aq rrace e lezetshme sa dhe te bardhet. • Postime: 1533
 • Karma: +6/-0

#12 ne: 17-12-2008, 15:41:30
Me mashkull afrikan asnjehere jo ama me nje femer nga Karaibet edhe e kisha bere :D

 • Postime: 1533
 • Karma: +6/-0

#13 ne: 17-12-2008, 15:43:55
Aida,ti nuk je ne dijeni te planit hebraik te SHBA për mulatizimin e botës. Sot në shkolla mesohen gjëra te gabuara dhe shoqëria është viktime e planeve djallezore dhe sabotuese te hebrenjve.

Kam ndërmend te shkruaj një teme te gjatë ne këtë forum dhe aty do të mesoni te vërtetën e hidhur.

Kurse ti je rritur neper shkolla ku eshte mesuar Darvinizmi qe te thote qe ti i takon rraces superiore ariane!

A thua cili e ka me mire?

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 17-12-2008, 20:44:55
Titulli i temes dhe permbajtja nuk pershtaten.

Afrika eshte e banuar edhe me race te bardhe, ndersa tema bazohet ne nje martese te perzier racash, ...

Nejse...

Nuk do te isha martuar kurre me nje mashkull afrikan qofte i bardhe apo i zi.
Arsyeja - c`ti bej zemres qe e terheqin vetem meshkuj shqipetare?!!!

Mbetshi te pershendetur.

 • Postime: 12151
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 17-12-2008, 21:58:24
...Joo..

pak a shume per arsye te njejta me kengaime...:)

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 18-12-2008, 17:38:20
Perrua, besoj se do ishe me i lumtur ti vlla nëse nuk do rrije te mendoje gjithë ditën për zezaket.
Rracizmi qe te karakterizon nuk bën gjë tjetër veçse tregon driteshkurtesine tënde ne gjykim dhe botekuptim.

Max, je bombarduar gjithe jeten me propaganden e hebrenjve kështu qe nuk ke faj. Po të kishim qenë ne sistem tjetër, edhe ti do mendoje ndryshe.

#17 ne: 19-12-2008, 22:56:15
Kenga ime, nuk është problemi tek ngjyra e lekures, problemi është tek truri. Afrikanet e kanë trurin 1/3 me te vogël se europianet dhe si rrjedhim edhe nr e neuroneve e kanë me te pakte dhe kanë IQ (intelekt) me te ulet. Shkencerisht llogaritet qe ata janë 200 mijë vjet evolucion pas europianeve.

Nga martesat mes te bardheve dhe te zinjve lindin fëmijë qe quhen mulate.
Karakteristika e fëmijëve mulate është IQ e ulet dhe agresiviteti. Shembulli tipik i shteteve me popullsi mulate është Brazili.

Politikat e sotme, emigracioni nga Azia dhe Afrika , martesat interraciale dhe perzierja e popullsise janë 1 sabotim i qeverisë amerikane e cila drejtohet nga hebrenjte qe nga viti 1930.
Hebrenjte duan te shkaterrojne popullsine e bardhe kudo ne botë dhe ti kthejnë të gjitha vendet me popullsi mulate ne mënyrë qe ti kenë nën kontroll dhe ta kenë me te lehtë te sundojne botën. Është një plan hebraik qe shumë pak vete e dinë, dhe për ta shpjeguar do të me duheshin faqe te tera.

E cilet na qenkerkan keta shkencetare te (pa)njohur qe paskan vertetuar fakte te tilla? Dua emra!! Dua fakte!!Vetem fakte!!

Hmmmmmmmmmmmm, socialdarvinizmi i ka rrenjet ne vitin 1859 me botimin e teorise se Darwinit, e cila ka shqyrtuar vetem cka ka te beje me floren dhe faunen-asgje tjeter.Cdo trillim i mevonshem ka qene POLITIKE, DEMAGOGJI.
Europianet te mbytur ne probleme ekonomike gjeten tek kolonializimi i Afrikes dhe Azise nje rrugedalje nga katrahura e tyre e asokohshme. Ishte nje manovrim dinjitoz dhe njekohesisht i pafytyre ne raport me popullsine afrikane dhe aziatike.
Nga injoranca e tyre, europianet nuk konstatuan dot se ne Afrike EGZISTONTE ekonomia, politika, qeverisja e cdo gje tjeter, e cila nuk mund te krahasohej me strukturat europjane sepse ishte komplet NDRYSHE.
Aziatiket, sidomos kinezet e shihnin europianin dhe cdo gje perendimore si BARBARIZEM.
Nuk po zgjatem me teper.

Sa per t´ju pergjigjur pyetjes qe ke vene ne kete teme Perrua:

Po, do martohesha me nje afrikan qe c´ke me te. Babygirl e ka pershkruar 100 % sakte ate qe do shprehja edhe une.

Edhe kam dashuruar nje djale afrikan me gjithe shpirt ,si edhe ai mua, ne te kaluaren.
I vetmi mashkull qe nuk me ofendoi nje here.As me fjale dhe as me vepra...

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 20-12-2008, 00:38:58
Emira, kemi 140 vjet qe sabotohemi dhe bombardohemi nga propaganda e hebrejve. Te gjithe qe kur kemi lindur, jemi rritur me kete propagande, por une e kam kuptuar dhe mesuar te verteten.

Kam ndermend te hap nje teme maratone ku do te lexoni shume gjera qe nuk i dini, dhe qe jane te verteta te frikshme.
Temen do ta titulloj "TE VERTETAT E FRIKSHME"


 • Postime: 287
 • Karma: +0/-0

#19 ne: 27-12-2008, 10:39:38
Booo hap temë po deshe dhe ta degjenerojnë ...

Perroi bën një pyetje të thjeshtë, A DO PRANONI APO JO ? dhe këtu kalojnë tek darvinizmi, socialdarvinizmi, nacionalsocializmi, komunizmi ... izmi izmi izmi ...

Për kta çunat që pranojnë të martohen me jevga, desha ti pys :

A do pranonin që motrat e tyre të lidheshin me atë tipin te foto e parë ?

A do pranonin (nqs do e kishin në dorë) të ishit fëmija i atij tipit në foto ?


Ja psh Emira e dha përgjigjen dhe më bëhet qefi që kishte gjetur shpirtin e saj binjak (djalin afrikan) po nuk ishte nevoja për gjith ato komente kontradiktore brenda tyre ...

Bile desha ta pyes, Pse nuk vazhdon më lidhjen ? Apo ishte rracist ? :P


I vetmi mashkull qe nuk me ofendoi nje here.As me fjale dhe as me vepra...

Kjo shprehja më goditi vërtet, nuk di çtë them, përse e le të të ikte nga duart moj vajzë këtë okazion  hmmmmm:

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 28-12-2008, 18:19:51
Njeriu martohet sepse dashurohet. :)
Dashuria nuk njeh moshe, ngjyre race a ku di une.
Varet me ke dashurohesh.

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 28-12-2008, 18:29:02
 :)

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 28-12-2008, 18:44:48
Njeriu martohet sepse dashurohet. :)
Dashuria nuk njeh moshe, ngjyre race a ku di une.
Varet me ke dashurohesh.

Pse nuk u martove me nje afrikan ti shejtane?
Apo nuk tu paraqit rasti?
Kur nuk e ke provuar te dashurohesh me afrikan, pse je e sigurte ti per keto qe thua? Apo i ke mesuar ne shkolle?

 • Postime: 287
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 28-12-2008, 18:48:09
Njeriu nuk martohet vetëm në rastet që dashurohet ka raste të tjera plot që tregojnë të kundërtën :

Interesi material, halli se ka mbetur pa martuar etj etj

E kam përmendur dhe në një temë tjetër, Jam Racist, dmth dua rracën time (kuptimi i mirfilltë i fjalës) dhe jam e do jem gjithmonë kundër lidhjeve ndër-racore

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 28-12-2008, 18:53:05
Pse nuk u martove me nje afrikan ti shejtane?
Apo nuk tu paraqit rasti?
Kur nuk e ke provuar te dashurohesh me afrikan, pse je e sigurte ti per keto qe thua? Apo i ke mesuar ne shkolle?
Nuk ka lidhje ajo qe thua ti.
Une u dashurova me tim shoq e ai nuk eshte afrikan e ska lidhje.
Po te isha dashuruar me 1 afrikan edhe do isha martuar ska ndonje te keqe per mua.
Ne fakultetin qe kam bere une nuk ka pasur shkenca sociale apo politike por shkenca egzakte keshtu qe nuk ka te beje shkolla ime me ate qe thua ti....por jemi te gjithe qenie njerezore te bardhe te zinj te verdhe e jemi njerez qe kemi ndjenja e ndjenjat nuk te pyesin ....

Temat e fundit