A duhet bërë seks në kohën e koronavirusit? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A duhet bërë seks në kohën e koronavirusit?

A duhet bërë seks në kohën e koronavirusit?

· 8 · 1034

 • Postime: 28588
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 30-03-2020, 18:33:51
 

A mund të bëj seks gjatë periudhës së izolimit? “The Guardian” sjell një udhëzues për intimitetin gjatë periudhës së shpërthimit të koronavirusit të ri, COVID-19. Cilat janë rreziqet që lidhen me intimitetin në kohën e koronavirusit?

Tre ekspertë japin këshillat e tyre:

A është Covid-19 seksualisht i transmetueshëm?

Dr Jessica Justman: Ne nuk po shohim raste që tregojnë transmetimin seksual. Kryesisht përhapet përmes spërklave dhe prekja e sipërfaqeve të kontaminuara mendohet se është mënyra e dytë e transmetimit.

Dr Carlos Rodríguez-Díaz: Nuk ka asnjë provë që Covid-19 mund të transmetohet përmes marrëdhënieve vaginale ose anale. Sidoqoftë, puthja është një praktikë shumë e zakonshme gjatë marrëdhënieve seksuale, dhe virusi mund të transmetohet përmes pështymës. Prandaj, virusi mund të transmetohet duke u puthur.

A është mirë të bësh seks?

Justman: Nëse ju ose partneri juaj jeni një rast i prekur nga Covid-19, këshilla është që të ruheni dhe të qendroni larg njëri-tjetrit sa më shumë që të jetë e mundur. Në fakt, departamenti i shëndetësisë në New York City ka udhëzime për këtë. Nëse jeni një rast i mundshëm ose i konfirmuar, duhet të izoloheni, në mënyrë ideale në një rezidencë private deri në shtatë ditë pas fillimit të sëmundjes. Ju mund të keni ethe për 72 orë, mos përdorni ibuprofen ose ndonjë gjë që do të fshihte ethet tuaja, dhe simptomat tuaja të frymëmarrjes duhet të përmirësohen.

Dr Julia Marcus: Por për njerëzit që nuk kanë simptoma dhe nuk kanë ndonjë ekspozim të mundshëm kohët e fundit dhe kanë qëndruar në shtëpi, unë mendoj se, nëse qëndorjnë brenda familjes tuaj, është më ndryshe. Nëse jetoni me një partner të rregullt dhe nuk keni simptoma ose ekspozim të mundshëm, seksi mund të jetë një mënyrë me të vërtetë e shkëlqyeshme për t’u argëtuar, për të qëndruar pranë njeri tjetrit dhe për të lehtësuar ankthin gjatë kësaj kohe potencialisht stresuese. lapsi.al

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 30-03-2020, 18:55:56
Hahhaha po ndaluan ene kete iku per lesh the rest on humanity lol

 • Postime: 4308
 • Karma: +58/-13
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 02-04-2020, 00:14:54
Po seksi me persona qe jane sheruar me sukses nga Covid19 eshte i rekomandueshem? Pyes ngaqe EX imi eshte sheruar :D

 • Postime: 12286
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 02-04-2020, 00:33:28
Po seksi me persona qe jane sheruar me sukses nga Covid19 eshte i rekomandueshem? Pyes ngaqe EX imi eshte sheruar :D

Provoje iher e na thuj e ne te tjereve po vdiqe lol

 • Postime: 28588
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 02-04-2020, 13:09:06
Sipas statistikave te ketushme 13% e cifteve bejne me shume seks keto kohe.

 • Postime: 1757
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 03-04-2020, 10:17:11
Nëse flitet për çifte pse jo!
Besoj nuk janë betuar kot: deri sa vdekja të na ndajë 😁
Tej shakasë, është sqaruar mjaft mirë më poshtë. Duhet bërë me sekuencë.

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 03-04-2020, 15:14:53
Ne sa sekuenca kohore duhet vepru Parlote qe mos na beje dem per syte..:P

 • Postime: 2187
 • Karma: +44/-30

#7 ne: 04-04-2020, 17:04:32
Nëse flitet për çifte pse jo!
Besoj nuk janë betuar kot: deri sa vdekja të na ndajë 😁
Tej shakasë, është sqaruar mjaft mirë më poshtë. Duhet bërë me sekuencë.
ciftet me asnje menyre..me komshijen edhe mundet

Temat e fundit