A duhet qe femra te jete gjithmone e degjueshme karshi nje mashkulli? - 2 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A duhet qe femra te jete gjithmone e degjueshme karshi nje mashkulli?

A duhet qe femra te jete gjithmone e degjueshme karshi nje mashkulli?

· 104 · 11186

 • Postime: 3347
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#25 ne: 04-05-2005, 06:06:40
more cuna dhe goca a e keni degjuar kengen qe ju kam postuar pak me lart
vetem hatab_84 e paska nigju mesa shof ne shkrimin me lart , un mbeshtetem plotesisht ne ate keng qe ashtu duhet te jet si per burrin dhe per grun.
RESPEKTE

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#26 ne: 04-05-2005, 13:57:15
LISAA :urra:

Pse qesh ti mo maskara hajt se ta gadis une ty ta zbus kurrizin ta bej me te but se barkun :D


per te mos dale nga tema burri dhe gruaja duhet te ruajne respekt te barabarte per njeri tjetrin sepse asnjeri as tjetri nuk kane bere vezen e kuqe :???

 • Postime: 639
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#27 ne: 21-05-2005, 22:42:33
Une me siguri mund te them qe sdo ja prish kurre pra do i them po .... ;)vetem per dicka  LOL por sa i perket gjerave ne pergjithsi aty dihet duhet e eshte bukur te kesh mirkuptimin.

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#28 ne: 22-05-2005, 10:34:12
Thugette_Girl
edhe une mendoj keshtu...LOL

 • Postime: 17
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#29 ne: 21-06-2005, 09:24:37
 A duhet qe femra te jete gjithmone e degjueshme karshi nje mashkulli?


NE ASNJE MENYRE
JAM E MENDIMIT  QE JO

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#30 ne: 21-06-2005, 11:06:24
Per te patur nje lidhje te fort, dhe qe te anashkalohen problemet dhe zenkat ndermjet partnereve, duhet patjeter te ket mirekuptim. Cifti duhet te konsultohet per cdo gje, se ndryshe po qe se behet vetem si te thot njeri, ateher sipas mendimit tim, ato nuk jan cift, por njeri esht rob i tjetrit.

Un per vete, kam qejf kur konsultohem, kur kerkoj mendim nga partnerja, kur ja plotesoj dicka qe deshiron apo kerkon prej meje, gezohem kur ajo esht e gezuar dhe e lumtur, dhe gjithashtu gezohem kur ajo me degjon  apo me perkrah per dicka qe un veproj apo mendoj.Gjithcka duhet te jet reciproke, te mos kalohen kufijt, te kihet parasysh partneri, pasojat, dhe ndjenjat.Sepse dihet se dashuria nuk mjafton kur nuk ka mirekuptim dhe besim ndermjet ciftit.

Vetem ne nje rast duhet qe femra ta dejoj mashkullin gjithmon,, dhe ai esht kur ke te besh me ndonje torollake dhe budallacke qe vetem duke e urdheruar mund te te bindet, dhe po i shkove pas qefit asaj, vaj halli per ty pastaj.

Ju pershendes te gjitheve, pa perjashtim.

 • Postime: 1632
 • Karma: +2/-6
 • Gjinia: Mashkull

#31 ne: 25-08-2005, 13:53:21
Jo gjithher...!

 • Postime: 5
 • Karma: +0/-0

#32 ne: 25-08-2005, 14:25:56
 Jojo:jo gjith po prap dihet se te na hala mashkulli e jep fjalen e fundit ;)

 • Postime: 7082
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#33 ne: 31-08-2005, 10:56:05
Kur nuk ka te drejte, jo!

 • Postime: 5022
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#34 ne: 01-10-2005, 07:33:21
po po femra duhet me e nigju burrin edhe fart bile se burri asht burre nji here flet :D

 • Postime: 780
 • Karma: +2/-0

#35 ne: 04-10-2005, 06:39:28
po eshte normale..

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#36 ne: 05-10-2005, 05:00:52
po eshte normale..


Edhe kur ka kerkesa jonormale??

 • Postime: 780
 • Karma: +2/-0

#37 ne: 05-10-2005, 11:33:31
Edhe kur ka kerkesa jonormale??

Femra duhet ta degjoje cunin si cuni femren
nje lidhje pa respekte mbi njeri-tjetrin nuk eshte lidhje..apo e kam gabim...
respekti eshte baza

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#38 ne: 05-10-2005, 14:50:15
ilir_85_elb,tani e ke mire. :)

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#39 ne: 06-10-2005, 03:48:54
Po dhe jovetem kaq por te rri koke ulur e mos ta shikoje as ne sy kur i flet mashkulli LOL LOL

Po pse teme eshte kjo qe keni hapur akoma ka patriarkalizma te tilla mes nesh (?)

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#40 ne: 06-10-2005, 04:38:41


Po pse teme eshte kjo qe keni hapur akoma ka patriarkalizma te tilla mes nesh (?)

Po te mos kishte patriarkizma akoma,nuk e kishim diskutuar fare. ;)

 • Postime: 5
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#41 ne: 06-10-2005, 17:56:15
gruaja duhet gjithmone ti bindet burrit deri sa ai ben gjerat drejt. kur ajo shikon qe burri ka mangesira duhet ti kerkoje shpjegim sepse shume here burrat veprojne pa u keshilluar me grate , por mundet qe edhe ta kene mire. kur burri sillet keq atehere ne asnje menyre nuk duhet bindur pasi ZOTI i ka bere njerzit te lire dhe askush nuk ka te drejte ti oprimoj njerezit. burre ose grua qofte

 • Postime: 780
 • Karma: +2/-0

#42 ne: 07-10-2005, 12:48:55
ilir_85_elb,tani e ke mire. :)

 :P :P flm...........

 • Postime: 1293
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Femer

#43 ne: 08-10-2005, 11:29:13
pooooooo..gjithmon femra duhet ti pergjigjet burrit vetem me fjalen yes,yes sir,si urdhero,,asnjeher mos te perdoret fjala jo...lool femra duhet ti rrij burrit lepe peqe... : P


pershendetje..lool
LOL Na kenaqe Stalion...

Sigurisht femra duhet ta degjoje burrin e saj por ka disa meshkuj qe s'jane mire nga gjendja psiqike dhe kerkojne qiqrra ne hell dhe anasjelltas. ;)

Ne rastin e kesa shoqes tende, nuk mund te gjykoj pa i ditur mire maredheniet midis ketij cifti. Pse i shoqi i kerkon asaj ta lere kompjuterin? Harxhon shume kohe ne te? Ka shoke virtuale dhe ndoshta kete e besdis ky fakt? E s'i ve faj...sepse aty ku te djeg zemra (dmth ate qe do me gjithe shpirt) nuk mund ta ndash me boten.

Sa per cigaren, dhe une s'do pranoja dikend qe pi cigare. Cigarja eshte helm dhe nuk dua qe femijet e mi te rriten ne ambjent te tille. Nese ai s'e kupton qe me huqin e tij po na demton te gjitheve, atehere keq me vjen....rruge e mbare, djale i mire.

Ne dashuri njerezit bejne kompromise. Do japesh dhe do marresh. Nese dikush te inkurajon per mire...qe ta permiresosh veten...pse mos ja degjosh fjalen? Por ama, identiteti nuk ndryshohet dot! Prandaj eshte mire qe kartat te vendosen ne tavoline qe ne fillim....kush je ti e  kush jam une. Cfare kerkon ti nga jeta e cfare kerkoj une. Por njeriu s'duhet te kapet pas vogelsirave. ;)

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#44 ne: 08-10-2005, 12:48:22
Por ama, identiteti nuk ndryshohet dot! Prandaj eshte mire qe kartat te vendosen ne tavoline qe ne fillim....kush je ti e  kush jam une. Cfare kerkon ti nga jeta e cfare kerkoj une. Por njeriu s'duhet te kapet pas vogelsirave. ;)

Plotesisht te jap te drejte.Edhe une mendoj qe qysh ne fillim kartat te vendosen ne tavoline sa te mos jete bere vone.

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#45 ne: 10-10-2005, 12:54:16
kartat duhet te vendosen ne tavoline... por kujdes se mos ndonjeri vjedh ne loje (?)
ndodh edhe keshtu...  ^o)

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#46 ne: 10-10-2005, 12:57:32
Loja i vidhet budallait ^o)

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#47 ne: 10-10-2005, 13:08:10
athua vetem budallait...???  ^o)

 • Postime: 1578
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

#48 ne: 10-10-2005, 13:13:35
Po Ibraim vetem budallait.
Lojtari i mencur e kontrollon cdo levizje dhe bile planifikon qe me perpara levizjet.
Per cdo gje ka nje strategji, por duhet pak pervoje! ;)

 • Postime: 1581
 • Karma: +8/-1

#49 ne: 10-10-2005, 13:29:05
Jeta s'eshte kur loje o miq. Maredheniet midis ciftit nuk duhen pare kurre si loje kartash.
Gjithesesi ky eshte thjesht mendimi im.

Temat e fundit