A duhet qe femra te jete gjithmone e degjueshme karshi nje mashkulli? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A duhet qe femra te jete gjithmone e degjueshme karshi nje mashkulli?

A duhet qe femra te jete gjithmone e degjueshme karshi nje mashkulli?

· 104 · 11904

 • Postime: 3703
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

ne: 27-04-2005, 09:22:22
Kisha dashur te di cfare mendoni ju dhe cili eshte kufiri i durimit tuaj?!
Vlen edhe per meshkuj tema nese kane patur nje experience te tille!

 • Postime: 639
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 27-04-2005, 11:21:52
hahahahahhahahahah  o zot sa kam qeshur me kete tem....e fort kjo...
Complimentet e mia per kete teme... :)

Njerez Femra eshte Femer gjeja me fragjile ne kete bote dhe ne radhe te pare eshte njeri (human) pra duhet pare si e till...Shumica e shqiptareve edhe ca popujve te tjer fatkeqesisht e shohin si mjet pune .Si nje tip roboti qe ben punete shtepise,ben femijet ,ben dhe punen e shtetit,gatuan pra ben cdo gje qe i perket shtepise e ne fund ....burri pretendon ta ket dhe gruan sex ne cdo cast e pse jo ne dark e do dhe ne form..... :OI permblodha pak a shume ca gjera ...dhe personalisht mendoj qe edhe hekuri te jene keto te shkreta do hollohen nje dite....

Per mendimin tim eshte nje gje .Sdiskutohet qe do jetoja jeten time me dike qe me meriton e meritoj .E  kur te jet ashtu dihet gjerat do behen me mirkuptim...
Jemi njerez e kemi shume mendime e mendimet e te shprehurat sjane njesoj per askend...pra duhet te kemi te drejten tone te themi ate qe mendojme...nese e kemi gabim ok pse quhet martes njeriu me mirku[tim kryen cdogje...mes njeri tjetrit.
Personalisht mendoj se burri duhet te bej ci takon burrit e gruaja te bej ato qe i takojn asaj...SE IMAGJINOJ SE DO KEM NJE BURRE QE DO I PELQENTE TE THOJA VETEM PO EDHE NESE AI TJA FUSTE BUDALLALLEKUT TE VET.Pra cdo gje ka nje limit se shoh aspak gabim te sqarohem e nese me bind ateher e bej si te jet me mire per te dy palet...Sjam aspak dakort me e ba veten te marr pasi sjam.Nese nje burre ndihet krenar qe ka nje grua te till ateher do me vinte keq per te dy ato.E sa per gruan qe mendon ta bej nje gje te till thjesht sepse do burrin e qe mos tja prish ne asgje me shume probleme do ket ne te ardhmen pasi mblidhen ato te shkretat te gjitha diku e pas nja 10 vjet martese plasin si bomb...
Pra me mire te luajm rolin e njeriut normal une mendimin tim ai tjetri te vetin e te gjejme nje rruge si e si te kombinohemi  se vallai ti them gjithmon po edhe per aty ku ska arsye JO KURRE SE BEJ.

 • Postime: 3703
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 27-04-2005, 11:46:04
Thugette_Girl,te flm per pergjigjen.Me duhet te them se i paske permbledhe te gjitha dhe e meritoni edhe ju komplimentin tim per mendimin tend shume te drejte.
Pershendetje

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 27-04-2005, 16:04:00
Mendoj se nje njeri duron aq sa i mban shpirti se ne te vertet disa njerez mbajne me shume se disa te tjere permbi shpatulla por une personalish do duroja deri aty ku do te shikoja se nuk shkelej personaliteti dhe dinjiteti im sepse nuk do te duroja nese dikush do te me vriste ndjenjat ...sigurisht njerzit e bejne ndonjehere pa vetedije prandaj dhe nejriu duhet te duroje e te mundoje te arsyetoje e te kuptoje.....ne nje lidhje mes dy partnereve durimi dhe mirkuptimi eshte celsi kryesor....

 • Postime: 1122
 • Karma: +6/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 27-04-2005, 16:15:08
Mendimi im eshte joooooooooooooo.

Bindja merr fund aty ku fillon nencmimi i dikujt pasi sa kohe qe e urdheron per te mire pa e ofenduar eshte normale.

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 28-04-2005, 07:54:19
jo gjithher...
por vajza duhet te dij se ku duhet te jete e degjueshme, e nese ndonjehere i duket si jo e drejte... mir ama kjo eshte veshtire per vajzat...

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 28-04-2005, 12:20:53
pooooooo..gjithmon femra duhet ti pergjigjet burrit vetem me fjalen yes,yes sir,si urdhero,,asnjeher mos te perdoret fjala jo...lool femra duhet ti rrij burrit lepe peqe... :P


pershendetje..lool

 • Postime: 278
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 28-04-2005, 13:11:35
Bravo Stalion per konsideratet qe paske per femrat!!!!!!!!!
Por e gjet ndonje te tiile qe te te duroje?do ishte vetem nje engjell!!!!!!!!!!!!

 • Postime: 2890
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 28-04-2005, 13:19:16
hahahaha Lepe-peqe Stalion me shkrive... si re aq i veshtire qenke ti...por ne te vertete se besoj se do jesh ndryshe por shaka ben :P

UNE NUK DO TE PERJASHTOJA MUNDESINE MARRESE-DHENESE ne vellimin 1-2..nese i dashuri do me degjonte 1 here une do ta degjoja 2 here ;)

 • Postime: 3703
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 30-04-2005, 13:22:15
Arsyeja qe une kam hap kete teme,ishte ndodhia e nje shoqes sime.I fejuari i saj qysh tani i ka ndaluar asaj Pc kur te martohet,ska duhan per te pire,s'ka ashtu e s'ka keshtu,dhe shoqja ime tani ka rene ne hall,po ta lere nuk mundet se e do shume,por edhe eshte lodhur duke e degjuar ate lodhje:

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 30-04-2005, 18:08:04
Kisha dashur te di cfare mendoni ju dhe cili eshte kufiri i durimit tuaj?!
Vlen edhe per meshkuj tema nese kane patur nje experience te tille!

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 30-04-2005, 18:21:03
Vetem me respekt te ndersjelle e me zemer te "bardhe" mund te arrihet e deshiruara,perndryshe vetem dhimbje e mjerim,ne fund me e keqja.PS: Te kuptoje secili prej atyre se koherat po ndryshojne,se paku te mundohen ti pershtaten....!! :).Nate te mire. :pafshim

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 30-04-2005, 21:26:24
Elektra per mendimin tim ai djale kerkon shume ....dhe te jemi te sinqerte jo se ajo nuk do te mund te jetonte dot pa Pc e pa duhan por nuk mendoj se ai e ka te drejten ti vere kushte ...ajo e dashuron eshte e vertet dhe ai po ashtu gjithashtu por po nuk pati mirkuptim dhe po nuk u ndjeva e lire ne nje lidhje nuk ja vlen ...une nuk do te doja ti kaloja ditet e jetes sime me nje partner qe vetem ne caste te caktuara ndjehem vetja ime...nuk do te duroja dot te ndjehesha e mbytur nga kushtet dhe kerkesat e tij....
Une duhet te jem e lire ne ndjenjat dhe zgjedhjet e mia ne jete....qe te marresh nej burre nuk mendoj se do te thote te te behet zot i yt....iken kohet e kanunit
Per mendimin tim ajo duhet t'ia thote si ndihet dhe qe te gjitha keto kushte e bejne te ndihet e lidhur dhe nese ai perseri kembengul u them eshte me mire nje ndarje tani sesa me vone kur ajo te perfundoje si e burgosura e marteses dhe burrit te saj...e nese ajo tani i pranon te gjitha pranon ti nenshtrohet urdhrave te tij ta mbylli gojen e te mbaj vendin se vete e kerkoje....
Une ne jete kerkoj nej partner te me doje dhe te me kuptoje...te bisedoje e te marrim vendime te rendesishme per jeten time (dhe te tijen gjithashtu) por jo ai te vendosi per Te.... martesa eshte si  rrenjet qe behen nje trup e nxjerrin filiza te cilat i rrisin dhe thajne njekohesisht....

 • Postime: 1364
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 30-04-2005, 22:27:03
Respekti dhe ndëgjueshmeria reciproke janë pasojë e dashurisë së mirëfillt. Ndersa për të "pritur" dikënd me dashuri duhet të hecim dorë nga disa "nevoja" (vese):
1. nevoja për të qen gjithmonë i pari
2. nevoja për të pasur gjithmonë të drejt
3. nevoja për të qenë në qendër të vëmendjes
4. nevoja për të sunduar
5. nevoja për t'i ndryshuar të tjerët ose për t'i bëre si vetja
etj.

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#14 ne: 01-05-2005, 06:15:22
Elektra per mendimin tim ai djale kerkon shume ....dhe te jemi te sinqerte jo se ajo nuk do te mund te jetonte dot pa Pc e pa duhan por nuk mendoj se ai e ka te drejten ti vere kushte ...ajo e dashuron eshte e vertet dhe ai po ashtu gjithashtu por po nuk pati mirkuptim dhe po nuk u ndjeva e lire ne nje lidhje nuk ja vlen ...une nuk do te doja ti kaloja ditet e jetes sime me nje partner qe vetem ne caste te caktuara ndjehem vetja ime...nuk do te duroja dot te ndjehesha e mbytur nga kushtet dhe kerkesat e tij....
Une duhet te jem e lire ne ndjenjat dhe zgjedhjet e mia ne jete....qe te marresh nej burre nuk mendoj se do te thote te te behet zot i yt....iken kohet e kanunit
Per mendimin tim ajo duhet t'ia thote si ndihet dhe qe te gjitha keto kushte e bejne te ndihet e lidhur dhe nese ai perseri kembengul u them eshte me mire nje ndarje tani sesa me vone kur ajo te perfundoje si e burgosura e marteses dhe burrit te saj...e nese ajo tani i pranon te gjitha pranon ti nenshtrohet urdhrave te tij ta mbylli gojen e te mbaj vendin se vete e kerkoje....
Une ne jete kerkoj nej partner te me doje dhe te me kuptoje...te bisedoje e te marrim vendime te rendesishme per jeten time (dhe te tijen gjithashtu) por jo ai te vendosi per Te.... martesa eshte si rrenjet qe behen nje trup e nxjerrin filiza te cilat i rrisin dhe thajne njekohesisht....


Lisa rrofsh motra, i ke thene te gjitha c'kam dashur te shkruaj :)
Per ate shoqen tende ELEKTRA sinqerisht, deshiroj te them qe me vjen shume keq per gjendjen ne te cilen e ka vendosur ai djali. S'me duket aspak e drejte dhe reale! Por deshiroj t'i japesh nje keshille shoqerore nga une (nese deshiron kuptohet ;)) ... thuaj --- Me mire te perjetosh nje fund te tmerrshem sesa nje tmerr te pafund!!!
Shpresoj ta kuptoj thelbin :)


I uroj mbaresi dhe lumturine qe meriton!

Gjithe te mirat
SmiLey
« Editimi i fundit: 01-05-2005, 06:53:42 nga SmiLey »

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#15 ne: 01-05-2005, 06:29:50
Respekti dhe ndëgjueshmeria reciproke janë pasojë e dashurisë së mirëfillt. Ndersa për të "pritur" dikënd me dashuri duhet të hecim dorë nga disa "nevoja" (vese):
1. nevoja për të qen gjithmonë i pari
2. nevoja për të pasur gjithmonë të drejt
3. nevoja për të qenë në qendër të vëmendjes
4. nevoja për të sunduar
5. nevoja për t'i ndryshuar të tjerët ose për t'i bëre si vetja
etj.


Xhavo, dhe ti me pelqeve ne arsyetimin e dhene :)
Thuaj thuaj... por kujt ia thua se :P
Shpresoj qe kete shkrimin tend ta lexojne sa me shume anetare te gjinise tende... mbase u vjen me mire kur e verteta del sheshit nga vet nje mashkull sesa nga nje femer ;)


Gjithe te mirat!

 • Postime: 125
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 01-05-2005, 08:59:49
E KUJT I PLAS SE CA  THONE FEMRAT.... MENYRA ME E MIRE TE SILLESH ME FEMRAT ESHTE TE MBYLLESH VESHT SE TE cajn veshet DERR- DERR  GJITH DITEN ..
« Editimi i fundit: 04-05-2005, 00:16:31 nga BeRni »

 • Postime: 3347
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 01-05-2005, 09:25:48
bashkohem plotesisht me kengen e meposhtme per ket tem nigjojeni se esht e vlefshme per te gjith ;)

RESPEKTE

http://www.riniashop.com/ram1/AdemRamadaniTe/02.rm

 • Postime: 3703
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 01-05-2005, 09:50:07
Respekti dhe ndëgjueshmeria reciproke janë pasojë e dashurisë së mirëfillt. Ndersa për të "pritur" dikënd me dashuri duhet të hecim dorë nga disa "nevoja" (vese):
1. nevoja për të qen gjithmonë i pari
2. nevoja për të pasur gjithmonë të drejt
3. nevoja për të qenë në qendër të vëmendjes
4. nevoja për të sunduar
5. nevoja për t'i ndryshuar të tjerët ose për t'i bëre si vetja
etj.

Xhavo,me pelqeu edhe mua shume kjo qe ke thene.
Edhe juve Boy, Smiley dhe Lisa dhe tejerve u falenderoj shume per keshillat.Besoj se ata dy do gjejne nje mirekuptim nje dite...!

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 01-05-2005, 10:14:49
Arsyeja qe une kam hap kete teme,ishte ndodhia e nje shoqes sime.I fejuari i saj qysh tani i ka ndaluar asaj Pc kur te martohet,ska duhan per te pire,s'ka ashtu e s'ka keshtu,dhe shoqja ime tani ka rene ne hall,po ta lere nuk mundet se e do shume,por edhe eshte lodhur duke e degjuar ate lodhje:

Qysh na dul more ky bedate, n'shume konaqe sundojn grate,
dikur moti dikur ish burrnia, nuk guxojshin me fol fmia
me ba burrI grus pak mei brite, prej inati vjen e lige
bahet burri me ja pre dashin, oh ku t'rash ty dy durt mu thafshin
vishet gruja more bash si zoje, burri i vet nuk guxon me i fole
n'corap t'holla e n'kundra t'zeza, shkova oj njeri po thote dej te tezja
i thote burri me fjale tu buta, mos vano oj gru e pot lutna
mos fol shume oh more qyqane, se per sherr une dicka s'po dale
per me nejt, po dal n'kojshie, kqyr e rujmi qata fmie
se ma ba e mem kajt fmia, mosem prit oh njeri te shpia
qashtu gruja po ja mbledh bete, nuk ka qare njeri pat keqe


Ngoni shoke, c'ka po du meu kalxue
ani jane do burra more
OH Z'BAN ME JU MARTUE.

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 03-05-2005, 09:54:40
E KUJT I PLAS SE CA LESHIN THONE FEMRAT.... MENYRA ME E MIRE TE SILLESH ME FEMRAT ESHTE TE MBYLLESH VESHT SE TE CAJN K.... DERR- DERR GJITH DITEN ..

Nuk e di nese ti po beje shaka me kete qe sapo the por nese vertet ky eshte mendimi  yt ...me vjen keq te te them por ajo femer qe do gjendet ne krahun tend qenka femra me e mallkuar ne bote .....nuk ja uroj asnje femre te marre nje burre si ty...qe eshte kaq i ceket ne mendime :??? dhe qe do ta vlersoje kaq pak per te mos thene fare :???

 • Postime: 3347
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 03-05-2005, 10:49:06
LISAA :urra: ohoho: perq

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 03-05-2005, 19:28:11
Jemi ne shekullin 21. Edhe pa dashjen e dikujte ,Shqiptaret dhe Kosova po i afrohen kohes moderne dhe nje dite do te jemi si Gjermanet ,Amarikanet.....!! :lule.Per ata te cilet jan kunder ketyre gjerave,kam nje recete:Te bejne nga nje dush me uje te ftohet -10°C   ><. Pershendetje :pafshim

 • Postime: 39
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 04-05-2005, 03:55:46
o boy po po por gjermant,amerikant ne te shumten e rasteve femijes se huaj i thine bir e mos haro se shume here se dij se ku i kan grate.
nejse mere shekullin 21 me mbrapshtirat qe i ka.
Ai qe eshte buri i mir enfaj grus duhet me pas meshire,e gruaja eshet e obligume qe burin e vet gjithnje me ngue.
O ju gra ndegjojeni burin se me kry sun e shtyni murin.
PS;pa njeri tjetrin sben e gjithsesi respekt ne mes veti(bur e grue)

 • Postime: 125
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 04-05-2005, 06:01:31
Jemi ne shekullin 21. Edhe pa dashjen e dikujte ,Shqiptaret dhe Kosova po i afrohen kohes moderne dhe nje dite do te jemi si Gjermanet ,Amarikanet.....!! :lule.Per ata te cilet jan kunder ketyre gjerave,kam nje recete:Te bejne nga nje dush me uje te ftohet -10àžC   ><. Pershendetje :pafshim
hey my boy a po don me na ba si gjermant e amerikant .. thank you po ato mbaj per vete se ne jemi Shqiptare e shqiptare do te ngelemi edhe ne shekullin e 221 e nuk i lem grate  me qeveris se na e bejn si bota bin dashnorin ke shpia !!!!!edhe te nxjerrin jashte po qe se u bertet ...

Temat e fundit