A e vret largesia dashurine? - 4 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A e vret largesia dashurine?

A e vret largesia dashurine?

· 145 · 12836

 • Postime: 244
 • Karma: +1/-0

#75 ne: 30-11-2005, 09:14:07
Parlote e dashur e ke thene shume mire... Un mendoj qe ashtu siq njerezit jane te ndryshem ashtu edhe dashurite jane te ndryshme sepse nje njeri i forte ne karakter qe di te dashuroje nuk do te lejonte kurr largesine t'ja merrte dashurine por jo te gjithe jemi ashtu vete fati i dashurise eshte i denuar qe nga fillimi...
Te dashurosh do te thote te vuash, dashuria eshte vuajtje dhe vuajtja dashuri.
K.

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#76 ne: 30-11-2005, 09:36:39
mendoj: ne te shumten e rasteve largesia eshte armik i dashuris,dhe mund te them se bravo i qoft atyreve qe mund ta ruajn dashurin edhe pse jan larg por jan raste te them shuuum te rralla
nganjhere ndosh largesia e shton dashurin ,ndoshta ashtu i duket njeriut por jo eshte mashtrim,sepse shkon sa shkon ashtu dhe ne fund humb sikur mos me pas qen hiq,keshtu mendoj .....

#77 ne: 30-11-2005, 09:41:35
Varet sa dhe per sa kohe jane larg nga njeri tjetri

Supozojme se jane te ndare per nje periudhe 1 vjecare,dhe ata takohen 3 ose 4 here ne vit.Kjo mjafton deri diku apo jo?

Mgjs dashuria larg  do vetem durim,,,,duhen nerva te forta

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#78 ne: 03-12-2005, 11:44:39


Mendoj se po,
sepse; atëhere lind xhelozia,dyshimi etj...

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#79 ne: 09-12-2005, 10:25:29
Dashuria ska te beje fare me mungesen e perkedheljeve perndryshe do te ishte vetem plotesim i vetmise

po te dashurosh lakuriq largesia do te beje te guxosh dhe ta vleresosh me shume ate,
e rendesishme eshte qe secili te mos rri vend numero (sipas modes te kafeve)  vetem atehere do te lindte xhelozia qe ne te vertete eshte mosplotesimi i vetes nga vetja dhe pastaj ia hedhim fajin te tjereve dhe pikerisht atij qe duam me shumegjithcka eshte thjeshte
GUXO
GUXO
dhe GUXO e vetmja mundesi per te gjetur gjysmen e molles

pershembull. Nqs une e takoj per here te pare ne vitin 2010
do te thote qe ne keto 5 vite kemi qene larg apo JO?

une them qe per ata qe nuk dine te dashurojne afersia do te vriste qe keshtu fillojeni
cdo dite si te  ishte nje dite e re beni  dashuri si te ishte dita e pare  


Ato qe ndieni shprehini gjithmone  

Ju pershendes me nje kenge te
Fatboy Slim (knight to knight dicka e tille)    LUFTONI

 • Postime: 21
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#80 ne: 09-12-2005, 10:34:33
Jam mese dakort me shqiptaren. Ai eshte problemi kur je larg lind shpejt xhelozia e cila shkaterron gjithçka keshtu qe......Qendroni sa me afer o njerez  :(

 • Postime: 33
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#81 ne: 23-01-2006, 13:48:32
Eshte e vertete qe eshte shume,shume e veshtire por kush do arrin gjithcka.Une ia kam ndal mbane.Forca edhe juve:)

 • Postime: 13
 • Karma: +0/-0

#82 ne: 23-01-2006, 15:14:25
une per vete besoj se dashuria nuk njef kufi.

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#83 ne: 25-01-2006, 22:30:10
hmmmm:
Jo nqs je vertet e dashuruar me ate person dhe c mendesh per te (per te dyja palet)

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0

#84 ne: 31-01-2006, 05:36:52
po patjeter,largesia vret dashurine por per nje koh shton mallin per te pare ate

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#85 ne: 26-05-2006, 15:10:20
Po dashurija vret mas shumti kur je ne largesi sepse xhelozia  te ne asht shum ne pozicion te par te ne .Po une kisha me than qe dashnija  vret kur  dy veta jan larg njani tjetrit dhe keshtu lind dashnija edhe ma shum .tung tung

 • Postime: 198
 • Karma: +0/-0

#86 ne: 31-05-2006, 12:12:41
joooooooo

 • Postime: 46
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#87 ne: 31-05-2006, 12:19:06
para disa muajve edhe une do te thoja po largesia e vret dashurin po tash e di sigurt se jo,dashurin nuk e vret asgje...
  E di se nuk e vret se ka 7 muaj qe nuk jemi me bashke po une prap e dua njesoj prap e dua edhe me shume...........po e di qe eshte e kot ai nuk eshte me mua me po une e dua prap edhe psee di se eshte kot

 • Postime: 244
 • Karma: +1/-0

#88 ne: 01-06-2006, 10:32:33
Vlera, me vjen keq qe ndodhesh ne kete gjendje dhe shpresoj qe ti te bashkohesh me te dashurin e zemres tende.

Largesia per dashurine eshte si Uji per Zjarrin, nje zjarr te madh nuk e fik lehte me uje por po te vazhdosh ti hedhesh uje ai fiket. Keshtu eshte edhe largesia dhe un flas per largesine e vazhdueshme sepse te largohesh nga i/e dashuri/a per nje muaj ose per nje kohe per pune,studime apo pushime kjo largesi e ben dashurine edhe me te bukur dhe me te fuqishme sepse eshte malli ai qe i mban te ndezura zemrat. Ama te largohesh per te jetuar ne nje vend tjeter larg nga dashuria duke mos pasur mundesi per tu takuar kjo dashuri do te mbijetoje derisa nje dashuri me e afert ze vend.
Un besoj ne dashuri dhe sa me e forte te jete ajo aq me e dobet eshte largesia megjithate un nuk i besoj Largesise sepse eshte shkatrrimtare numer 1.

Pershendetje te gjithve k.

 • Postime: 46
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#89 ne: 02-06-2006, 03:17:12
flm Kathy, po vetem kur vuajm per diqka qe e kemi humbur e kuptojmë sa i fortë është njeriu.Dhe kuptojmë se nuk na plotësohen të gjitha dëshirat tona,e kur e kuptojmë këtë  të dytën atëherë e kemi me vështirë.Po edhe unë besoj te dashuria dhe nuk i besoj aspak largësisë se ajo e zbeh dashurin edhe e shkatrron krejt.Por,nese nje dashuri duhet të shkatërrohet atëherë largësia e ndihmon me shume shkatërrimin.
ja edhe një thënie

- Duke mos e parë për shumë kohë atë që e do, njeriu fillon të mos e dojë, duke e parë shpesh njeriun që nuk e do, fillon ta do.  

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#90 ne: 02-06-2006, 03:43:01
Mirë e ke Vleraa,por mos harro se largë syve,larg zemrës.Dashuria ndoshta nuk zhduket,nuk hiqet nga zemra,por largësia e shkatrron atë.Largësia ,dashurinë e vyshkë sikur luen që nuk ujitet.Sa më larg ati që ta do zemra,vuajtjet janë më të mëdha por kujtimet pë te zbehen.

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#91 ne: 02-06-2006, 04:48:01
dashuria,vret kur je larg,por shoqeria e re ndryshon gjërat.Ju që dashuroheni rrini sa më afër njëri-tjetrit,folni sa më shumë për dashurinë,sepse largësia brenë zemrën nga gjelozia.Gjelozia rritë dyshimin e dyshimi është si krimbi.

#92 ne: 10-06-2006, 06:44:37
Dikur thoja jo,ndersa sot do te thoja e shkaterron!

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#93 ne: 10-06-2006, 10:32:02
Edhe une pajtohem me mendimin tend Capkene.  :(

#94 ne: 10-06-2006, 14:30:43
Largesia ne dashuri ?-eshte dashuri e pajetuar hajt_ktu:

 • Postime: 224
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#95 ne: 22-06-2006, 07:02:18

 Largesi->force per te provuar dashurine e vertete

#96 ne: 25-06-2006, 14:32:51
Largesi->force për te provuar dashurinë e vërtetë

Dhe kur nuk ja del mbane,bindesh qe ai ste ka dashur kurre!
Une e perjetova kete moment,,uroj mos ta perjetojne te tjeret!

 • Postime: 224
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#97 ne: 28-06-2006, 15:44:57
Dhe kur nuk ja del mbane,bindesh qe ai s'të ka dashur kurrë!
Unë e perjetova këtë moment,,uroj mos ta perjetojne te tjerët!


  Bere mire qe na e the, eshte dicka e tmerrshme ( :perqafim duhet ta provojme njehere qe ta vertetojme a na do apo sna do) ( hmmmmm:me do- s'me do- me do- s'me do)

tung

#98 ne: 03-07-2006, 03:03:26
mendoj se kur te dy duhen shume dashuria reziston, ne te kundert mendoj se dalengadale fillon te shuhet.

 • Postime: 52
 • Karma: +0/-0

#99 ne: 19-07-2006, 04:57:01
JOOOOOOOOOOOOOO
absolutisht nuk e vret them qe largesia
e shton dashurin gjithon nese flasim per
dashuri te vertet,por problemi esht se largesia vret dashurin ne momentin qe
i dhashuri behet xheloz per dicka koti ose per dicka qe ai nuk ka besim tek
e dashura e tij dhe ktu fillojn problemet me te medha

Temat e fundit