A ka rëndësi madhësia e vaginës? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

A ka rëndësi madhësia e vaginës?

A ka rëndësi madhësia e vaginës?

· 70 · 5522

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 20-01-2011, 10:32:45
 

Shumë gra shqetësohen, sepse vagina e tyre ose është  shumë e madhe  ose shumë e vogël,  për interkursën seksuale. Për arsyen që vagina përshtatet shumë mirë dhe në mënyrë të barabartë, si për një penis të madh ashtu edhe për një të vogël, dimensioni i vaginës, zakonisht, nuk është pengesë për interkursë seksuale të kënaqshme.

Punët shkojnë më mirë kur vagina juaj dhe dimensionet e penisit të tij përputhen, por edhe kur vagina juaj është e  “shkurtër “ dhe penisi është i “gjatë” ose e kundërta, penisi i shkurtër dhe vagina e gjatë, ka teknika  që janë zhvilluar e perfeksionuar prej shekujsh,  që e rregullojnë këtë papërputhmëri seksuale të mundshme. Sekreti është të kërkoni nëpër pozicionet që përdoren për seks, të gjeni atë që i jep çdo partneri maksimumin dhe kontaktin më stimulonjës, pa dhimbje dhe pa shqetësime. Më vonë do të tregoj për disa nga këto pozicione.

Kur ti mendon se vagina është e vogël.

Në qofte se ndjeni dhimbje kur penisi hyn në vaginën tuaj, ti mund të mendosh se vagina jote është shumë e vogël. Vagina ka aftësinë të zgjerohet për t’u akomoduar me një penis të çdo dimensioni.  Po qe se , ndërkaq, ju takoni një djalë që është ekstremisht i madh, ju mund të keni disa vështirësi. Sqarimet e më poshtme do të jenë ndihmuese po qe se je e frikësuar se vagina jote është shumë e vogël.

1. Sigurohu që je e relaksuar. Muskujt e tensionuar  e prishin aftësinë e vaginës për t’u hapur. Ti mund të kesh edhe vështirësi lidhur me lubrifikimin  e duhur.

2. Kaloni sa më shumë kohë me paralojën seksuale ose me nxehjen. Duke u eksituar sa më shumë, vagina juaj jo vetëm bëhet më e njomur, por, gjithashtu, rritet në gjatësi dhe gjerësi.

3. Përdorni lubrifikant edhe atëherë kur ndjeni se jeni njomur mjaftueshëm. Vendos me bollëk lubrifikant në penisin e partnerit  dhe në hapjen e vaginës tënde.

4. Penetrimi i penisit të bëhet ngadalë që t’i japë kohë vaginës  të zgjerohet mbi penis.

5. Zgjidhni pozicionin për seks që kufizon penetrimin e thellë. Shtrihu poshtë me këmbë të drejta të pahapura. Ky pozicion i lejon të brendshmet e kofshëve tuaja dhe buzët të bëhen shtesë e vaginës tuaj. Ju mund të provoni gjithashtu pozicionin anë-më-anë. Pozicioni gruaja sipër u lejon juve të kontrolloni se sa thellë penisi penetron.

6. Për gratë që kanë kaluar moshën e menopauzës dhe nuk marrin hormone, ato kanë tharje dhe shkurtim të vaginës. Hormoni estrogjen dhe njomësit e ndryshëm mund të ndihmojnë. Dilatatorët(zgjeruesit) që kanë formën e penisit(këtë e rekomandon doktori) mund të përdoren për të zgjeruar vaginën po qe se ka nevojë.

7. Diskutoni shqetësimet tuaja me gjinekologun ose me maminë.

« Editimi i fundit: 12-05-2020, 12:25:18 nga M A X »

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#1 ne: 30-05-2012, 16:46:19
Me pak fjale teoria Vagine e vogel dhe Vagine e madhe bie poshte??? po shume mire

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 30-05-2012, 16:49:34
Me pak fjale teoria Vagine e vogel dhe Vagine e madhe bie poshte??? po shume mire

Po. Poshte bie.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#3 ne: 30-05-2012, 16:50:30
Po ne praktike bie?

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 30-05-2012, 16:52:22
Po.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#5 ne: 30-05-2012, 16:54:42
Ti Erion je i sigurt????

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#6 ne: 30-05-2012, 16:57:27
Sipas kesaj na doli qe nuk ekziston Vagine e vogel apo e madhe por e gjate apo e shkurter  :P

 • Postime: 519
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 30-05-2012, 17:05:30
Un e kuptova qe qefi bohet ne c'do lloj rasti.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#8 ne: 20-06-2013, 12:25:17
sikur ti rikthehemi krsaj teme..cmendojne ekspertet?

#9 ne: 20-06-2013, 16:49:35
Mjafton pak kontraktim....

Nje flash momentesh kaloi kalimthi qe nga titulli i temes dhe brrrrr u deformuan xhinset e mia LOL 

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#10 ne: 20-06-2013, 16:55:51
ehe po pastaj cfare ndodhi?
i re me dore ...tavolines dhe derdhe...bojen e u bere pis?

#11 ne: 20-06-2013, 16:58:29
 :-[

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#12 ne: 20-06-2013, 17:03:30
oh mo..hera dyte qe ti behesh me turp prej meje


no.way

#13 ne: 20-06-2013, 17:16:19
Po te jet shume e madhe vagina nuk me pelqen, por e zvogeloj me pozicione te ndryshme.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#14 ne: 20-06-2013, 18:14:59
si psh?

#15 ne: 20-06-2013, 18:19:58
Me kom te myllme jo te hapme.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#16 ne: 20-06-2013, 18:25:52
aaa kembet mbyllur dhe ngritur lart ...apo ska lidhje?

po tjeter?

si kuptohet i femer qe e ka vaginen te madhe apo te vogel? sepse artikulli thote ne kontradiksion paksa
se cdo vagine hapet pavaresisht madhesise se penisit. pastaj sugjeron sesi duhet te komportohet i pjeshke e ngushte


#17 ne: 20-06-2013, 18:29:19
Un akoma nuk e kam lexu artikullin por kuptohet ngaqe nuk ka shume ferkim.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#18 ne: 20-06-2013, 18:30:53
shume shkurt e shume i paqarte

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 20-06-2013, 18:34:38
ka

#20 ne: 20-06-2013, 18:36:57
Ne ca pike je e paqarte ti?
Ne te dy jemi ke emisioni i Adhamudhit me duket. Un kam vesh i kostum dhe kollare dhe kom von i pale syze dhe jam shume serioz dhe i zhytur ne muhabet si ate analistet qe dalin ke Klani ose ke Topi dhe flasin teorikisht per nja 3 ore dhe i zgjidhin gjith hallet e popullit.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#21 ne: 20-06-2013, 18:55:15
hallet e qejfit populli i nigjo me endje

e paqarte jam:
ku dallohet e gjona e ku e ngushta?

#22 ne: 20-06-2013, 18:59:30
Sepse kur fut mashkulli azuallin e ndjen gjeresine gjat gjith aktit seksual.
Vini re perdora fjalen 'azuall' ketu sepse emisioni ndiqet nga minorene 13-vjecar

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 20-06-2013, 19:03:31
e dini ate barcaleten,
i thote njoni njones a e di ti qe ajo qe ka gojen e madhe ka dhe vaginen te madhe?,.. Dhe ajo ju pergjigj ashtyyy

kur ta kapni me thoni

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#24 ne: 20-06-2013, 19:07:03
Sepse kur fut mashkulli azuallin e ndjen gjeresine gjat gjith aktit seksual.
Vini re perdora fjalen 'azuall' ketu sepse emisioni ndiqet nga minorene 13-vjecar

azuall? lol..copyright

Temat e fundit