Cfar mendoni a mundet nje njeri i martuar te bie ne dashuri me nje tjeter person - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Cfar mendoni a mundet nje njeri i martuar te bie ne dashuri me nje tjeter person

   Cfar mendoni a mundet nje njeri i martuar te bie ne dashuri me nje tjeter person

  · 24 · 1637

  • Postime: 4
  • Karma: +0/-0

  ne: 12-08-2005, 13:46:48
  Cfare mendoni juve a mundet nje njeri qe eshte i martuar dhe ka femije te bie ne dashuri me dike tjeter dhe a eshte kjo gje normale apo diqka e poshter???
  « Editimi i fundit: 24-10-2020, 17:33:59 nga M A X »

  • Postime: 7978
  • Karma: +18/-8
  • Gjinia: Femer

  #1 ne: 12-08-2005, 16:11:54
  Sigurisht qe mundet.....edhe nje njeri i martuar mund te gjej dashurine e vertet ne kohe te gabuar....e poshter nuk mund te them asi nuk mund te kontrollojme zemren por se si reagon ky person karshi kesaj situate aty ndryshon puna .....

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #2 ne: 12-08-2005, 16:39:15
  Po, ndodh. Normale nuk mund te jete, edhe sikur martesa e tij te mos ishte ne rruge te mire perseri nuk mund te jete normale. Po femijet? Duhet menduar per to me pare.

  • Postime: 7978
  • Karma: +18/-8
  • Gjinia: Femer

  #3 ne: 13-08-2005, 01:21:37
  dakort mire e ke ti celjeta por njeriu bie ne dashuri dhe nuk e kontrollon dot ndjenjen...une nuk e quaj gabim edhe pse eshte i martuar me femije gjithsesi vendimet qe do te marre mund ta cojne ne nje gabim apo rruge te gabuar....
  Sepse ka shume mundesi qe njeriu te dashurohet me nje miken apo kolegen e tij por nese ai do ta tradhetonte bashkshorten dhe familjen do te ishte gabim ama nese do te ishte i sigurt dhe i sinqerte ne ndjenjat e tij ndoshta nuk do te ishte gabim sepse zemres nuk i veme dot kushte....

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #4 ne: 13-08-2005, 04:01:38
  Nuk e di moj Lisa por ca gjera i kemi ne dore ne vete. Atehere a mund te themi qe nje familje e mire u prish per shkak te "zemres" se ndjenjat e saj nuk mund te ndalohen? Ndoshta e kam gabin por................

  • Postime: 3079
  • Karma: +22/-4
  • Gjinia: Femer

  #5 ne: 13-08-2005, 04:23:53
  Cfar mendoni a mundet nje njeri i martuar te bie ne dashuri me nje tjeter person

  mund te ndodh te bie ne dashuri se zemren dhe ndjenjat njeriu smund ti kontrolloje!
  pastaj jeta eshte e gjat ka gjasa personat behen te paknaqur ne martese, nga problemet martesore, stressi perditshmes etj etj ...

  mendoj vendimet me pas qe i mer ai/ajo qe eshte i/e martuar jan me rendesi.
  njeriu duhet te mendoje para me tru e pastaj me zemer e sidomos nese jan ne pyetje femijet dhe ardhmeria e tyre.


   

  • Postime: 7978
  • Karma: +18/-8
  • Gjinia: Femer

  #6 ne: 14-08-2005, 22:32:39
  Celjeta nuk e di ....nese burri im nuk do te me dashuronte do ta kisha te veshtire te mbaja nje familje te lidhur qoft edhe per hir te femijeve....por ndoshta nese une nuk do ta dashuroja bashkshortin tim ndoshta dhe do te sakrifikoja per femijet....
  Prandaj them se nje person qe i largohet aq shume familjes se tij shpirterisht duhet ti hedhi shume shume mire hapat per te mos marre vendime te gabuara dhe mbi te gjitha per te mos lenduar njerzit qe do me shume.....ndoshta eshte e veshtire te flasesh kur nuk e ke provuar vete mbi kurriz.....
  E megjithate une nuk e quaj gabim.....dashuria eshte si ato shkurret ne mal e dashur...qe rriten e celen pa u kujdesur njeri(rriten vete) por edhe pse ferrat nuk jane lule te bukura malit i japin hijeshi e gjelberim :???
  kot nuk thone mu.. dhe dashuria nuk dihet se kur dhe ku te zene (me fal per shprehjen) :???

  • Postime: 1469
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #7 ne: 15-08-2005, 02:46:20

  Cfare mendoni juve a mundet nje njeri qe eshte i martuar dhe ka femije te bie ne dashuri me dike tjeter dhe a eshte kjo gje normale apo diqka e poshter???


   Hem, shum trajtim direkt kerkoni, gje qe veshtir se do thuhej poenta!

      Nuk mund te thuhet qe eshte normale e as jonormale, eshte njerzore por kunder-shoqerore, poshtersi nuk eshte por as miresi nuk mund te quhet me plot kuptimin e fjales! Mund te ndodh nga shpirti, por nuk do te duhej te ndodhte!  

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #8 ne: 15-08-2005, 06:25:49
  Lisa kur burri nuk te do, kptohet qe ai vrapon ose do vrapoj pas nje tjetre dhe pse le pas jeten e femijeve e mua me vjen keq per kete. Ah nese familja e gruaja jane mrekulli kjo gje nuk eshte mire te ndodh ( mgjthate ka boll raste ) Kam degjuar shume te thone "mashkulli dhe qeni jane njelloj"  (me falni ju meshkuj) Ndoshta e kane thane per keto raste :)

  • Postime: 1469
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #9 ne: 15-08-2005, 06:55:56
  Hem, Celjeta, shum e then realisht kjo e juaja.  


    Cfar mendoni ju, sa kan arritur te "modernizohen" raportet ndermjet qifteve??
  Kush ndikon ne kete  (tendencat per "modernizim")???

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #10 ne: 15-08-2005, 08:01:38
  Syte po na shohin shume e veshet po shume po degjojne mgjthate per mendimin tim tek ne pergjithsisht akoma raportet ne cift nuk kane arritur te "modernizohen"  Per ate pjes ku raporti ka arritur nje shkalle te till, mendoj se eshte rezultat i tendencave vetjake te njerit apo te tjetrit. Ehh........

  • Postime: 1469
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #11 ne: 15-08-2005, 08:07:51
    Raportin mashkull-femer nuk ka pasur fuqi ta nderroj asnje qenie njerezore deri me tani, asnje faraon, asnje mbret, asnje pushtue apo tiran! Po ta kishte arritur dikush kete, do pushonte se eksistuari shoqeria!

   E tera lind, rrjedh dhe zhvillohet ne baze te raportit mashkull-femer!

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #12 ne: 15-08-2005, 08:21:08
  Po, bukur e ke "qendisur"  :)

  • Postime: 1469
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #13 ne: 15-08-2005, 08:25:32
  hahahahahahahaha, e qendisura eshte zanat qe u shkon per dore femrave!  :lule :puth :engjell:

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #14 ne: 15-08-2005, 11:39:20
  Po  ja qe ke mar dhe ti pak nga ky zanat   :) (per shaka )  ;)

  • Postime: 7978
  • Karma: +18/-8
  • Gjinia: Femer

  #15 ne: 15-08-2005, 23:44:42

  Lisa kur burri nuk te do, kptohet qe ai vrapon ose do vrapoj pas nje tjetre dhe pse le pas jeten e femijeve e mua me vjen keq per kete. Ah nese familja e gruaja jane mrekulli kjo gje nuk eshte mire te ndodh ( mgjthate ka boll raste ) Kam degjuar shume te thone "mashkulli dhe qeni jane njelloj"  (me falni ju meshkuj) Ndoshta e kane thane per keto raste :)


  "Jane mrekulli" po duhet te jete mrekulli ne syte e tij e dashur jo ne te botes ...ka shume familje qe kur i shikojme na duken se jane nje perfeksin familjar por as dy muaj he ndodh nje divors ...kjo sepse ne e shohim familjen apo lidhjen e dikujt tjeter si te jashtem si te huaj....se ku qendrojne ata ne syte e te dyve ne nuk e dime.......
  Ky nuk eshte nje fakt qe ndodh vetem tek meshkujt shume femra e kane gjetur dashurine e tyre pas martese...e ndoshta shume e kane bere marrzine e nje ndarjeje te familjes por shume kane heshtur e kane vuajtur.....
  Une nuk e di por te them te drejten une nuk do te doja ta ndaja jeten time me nje njeri qe nuk me dashuronte qe mendonte per nje tjeter....ta dija se rrinte me mua per hir te femijeve dhe figures se bukur te nje familjeje por kur me prekte mua mendonte per dike tjeter....jo une nuk do ta doja...me mire te ikte ne kete menyre edhe ai do te ishte me i lumtur por edhe une pasi do vuaja por dhe une do rigjeja vetveten....e keshtu ne paqe e me qetse edhe per femijet tone do ishim prinder me te mire e do na kuptonin me shume.....
  E drejte nuk eshte qe te ndodhe dhe ndoshta duhet edhe ti shmangemi disi situatave qe mund te ken nje rrjedhoje te tille per te qene me te paster e me te vetedijshem....por jane gjera qe ndodhin nuk eshte e drejte por nuk eshte gabim :???
  Gabim do te ishte nese ai apo ajo do ta tradhetonte bashkshortin me nje partner tjeter ....kjo do te ishte e gabuar....kjo do te ishte padrejtesi...dhe shkelje e respektit ndaj familjes etj..etj..etj....

  • Postime: 1469
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

  #16 ne: 16-08-2005, 02:13:07

  Po  ja qe ke mar dhe ti pak nga ky zanat(per shaka )


   Kush guxon te jet ai qe nuk i deshiron veprimet e duarve te bukura qe mund ti ken vetem femrat, ato qe dijn te ledhatojn, te zbukurojn, te embelsojn etj etj!

   :lule :lule :lule

  • Postime: 5459
  • Karma: +3/-5
  • Gjinia: Mashkull

  #17 ne: 16-08-2005, 09:27:32
  mund te ndodh...
  ndoshta jo se nuk e don gruan, ndoshta jo se ka probleme, por thjesht se ca grimca te lumturise i mungojne, dhe ate zbrazetire e gjen tjeterkund dhe don qe ate zbrazetire ta plotesoje...
  a eshte normale... pyete ate qe eshte dashuruar...

  • Postime: 222
  • Karma: +0/-0

  #18 ne: 06-01-2006, 10:55:02
  Po, mundet.... e se si,, nuk di,,, nuk di,, per zotin..

  • Postime: 3701
  • Karma: +3/-2
  • Gjinia: Femer

  #19 ne: 06-01-2006, 11:13:12

  çfarë mendoni juve a mundet një njeri që është i martuar dhe ka fëmijë te bie ne dashuri me dike tjetër dhe a është kjo gjë normale apo diçka e poshtër???


  Hmm,mund te ndodhe kjo,ka raste plot e perplot,por sa eshte kjo gje normale,nuk e di tani.Dikujt i mungon lumturia ne jeten bashkeshortore dhe mundohet ta plotesoje kete me tjeter person.Do ishte mire mos te ndodhte por,.....!!!

  Temat e fundit