Çfarë pëlqejnë gratë te një burrë? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Çfarë pëlqejnë gratë te një burrë?

Çfarë pëlqejnë gratë te një burrë?

· 1 · 930

  • Postime: 25425
  • Karma: +0/-0

ne: 26-05-2020, 12:29:47
 

Nëse shpesh ju ka lindur pyetja se pas çfarë gjëje tërhiqen gratë te një burrë, ky artikull ka plot 10 të tilla.

1- Disa studime kanë treguar se meshkujt që kanë një qen, ia dalin më më mirë me femrat

2- Në këto studime femrat kanë zgjedhur më tepër meshkuj që pozojnë para një makine të shtrenjtë, apo një apartamenti të shtrenjtë që me gjasa i bën ata të duken më të pasur

3- Për një lidhje të gjatë, femrat kanë tendencën të zgjedhin meshkuj altruistë, që janë të sjellshëm dhe bëjnë vepra të mira

4- Femrat mund të pëlqejnë meshkujt në moshë, sepse ata kanë pasur kohën e nevojshme për të mbledhur më tepër të ardhura

5- Për mjekrën studime të ndryshme nxjerrin rezultate të ndryshe. Disa e vlerësojnë si shumë tërheqëse, ndërsa në të tjerë vlerësohet negativisht.

6- Paraqitja e jashtme mund të jetë një faktor, por nuk është edhe aq e rëndësishme sa mund ta mendoni. Në studime, femrat kanë zgjedhur meshkujt e veshur mirë e të bukur për lidhje të shkurtra, por kjo nuk ka ndodhur për lidhjet e gjata.

7- Sensi i humorit është i rëndësishëm për femrat dhe shkencëtarët kanë arritur në konkluzionin se kjo e bën mashkullin të duket më intelegjent

8- Femrat kanë vlerësuar lart ata meshkuj që ndërmarrin akte heroike. Kjo përfshin shpëtimin e jetëve njerëzore, gjuetinë për ushqim si dhe lojën me flakët.

9- Studimet e fundit kanë arritur në konluzionin se të luash fort mund të jetë një taktikë efektive. Të mos jesh i disponueshëm e bën femrën që ta dëshirojë akoma edhe më tepër një mashkull.

10- Gratë në mbarë botën i perceptojnë meshkujt si më tërheqës kur vishen me të kuqe.
Lapsi.al

Temat e fundit