Cilat jane menyrat me te mira per te lene te dashurin/te dashuren ? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cilat jane menyrat me te mira per te lene te dashurin/te dashuren ?

Vizitor · 42 · 4782

Cilat jane menyrat me te mira per te lene te dashurin/te dashuren ?

Vizitor · 42 · 4782

ne: 06-07-2008, 22:20:34
Ne nje menyre a tjeter ti e ndjen qe mes jush nuk funksionon me.Ka kohe qe ke menduar te ndahesh por nuk do ta hedhesh hapin ti i pari/ra.

Cilat jane menyrat me te faforshme qe mos te lendosh as veten tende as te tjeret,duke e ditur qe ti vazhdon ta duash ende ndersa nga pala tjeter disi calon.


1.Ti dergosh nje sms dhe ti urosh gjithe te mirat

2.Mos ta marresh me ne tel,mos ti flasesh me

3.Apo nje takim dhe tia thuash ne sy ?


apo.......

cilat ?

 • Postime: 2417
 • Karma: +6/-1
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 07-07-2008, 03:19:42
hmmmm sme pelqen aspak opsioni i par..menyra me e keqe mendoj me sms.

e dyta me mos e mar fare ne tel sdo e pranoja kurr se e lendon tjetrin me ket an, se me ka ndodhur vet dhe tani e kuptoj se sa e dhimbshme esht ndalemi ke e fundit.....do zgjidhja nje takim dhe tia them ne sy dhe arsyen se pse MENYRA ME MIR,ket do zgjidhja dhe ket kam ber dhe vet.

 • Postime: 115
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 07-07-2008, 05:22:00
Varet nga arsyet pse do ta lesh ate pike se pari. Nqs keni pasur nje marrdhenie pak a shume normale dhe thjesht nuk te terheq me, atehere meriton nje takim sy per sy.
Nqs eshte njeri abuziv apo ju ka tradhetuar edhe nje sms eshte teper.

#3 ne: 07-07-2008, 08:16:11
ndoshta per me pak info me teper

mes jush nuk mund te kete nje te ardhme (te dy ndodhen larg njeri tjetrit)dhe nuk ka plane te jetojne ne te ardhme bashke,pra nuk ka dicka reale.

A ja vlen te mbash nje lidhje te tille larg,pa te ardhme edhe pse ka ndenja mes tyre. ?


Nejse mua me intereson menyra me e qete dhe e pjekur qe mund te bej dikush.


P.S Gina nje here kam perdorur nje metode ne jete,ne darke e putha e pyeta ne me do a jo dhe ai mu pergjigj nuk te dua mua.

Qe te nesermen,une ia bera naften.

Dihet mo meshkujt pastaj vone oh nene vijne e te qajne para deres,me ato faljet e tyre po nuk isha i sigurt andej kendej.

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 07-07-2008, 09:48:49
Varet se ca lidhje kohore dashurore shpirterore ke me te.
Nqse ska shume ndjenja ne mes e le dhe kollaj fare me sms ne takim pak rendesi ka thjesht i thua qe sdua te vazhdoj me e kaq, kurse kur do ta lesh sepse ske "te ardhme" bashke ku di une per cfare arsyesh por qe e do eshte shume e veshtire.
M.gj.ate them qe ska asgje te pamundur duhet vetem pak durim e zgjuarsi qe te besh 1 mashkull per vete  ;)

 • Postime: 2417
 • Karma: +6/-1
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 07-07-2008, 14:30:49
epo nqs ka te bej per lidhje te larget atehere do zgjidhja me mir menyren e telefoni ose msn por asnjeher sms-n.

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 07-07-2008, 15:33:05
hi alternativa 3 eshte zgjidhja e duhur

#7 ne: 07-07-2008, 16:04:10
hi alternativa 3 është zgjidhja e duhur
Ju mire e keni,po problemi qendron qe une se perballoj dot nje ndarje te tille..pasi kam 3 muaj pa e pare ate njeri dhe ne momentin kur do e takoj do i hidhen ne qafe dhe do harroj cdo gje :(

Mund te perball shume gjera ne jete,pervec ndarjes..i urrej ato :(

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 07-07-2008, 16:12:13
asnje si ka qejf. shiko vetem ca te mirash e te keqiash ka si lidhje e jepi drejtim  ;)

 • Postime: 2417
 • Karma: +6/-1
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 07-07-2008, 16:37:20


Mund te perball shumë gjëra ne jetë,përveç ndarjes..i urrej ato :(

ehhhh ke te drejt por duhet te behesh e fort, se me te vertet nuk esht aspak e leht kur e don personin.

 • Postime: 115
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 07-07-2008, 23:50:15
Ju mirë e keni,po problemi qëndron qe unë se perballoj dot një ndarje te tillë..pasi kam 3 muaj pa e pare atë njeri dhe ne momentin kur do e takoj do i hidhen ne qafe dhe do harroj çdo gjë :(

Mund te perball shumë gjëra ne jetë,përveç ndarjes..i urrej ato :(

Nqs ndjenjat jane reciproke, dmth edhe ai ka te njejtat ndjenja si ti vete, atehere ndarja nuk eshte zgjidhja e duhur. Per mendimin tim odisea e gjetjes dike qe do dhe te do, dhe qe do shpenzosh gjithe jeten me te eshte gjeja me e rendesishme ne jete.
Pra nqs je e sigurte per kete person, une per vete do kisha sakrifikuar gjithcka per ti  qene prane.

 • Postime: 1209
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 08-07-2008, 22:47:20
Koha e dashur Capkene..dhe durim.....

ka dhe nje menyre tjeter: plumbit bjeri me plumb...

te tjerat jane hollesira... :perqafim

 • Postime: 262
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 30-10-2008, 10:59:00
epo si t'ja besh kur ka dashuri nga dy anet por duhet edhe nje cike mundesi ekonomike dhe nje cike mbeshtetje nga pinderit e shokur qe ndoshta ste kane me qejf

#13 ne: 31-10-2008, 08:47:26
Me i lene te dashurit...edhe behet...po..sic thote marsiola...cfare te beshe kur ke dashuri nga dy anet...problem koordinimi ndjenjash, mendimesh, kohe...dmth...probl em total... :D

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 30-05-2009, 10:47:02
per ta lene eshte kollaj fare me e veshtire eshte si ta kapesh te dashurin  :P

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 31-05-2009, 16:52:12
Menyra me e mire eshte flasesh drejtperdrejte me te dhe ti tregosh arsyen e vertete, pse do tte largohesh prej tij.

 • Postime: 31
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 22-06-2009, 17:28:22
sa profesioniste qenke ne keto ndarjet :D

menyra me e mire eshte ta fikesh telefonin edhe te kapesh noj tjeter :D

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 23-06-2009, 18:19:48
bashkohem me erlehten por doja te shtoja se kur te uleni te bisedoni merrni masat qe te jet nje vend publik :D

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#18 ne: 01-08-2013, 11:19:47
Harrome qe kam ekzistuar ndonjehere!!!

 • Postime: 2173
 • Karma: +44/-30

#19 ne: 01-08-2013, 11:31:07
cpate ti?... :D

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#20 ne: 01-08-2013, 11:35:02
iu pergjigja temes...po ti c'pate?

 • Postime: 2173
 • Karma: +44/-30

#21 ne: 01-08-2013, 11:37:19
ku di une ..se si ma dha edhe mua?

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#22 ne: 01-08-2013, 13:37:37
te ndodh shpesh??? le qe ke pyes e une

 • Postime: 2173
 • Karma: +44/-30

#23 ne: 01-08-2013, 13:43:46
se mos kam patur ndonjehere te dashur e ta provoj :P

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#24 ne: 01-08-2013, 13:48:03
di gje une
...ti e the LOL

Temat e fundit