Dashuria apo seksi, kush ju pelqen me shume dhe pse..? - 4 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Dashuria apo seksi, kush ju pelqen me shume dhe pse..?

Dashuria apo seksi, kush ju pelqen me shume dhe pse..?

· 237 · 17310

 • Postime: 553
 • Karma: +1/-0

#75 ne: 26-11-2004, 20:16:51
Hersiana, tek zona e lire ke nje teme te tille.

#76 ne: 26-11-2004, 20:21:00
Thjeshte i bera nje bashkengjitje dy temave.Le te vazhdojne te postojne ketu.

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#77 ne: 26-11-2004, 20:53:37
un kur perdori fjalen dashuri e perdori qe ate X person e dua o jam i dashuruar kur perdori fjalen seks dmth qe bera nje raport edhe asgje me shume pra :D fjala sekse mundet te quhet edhe nje raport me te cilen e perdor kur je i dashuruar varet pastaj varet si e mendojn te tjeret un per vedin keshtu e mendoj tesh pse djemt perdorin fjalen sekse me shume jo djemt varet se kuj ja thone kur flasin me shoke e shoqe i thojn seks kur flasin me personin me te cilin e kane ber i thone dashuri po kjo gja vlen edhe per vajzat se ne fund te fundit nje lloj jemi si vajzat si djemt vetem se nryshon sekse edhe asgje me shume mendimet i kemi te njejta apo jo ka vajza te mira edhe te keqija ka djemt te mire edhe negativ

 • Postime: 639
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#78 ne: 08-12-2004, 01:29:06
 :puthPershendetje... .
Po lexoja shenimet ketu qe keni bere vertet smarr vesh pse e kapni me njeri tjetrin kjo tem eshte bere per qef kuptohet sna ben kush me zor te shkruajme askund pra nese na pelqen shkruajme....
Diavokalis flm per kete tem  dhe per mua edhe pse ne disa terma te te shkruarit je pak si me i hapur se ne tjeret sduhet ta marriim per keq aspak pasi te flasesh per (LLAP) apo sex sesht aspak turp pasi jane gjera te jetes qe pa to mund te them sdo te kishte kuptim jeta.Pra esht fare e thjeshte  gjithkush pergjigjet sipas deshires se vet.(eshte e drejta e njerut me shkruajt e me shpreh ate qe duam e qe ndiejme)....

Sa per mendimin tim  PERSONAL...Padiskut im qe eshte dashuria pasi nese ka dashuri ka gjithcka  pra ka sex ka afermitet ka ndjenja ka cdo gje te bukur per te dyja palet.....
Sex pa dashuri edhe kjo mund te jet teper e bukur por mbaron shpejt pasi ska dashuri ne te( Ne kete jet dihet qe shumica edhe pse me vjen keq qe shprehem keshtu por shumica e njerzve si kane  te dyja....)
Gjithsesi ju uroj te gjeni peraferisht shpirtin binjak dhe ti provoni keto ndjenja te bukura.....

Diavokalis ke then qe ske dashuru asnjeher KURR MOS THUAJ KURR (Ka gjithmon nje her te pare ne cdogje por thuaj ishalla ke fat....)
Me respekt thugette_Girl... :-*

 • Postime: 137
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#79 ne: 22-03-2005, 05:11:19
SEX pa dashurij  :??? :???

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#80 ne: 24-03-2005, 03:01:04
dashnia............ ....me kam t'hapuna e perpjet............ .....if you know what I mean............

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#81 ne: 01-07-2005, 07:46:44
Kurre sex pa dashuri  Jojo:
Meshkujt e bejne edhe sex pa dashuri, por  une nuk do e beja dot, nese e dua dike do beja sex per qejf, por sex keron dikush nga une sex pa dashuri jo kurre edhe sikur te vdisja per sex. ><

Gjithe te mirat nga
Kosova

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#82 ne: 01-07-2005, 09:56:54
Mu mpelqen me shum dashuria, sepse ajo e sjell punen gjer te seksi.  :O

 • Postime: 38
 • Karma: +0/-0

#83 ne: 01-07-2005, 16:34:29
Une  personalisht  mesa  lexova  te  gjitha  shkrimet  nxora perfundimin  se  vajzat shqetesohen  me  ato  qe thote  diavolaki
 pa dashur  te  permend emrat
dakort  e  pranoj  qe  sduhet  folur  ne  ate banalitet por  eshte  edhe  dicka  tjeter
  ate  qe  ai  shpreh  eshte  mendimi  tij  dhe  duhet  respektuar  dhe  po  ti  analjzojme  me  kuptimin  e  mire  te  fjales  me  besoni  diku  ka  te  drejte
 pastaj  karakterizimet me  mire  menjane
 per  mendimin  tim  qe  te  dyja  kane  rendesine  e  tyre  
dhe  jane  krejt  ne  pole  te  kunderta  njera  me  tjetren
kur  ben  seks  me  nje  vajze  qe  sje  i  dashuruar   duhet  te  tregosh  dhe  vlerat  si  mashkull
ndersa  kur  je  i  dashuruar  me  nje  vajze cdo  puthje  ledhatim eshte  nje  mrekulli dhe  e  vetmja  gje  qe  mendon  eshte  te  qendrosh  me  ore  te  tera pa  u  ndare.
une  thjesht   shpreha  mendimin  tim  se  mos  keqkuptoheni  
dhe  me  mua
 sepse  as  mesime  sdua  te  jap as  keshilla
ju  pershendes


 
 

 • Postime: 126
 • Karma: +0/-0

#84 ne: 06-07-2005, 09:27:19
Njera pa tjetren nuk shkon :)
dmth nese do nje person te pelqen edhe sexi i tij :)
mendimi im :P

A je e sigurte, se mundesh me dashuru personin po ne sex mos me te pelqy?! mendohu mire...

 • Postime: 55
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#85 ne: 09-07-2005, 16:42:22
keto te dyja jon te lidhura ne mes veti ,dashuria pa sex nuk funksionon ,por edhe e kunderta,te dashuren e dua por jo pa sex ,ne qoft se do te me thonte une te dua vetm ..puthje e ledhatime ,nuk do te pranoja sepse sex eshte gjeja me e bukur qe ka krijuar perendia :O :pafshim pagjume:

 • Postime: 1
 • Karma: +0/-0

#86 ne: 12-07-2005, 04:39:29
cka jau merr mendja juve. a munet dikush me i nda dashunin edhe sexin....hajde tregom dikush, ju qe po folni shum ...

 • Postime: 5
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#87 ne: 12-07-2005, 05:11:32
 Mendoj se edhe njera edhe tjera bejn ("funksionojn") si te ndara, perkryeshmeria arrihet kur te bashkohen ne nje partner.
Flm per mirekuptim!

 • Postime: 90
 • Karma: +0/-0

#88 ne: 12-07-2005, 05:16:36
Manowar... ti qe merrke vesh kaq shume, duhet te dije qe 'seks pa dashuri' dhe ka, ndersa 'dashuri pa seks' zor se mbijeton ;)
E qe te kuptohemi seks do te quaja ate akt i cili nuk permban ndjenja zemre, por eshte thjesht nje epsh i momentit. E ndersa dashuria eshte nje nderthurje e te gjithave.
Ja, ketu qendron ndryshimi i te dyjave lodhje:

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#89 ne: 12-07-2005, 06:29:10
Po te dashurosh detyrimisht do te besh edhe seks. E dyta eshte finalizimi i te pares ne kenaqesi trupore, kjo dihet nuk do shume filozofi. Po te thuash se seks pa dashuri nuk ka kjo me duket shume hipokrite. Gjithcka eshte ne guston dhe moralin e secilit.

Te gjitheve pa perjashtim na shkon mendja per seks kur perballe nesh shfaqet dicka e bukur, por mundesia e berjes realitet varet nga kushtet e gjithkujt dhe sidomos nga morali.
Nese vertet dikush e ndjen veten te dashuruar me dike nuk ka pse te mendoje per nje gje te tille. Ne rast te kundert ka dicka qe nuk shkon midis tyre e kjo duhet pare me kujdes.

Po nese nuk jemi te dashuruar seksi do te ishte dicka normale perseri pasi eshte nje dhurate nga natyra e cila nuk mund te refuzohet pasi ka pasoja negative si per shendetin ashtu edhe per personalitetin.

E thene me qarte kjo teme nuk ka pse te dikutohet me kaq pasion pasi si dashuria apo seksi jane dy gjera qe jane te lidhura ngushte me individualitetin e secilit dhe sa me shume e analizojme kete dukuri aq me teper do ti ngaterrojme ato

 • Postime: 31
 • Karma: +0/-0

#90 ne: 16-07-2005, 13:52:59
Pak kush e di çka është dashuria e vërtetë. Besimet kanë vjedhur helm kundër seksit. Seksi me vullnetin e partnerëve, me erotikë e dashuri është gjëja më e mrekullueshme që ka krijuar Natyra, ekzistenca, Zoti. Seksi nuk është i keq as kur praktikohet për të shfry epshet. Vetëm seksi i dhunshëm është i mallkuar e krim i rëndë. Dashuria e vërtetë e tejkalon seksin. Gjatë orgazmit një mistik thotë se atëherë jemi shumë afër Zotit. Mund të themi edhe afër, apo në parajsë. Mendoj se është e drejtë të pëlqehen shumë Dashuria edhe seksi.

"Fito një Zemër, puthe dhe rrëmbeje,
Dhe adhuroje si Altar Feje:
Një qind Qabera s'vlejnë sa një Zemër;
Zemër kërko, Haxhi, jo Gur Qabeje!

Me vajzën në pranver' e në lëndinë
Me Këngën, me Lahutën, me Dollinë
Dëfrej: le të më shajnë; s'më ha malli!
Këtu e gjej Parajsën, Perëndinë"!
                                                Omar Khayyam

 • Postime: 13
 • Karma: +0/-0

#91 ne: 20-08-2005, 03:40:15
dashuria eshte 2 muj me shum nuk ka dashuri nuk zgjat
(i dashuruar ) ( e dashuruar ne nje person kjo zhgjat me shum )


sex me mir

 • Postime: 7085
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#92 ne: 20-08-2005, 04:56:43
Dashuri dhe sexi jan te lidhura me njera tjeren. As dashuria nuk ben dot pa sexin e as sexi pa dashurin. Te dyja forcojne nj-tjetren :)

#93 ne: 20-08-2005, 05:17:01
ne qoftese seksin do ta shihnim ne kuptimin fillestar te fjales...Une nuk i ndaj dot....sepse dashuri dhe seks jane e njejta ..vetem termi ndryshon...por varet si e interpretojme....dh e ketu qendron problemi, sepse vetvetiu lindin keqkuptimet..dikush e konsideron si akt fizik...dikush si nje ndjenje e brendshme,,,pra

 • Postime: 66
 • Karma: +0/-0

#94 ne: 22-08-2005, 14:27:19
Mua me pelqejne te dyja.
Nje gje nuk e kam te qarte!!!
Si mund seksi dhe dashuria te jene nje,deri sa seksi eshte nevoje fiziologike,ndersa dashuria shpirterore? :O

Mua me bejne komplet te dyja.

S'ka lumturi pa seks e pa dashuri (keshtu mendoj une).

Lumturi te gjitheve.

 • Postime: 7497
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#95 ne: 12-06-2007, 14:42:49
Te dyja te alternuara nuk eshte keq pastaj se njehere del dashuria e para se here tjeter seksi nuk ka gje se qellimi eshte i perbashket KENAQESIA e dy personave qe duhen.   :D :D :D

 • Postime: 1533
 • Karma: +6/-0

#96 ne: 13-06-2007, 16:10:38
Dashuria është për kalamaj qe hala skan arrit ke seksi, kur te arrijnë atëherë dashuria bëhet vetëm pretekst për te pase seks. :D

 • Postime: 2214
 • Karma: +13/-1
 • Gjinia: Femer

#97 ne: 13-06-2007, 18:05:21
Dashuria është për kalamaj qe hala skan arrit ke seksi, kur te arrijnë atëherë dashuria bëhet vetëm pretekst për te pase seks. :D
ja ke fut kot plako  :P

 • Postime: 1608
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Femer

#98 ne: 13-06-2007, 18:37:44
uuee ca pyetje koti  :P për mendimin tim kur bën seks me dashuri me duket se ka lezet, po tani ka qe bëjn edhe seks pa dashuri po ato te tillë jan te vulosem me stamp LOL si pshm. ka qe bejn seks me kafshet dhe ska te then se jan te dashurum LOL

 • Postime: 1533
 • Karma: +6/-0

#99 ne: 14-06-2007, 15:30:26
ja ke fut kot plako  :P

sa vjece je? :D

Temat e fundit