Dashuria e humbur, duhet te na ndjeke perjete apo thjeshte te mbetet enderr? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Dashuria e humbur, duhet te na ndjeke perjete apo thjeshte te mbetet enderr?

Dashuria e humbur, duhet te na ndjeke perjete apo thjeshte te mbetet enderr?

· 20 · 9308

 • Postime: 2166
 • Karma: +15/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 11-10-2008, 12:35:46
Disa nga ne ndoshta e kanë përjetuar një dashuri te humbur cfar perfundimesh duhet te ncjerrim ne nga ajo,a duhet qe te jetë pjes e jetës tonë për gjithë jetën apo duhet te jetë një ëndërr e hillur qe na plagosi zemren dhe na uli moralin. Një dashuri te tillë e perjetova dhe unë por hala shpirti ime nuk po gjene qetësi kështu qe akoma ndiej një boshllek ne zemren time dhe ajo po me gerryen pak dhe nga pak çfarë mendoni dhe sygjeroni ju miq te dashur. pritjaaaaaa) lutesi))
« Editimi i fundit: 12-10-2008, 10:48:39 nga M A X »

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 12-10-2008, 00:49:14
Nëse ke qenë i dashuruar shpirterisht është normale qe do ta kujtosh perjete...dhe ne ato momente do ndjesh nostalgji dhe ndoshta dhimbje dhe do pyesesh veten SIKUR??....dashuria e pare nuk harrohet kurrë mendoj unë....dhe e kaluara jona na bën këta persona qe jemi sot...edhe pse ndoshta kemi bërë gabime por qe kemi mësuar nga ato....edhe pse e ke humb këtë dashuri kjo sdo te thotë qe nuk do gjesh një tjetër ne kohën e duhur (qe do të bëj te ndjehesh si ajo).. :)..

Ekziston një shpirt binjak për secilin nga ne...disa e gjejne herët disa me vonë...Mos harro se perfektja nuk e kziston...
« Editimi i fundit: 12-10-2008, 10:49:07 nga M A X »

 • Postime: 1007
 • Karma: +6/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 13-10-2008, 09:47:26
Disa nga ne ndoshta e kanë përjetuar një dashuri te humbur cfar perfundimesh duhet te ncjerrim ne nga ajo,a duhet qe te jetë pjes e jetës tonë për gjithë jetën apo duhet te jetë një ëndërr e hillur qe na plagosi zemren dhe na uli moralin. Një dashuri te tillë e perjetova dhe unë por hala shpirti ime nuk po gjene qetësi kështu qe akoma ndiej një boshllek ne zemren time dhe ajo po me gerryen pak dhe nga pak çfarë mendoni dhe sygjeroni ju miq te dashur. pritjaaaaaa) lutesi))

Kurresesi nuk mund te mendosh se nje dashuri e humbur sado e madhe qofte, te vazhdoje te jete pjese e jetes tende, edhe nese te ka lenduar apo te ka plagosur zemren si thua ti, duhet ta lejosh veten te clirohesh nga keto ndjenja dhe dhimbje, vetem atehere mund te jetosh i qete, perpiqu qe ne zemren apo mendjen tende te mbetet vetem nje kujtim i bukur i asaj historie, qe sa here ta kujtosh te buzeqeshesh jo te trishtohesh, mendoje se ti pate shansin te jetosh per nje periudhe kohe kete dashuri dhe ne kete periudhe ishe i lumtur edhe pse kjo nuk zgjati pergjithmone.

Nuk ka jete te lumtur rrusho, por vetem pjese lumturie ne te ;) dhe ti keto pjese i ke perjetuar dhe do vazhdosh ti perjetosh.   

 • Postime: 577
 • Karma: +0/-1
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 13-10-2008, 10:09:32
Ufffffff nuk mundem te shkruaj sepse,,,me duhe te kthehem shum mbrapa...
Jam ne pune dhe nuk dua te qaj :( hmmmmm:

 • Postime: 1007
 • Karma: +6/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 13-10-2008, 11:15:58
Ufffffff nuk mundem te shkruaj sepse,,,me duhe te kthehem shum mbrapa...
Jam ne pune dhe nuk dua te qaj :( hmmmmm:

Edhe ti si skiatori mi :D me dhimbje akoma ;)

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 18-10-2008, 19:22:42
do ta dua dikur dikend.......por kur nuk do ta dua si dikur qe kam dashur dikend ehhhhhhhh....

 • Postime: 244
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 19-10-2008, 12:41:14
duke u nisur nga vete titulli i temës "dashuria e humbur..." do t'i sugjeroja skiatorit,qe ajo tanime është e humbur,toka rrotullohet dhe ne nuk duhet te ngulemi ne një vend-jeta vazhdon...pastaj,dashuria e humbur për mua s'është dashuri,se po të ishte e tillë,nuk do të kishte humbur!!!Dua te them qe vendimi për tu ndare nuk mirret ne mënyrë spontane ku me vonë mund te kthjellohesh e të kërkosh te kthehesh, jo absolutisht, njerëzitë nuk janë kukulla qe mund ti braktisesh e ti kerkosh sipas deshires se gjërat asnjëherë nuk do jenë si me pare.Prandaj,lere dashurinë e humbur,mos jeto me koken mbrapa...sepse,edhe vuajtjet kan një rrugezgjidhje... fundja fundit ,rroft koka,se kapuca ka plot!

 • Postime: 195
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 19-10-2008, 14:25:19
Ne dashuri është si ne garen e stafetes,mendoj unë.Një dashuri qe humbet,e shteruar,ja le vendin një dashurie te re,qe ka një
tjetër shkelqim ,një tjetër magji. Shpesh është kjo dashuri e re qe bën te perfundoj me shpejt e vjetra. Të rrosh me kujtimin e dashurisë se humbur është e perkohshme, derisa te arrij një tjetër.

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 26-10-2008, 10:41:33
Nese u dashka qe dashuria e humbur te na ndjeke dhe ne vazhdimesi, atehere me mire  mos kerko dashuri te re. Nuk ke per ta ndjere as magjine e as embelsine e saj, nuk ke per ta jetuar kurre si te tille.

#9 ne: 14-04-2009, 14:57:35
po de njerz skeni faj dashuria e humbur nuk esht me dashuri nese ka mar fund gjeja ma e mir per ne esht te vazhdojm jeten kemi edhe shum gjera per me ber ne ket bot ma mir nje dashuri qe ka humb le te harohet dhe te shikojm te ardhmen se do ket ndonje person qe do na bej jeten te shkelqej dhe te jemi te lumtur a sa per dashurin e vjeter le te mbetet mbrapa se ajo sesht dashuri me vetem nje kujtim i hidhur qe cdo her kur e kujtojm na ben te ndjehemi te trishtuara dhe gjithmon e kujtojm me lot ne syy!!!!!!

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 15-04-2009, 20:51:46
Skiator i dashur!!
Per mendimin tim ajo duhet te jete nje kapitull i mbyllur edhe pse per ty mund te jete e veshtire...
Ka plotesisht te drejte Stefi per pjeseza te lumtura ne jete por asnjehere jete te lumtur plotesisht...
Mundohu ta kujtosh si dicka te bukur qe te ka ndodhur por jo duke e vene si barriere per te jetuar gjera te bukura ne vazhdim...
Sheruese e cdogjeje mbetet KOHA,lejoje kete te veproj...
Te perqafoj  :perqafim :perqafim

 • Postime: 877
 • Karma: +26/-18

#11 ne: 15-04-2009, 21:42:57
Nese u dashka qe dashuria e humbur te na ndjeke dhe ne vazhdimesi, atehere me mire  mos kerko dashuri te re.
                                                                                                  :d colpo di fulmine, ske ca ti bosh... kur te zen hapi deren thojn

 • Postime: 910
 • Karma: +9/-4
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 03-10-2009, 14:53:26
Disa nga ne ndoshta e kanë përjetuar një dashuri te humbur cfar perfundimesh duhet te ncjerrim ne nga ajo,a duhet qe te jetë pjes e jetës tonë për gjithë jetën apo duhet te jetë një ëndërr e hillur qe na plagosi zemren dhe na uli moralin. Një dashuri te tillë e perjetova dhe unë por hala shpirti ime nuk po gjene qetësi kështu qe akoma ndiej një boshllek ne zemren time dhe ajo po me gerryen pak dhe nga pak çfarë mendoni dhe sygjeroni ju miq te dashur. pritjaaaaaa) lutesi))


Në qoftë se u largua ajo, ti nuk ke faj. Faji është i atyre që largohen.

Shoqëria e sotme, e ashtuquajtur moderne, që në të vërtetë është një orgji e madhe, i mbyt ndjenjat dhe vlerat e vërteta.

Mos e mendo më atë që të braktisi. Lëre të ikë.. të zhytet në orgjinë e saj..

Dashuria e vjetër harrohet vetëm duke gjetur një dashuri të re

 • Postime: 414
 • Karma: +11/-3
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 07-10-2009, 13:04:10
une sa mundem jam duke i ikur, ajo prape me ndjek :D

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 07-10-2009, 13:22:38
i ziu ti te zuri halli ... ske ci bo hall i madh te ka gjet per tu heq eshte bej si bej :D LOL LOL

 • Postime: 32
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 12-08-2010, 12:58:06
Eshte e pamundur te hjekesh dore aq lehte prej nje dashurie te madhe nese vertet ke kalu qaste te bukura, ato do t'percjellin deri ne fund te jetes pamvaresisht qe ti ke ndertu nje jete tjeter, shume ndjenje gerryese, nostalgjike por prap mundohu mu pajtu me fatin.

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 14-08-2010, 00:02:58
deshtem ne apo nuk deshtem, ajo na percjell, sepse kemi raste kur na kthen ne ato momente qe mbase ne nuk duam. Sado qe ne mundohemi t'i ikim, ajo na vjen pas, sepse eshte pjese e jetes sone. Dhe derisa eshte pjese e jetes sone, e hidhur apo e embel ajo eshte me ne deri sa te jemi gjalle.
Ne mund t'i kontrollojme ndjenjat, mos te vuajme per ate qe kemi humbur, por s'kisha thene se e harrojme plotesisht, sepse eshte e pamundur.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#17 ne: 17-09-2013, 11:12:11
Dashuria e humbur, duhet te na ndjeke perjete apo thjeshte te mbetet enderr?

Varet si e humb , sa i dashuruar ke qene, cka qene ai/ajo per ty!!!

Personalisht i vetmi person qe smunda dhe spo smundem ta harroj...e sdi nese kurre do mundem eshte ai person qe me mesoi cfare ishte dashuria dhe me dha dashuri pa fund..

I vetmi , e vetmja dashuri e kesaj jete!

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 17-09-2013, 11:35:26
Si perkthehet ne shqip bullshit?

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#19 ne: 28-10-2013, 14:42:04
Si perkthehet ne shqip bullshit?

te befsha kaken... :P

Temat e fundit