Dashuria ne internet - realitet i ri - 7 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

A i keni thene ndonjerit te dua ne internet?

PO!
114 (57%)
JO!
86 (43%)

Numri i anetareve qe votuan: 163

Dashuria ne internet - realitet i ri

Vizitor · 506 · 42292

Dashuria ne internet - realitet i ri

Vizitor · 506 · 42292

#150 ne: 08-03-2006, 17:11:10
Varet se ka shume raste qe kane perfunduar bashke,zoti ka shpikur kamerat tani dhe te flasesh me ze keshtu nuk do kesh shans te mashtrohesh te pakten per pamjen e tij apo te saj..

Dashuria ne int,nuk di nqs mund te quhet e tille.Aty mund te  gjesh lidhje per ti vazhduar me tej..

 • Postime: 288
 • Karma: +0/-11
 • Gjinia: Mashkull

#151 ne: 09-03-2006, 18:27:05
Varet se ka shumë raste qe kanë përfunduar bashke,zoti ka shpikur kamerat tani dhe të flasësh me ze kështu nuk do kesh shans të mashtrohesh te paktën për pamjen e tij apo te saj..

Dashuria ne int,nuk di n.q.s. mund te quhet e tillë.Aty mund te  gjesh lidhje për ti vazhduar me tej..

jo te gjith kan kamera moj shpirt :O :P ;)
pervec meje

#152 ne: 09-03-2006, 18:29:51
jo te gjith kan kamera moj shpirt :O :P ;)
përveç meje


Dhe meje ,se jo per gje se une perfundova ne nje lidhje me ane te internetit:)

#153 ne: 10-03-2006, 14:32:21
E kam pare kete filmin dhe me pelqen shume , une personalisht mendoj se dashuria ne internet ekziston megjithese them se ai cifti tek filmi You have got mail jane ne te njejtin vend dhe gjerat jane te lehta por kur je shume larg pavaresisht se mund te dashurohesh me dike ne internet mendoj se eshte pak e veshtire qe kjo lidhje te kthehet ne reale, mund te mbetet vetem dicka ne largesi.

 • Postime: 288
 • Karma: +0/-11
 • Gjinia: Mashkull

#154 ne: 14-03-2006, 18:17:42
E kam pare këtë filmin dhe me pëlqen shumë , unë personalisht mendoj se dashuria ne internet ekziston megjithëse them se ai cifti tek filmi You have got mail janë ne te njëjtin vend dhe gjërat janë te lehta por kur je shumë larg pavarësisht se mund te dashurohesh me dike ne internet mendoj se është pak e vështirë qe kjo lidhje te kthehet ne reale, mund te mbetet vetëm diçka ne largesi.


yyyyyyyyyyyyy  pse me filem te duket ty :D

#155 ne: 15-03-2006, 17:04:49
film eshte , jo se me duket mua.Pse ty c'te duket?

 • Postime: 2287
 • Karma: +2/-1

#156 ne: 15-03-2006, 17:15:46
Kur je i predispozuar perfundon ne lidhje edhe tek radha e letres apo e kosit...( ne supermarket) sepse ti kerkon shkakun, rastin....

 • Postime: 244
 • Karma: +1/-0

#157 ne: 15-03-2006, 17:38:16
Dashuria ne internet me te vertete eshte nje realitet i ri ( i ri te themi per shqiptaret sepse sapo kemi rene ne kompjutera dhe o burra ti hedhim grepat ) megjithate ka raste qe keto lloj dashurish perfundojne me kurorezim, ka raste qe perfundojne me shkaterrim per vete faktin qe jeta eshte misterioze dhe kurr nuk e kemi te sigurt c'fare do te ndodhe pastaj?
Fati i njeriut eshte i percaktuar nga dita qe ka lindur prandaj edhe duhet te jetoje per te arritur, se si vjen dhe nga vjen asnje nuk mund ta dime!

Respekte!

 • Postime: 2287
 • Karma: +2/-1

#158 ne: 15-03-2006, 21:12:14
Kathy te lutem,
Mos ji kaq fataliste... Jojo:

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#159 ne: 15-03-2006, 21:32:20
Dashuria ne internet me te vërtetë është një realitet i ri ( i ri të themi për shqiptarët sepse sapo kemi rënë ne kompjutera dhe o burra ti hedhim grepat ) megjithatë ka raste qe këto lloj dashurish perfundojne me kurorezim, ka raste qe perfundojne me shkaterrim për vete faktin qe jeta është misterioze dhe kurr nuk e kemi te sigurt ç'farë do të ndodhë pastaj?
Fati i njeriut është i percaktuar nga dita qe ka lindur prandaj edhe duhet te jetoje për te arritur, se si vjen dhe nga vjen asnjë nuk mund ta dimë!

Respekte!

Une them se njeriu e ben vete fatin e tij ...( tjeter kush e ka then, une sa po e ritransmetoj )
Po nuk luajti kembet ...nuk punojne dhembet ....

Pak a shume ajo ndodh edhe ne internet ...

 • Postime: 244
 • Karma: +1/-0

#160 ne: 16-03-2006, 10:49:05
E po Kingo e lagu s'e lagu... un mendoj qe fatin e kemi te paracaktuar, ti mendon qe fatin e ben vete njeriu dhe keshtu me rradhe....pa e gjetur sepse-ne?

Un njoh njerez qe jane martuar nepermjet internetit gjithashtu njoh njerez qe e kane perdorur kete rast vetem per tu tallur ose thjeshte per te kaluar kohen prandaj edhe them qe kjo teme nuk ka nje justifikim fiks!

k

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#161 ne: 16-03-2006, 11:30:31
Mos ju hudhni gjithe ashtu Kathy sepse ajo shkruan diqka te vertet... ;)
Jane gjera qe ndodhin , dmth kan ndodhur dhe jane ne ndodhje e siper.. ;)
Jo vetem dashuri por edhe martesa ka nepermjet internetit...hehe

 • Postime: 288
 • Karma: +0/-11
 • Gjinia: Mashkull

#162 ne: 16-03-2006, 21:24:28
NESE
Nese uje s'do kish,
as etja s'do ekzistonte.
Nese tradhtia s'do ekzistonte,
askush nuk do ja dinte vleren besnikerise.
Por prape,prape nuk e kuptoj,
kurre nuk kam urryer,
se ja di vleren dashurise ??

 • Postime: 14
 • Karma: +1/-0

#163 ne: 17-03-2006, 14:52:07
ka sex dashni ta harroni :P

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#164 ne: 17-03-2006, 16:18:39
ka seks dashni ta harroni :P

Ndoshta mund te kete edhe seks per disa,e per disa dashuri,por edhe shoqeri per disa tjere.Une kam takuar perplot miq virtualisht dhe te gjithe i kam shoke dhe shoqe te mira.

 • Postime: 14
 • Karma: +1/-0

#165 ne: 17-03-2006, 18:07:42
thashe qe ka sex

dhe ska  dashni nuk i besoj shkurt muhabeti arsyeja jam djeg keq fare  qe se e kam marr me prespektive tjeter virtualitetin ka vetem sex ja pse e thashe ate shprehjen me siper

ELEKTRA ta besoj se shumicen e shoqerise qe kam nga interneti i njof dhe i kam shok e shopqe te verteta po ktu spo flitet per shoqeri me duket po flitet per dicka qe o me e madhe se shoqeria

e kam ber prove ta marr seriozisht disa her dhe kur vje fundi tallen me dnjenjat e tjerve dhe shkurt muhabeti me mire te tallem se tme tallin me kuptuat besoj dhe kshu sic po veproj jam shum me mire ndjehem mire un ndjehen mire dhe ato qe kujtojn se me mashtrojne pik dhe fund ;)

 • Postime: 93
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#166 ne: 17-03-2006, 20:12:51
Guide për interpretimin e fotove qe mbajnë ata qe chatojne me ju: (e gjetur ne një website, mund dhe mos e merrni seriozisht) :)

Tipi I

Tipi i fotos: e turbullt    
çfarë do qe te mendoni ju për te (ai/ajo qe e mban një foto te tillë ne chat): artistik/e
E vërteta: ka akne ose mustaqe (për femrat)

Tipi II

Tipi i fotos: anime  
çfarë do qe te mendoni ju për te (ai/ajo qe e mban një foto te tillë ne chat): i/e cudishtem/me, mbas Japonez.
E vërteta: programues kompjuteri

Tipi III

Tipi i fotos: Ku mban ne dorë një lloj pije alkolike
çfarë do qe te mendoni ju për te (ai/ajo qe e mban një foto te tillë ne chat):i shoqerueshem
E vërteta: ai nuk ka asnjë foto ku nuk mban një pije alkolike ne dorë.

Tipi IV

Tipi i fotos: e prerë shumë afër
çfarë do qe te mendoni ju për te (ai/ajo qe e mban një foto te tillë ne chat): misterioz/e
E vërteta: i/e trashe/shëndoshë

Tipi V

Tipi i fotos: Dikush qe i bie kitares
çfarë do qe te mendoni ju për te (ai/ajo qe e mban një foto te tillë ne chat): ai është një rocker qe gjithë kohës luan
E vërteta: i papune

Tipi VI

Tipi i fotos: pamje e afër e gjoksit zakonisht të madh
çfarë do qe te mendoni ju për te (ai/ajo qe e mban një foto te tillë ne chat): seksi
E vërteta: e trashe/shëndoshë

Tipi VII

Tipi i fotos: fytyra ne një kend te ulur ose te shtrember
çfarë do qe te mendoni ju për te (ai/ajo qe e mban një foto te tillë ne chat): e çuditshme, mbase modele
E vërteta: e shëmtuar, kjo ka qenë fotoja me e mirë e saj

Tipi VIII

Tipi i fotos: e erret
çfarë do qe te mendoni ju për te (ai/ajo qe e mban një foto te tillë ne chat): nuk i bëhet vonë
E vërteta: i rrezikshem, mbase një pirat

Tipi IX

Tipi i fotos: karton
çfarë do qe te mendoni ju për te (ai/ajo qe e mban një foto te tillë ne chat): e lezetshme, lojtare
E vërteta: e papjekur, mbase e shëndoshë

Tipi X

Tipi i fotos: një burrë me mjeker ulur ne divan
çfarë do qe te mendoni ju për te (ai/ajo qe e mban një foto te tillë ne chat): ulet gjithmonë ne divan, ka dhe mjeker
E vërteta: ulet gjithmonë ne divan, ka dhe mjeker

 • Postime: 14
 • Karma: +1/-0

#167 ne: 17-03-2006, 21:26:38
se clidhje ka kjo merre vesh :P

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#168 ne: 17-03-2006, 21:28:20
 LOL LOL LOL
Jane pak a shume te verteta cfare MtrX ka thene ketu
ne baze te psikologjise dhe experiences qe disa "pirate" kane
ne internet. Ata besoj se nuk duhet te bejne chat se prishin muabetin :)

JA dhe nje kendveshtrim per "piratet" ...
Ju mendoni se ata jane tipa fantastike ...para se te mendoni ju, ata kane vepruar ...
por nuk eshte ashtu ...Ata jan vecse nje kod programi, i pambaruar ...
Nje rrobot me liri te kuvizuar ...
 :P
Sipas mendimit time ata me Anime ne Avatar
e shijojne me shume dashurine ne internet ...

-King

 • Postime: 484
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#169 ne: 18-03-2006, 07:43:22
Citim
Tipi IV

Tipi i fotos: e prerë shumë afër
çfarë do qe te mendoni ju për te (ai/ajo qe e mban një foto te tillë ne chat): misterioz/e
E vërteta: i/e trashe/shëndoshë


Me në fund kuptova vetveten. LOL LOL LOL LOL

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#170 ne: 18-03-2006, 10:50:20
Ti pergjigjem Ragnos :  Jojo: flm se skam une ate gajle... :P
Nese ti je hy ne internet me u martu shko atje ku lypin burrat/gra dhe grate/burra se ketu nuk eshte per ate gje , por ketu jemi hy per shoqeri...   :P

Pershendetje Kathy , Grifsha .

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#171 ne: 18-03-2006, 11:02:17
DraGon,edhe une ju kuptoj fare mire dhe eshte plotesisht e vertete se ka edhe mashtrime ne virtualitet,per cka duhet te jemi te kujdesshem me ke komunikojme.Une s'kam provuar te kem lidhje dashurie me askend ndoshta pikerisht nga fakti se jam e matur ne keso lloj gjerash,por tani nuk duhet te themi definitivisht se s'ka dashuri virtuale porse duhet te jemi shume te kujdesshem.Njoh disa raste qe jane kurorezuar me sukses(lidhje martese),por kjo nuk do te thote se te gjithe neve do na ndodhe nje gje e tille.

 • Postime: 39
 • Karma: +0/-0

#172 ne: 18-03-2006, 16:14:22


mendimi jem  oshte se egzsiton edhe  pse shume kush  luan me ate send po mundet me pase dashuri ne   nett

une njoh   vip  persona ne ks  qe  jan  fejuar  e martuar me msn

per   ate mos e   kapni ngat zemre  jetojme ne shekullin e kompjuterit  

gjitehqka  oshte e  mundeshme,,,,,,

 • Postime: 2287
 • Karma: +2/-1

#173 ne: 18-03-2006, 21:30:20
Etno3,Pse nuk ja fute një te martume me ndonjë robot...? LOL LOL LOL


 • Postime: 90
 • Karma: +0/-0

#174 ne: 18-03-2006, 22:55:47
Realiteti cfare s'po pjell sot :S
 ndaj cudi e madhe s'eshte te ndodh dhe kjo gje hmmmmm:

Temat e fundit