Dashuria ne internet - realitet i ri - 4 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

A i keni thene ndonjerit te dua ne internet?

PO!
114 (57%)
JO!
86 (43%)

Numri i anetareve qe votuan: 163

Dashuria ne internet - realitet i ri

Vizitor · 506 · 42838

Dashuria ne internet - realitet i ri

Vizitor · 506 · 42838

 • Postime: 3347
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#75 ne: 22-03-2005, 13:59:30
o gjumash o dreq njeri na cmene filmin komplet na e hodhe ktu po kush esht ai budall me e lexu krejt ate qe ke shkrujt ti mer amon re na vduqe ma shkurt qe ta kuptojm tamom megjithse e kom pa ate film .

lexova shum mendime me te shumtit te nje mendje ishin dmth ska me i then tjetrit apo tjetres te dua ne internet se keni rrejt veten e jo me ate person por qe mund te lidhen dy qenie njerzore me gjini te ndryshme me an te internetit mundet dhe ka ndodh me sukses dhe pa sukses ne internet mund te shprehesh nje mendim nje deshir se dashuri nuk je e merr dot pa patur kontakt ne jeten reale pa e par se si flet pa e pa se si i leviz buzet kur flet pa ja ledhatu pak floket faqet doren komen e komplet trupin etj etj qe i dini vet nuk ka dashuri.
kaq nje her se mos e teproj e boj ndonje gaf ene aq doni ju filloni me hap dhomet hahahahha kalofshit mir te gjith
Bravo gjumash  <>

 • Postime: 639
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#76 ne: 22-03-2005, 14:12:49
 :-\ hmmmm Gjumash  sdi cte them...E di qe ekzistn kjo gje pra qe bien ne dashuri martohen e trashegohen por di dhe te kunderten qe ndodhin gjera te papelqyeshme gjithsesi i uroj fat te gjithve ...Sa per vete se di    cte them  fjala te bie ne dashuri esht shume e veshtir per mua  ...hmmm :???por asnjeher si dihet....
me respekt Thugett_Girl :pafshim
« Editimi i fundit: 23-03-2005, 16:53:33 nga M A X »

 • Postime: 255
 • Karma: +0/-0

#77 ne: 23-03-2005, 03:23:42
Mendoj qe egziston nje dashuri e tille e cila mund te jet e realte mirpo shumica e rasteve te ketij tipi te dashurise percillet me rrezikshmeri absolute ku pesuesi i gjithe kesaj"love story" eshte femra

 • Postime: 151
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#78 ne: 23-03-2005, 16:47:27
Me siguri eshte dicka te dashurohesh me tru ejo me zemer..... kursesi nuk ben....

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#79 ne: 24-03-2005, 02:55:48
ajo qe e ka shpik dashurine ne internet, ka qene nje femer. Cfare rruspije eh ?

 • Postime: 204
 • Karma: +0/-0

#80 ne: 08-06-2005, 10:04:44
looool hidajet....
Dashuria eshte shpikur perpara internetit e telefonit keshtu qe.... "realiteti i ri" nuk eshte fare realitet, eshte shpresa per te mos u ndjere vetem.

#81 ne: 08-06-2005, 12:09:23
e di ti e???????
Po sikur po pyetje per te ti?Apo tani e more vesh?
Dracula mesoje edhe ti pra!! :D

skam ca mesoj un un i kam then te dua ajo me ka thene te dashuroj ;) dicka gjithnje e me te madhe LOL

 • Postime: 29
 • Karma: +0/-0

#82 ne: 08-06-2005, 23:58:19
Nuk ka me mire se me bere dashuri ne Internet   :X

 • Postime: 417
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#83 ne: 09-06-2005, 00:00:44
Nuk ka me mire se me bere dashuri ne Internet :X

Per kellufat s'ka me mire. Te drejte ke.

 • Postime: 141
 • Karma: +0/-0

#84 ne: 10-06-2005, 16:43:09
Dashuria ne Internet ekziston edhe pike.  :P

Shume prej atyre qe e kundershtojne kete sjellin argumente te cilat mbeshtesin idene se nje "lidhje" e tille mund te jete e rrezikshme, mund te çoje ne zhgenjim sepse njerezit nuk njihen me njeri-tjetrin. Ka edhe shume prej atyre qe perdorin emeritme si "loser" etj. per ata persona qe ndjejne per dike qe eshte ne anen tjeter te kompjuterit... Keto nuk jane argumenta qe e kundershtojne ekzistencen e kesaj ndenje, qe une dua ta quaj DASHURI. Pune tjeter pastaj nese ndonjerit i teket te beje ndonje perkufizim tjeter te dashurise e kesaj ndjenje t'i thoje thjeshte nje çmenduri e rastit, nje dobesi momentale qe vjen prej vetmise, a ku ta di une.

Shpresoj te diskutojme perseri...

Respekte,
The Sphinx

 • Postime: 4008
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#85 ne: 11-06-2005, 17:43:24
Per kellufat s'ka me mire. Te drejte ke.


LOL o c'me shkrive e dreq.

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#86 ne: 21-06-2005, 11:13:07
Besoj se ekziston dashuri nga interneti, dhe ket po e them pasi edhe vet jam dashuruar permes internetit, dhe po e them se ndoshta jam ende i dashuruar. Dhe ajo dashuri, ka qen qe ka zgjatur rreth 3 vite, dhe do mbetet e paharruar ne jeten time gjersa te jem gjall.

Eshte nje eksperience e kendshme, shpreh ndjenjat me at te tastatures apo me an te mikrofonit, kufjeve dhe kameras. Personin edhe pse mund ta kesh larg, e ndjen shum afer, te duket sikur e ke para syve, fantazon dhe imagjinon, shpreson se do te vij ajo dit kur do e takosh dhe do e shohesh me syt e tu, do e prekesh me duar, do e ndjesh pran trupit, do degjosh fjalet qe gjer ne at moment i ke lexuar, do thuash fjalet qe deri ateher vetem i ke shkruar.

Me te vertet eshte nje pervoj e bukur, qe vetem ato qe e kan perjetuar mund ta din se si esht.

Ju pershendes.

 • Postime: 16
 • Karma: +0/-0

#87 ne: 21-06-2005, 11:40:27
gjithqka asht e mundur :)sikur bingo :P

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#88 ne: 21-06-2005, 15:36:49
Jo,nuk i kam thene askujt dhe as nuk i them.Kur do ti them,do ti them me zemer dhe jo me shkronja.

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#89 ne: 28-06-2005, 13:11:11
Jo,nuk i kam thene askujt dhe as nuk i them.Kur do ti them,do ti them me zemer dhe jo me shkronja.

Mire po pa ia filluar me shkronja e ke me veshtire me ja thene me zemer. Jojo:

 • Postime: 55
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#90 ne: 09-07-2005, 11:48:02
dashuria ne internet ka mundesi por une pak e besoj se ketu ne shum raste nuk thuhet e verteta ,e deshira ime do te ishte qe me nje femer te bisedoj sy me sy ,e ne internet eshte vetem qast kohe ?

 • Postime: 1666
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#91 ne: 11-07-2005, 06:25:39
nuk besoj fare se mund te linde nje dashuri ne internet, mund te jete vetem fillimi dhe dashuria te linde pas takimit, po ashtu pa u takuar, pa folur njehere...

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#92 ne: 11-07-2005, 15:51:38
  ekziston si jo.. a kam provuar vet pasiguri:...po gje me te keqe ska kur shef qe i njejti person qe te ka then aq llafe te bukra dita dites largohet edhe te ngel pishman qe nuk e ke par ndonjeher zemrathyer:

 • Postime: 1666
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#93 ne: 12-07-2005, 04:02:22
po varet se cfar ka ndodhur...

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#94 ne: 12-07-2005, 06:50:57
normal :) se nuk do te thot qe esht kshtu per te gjith( po nuk kam asnji pishman):)

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#95 ne: 12-07-2005, 11:57:51
He moj se jan gjera qe ndodhin. Keshtu e ka jeta, apo jo? :( :)

 • Postime: 31
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#96 ne: 28-07-2005, 08:22:54
te bej une nje pershendetje per gjumashin nje her :D o gjumash mos thuaj se nuk te kam kujtuar  ;)

 • Postime: 86
 • Karma: +0/-0

#97 ne: 03-08-2005, 06:17:46
Mua me ka ndodhur nje si trandje ne internet. Se pari kur kam pa foton e nji djali ne nji agjensi interneti per te vetmuarit(pamartuar) kishte diqka qe rrezatonte apo ndikonte ne mua. Me kishte ven ne listen e tij dhe un i kerkova adres. Qudi qe u lajmerua pas shume kohe, dhe shprehjet e tij i ngjanin nji personi te panjohur per mua qe me thyente vazhdimisht adresen per nji vitte ter. Pas pak qaste bisede hapi kameren dhe me tregoi pasaporten-sikur ishte pregatit per nji gje te tillë. Ajo qe me trandi vertet ishte fytyra e tij qe ngjante aq shum ne mua, dhe kishte te njejten qehre si un, apo me mire te them se ishte fytyra qe kisha pritur gjith jeten e deritashme. Edhe sot nuk e kam te qart qka esht ajo qe ka efekt te veqant prej tjereve, andaj kam menduar ta takoj drejtperdrejt qe te shof qfar efekti do ket kur e shoh dhe ndegjoj drejtperdrejt. Kisha shume frik dhe pasiguri, kur e pash te domosdoshme pasiqe nuk me hiqej nga mendja, ai lajmerohet dhe thot se esht martuar jasht me nji bashkvendese te tij por qe tani jane bashkuar/martuar pa darsem dhe i ka lindur nji femij, qe dmth. se esht e vertet qe kan qen ne kontakt perpara pasiqe nuk ka 3 muaj qe jane bashk. Kurr nuk kam pare sjellje me te quditshme se te tij, por as kurr nuk me ka turbulluar dikush si ai, esht i mir ne pamje por ka shum me te bukur nga ofertat qe kam pasur. Athua po mendoj ka hyr ne at lidhje pa menduar mire dhe esht dashur te martohet pasi vajza ka mbet shtatzane, pasi pikerisht nji rrefim te till kam lexuar ne nji forum dhe personi pikerisht ne at shtet jetonte-thoshte se donte nji vajz por i ka ndodhur diqka qe beson se do rrjedh ashtu ngjarja qe do ja pamundesonte te lidhej me vajzen qe don me te vertet por qe nuk ja ka then ende. Athua q'te ket qen?
 E shikoni sa i mire dhe sa i keq mund te jet interneti, ka aq shum pasiguri, e ka aq shum mundesi-Problemi esht te vet ne jo te interneti.

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#98 ne: 13-08-2005, 12:42:39
Mua sme ka ndodhur akoma. Jojo:

 • Postime: 1469
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#99 ne: 15-08-2005, 05:53:44
Eshte realitet i kohes!

Une per veten time(mbase edhe ju) permes internetit kam arritur te rrespektoj njerez, kur eshte ajo  e mundur, edhe kjo tjetra mundet!
 Ku ta di une!

Temat e fundit