Dashuria ne internet - realitet i ri - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

A i keni thene ndonjerit te dua ne internet?

PO!
114 (57%)
JO!
86 (43%)

Numri i anetareve qe votuan: 163

Dashuria ne internet - realitet i ri

Vizitor · 506 · 48430

Dashuria ne internet - realitet i ri

Vizitor · 506 · 48430

ne: 24-08-2004, 14:04:30
 Le te bisedojme per dashurine online ne internet
 
« Editimi i fundit: 13-10-2020, 23:29:25 nga M A X »

 • Postime: 603
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 24-08-2004, 14:29:16
ahahah gjumasho un du i jave me i lexu kto mer,,,,,,,,,dashuria e ktij ciftit ka qene e vertet sepse kto pak a shum e dishin se ishin vet,ai cuni e dinte.


500 her ndit ju them te dua ne internet........... ..

ti e di ca do me thon te dua ne internet
apo ta them? :D :D :D  e sidomos tani qe jam dhe me nerva po e them...

te dua = a me len ti ...... pak robt e shpis.........

ky eshte mendimi im sot e tutje.

 • Postime: 444
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 24-08-2004, 18:50:33
Ngjoh shume raste qe jane martuar, ngaqe jane njoftuar mbes interneti..

#3 ne: 28-08-2004, 11:55:33
He mo popull,
Jepni mendimin tuaj, ca po prisni.
Apo skeni kohe ta lexoni.  :D

 :pafshim

 • Postime: 444
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 28-08-2004, 13:28:43
valla bre Gjumasho aq shume qe po shkruan ti une po pertoj me lexu :)

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#5 ne: 28-08-2004, 14:08:12
Oh, me pelqen shume filmi You've Got Mail  :-*, kushedi sa here e kam pare  :D  :P Pa pa pa si jane ata te dy, tamam si dy zoq  :perqafim

Nejse, pyetjes se bere ne kete teme do ti pergjigjem qe po, ekziston dhe mundesia e renies ne dashuri nepermjet internetit (raste te tilla ka plot, psh vet kam nje shoqe qe u njoh me dike ne USA ne kete menyre e tani eshte e martuar e ia kalon per mrekulli). Tani kjo mund te duket disi e pabesueshme por te mos harrojme se nje rol te madh luajne shume faktore. P.sh. mendoj se te dyja palet duhet te jene te matur dhe te kujdesshem ne veprimet qe bejne ashtu sikurse dhe ne ato qe shprehin.
SINQERITETI per mendimin tim eshte CELESI i pershtatshmerise, komunikimit, zbulimit te karaktereve, miqesise, dashurise, lumturise...etj. N.q.s kjo mungon e palet fillojne te tregojne 'perralla me mbret', atehere vetkuptohet nuk eshte gje tjeter vecse nje GENJESHTER e madhe!
Gjithashtu, mendoj se duhen ruajtur disa rezerva e informacione vetjake e jo te gjitha duhen besuar qorrazi, per vet faktin se nuk je perballe me kete person per te gjykuar nga menyra e veshtrimit apo syve te tij. Megjithate dua te theksoj, qe ky komunikim nuk mund te jete shekullor, do s'do, njera pale nje dite do te kerkoj te takoj personin tjeter. Ndaj n.q.s justifikimet e kota burojne qe aty, atehere kuptohet qe ai/ajo person nuk eshte ai/ajo qe ju mendonit.

Gjithashtu, jam plotesisht dakord me pikat qe jane permendur nga Gjumashi persa i perket mangesive te nje njohje te tille, dhe mendoj se mangesi te tilla te gjithe duhet ti kene parasysh e te jene ne dijeni per te mos qene preh e abuzimeve te kota. Nuk e di nese jeni ne dijeni, po ka shume ngjarje me njerez te semure psiqik te cilet gjejne kete si rast me te mire per te ngrejtur kurth vajzave nenmoshen e duhur (nen 18-vjec). Ndaj duhet te hapni syte dhe te arsyetoni ne radhe te pare. Ato premtime e fjale te bukura mund te duken aq perrallore ne internet, ku po aq te hidhura e zhgenjuese mund te kthehen n.q.s njerezit nuk tregohen te kujdesshem.

Me te vertete qe me pelqeu kjo thenia jote Gjumash :- "Nëse dikush më mashtron një here, më vje keq për të, nëse më ka mashtruar edhe herën e dytë, atëherë fajin duhet kërkuar brenda vetes". 
Ashtu mendoj dhe une.

 :pafshim

 • Postime: 106
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 28-08-2004, 15:03:55
Ky eshte perfundimi i atyre qe dashurohen ne internet.... :D

Pertoj tani te shkruaj me shume.... :lalala

 

« Editimi i fundit: 13-10-2020, 23:30:04 nga M A X »

 • Postime: 603
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 28-08-2004, 18:17:56
gjumashi,,,ma perkthe pak cfare ka thon smiley?

me fjal ma te shkurta.  :D

#8 ne: 28-08-2004, 18:43:32
gjumashi,,,ma perkthe pak cfare ka thon smiley?

me fjal ma te shkurta.  :D

Pike se pari falenderoje Smiley  :lule qe ka shtuar dicka ne lidhje me temen, kurse ca ka thene eshte se duhet pasur shume kujdes sa i perket lidhjeve ne internet, pasi ka disa qe e shfrytezojn internetin per abuzime por ka dhe prej atyre qe duan te martohen prej ne internet.

Kjo eshte shkurt e shqip

 :lule

#9 ne: 28-08-2004, 18:58:07
RE GJUMASHO TA LEXOSH GJITHE ATE RARAGRAF DUHET NJE DITE E PLOTE .MEGJITHESE KA MJAFT CIFTE QE JANE LIDHUR ME ANE TE INTERNETIT DHE KANE QENE MJAFT TE SUKSESSHME  :P                                  ''PO UNE DO E GJEJ NDONJEREN KETU''' :lule :detari

#10 ne: 28-08-2004, 19:00:09
Pik se pari u kerkoj ndjes , pasi e shkruaj gjate, por dua ta sqaroje mire ate qe shkruaj , qe ti bej te ditur lexuesit se ca mendoj une, dhe nese ka dicka per te shtuar le te shtoje, keshtu qe do ishte me mire.

Faleminderit per mirekuptimin

 :pafshim :pafshim

 • Postime: 603
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 28-08-2004, 19:28:20
krutani dhe un bashkohem me mendimin ton,,,,,,,,,,kom gocen e tezes eka njof te shoqin nga chati,,,,,,jan taku bo shok masanej u fejun,u martun,tani kan nje goc,,,,,,,,,,,cift i lumtur,,,,,,,,,,por kto raste jan te radha.

#12 ne: 29-08-2004, 19:02:37
BEBE_INTELIGJENTE PSE THUA TI QE PASKEMI TE NJEJTEN MENDIM PO UNE DO E KEM FATIN E ATIJ CUNIT QE ESHTE MARTUAR ME VAJZEN E TEZES TENDE BYE :love:

 • Postime: 603
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 29-08-2004, 21:27:27
krutani ahahahahaha funny
por ti mos e mbaj mendjen per her tek lumturia e chatit,,,,,se e kerko per qiell dhe ndoshta personi i duhur eke afer,,,,,,,,,..... kshu thojne,,,varet ky eshte fat,,,si te vij.

 • Postime: 28587
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 30-08-2004, 11:28:43
Per mua dashuria ne Internet eshte vetem nje nga menyrat e shumta per te rene apo krijuar dashuri. Edhe se kjo ka specifikat e veta dhe pak e ndryshme, joortodokse, mund te themi, por perseri eshte dicka reale. Dashuri reale ne ambjent virtual.

 • Postime: 2901
 • Karma: +4/-3
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 30-08-2004, 20:30:44
Te thuash nje personi "Te Dua" ne internet,,, kjo per mua nuk ka egzistu dhe as qe do egzistoje kurr.. eshte teper apsurde kjo gje.
Nuk jemi te sigur a dashurojme nje person qe njohim prej vitesh ne ralitet jo ma te dashurojme ne internet!!!!!
mjer ato qe bijne preh e ksaj gjeje kaq prezente sot por kaq genjeshtare ne ralitet....

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 31-08-2004, 04:48:37
Hey nuk do te thote ta kesh njohur ne internet!
Mund ta kesh njohur perpara,ta kesh rigjetur ne internet e te flasesh sa te kuptosh qe ka dicka!
Mos e kufizoni  vetem ne chat e forum muhabetin!Ka edhe menyra te  tjera!!

 • Postime: 1650
 • Karma: +2/-0

#17 ne: 31-08-2004, 05:08:33
Angeldeviled... Me tako mua mua..  :D

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#18 ne: 31-08-2004, 12:36:46
Pershendetje te gjitheve !
Po e provoj pak nese funxionon .

 • Postime: 444
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 31-08-2004, 12:37:42
Une kam dashuroj njerin qe e ngjoh vetem nga interneti, dhe e quaj dashuria ime virtuale :D

 • Postime: 2
 • Karma: +0/-0

#20 ne: 31-08-2004, 12:39:17
Ok eci
Me pelqeu shume tema .
Une jam dashuruar nepermjet internetit edhe vazhdoj te jem akoma.

 • Postime: 8129
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 31-08-2004, 15:34:45
Angeldeviled... Me tako mua mua..  :D
Hajde ti se akoma s'jam mesuar me USA une!S'i di rruget mire!
 :D

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 31-08-2004, 17:10:44
Po eshte e vertete qe ka pas raste dhe ka qe dahuria ne internet ka funksionuar(raste kto shume te rralla)por me ju thon te drejten kjo me duket shume funny :)

raste te tjera qe jane shume funny :) :) :) jane edhe lidhjet me ane te gazetave ose ne linjen 0900...
« Editimi i fundit: 12-02-2005, 10:40:47 nga Gjumashi »

#23 ne: 31-08-2004, 17:17:04
Keto me gazeta e 0900 me duken kot fare as nuk e di se si bisedojn se nuk e kam provuar ndonjeher po kur isha ne Shqiperi gjith televizionet vetem keto kishin reklame 0900 na vishin dhe ndonje foto te bukur sa per te prishur mendjen po me duken shum raste te kota keto dyja qe permende ti Vajza Dr
 <)> <)> :pafshim :pafshim :pafshim

 • Postime: 214
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 08-09-2004, 12:14:58
Une per veten time nuk jam dashurua kurr ne internet por kam shok ce kan gjet partner mes internetit dhe sot e ate dite jan shume te lumtur. Kohes se fundit ka dal nje fjal e urt  ce thot "Interneti na i peshtoj shqipetaret" dmth asnjerit nuk na la pa te dashur... hehehe

Temat e fundit