×

Dashuria ne martese

Dashuria ne martese

· 64 · 7890

 • Postime: 203
//.Alan.\\
#25 ne: 23-03-2005, 06:29:10
Varet.... ne dasem femrat vishen me te bardha kurse meshkujt....me te zeza! :(

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#26 ne: 24-03-2005, 02:47:57
Edhe ai qe u martua, edhe ai qe su martua, ne fund te fundit, te dy pishman i ran.  ;)

 ;) ;) ;) ;) ;)

 • Postime: 851
iShUlLi
#27 ne: 01-05-2005, 06:21:10
Patjetër që është nje fillim... por..
Nëqoftëse bërthama nuk gjen kujdesin e duhur dhe të mjaftueshëm, nuk do gjinden fruta të shijshme. Po kështu bashkshortët. Nëse ato nuk gjejnë kushtet e përshtatshme për jetesë, bashkimi do të jetë fatkeqësi.
Tek meshkujt ilaçi i shëndetit është Martesa...

 • Postime: 3
uliks
#28 ne: 13-05-2005, 22:56:40
MARTESA?PA DYSHIM,START POR ME NJE NDRYSHIM TE VOGEL SI VJE NISJE KA HUMNEREN.

 • Postime: 126
Butrina
#29 ne: 16-05-2005, 10:53:05
Valla qka sniva sot, sdi une ka pi merrni keto ide palidhje a ndoshta edhe sjeni te sinqerte se martesa per mu eshte gjeja me e shenjte  perfshire edhe familjen, po ata qe sdojne mu martu le te rrine beqar tane jeten pa e shiju te qenit prind, pa  famlije, sdi qfare kenaqesie eshte me jetu vete, ncncn veq zoti hajr e bofte se te na shqiptarte gjithqka nin njeri  (pa ofendime) pershendetje  ;)
MaFioZe
#30 ne: 22-05-2005, 05:21:17
martesa esht start per nje lidhje apo etape te re por finish per shum gjera tjera... (qe nuk takojn ti bejsh kur je e martuar)...

aighhhht ciao guys

 • Postime: 1364
 • Gjinia: Mashkull
xhavo
#31 ne: 22-05-2005, 05:24:53
martesa esht start per nje lidhje apo etape te re por finish per shum gjera tjera... (qe nuk takojn ti bejsh kur je e martuar)...

aighhhht ciao guys

Bravo MaFioZe

Sepse martesa është edhe start edhe finish.

(Isch öpis glofe gestern? Shfrytëzimi paramertesor :D)
MaFioZe
#32 ne: 22-05-2005, 05:49:35
xhavo ashtu esht njeri ;)

ps: gjith kam thon knaqu sat je e re se kur t martohesh mo... ahahahhaha...
dje valla knaq jom deri dikur se ma von mo se dii as qe kam ardh n banes (vodka um rrxoj si keq hihihi) ... kur jam zgju n mengjes e pash veten n shtrat :D

 • Postime: 17
 • Gjinia: Femer
[]TIRONCJA[]
#33 ne: 21-06-2005, 09:26:27
NORMAL QE  FILLIMI I JETES!

 • Postime: 1293
 • Gjinia: Femer
Bruna Isolana
#34 ne: 21-06-2005, 10:00:56
Martesa s'eshte as fillimi e as fundi i jetes. Eshte thjesht pjese e jetes. ;)

Per disa eshte e bukur, per disa e keqe. Por kjo varet nga attitude of the person dhe nga partneri qe na bie. Ishalla keni fat si disa. ;)

 • Postime: 17
Marc
#35 ne: 21-06-2005, 10:05:36
NORMAL QE  FILLIMI I JETES!


Po ti tironce a e ke fillu jeten?

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#36 ne: 27-03-2007, 12:24:34
Mendoni se dashuria mund te qendroje e njejte ne martese sic ka qene para martese,psh kur partneret kane qene te fejuar,apo mendoni se dashuria ne martese zbehet per arsye te shumta? Nqs po cilat jane disa nga ato arsye?

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#37 ne: 27-03-2007, 12:36:50
Mendoni se dashuria mund te qëndrojë e njëjtë ne martese siç ka qenë para martese,p.sh. kur partneret kanë qenë te fejuar,apo mendoni se dashuria ne martese zbehet për arsye te shumta? N.q.s. po cilat janë disa nga ato arsye?

Teme e mire edhe pse e konsumuar. Sikur ma kane zene syte me pare si teme, nejse po jap mendimin tim. Une mendoj se Dashuria ne nje Martese mund te qendroje po ajo e para, mund te zbehet pak, mund te humbase krejt, apo mund te fuqizohet e shtohet akoma me shume. Shkaqe te ndryshme per keto 4 rezultate te ndryshme jane ne rradhe te pare dy partneret vete: burri dhe gruaja. Cdo gje ne bote eshte relative. Nese te dy bashkeshortet e kerkojne medoemos qe lidhja e tyre te funksionoje, atehere do te funksionoje. Une mendoj qe dashuria nuk eshte me suste qe ta shtypim edhe atehere kur duam te zhduket krejt apo te shfaqet plotesisht. Edhe nese nje dashuri zbehet apo bie, kjo ndodh me kohe. Per kete mund dhe zakonisht kane ndikim edhe faktore te jashtem, por ama eshte cifti ai ne rradhe te pare qe ka faj, pasi ka lene keta faktore te jashtem te ndikojne.

Une mendoj qe ne nje martese te vazhdoje te kete dashuri, duket te kete sa me shume mirekuptim dhe respekt te perbashket, dhe se si burri edhe gruaja duhet te bien dakort qe jo gjithmone do te jene dakort (meaning, they got to agree to disagree), dhe secili prej tyre duhet te leshoje pak pe atje ku duhet dhe nese duhet, pa e fyer apo ulur veten. Dashuria e vertete nuk eshte dhe nuk duhet te jete egoiste ne pergjithesi, nje cike dhe ne forme te shendetshme OK, por jo ne menyre te tepruar dhe bajate, pasi nese eshte do arrije ne ate pike sa te shkundet e te zbehet fare.Nje nga arsyet me te medha qe e shkaterron nje dashuri ne martese per mendimin tim eshte nje xhelozi e tepruar dhe jo e shendetshme. Arsye te tjera jane arsye financiare, mos-perputhje mendimesh gjithmone qe cojne ne zenka pa fund, por edhe ndikime te jashtme si ajo e prinderve, vjehrrit dh vjeherres, kunaterve, kunatave, kusherinjve, shoqerise, apo ku ta di une. Ka edhe te tjera, as e ve ne diskutim. Por keto jane me kryesoret mendoj une. :)

 • Postime: 1210
 • Gjinia: Mashkull
albnobody
#38 ne: 02-05-2007, 15:41:53
Martesa?
Obligim Natyror,fetar,kombetar,shoqeror?
Deshire apo Nevoje vehtjake?

 • Postime: 287
 • Gjinia: Mashkull
OXSA
#39 ne: 06-05-2007, 17:10:32
Pleqt thojn; Martesa--Jetesa.. hahahahahhahahha

 • Postime: 22
shkodrani27
#40 ne: 10-05-2007, 10:08:07
une per vete jam beqar akoma por mendoj dhe e besoj kete se jeta e gjithsecilit fito ne nje rregull te madh me fejesen qe ben dhe persoset duke bere martese. dhe shpresoj qe per mua te mos jete e vone dita kur te fejohem dhe martohem...

 • Postime: 4836
 • Gjinia: Mashkull
stalion
#41 ne: 10-05-2007, 10:25:34
Martesa nuk eshte nje finish siq kan then disa me siper,martesa eshte nje fillim i ri i jetes,aty fillon jeta reale.une jam dakort se ne fillim te duket e frikshme martesa,se thua me vete, bo bo si do ja bej,si do ta marr kete hap te rendesishem ne jete,a mund ta perballoj kete sfide,a mund ti pershtatem ksaj jete,a do jeme i zoti ti perkushtohem familjes edhe shume te tjera..por por jam i bindur se nese vertet zgjedh njeriun qe vertet dashuron, kto mendime qe te lindin perpara marteses me kalimin e kohes do bijen posht,gjithmon nese ke njeriun e duhur per krahu. ;)
mishel
#42 ne: 10-05-2007, 14:28:02
si lum une per burrin si kam ne krahe. stalon duke i lene shakate. ajo qe thua ti qendron 100 teorikisht. sepse praktikisht si ti dhe une e dime qe nuk eshte tamam tamam ashtu.

 • Postime: 1210
 • Gjinia: Mashkull
albnobody
#43 ne: 10-05-2007, 14:31:34
Martesa?
Obligim Natyror,fetar,kombëtar,shoqeror?
Deshire apo Nevoje vehtjake?
Pse s`pergjigjeni ne keto pyetje?????
Apo s`dini?

 • Postime: 5949
SmiLey
#44 ne: 10-05-2007, 15:05:16
hajt pra, se po të përgjigjem unë :D
Obligim natyror? Mmm.. jo tamam obligim, s'do ta klasifikoja obligim... por deri diku është rrjedh e ligjeve te natyres, races njerëzore :)
Obligim fetar? Jo për te gjithë, ama për disa është e tillë!
Obligim kombëtar? Vallaj, s'e di pse e ke percaktuar dhe si obligim kombëtar, s'e kuptoj c'hyn kombi këtu (?)
Obligim shoqeror? Mmm.. edhe po, edhe jo! Ama flas për martesa te shendosha, e jo ato qe martohen thjesht për çështje interesi... etj (sepse ato sjellin plage e shkaterrim). Por po të kemi martesa te shendosha, ne harmoni, ku partneret respektojne, vlerësojnë dhe dashurojne njëri-tjetrin... rrjedhimisht kjo sjell dhe një shoqeri me te pastër, me solide dhe me te shendetshme ;)
Deshire apo nevojë vetjake? Vjen një moshe, qe perfshin te dyja mendoj unë (ndac për një mashkull, e ndac për një femër)... d.m.th. te dyja palet kanë nevojë dhe dëshirë te perjetojne dashurinë e tyre, duke e kurorezuar atë me anë te marteses se tyre :engjell:

Gjithë te mirat! :pafshim

 • Postime: 1460
U.J.K.U
#45 ne: 11-05-2007, 08:52:36
Kush u martua
kete te fundit e dinte per krua

ne fillim perveshi menge e pantallona
Por thellesia e (Kroit) shkonte pa tollona

U çvesh i gjithe per ta perballuar
Por perfundoi i teri per te notuar

Qe ate dite notin se harroi kurre
Uji i mateses edhe sot u rri nen lekure

Ndaj ju vajza simpatike
Kur ta provoni merri masa profilaktike

Se kjo semundje shekullgjate
Ju ben ta hani hekurin per sallate

 :D :D :D :D :D

 

 • Postime: 5949
SmiLey
#46 ne: 12-05-2007, 04:50:39
Kush u martua
këtë te fundit e dinte për krua

ne fillim perveshi menge e pantallona
Por thellesia e (Kroit) shkonte pa tollona

U çvesh i gjithë për ta përballuar
Por perfundoi i tëri për te notuar

Qe atë ditë notin se harroi kurrë
Uji i mateses edhe sot u rri nën lekure

Ndaj ju vajza simpatike
Kur ta provoni merri masa profilaktike

Se kjo semundje shekullgjate
Ju bën ta hani hekurin për sallate

 :D :D :D :D :D

LOL LOL m'ka shku menja me u martue, e me marr nji... :P LOL LOL


 • Postime: 1460
U.J.K.U
#47 ne: 13-05-2007, 17:09:58
Kjo pune keshtu fillon
Ben sikur se di dhe te shtrengon
Si redbull te ben me krahe
Shkon si shigjeta pa kahe
Ne fund fare gjen drejtimin
Me ca kalamoj mbaron luftimin
Keshtu mendon se beteja ka mbaruar
Por ta dish se lufta sapo ka filluar............

  :D :D :D

 • Postime: 5949
SmiLey
#48 ne: 14-05-2007, 06:31:12
s'pi redbull unë Ujku, kështu qe jam rehat se s'di gjë sa fluturoj LOL
kolopucat duhen ri, se aty i ndjen dhe me shumë lezetin jetës :)
pastaj edhe pa u martu, prapë jeta e njeriut beteje është, pse jo (?) :perqafim

 • Postime: 1210
 • Gjinia: Mashkull
albnobody
#49 ne: 14-05-2007, 16:35:32
hajt pra, se po të përgjigjem unë :D
Obligim natyror? Mmm.. jo tamam obligim, s'do ta klasifikoja obligim... por deri diku është rrjedh e ligjeve te natyres, races njerëzore :)
Obligim fetar? Jo për te gjithë, ama për disa është e tillë!
Obligim kombëtar? Vallaj, s'e di pse e ke percaktuar dhe si obligim kombëtar, s'e kuptoj c'hyn kombi këtu (?)
Obligim shoqeror? Mmm.. edhe po, edhe jo! Ama flas për martesa te shendosha, e jo ato qe martohen thjesht për çështje interesi... etj (sepse ato sjellin plage e shkaterrim). Por po të kemi martesa te shendosha, ne harmoni, ku partneret respektojne, vlerësojnë dhe dashurojne njëri-tjetrin... rrjedhimisht kjo sjell dhe një shoqeri me te pastër, me solide dhe me te shendetshme ;)
Deshire apo nevojë vetjake? Vjen një moshe, qe perfshin te dyja mendoj unë (ndac për një mashkull, e ndac për një femër)... d.m.th. te dyja palet kanë nevojë dhe dëshirë te perjetojne dashurinë e tyre, duke e kurorezuar atë me anë te marteses se tyre :engjell:

Gjithë te mirat! :pafshim
Flm SmiLey por me keto pergjigjje s`ke treguar me shume se 35% te se vertetes (sime)mbi kete qashtje...  :-)
 

dashuria chat

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:19:51
nga InfoZ
dashuria chat shqip

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:19:14
nga InfoZ
Tash ku je dashuria ime?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-03-2020, 11:56:40
nga InfoZ
Dashuria e ka nje kufi...ai quhet dinjitet

Nisur nga analisaRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 30-01-2020, 08:22:42
nga M A X
Dashuria dhe palestra (flirt & fitness)

Nisur nga M A XRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 24-01-2020, 15:24:19
nga M A X