Dashuria ne vargje.. - Ndjenja

×
Hyrja
Profili

Dashuria ne vargje..

Dashuria ne vargje..

· 18 · 5415

 • Postime: 11
 • Gjinia: Mashkull

ne: 25-08-2004, 23:18:42
Doni vargje dashurie per te dashurat ose te dashurit tuaj.Shikoni ketej poshte.

 • Postime: 11
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 25-08-2004, 23:24:11
Do te ndaloj se dashuri vetem kur nje piktor shurdh dhe qorr do te vizatoje zhurmen e nje petale trendafili te kuq qe bie ne dyshemene e nje keshtjelle te kristalte diamanti...te dua me shume se cdo gje tjeter ne bote, pa ty gjithcka do te ishte e kote!!!

 • Postime: 11
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 25-08-2004, 23:28:14
Nese do ta dije sa shume te dua do e ulje syte qe te mos shihje sa me ben te vuaj!!!

 • Postime: 11
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 25-08-2004, 23:32:34
Njesoj si dielli qe me shkelqimin e tij dhe nxehtesi ngroh token, edhe ti si ai diell, me shkelqimin tend dhe nxehtesine tende, po ndez planetin tim te quajtur "zemer"!!!

#4 ne: 26-08-2004, 02:00:17
Jashte Teme
« Editimi i fundit: 25-02-2005, 22:30:30 nga Hersianna »

 • Postime: 11
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 26-08-2004, 11:28:01
Pashe nje lule dhe mendova: erdhi pranvera...Pashe shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan...Pashe trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi...Dhe me vone te pashe ty dhe me ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.

 • Postime: 11
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 26-08-2004, 11:30:20
Edhe zogjte e qiellit ndaluan, kur...pane syte e tu...dhe, ne nje hapesire pezull ne kohe...harruan te fluturojne!

 • Postime: 1283
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 27-08-2004, 12:34:27
Jashte Teme
« Editimi i fundit: 25-02-2005, 22:30:56 nga Hersianna »

 • Postime: 1750
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 27-08-2004, 12:36:35
 o taulant ke vargje te mira por mos e bej veten tend qe te vuash nga keto vargje se jan edhe te mira por edhe jo te dashur ngase nganjeher te bejn te vuash shum duke i kujtuar keto vargje ja po ta them edhe une nje
 nese me ke dashur ndojne her per hir te dashuris son vdis edhe ti me mua

 • Postime: 771
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 17-11-2004, 03:41:06
Love is an apple
Round and firm
Without a blamish
Or a worm;
Bite into it,
and you will find:
You found your heart,
and lost your mind.

Hersia

 • Postime: 54

#10 ne: 25-02-2005, 07:10:14
Jashte Teme
« Editimi i fundit: 25-02-2005, 22:31:32 nga Hersianna »

 • Postime: 17
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 26-04-2005, 12:00:12
Te gjej yll ne drite hene
Te puth trup e shpirt helmuar
Vdes demon nen puthjen tende
Ngjallem krisht i deshpruar...

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 28-04-2005, 08:01:37
te dashurosh donte thot
te ndjesh diellin nga te dyja anet
por edhe perendimin e tij
nga te dyja anet...

 • Postime: 1031
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 30-04-2005, 14:00:47
dashuriaaaa o miku im.....esht nje det qe do kalosh.....nese varka te fut uj .. noto shpejt qe te shpetosh  :P :P :P

 • Postime: 13
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 02-05-2005, 14:45:37
the love is love
i love the love
the love are you
and sou i love you. ;)

 • Postime: 1750
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 30-08-2008, 02:05:48
te dashurosh donte thot
te ndjesh diellin nga te dyja anet
por edhe perendimin e tij
nga te dyja anet...

 • Postime: 12743

#16 ne: 15-04-2013, 14:37:50

 • Postime: 7065
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 19-02-2020, 13:35:19
Kam xhan
Kjo të mjafton!
Doli nga zemra
Nga zemra qe fort të don  :D

Temat e fundit