×

Diferenca e Moshes Në Dashuri, Risk Apo Avantazh ??

Diferenca e Moshes Në Dashuri, Risk Apo Avantazh ??

· 21 · 755

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer
+ERELA+
ne: 15-02-2011, 10:11:03
Ka nga ata qe e quajne te pa tolerueshme dhe nga ata qe e konsiderojne si nje stimul shume i mire per jeten ne cift. Sot ky aspekt i marredhenive ne cift eshte totalisht relativ, duke marre parasysh stilin e jetes dinamike te cdo moshe. per me teper Vip-at jane nje shembull sesi mosha nuk ben difernce te madhe.

 Por cilet mund te jene problemet te cilat derivojne nga diferenca e moshes te konsiderueshme? nese dikur mendohej se vetem meshkujt terhiqeshin nga vajza me te reja, tashme edhe femrat e maturuara terhiqen nga meshkuj me te rinj. Shume femra kerkojne nje mashkull me te madh se veten, pasi i garanton nje sens sigurie, mbrojtjeje, ndersa disa te tjera preferojne ti rikthehen ndjenjes si te ishin femije.

E rendesishme eshte te beni kujdes ndaj mekanizmave, duke evituar qe me i madhi nga te dy te behet "prindi". nje problem tjeter mund te jete diversiteti i interesave, si te dilni me miqte, mbremje te cmendura dhe argetime. Sigurisht, cdo rast eshte ndryshe dhe nuk mund te pergjithesohet, por pergatituni per cdo gje.

Ju çfarë mendimi keni ?
« Editimi i fundit: 12-02-2020, 16:32:35 nga M A X »

 • Postime: 151
 • Gjinia: Mashkull
Hollow
#1 ne: 16-02-2011, 22:16:42
Pergjithesisht, femrat e medha ne moshe 'shoqerohen' me djem te rinj se ktyre te fundit nuk u a varin shume moshataret. Meshkujt, nga ana tjeter, kur lidhen me cupelina u duket sikur u ka rene llotaria. Shkurt, muhabet seksi. Ka dhe raste dashurickash, por edhe keto per mend. tim ne thelb kane seksin.

 • Postime: 609
 • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
#2 ne: 12-02-2020, 16:34:40
Varet nga diferenca. Disa vite nuk jane gje kurse nese jane shume mund te behet problem.

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#3 ne: 12-02-2020, 19:05:37
Diferenca e moshës në dashuri mund të jetë edhe risk edhe avantazh. Është njëri nga faktorët që çifti mund të rritet bashkë ose të largohet nga njëri tjetri.
Diferenca e madhe në perspektivën time nuk përmban interesin e quajtur "dashuri", por thjeshtë nevojë momenti që mbase edhe mund të zgjasë. Është vështirë të jepet një konkludim plotësisht i drejtë nëse vetë nuk e ke përjetuar.

 • Postime: 224
Passion
#4 ne: 12-02-2020, 19:06:45
Çështje perceptimesh e shijesh.

Kur isha te njezetat kam pas njohur nje zonje (gruaja e nje oficeri) :) qe kish nje hijeshi e nje class qe jo pak here me behet si epiqender mendimesh e krahasimesh.

Shkembeheshim ne rruge ç'do mengjes ,e me kalimin e kohes ajo doli me guximtarja. :)
Ndoshta ajo qe pikenisja qe mua gjithmone me kane pelqyer femra me te medha ne moshe. :)


:D

 • Postime: 224
Passion
#5 ne: 12-02-2020, 19:08:01
1 min diferenc postimi nga postimi.  :)

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#6 ne: 12-02-2020, 19:11:29
Çështje perceptimesh e shijesh.

Kur isha te njezetat kam pas njohur nje zonje (gruaja e nje oficeri) :) qe kish nje hijeshi e nje class qe jo pak here me behet si epiqender mendimesh e krahasimesh.

Shkembeheshim ne rruge ç'do mengjes ,e me kalimin e kohes ajo doli me guximtarja. :)
Ndoshta ajo qe pikenisja qe mua gjithmone me kane pelqyer femra me te medha ne moshe. :)


 :D


E mua si për inat më është e shkruar me më të rinj  :D edhe pse preferoj më të moshuar.

 • Postime: 224
Passion
#7 ne: 12-02-2020, 19:18:49

E mua si për inat më është e shkruar me më të rinj  :D edhe pse preferoj më të moshuar.

Kam.pas  miq nje cift me.diference te madhe ne moshe.
Ajo te 50
ai te 30
Ajo franceze
ai portugez

Si modelë ishin

te 60 ajo
ai akoma kish freski qe shkaktonte xhelozi te ajo.

Sikur urat e tyre po prisheshin. :)

Di qe te me te medhate ne moshe
kishin dicka te jepnin. :D

Serish i kam.depulese(por jo diferenc te madhe) :P

Te 50 do ndryshoj mendim. :D

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#8 ne: 12-02-2020, 19:22:24

Te 50 do ndryshoj mendim. :D


Te 40 fillon ka më të rinjtë  :D

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#9 ne: 12-02-2020, 19:28:40
Di un, KCK qe ka shpik Ed Rama e ka nje shkak.. lol

 • Postime: 7051
 • Gjinia: Femer
erlehta
#10 ne: 12-02-2020, 21:25:23
Nuk varet asgje nga mosha por nga SNQ-ja e secilit  :D

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#11 ne: 12-02-2020, 22:01:49
Ca a qjo Sindroma Nuk Quhet oj cupeee.:):P

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#12 ne: 12-02-2020, 23:39:32
@erlehta mos mendove SNP? 😂😂 se e habite @SteriOtipi B 😂😂

 • Postime: 7051
 • Gjinia: Femer
erlehta
#13 ne: 13-02-2020, 06:38:38
Sistemi nervor qendror 😂😂
Tani dhe ai periferiku shumë rol luan😂 Nuk me kujtohen me detaje 😁

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#14 ne: 13-02-2020, 16:29:21
He me cupani se na bete per prozak lol lol

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#15 ne: 13-02-2020, 22:15:12
He me cupani se na bete per prozak lol lol


Shkurt SNQ komandon organet e brendshme, SNP ato të jashtmet,  :D
Pra sipas @erlehta FEROMONET  kanë fajin  :D

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#16 ne: 13-02-2020, 22:18:07

Shkurt SNQ komandon organet e brendshme, SNP ato të jashtmet,  :D
Pra sipas @erlehta FEROMONET  kanë fajin  :D
nuk i njof...:P Hahen apo pihen keto?😁😁😛

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#17 ne: 13-02-2020, 22:26:49
nuk i njof... :P Hahen apo pihen keto?😁😁😛


Nuhaten  :D :D

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#18 ne: 14-02-2020, 00:55:19

Nuhaten  :D :D
nuk jam nga ky fshat jo...😝😛

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#19 ne: 14-02-2020, 03:58:20
nuk jam nga ky fshat jo...😝😛


😂 nga cili qytet pra, që ta flas gjuhën tënde 😛

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#20 ne: 14-02-2020, 13:27:42

😂 nga cili qytet pra, që ta flas gjuhën tënde 😛
nga qyteti “Di Un”🤪😝