Diferenca e Moshes Në Dashuri, Risk Apo Avantazh ?? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Diferenca e Moshes Në Dashuri, Risk Apo Avantazh ??

Diferenca e Moshes Në Dashuri, Risk Apo Avantazh ??

· 21 · 1850

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 15-02-2011, 10:11:03
Ka nga ata qe e quajne te pa tolerueshme dhe nga ata qe e konsiderojne si nje stimul shume i mire per jeten ne cift. Sot ky aspekt i marredhenive ne cift eshte totalisht relativ, duke marre parasysh stilin e jetes dinamike te cdo moshe. per me teper Vip-at jane nje shembull sesi mosha nuk ben difernce te madhe.

 Por cilet mund te jene problemet te cilat derivojne nga diferenca e moshes te konsiderueshme? nese dikur mendohej se vetem meshkujt terhiqeshin nga vajza me te reja, tashme edhe femrat e maturuara terhiqen nga meshkuj me te rinj. Shume femra kerkojne nje mashkull me te madh se veten, pasi i garanton nje sens sigurie, mbrojtjeje, ndersa disa te tjera preferojne ti rikthehen ndjenjes si te ishin femije.

E rendesishme eshte te beni kujdes ndaj mekanizmave, duke evituar qe me i madhi nga te dy te behet "prindi". nje problem tjeter mund te jete diversiteti i interesave, si te dilni me miqte, mbremje te cmendura dhe argetime. Sigurisht, cdo rast eshte ndryshe dhe nuk mund te pergjithesohet, por pergatituni per cdo gje.

Ju çfarë mendimi keni ?
« Editimi i fundit: 12-02-2020, 16:32:35 nga M A X »

 • Postime: 151
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 16-02-2011, 22:16:42
Pergjithesisht, femrat e medha ne moshe 'shoqerohen' me djem te rinj se ktyre te fundit nuk u a varin shume moshataret. Meshkujt, nga ana tjeter, kur lidhen me cupelina u duket sikur u ka rene llotaria. Shkurt, muhabet seksi. Ka dhe raste dashurickash, por edhe keto per mend. tim ne thelb kane seksin.

 • Postime: 728
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 12-02-2020, 16:34:40
Varet nga diferenca. Disa vite nuk jane gje kurse nese jane shume mund te behet problem.

 • Postime: 1757
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 12-02-2020, 19:05:37
Diferenca e moshës në dashuri mund të jetë edhe risk edhe avantazh. Është njëri nga faktorët që çifti mund të rritet bashkë ose të largohet nga njëri tjetri.
Diferenca e madhe në perspektivën time nuk përmban interesin e quajtur "dashuri", por thjeshtë nevojë momenti që mbase edhe mund të zgjasë. Është vështirë të jepet një konkludim plotësisht i drejtë nëse vetë nuk e ke përjetuar.

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 12-02-2020, 19:06:45
Çështje perceptimesh e shijesh.

Kur isha te njezetat kam pas njohur nje zonje (gruaja e nje oficeri) :) qe kish nje hijeshi e nje class qe jo pak here me behet si epiqender mendimesh e krahasimesh.

Shkembeheshim ne rruge ç'do mengjes ,e me kalimin e kohes ajo doli me guximtarja. :)
Ndoshta ajo qe pikenisja qe mua gjithmone me kane pelqyer femra me te medha ne moshe. :)


:D

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 12-02-2020, 19:08:01
1 min diferenc postimi nga postimi.  :)

 • Postime: 1757
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 12-02-2020, 19:11:29
Çështje perceptimesh e shijesh.

Kur isha te njezetat kam pas njohur nje zonje (gruaja e nje oficeri) :) qe kish nje hijeshi e nje class qe jo pak here me behet si epiqender mendimesh e krahasimesh.

Shkembeheshim ne rruge ç'do mengjes ,e me kalimin e kohes ajo doli me guximtarja. :)
Ndoshta ajo qe pikenisja qe mua gjithmone me kane pelqyer femra me te medha ne moshe. :)


 :D


E mua si për inat më është e shkruar me më të rinj  :D edhe pse preferoj më të moshuar.

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 12-02-2020, 19:18:49

E mua si për inat më është e shkruar me më të rinj  :D edhe pse preferoj më të moshuar.

Kam.pas  miq nje cift me.diference te madhe ne moshe.
Ajo te 50
ai te 30
Ajo franceze
ai portugez

Si modelë ishin

te 60 ajo
ai akoma kish freski qe shkaktonte xhelozi te ajo.

Sikur urat e tyre po prisheshin. :)

Di qe te me te medhate ne moshe
kishin dicka te jepnin. :D

Serish i kam.depulese(por jo diferenc te madhe) :P

Te 50 do ndryshoj mendim. :D

 • Postime: 1757
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 12-02-2020, 19:22:24

Te 50 do ndryshoj mendim. :D


Te 40 fillon ka më të rinjtë  :D

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 12-02-2020, 19:28:40
Di un, KCK qe ka shpik Ed Rama e ka nje shkak.. lol

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 12-02-2020, 21:25:23
Nuk varet asgje nga mosha por nga SNQ-ja e secilit  :D

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 12-02-2020, 22:01:49
Ca a qjo Sindroma Nuk Quhet oj cupeee.:):P

 • Postime: 1757
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 12-02-2020, 23:39:32
@erlehta mos mendove SNP? 😂😂 se e habite @SteriOtipi B 😂😂

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 13-02-2020, 06:38:38
Sistemi nervor qendror 😂😂
Tani dhe ai periferiku shumë rol luan😂 Nuk me kujtohen me detaje 😁

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 13-02-2020, 16:29:21
He me cupani se na bete per prozak lol lol

 • Postime: 1757
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 13-02-2020, 22:15:12
He me cupani se na bete per prozak lol lol


Shkurt SNQ komandon organet e brendshme, SNP ato të jashtmet,  :D
Pra sipas @erlehta FEROMONET  kanë fajin  :D

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 13-02-2020, 22:18:07

Shkurt SNQ komandon organet e brendshme, SNP ato të jashtmet,  :D
Pra sipas @erlehta FEROMONET  kanë fajin  :D
nuk i njof...:P Hahen apo pihen keto?😁😁😛

 • Postime: 1757
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 13-02-2020, 22:26:49
nuk i njof... :P Hahen apo pihen keto?😁😁😛


Nuhaten  :D :D

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 14-02-2020, 00:55:19

Nuhaten  :D :D
nuk jam nga ky fshat jo...😝😛

 • Postime: 1757
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 14-02-2020, 03:58:20
nuk jam nga ky fshat jo...😝😛


😂 nga cili qytet pra, që ta flas gjuhën tënde 😛

 • Postime: 7521
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 14-02-2020, 13:27:42

😂 nga cili qytet pra, që ta flas gjuhën tënde 😛
nga qyteti “Di Un”🤪😝

Temat e fundit