Edhe meshkujt mbajn premtimet ! - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Edhe meshkujt mbajn premtimet !

Vizitor · 3 · 740

Edhe meshkujt mbajn premtimet !

Vizitor · 3 · 740

ne: 20-12-2007, 21:29:22
Shikone videon e meposhtme. Eshte videoklipi i kenges S.H.E - Wo Ai Ni. Ngjarja zhvillohet ne Kine, kenga eshte ne gjuhen kineze, me posht u mundova t`jau lehtesoj ta kuptoni videon ( u mundova t`jau perkthej disa pjese te bisedes ne video)
Ngjarja fillon ne vitin 1949,, ne prag te luftes e cila qoj ne ndarjen e Kines nga Taivani.

Dy te rinj te dashuruar, ne fillim te videos ndahen nga njeri tjetri, vajza eshte e detyruar te ik nga Kina per ne Taiwan per shkak te luftes.
Ajo e takon te dashurin e saj, dhe i dhuron nje kuti, ne te cilen thot se gjendet gjith dashuria e saj, dhe kur ta ndiesh mungesen time- thot,  hape kete kuti.
Ajo i premton djalit qe do ti rikthehet, sapo te pefundoj Lufta, dhe i lutet qe ta pres.

Djali i premton qe do ta pres pergjithmone, dhe nese nuk arrin ta gjej ketu, me kerko ne shkoll i thot, sepse do atje te  pres pergjothmon.

----
3 vajzat qe shfaqen ne disa pjese te videos jan kengetare te grupit S.H.E dhe kenga qe shfaqen ne background kendohet prej tyre.

-----

Ne nderkohe vajza martohet ne Taiwan. Pas 40 vitesh ( 1989 ) ajo behet gjyshe, me nipa e mbesa.
Ne nderkohe djali i saj arrin ta takoje djalin qe dikur kishte qen i dashuri i nenes se tij.
I afrohet nenese se tij dhe i thot :
- Nene e gjete, nene e kam gjetur
- Qfare ke gjetur - e pyet nena
- Ai eshte gjall, ende i pamartuar, duke te pritur ty - i pergjigjet djali
Gruaja e emocionuar alivanoset...

------

Gruaja e ulur ne karrike e kujton te kaluaren kur ishte me te dashurin e saj,, i kujtohet biseda me te :

Djali: Deshiroj te jem me ty per ter jeten, hm nuk ke edhe ti te njejten deshir  ?
Vajza: Po, por une deshiroj te jem edhe me gjat me ty, nuk me mjafton nje jete me ty.
Djali: Do t`jemi bashk per ter jeten, nuk ka rendsi ku do te jesh, duhet te presesh per mua derisa te t`gjej...
.....

Gruaja: Dua ta shoh,,, me qdo qmim, dua ta takoj ( i thot burrit te saj )...

-----
Pas 40 vitesh gruaj niset per ne Kine,,, dhe takohet me te dashurin e saj, qe e kishte pritur per 40 vite,, ne shkoll.

-----

Burri : U frikesova qe nuk do t`me gjesh kur t`me kerkosh, per ate te kam pritur ne shkoll.
Gruaja: Perse nuk je martuar . Pse ke prit kaq gjat ?
Burri : T`kom premtu, qe do te pres, jo vetem ne kete jete. Pergjithmone .
---
Burri- Per gjith keto vite, sa here e ndieja mungesen tende, shikoja kah kutia qe ma dhurove kur u ndam,,, e ndieja veten me mire.
Gruaja-Perse nuk e hape ate kuti ?
Burri -Kisha frike, qe nese e hap, do te t`humb pergjithmone...
.....

Ne nderkohe gruaja kthehet tek burri i saj ne Taiwan,,, dhe para familjes i lutet atij ta lejoj te i rikthehet te dashurit te saj.
Burri tregohet zemergjer,,, i lejon te rikthehet tek i dashuri i saj,,, gjithashtu jau dhuron nje shtepi ne te cilen ata do te jetojn vitet e mbetura te jetes...

  • Postime: 7083
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 20-12-2007, 23:02:14
Woowww e mrekullueshme   :)

Ja cdo te thote te duash me shpirt   :XX

  • Postime: 18
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

#2 ne: 21-12-2007, 16:56:22
me emocionoi ky tregim ,se kam ndegjuar ende kete keng
por menjehere do ta shikoj klipin jam shume kurreshtare
me prkeu thelle kjo storie dhe do me pelqente te isha ne vend
te asaj vajze
Do ishte bukuri sikur te gjithe meshkujt te ishin te tille.

Temat e fundit