Ja këngët për të bërë dashuri - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ja këngët për të bërë dashuri

Ja këngët për të bërë dashuri

· 120 · 10462

 • Postime: 27977
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 26-04-2011, 12:53:03
Të bësh dashuri me muzikë në sfond është shumë bukur. Kështu thonë shkencëtarët e Universitetit amerikan të Jale, por në të njëjtin mendim janë edhe disa muziko-terapistë.

Edhe nëse preferoni qetësinë nën carcafë, hidhini një sy listës muzikore që ju propozojmë...ndosht a mund të ndërroni mendje. Nuk është një klasifikim tradicional, por një seleksionim i melodive që mund t'ju frymëzojnë gjatë një marrëdhënies tuaj me partnerin.

Don´t know why (Norah Jones) - Pianoja dhe instrumentat e tjerë shkrihen rreth jush, zëri i këngëtares është magjepsës.

Forbidden Colors (Ryuichi Sakamoto) -Muzika ju bën që të fluturoni me partnerin tuaj.

Sexual Healing (Marvin Gaye) - Të bësh dashuri cdo ditë,  e mban mjekun larg prej jush; kështu thotë një prej gjenive të muzikës soul e R&B. Një melodi që mund të jetë krijuar vetëm për seksin.

Feel good vibe (Feel Good Production) - Hipnotizuese, manjetike, e parezistueshme. Në sfond kjo melodi është zgjedhje shumë e mirë.
In the air tonight (Phil Collins) - Vetëm këtu mund ta gjesh të gjithë atmosferën që përshkruan gjendjen tënde shpirtërore.

Upside down (Diana Ross) - Mënyra më e mirë për ta bërë partnerin tënd që të ndihet mbi re.

I Want Your Sex (George Michael) - Ritmi i nxehtë dhe djallëzor, por në asnjë moment vulgar, shoqëruar me zërin perfekt të këngëtarit është zgjedhje e mirë.

Natural Woman (Aretha Franklin) - Mbretëresha e zërit, në një klasik të përshtatshëm në të gjitha kohërat. Muzika e duhur për një marrëdhënie shumë të nxehtë...

Walk on the wild side (Lou Reed) -Zëri është i thellë dhe i lotë, atmosfera metropolitane, realiteti i afërt. Një melodi që mund t'i ndezë kujto fantazitë seksuale.

Sex Machine (James Brown) - Eshtë e pamundur që të mos lëvizësh gjithë pjesët e trupit ndërsa dëgjon këtë mrekulli funk të të gjitha kohërave.

Bolero (Ravel) - Imagjinoni një spirale që ju përfshin gjithë trupin në mënyrë hipnotizuese...këtë ju dhuron kjo melodi. /top channel

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 26-04-2011, 14:30:08
Jam ne dileme ke te zgjedh nga dy te fundit ne liste lool

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 26-04-2011, 15:06:47
e vdekme sex machine :D

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 26-04-2011, 15:57:29
Sexual healing..yes bo prov :D

 • Postime: 4261
 • Karma: +73/-57

#4 ne: 23-05-2011, 01:35:16
Walk on the wild side ....edhe per nga titulli eshte e pershtatshme jo vetem nga melodia :D

 • Postime: 6093
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 23-05-2011, 14:10:14
Ç'na shpetuat me kete temen :P

 • Postime: 3548
 • Karma: +13/-3
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 23-05-2011, 16:15:09
kacurelse ti i do kenget shqipe me klarinet siduket? :D

 • Postime: 6093
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 23-05-2011, 16:31:58
NORE me te thene te drejten s'dua t'ia dij shume per muzike ne ato çaste.

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 23-05-2011, 16:34:01
Bolero (Ravel) - Te kjo kenga mund te hash dark, te vazhdosh me embelsiren dhe te pish kafe , te mbarosh raundin e pare, e keshtu me rradhe, se e gjate eshte si kenge :D

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 23-05-2011, 19:33:26
gjumash duhet kenge per qejf dhe jo per hall LOL

 • Postime: 414
 • Karma: +11/-3
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 05-11-2011, 20:56:34
Provojeni Wicked Game :D

 • Postime: 12740
 • Karma: +31/-8

#11 ne: 05-11-2011, 23:26:08
Provojeni Wicked Game :D


sidomos ne versionin e HIM

 • Postime: 1509
 • Karma: +75/-34
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 10-11-2011, 15:02:16
Ç'na shpetuat me kete temen :P

 LOL tani po qe ja hudhem  LOL

 • Postime: 52
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 16-11-2011, 20:09:13
dakort me Kacurelsen jam, muziken a ben vet ne ato caste

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 17-11-2011, 15:11:14
mua me pelqen me shume ritmi i "move like jagger"  :D :D po u arrit ai ritem jane te 2 te kenaqur

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 17-11-2011, 17:03:43
une vdes per ket me duket shume kenge me shume dathuri brenda :P

Amr Diab Osad Einy

 • Postime: 52
 • Karma: +0/-0

#16 ne: 17-11-2011, 18:52:35
shum e lezecme kenga Shej, nga e germove ket, them qe futet ne pordorim

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 17-11-2011, 19:01:02
shum e lezecme kenga Shej, nga e germove ket, them qe futet ne pordorim

na thuaj kengen tende dhe te dashures

 • Postime: 52
 • Karma: +0/-0

#18 ne: 17-11-2011, 19:14:57
ore si e fute vidjon qe te dali ashtu si video dhe jo link

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 17-11-2011, 19:21:05
copy link-ut te utube dhe paste ne forum

 • Postime: 52
 • Karma: +0/-0

#20 ne: 17-11-2011, 20:06:20
kto jan dy video qe me pelqejn dhe qe jan keng dashurie

Nick Lachey- This I Swear (WITH LYRICS)

Michael Bolton - All for Love (edited by me)

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 17-11-2011, 20:32:45
ku jeton ti djali ne boten e cudirave

 • Postime: 52
 • Karma: +0/-0

#22 ne: 17-11-2011, 20:44:57
ku jeton ti djali ne boten e cudirave

jo, po aty kam pas shku me ber pazar

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 17-11-2011, 20:50:07
dukesh

dhe kjo seshte keq

Se tu fossi qui - Pino Daniele

 • Postime: 12740
 • Karma: +31/-8

#24 ne: 18-11-2011, 09:59:37

Temat e fundit