Ja këngët për të bërë dashuri - Ndjenja

×
Hyrja
Profili

Ja këngët për të bërë dashuri

Ja këngët për të bërë dashuri

· 120 · 9742

 • Postime: 26711
 • Gjinia: Mashkull

ne: 26-04-2011, 12:53:03
Të bësh dashuri me muzikë në sfond është shumë bukur. Kështu thonë shkencëtarët e Universitetit amerikan të Jale, por në të njëjtin mendim janë edhe disa muziko-terapistë.

Edhe nëse preferoni qetësinë nën carcafë, hidhini një sy listës muzikore që ju propozojmë...ndosht a mund të ndërroni mendje. Nuk është një klasifikim tradicional, por një seleksionim i melodive që mund t'ju frymëzojnë gjatë një marrëdhënies tuaj me partnerin.

Don´t know why (Norah Jones) - Pianoja dhe instrumentat e tjerë shkrihen rreth jush, zëri i këngëtares është magjepsës.

Forbidden Colors (Ryuichi Sakamoto) -Muzika ju bën që të fluturoni me partnerin tuaj.

Sexual Healing (Marvin Gaye) - Të bësh dashuri cdo ditë,  e mban mjekun larg prej jush; kështu thotë një prej gjenive të muzikës soul e R&B. Një melodi që mund të jetë krijuar vetëm për seksin.

Feel good vibe (Feel Good Production) - Hipnotizuese, manjetike, e parezistueshme. Në sfond kjo melodi është zgjedhje shumë e mirë.
In the air tonight (Phil Collins) - Vetëm këtu mund ta gjesh të gjithë atmosferën që përshkruan gjendjen tënde shpirtërore.

Upside down (Diana Ross) - Mënyra më e mirë për ta bërë partnerin tënd që të ndihet mbi re.

I Want Your Sex (George Michael) - Ritmi i nxehtë dhe djallëzor, por në asnjë moment vulgar, shoqëruar me zërin perfekt të këngëtarit është zgjedhje e mirë.

Natural Woman (Aretha Franklin) - Mbretëresha e zërit, në një klasik të përshtatshëm në të gjitha kohërat. Muzika e duhur për një marrëdhënie shumë të nxehtë...

Walk on the wild side (Lou Reed) -Zëri është i thellë dhe i lotë, atmosfera metropolitane, realiteti i afërt. Një melodi që mund t'i ndezë kujto fantazitë seksuale.

Sex Machine (James Brown) - Eshtë e pamundur që të mos lëvizësh gjithë pjesët e trupit ndërsa dëgjon këtë mrekulli funk të të gjitha kohërave.

Bolero (Ravel) - Imagjinoni një spirale që ju përfshin gjithë trupin në mënyrë hipnotizuese...këtë ju dhuron kjo melodi. /top channel

 • Postime: 12347
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 26-04-2011, 14:30:08
Jam ne dileme ke te zgjedh nga dy te fundit ne liste lool

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 26-04-2011, 15:06:47
e vdekme sex machine :D

 • Postime: 18280
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 26-04-2011, 15:57:29
Sexual healing..yes bo prov :D

 • Postime: 4261

#4 ne: 23-05-2011, 01:35:16
Walk on the wild side ....edhe per nga titulli eshte e pershtatshme jo vetem nga melodia :D

 • Postime: 6093
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 23-05-2011, 14:10:14
Ç'na shpetuat me kete temen :P

 • Postime: 3548
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 23-05-2011, 16:15:09
kacurelse ti i do kenget shqipe me klarinet siduket? :D

 • Postime: 6093
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 23-05-2011, 16:31:58
NORE me te thene te drejten s'dua t'ia dij shume per muzike ne ato çaste.

 • Postime: 3258
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 23-05-2011, 16:34:01
Bolero (Ravel) - Te kjo kenga mund te hash dark, te vazhdosh me embelsiren dhe te pish kafe , te mbarosh raundin e pare, e keshtu me rradhe, se e gjate eshte si kenge :D

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 23-05-2011, 19:33:26
gjumash duhet kenge per qejf dhe jo per hall LOL

 • Postime: 414
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 05-11-2011, 20:56:34
Provojeni Wicked Game :D

 • Postime: 12743

#11 ne: 05-11-2011, 23:26:08
Provojeni Wicked Game :D


sidomos ne versionin e HIM

 • Postime: 1508
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 10-11-2011, 15:02:16
Ç'na shpetuat me kete temen :P

 LOL tani po qe ja hudhem  LOL

 • Postime: 52

#13 ne: 16-11-2011, 20:09:13
dakort me Kacurelsen jam, muziken a ben vet ne ato caste

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 17-11-2011, 15:11:14
mua me pelqen me shume ritmi i "move like jagger"  :D :D po u arrit ai ritem jane te 2 te kenaqur

 • Postime: 12347
 • Gjinia: Femer

#15 ne: 17-11-2011, 17:03:43
une vdes per ket me duket shume kenge me shume dathuri brenda :P

Amr Diab Osad Einy

 • Postime: 52

#16 ne: 17-11-2011, 18:52:35
shum e lezecme kenga Shej, nga e germove ket, them qe futet ne pordorim

 • Postime: 12347
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 17-11-2011, 19:01:02
shum e lezecme kenga Shej, nga e germove ket, them qe futet ne pordorim

na thuaj kengen tende dhe te dashures

 • Postime: 52

#18 ne: 17-11-2011, 19:14:57
ore si e fute vidjon qe te dali ashtu si video dhe jo link

 • Postime: 12347
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 17-11-2011, 19:21:05
copy link-ut te utube dhe paste ne forum

 • Postime: 52

#20 ne: 17-11-2011, 20:06:20
kto jan dy video qe me pelqejn dhe qe jan keng dashurie

Nick Lachey- This I Swear (WITH LYRICS)

Michael Bolton - All for Love (edited by me)

 • Postime: 12347
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 17-11-2011, 20:32:45
ku jeton ti djali ne boten e cudirave

 • Postime: 52

#22 ne: 17-11-2011, 20:44:57
ku jeton ti djali ne boten e cudirave

jo, po aty kam pas shku me ber pazar

 • Postime: 12347
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 17-11-2011, 20:50:07
dukesh

dhe kjo seshte keq

Se tu fossi qui - Pino Daniele

 • Postime: 12743

#24 ne: 18-11-2011, 09:59:37

Temat e fundit