Ka kaluar koha e te dashuruarve te marre! - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ka kaluar koha e te dashuruarve te marre!

Ka kaluar koha e te dashuruarve te marre!

· 47 · 4828

 • Postime: 181
 • Karma: +0/-0

ne: 09-10-2004, 23:56:20
ne te vertete ka kohe kjo pune. dashuri deri ne perkushtim rralle se ndodhin ne ditet e sotme te pakten per shoqerine shqiptare. ndryshe e quajtur dashuri romantike eshte e konsumuar tani gjerat jane bere me komerciale.
« Editimi i fundit: 03-06-2005, 10:56:34 nga M A X »

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 11-10-2004, 08:04:41
jo nuk mendoj aspak ashtu....nuk mendoj se eshte e vertet ndoshta eshte e veshtire te dashurohesh por nese vjen dashuria perkushtimi e gjemon vete nga pas :)

 • Postime: 181
 • Karma: +0/-0

#2 ne: 11-10-2004, 14:20:32
ashtu ehte po me thuaj pak ti shkosh ndonjeres poshte dritares me kitare, do hash ndonje legen me une kokes.

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 11-10-2004, 15:04:41
 o turi per ne tiran nuk e di se si eshte por po te them ne kosov nje legen do te ishte hallall por kamfriken se do me kishte henger ndonje plumb kallashi kesaj ja kam derin se jo nje legeni me uj

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 11-10-2004, 19:29:01
ndoshta ne kohet e sotme dashurojme disi ndryshe por nuk them se ka ndryshuar dashuria e marre dikur nen dritare me kitare tani po na dalin neper televizora e radjo duke shprehur dashurine ka ndryshuar menyra e te dashuruarit jo forca...

 • Postime: 33
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 21-05-2005, 00:06:42
dashuria jone eshte ndryshe, po
por ne dashurojme, ne kemi provuar se ajo e jona eshte dashuri e sinqerte(ne disa raste) e paster,
edhe ne mund te dashurojme me gjithe shpirt, edhe me shume se te tjeret,,

(ne fakt, nese e kishe fjalen per prindrit tane, apo brezin e tyre, une nuk mendoj se ata kane dashuruar aq "marrezisht")

 • Postime: 1364
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 21-05-2005, 03:18:57
Gjeneratat e reja gjithmonë kështu thonë, sepse të vjetrit ua kanë romantizu të kaluarën e tyre.
Të vjetrit gjithmonë janë të pakënaqur me rininë. "U prish rinia" apo "Nuk është si më parë" apo "eh ktyne herë". Kështu do të flasim edhe ne kur të plakemi. Ky është cikel i pashmangshëm edhe pse dashuria nuk varet prej gjeneratave por vetëm prej njerëzve qoftë ai i shek. I apo XXI. pa marrë parasysh formën dhe mënyrat.

 • Postime: 639
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 21-05-2005, 22:38:24
Kush e tha kete....jooo vetem ajo nuk kalon kurre ka qen eshte dhe do jet.Lum ato qe e provojne. ;)

 • Postime: 125
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 27-05-2005, 06:31:09
dashuria eshte nje ndjenje kalimtare ...ti kujton se ky djale apo vajze eshte me e mira ne bote .diten tjeter ti takon dike tjeter qe ti rremben ndjenjat ... e keshtu kalon jeta duke rene ne dashuri every day ..every month ..every year......... there is no love forever....gjeja kryesore eshte ta gezojm jeten cdo cast te saj jemi te dashuruar apo jo does not matter.....sex is everything......... .......

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 27-05-2005, 06:33:29
Nuk mendoj se ka kaluar,ka akoma te marre ne dashuri....

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 31-05-2005, 07:31:59
te cmendurit ne dashuri jane te pakte...
sot (flas per rrethin ku jetoj une, me shume duhen per shkak te "vizave" ne gjermani a zvicer a austri e gjetiu sesa per hire te asaj se eshte e ndershme etj...
sa me pelqeu shembulli i turi me kitaren nen dritare... >< dhe ai i camit - plumbit te kallashit...
mir ama ti edhe nese shkon nen dritare - a do jet ajo aty? sigurisht qe jo...ajo do ket dalur ndoshta me ndokend tjeter... (flas per disa jo per te gjitha...sepse edhe gishtat ne dore nuk i kemi te njejte). Megjithate...ka edhe te tille qe jane te marre ne dashuri...ama cka...jane te pakte dhe ata humben ne "boten e mencur" ku shumica dashurine e kane kthyer ne komercializem, interes etj etj sesa ne prehje shpirterore, ne dhurim te shpirtit dhe ne gjetjen e vetes ne ndokend tjeter...
Larg eshte dielli larg eshte dita...sot jetojme ne mjegull
shnet te gjitheve ;)

 • Postime: 533
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 31-05-2005, 16:59:51
paska kaluar  qti besh

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 01-06-2005, 10:16:30
jo per mua dhe ty ;)

 • Postime: 1162
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 01-06-2005, 16:05:18
Un nuk mendoj se ka kaluar koha e te dashuruarve te marre, por ajo qe i ka kaluar koha ose po i humbet ajo vlere qe duhet te kete eshte "familja ideale" krijimi dhe mbajtja e nje familje si ne kohet e prinderve dhe gjysherve e stergjysherve tane.
KY esht nje fakt shume rrenqethes qe ne shqiptaret jashte atdheut po verejme dendur por qe fatkeqesisht ky fenomen po vihet re edhe ne Shqiperi kohet e fundit.
Sidoqofte te dashuruarit marrezisht akoma egzistojne por ndoshta dashuria midis tyre nuk zgjat me si dikur :(

 • Postime: 282
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 02-06-2005, 21:28:18
per menimin tim dashuria eshte konstante edhe s ka jo me shum jo me pak ;)

#15 ne: 16-05-2007, 05:02:41
Vetem mua nuk me kaloi kjo faze....:)

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 16-05-2007, 05:19:36
per mua as qe ka ken kurr

#17 ne: 16-05-2007, 05:20:38
për mua as qe ka ken kurr
Oh lum ti moj goce :D

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#18 ne: 16-05-2007, 18:34:29
s'mendoj keshtu! Jojo:
vet jam e marr psh :P ashtu kam dhe shokun :d dmth njeri me i marrosur se tjetri LOL

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 05-12-2008, 14:10:52
Kush tha qe ka kaluar more??...Keto vite vetem po marrosen populli shume e ma shume :LOL  :D

..Vetem kjo nuk kalon kurre them une.. ;)

#20 ne: 05-12-2008, 15:26:02
Cfare shpifjesh! Vetem dashurise nuk ka per t´i kaluar koha...se do na merrte lumi te gjitheve pastaj duke...vegjetuar...

 • Postime: 90
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 05-12-2008, 16:26:37
po me here dashuria është ken me ndryshe qe ne atë dashuri kanë marrë pjes vete dy persona qe duhen e jo si sot më ka 3 femra ne te njëjtë kohe nuk ekziston me dashuria e me hershme

 • Postime: 190
 • Karma: +4/-0
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 06-12-2008, 14:06:15
Dashuria po nuk ishte e marre nuk quhet dashuri.

#23 ne: 08-12-2008, 13:53:34
Dashuria po nuk ishte e marrë nuk quhet dashuri.

pikerisht...

 • Postime: 181
 • Karma: +0/-0

#24 ne: 01-04-2009, 17:42:09
dhe une them se nuk ka kaluar koha per te dashuruar si i marre, POR ka ardhur koha qe te besh dhe ca llogari, se ti mund te duash si i marre po po nuk pate per te ngrene e per te pire nuk ke as per te dashuruar

Temat e fundit