KLITORISI - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

KLITORISI

Vizitor · 13 · 7976

KLITORISI

Vizitor · 13 · 7976

ne: 24-07-2006, 11:39:08
SI TE STIMULOHET KLITORISI
DUHET PASION, kohe, durim , butesi dhe fantazi ne shprehje

Vajza qe me pat shpjeguar klitorisin me pat mbajtur nje kurs me dy mesime:
1.Si te gjindet ai
2.Si te stimulohet ai
Ne fakt ajo kuptoi menjehere se une isha i trashe nga mendja dhe se po e mundoja shume klitorisin e saj. Ne, meshkujt, shume here mendojme se per te arritur deri te rezultatete kenaqeshme duhet te perdorim krejt forcen, dhe keshtu ne vend te kenaqesise shkatojme dhimbje te padurushme. Klitorisit i pelqen butesia ne perkdhelje dhe pasioni. Ajo me shpjegoi se duhej ta beja te rreshqitshem gishtin tim me peshtyme dhe pastaj e leshoi gishtin ngadal ne maje te klitorisit ( te disa vajza mund te verehet edhe maja qe shperthen ndermejt buzeve ) . Krejt reliefi, krejt hapsira rreth klitorisit eshte e ndjeshme. Madje disa gra jane teper te ndjeshme dhe prandaj keto duhet te preken me nje butesi me te madhe. Cdo grua ka fiziologjine e vet dhe nuk jane te ngjashme me njera tjetren. Orgazma arrihet aty pa shume probleme, duhet pyetur…Ndjeshmeria nuk mund njeriu t'i mesohet me shkrime, ai duhet kete ta provoje vet dhe ta gjeje ritmin me te dashur.Cdo njeri duhet te kultivoje vemendjen dhe kujdesin e vet, sa me mire dhe sa me embel. Sido qe te jete klitorisi eshte nje zone delikate, madje edhe nese nje vajze don te mirret rrembyeshem dhe me force apo me shume agresivitet e energji, eshte fjala vetem per nje faktor imagjinativ dhe eshte fjala per kenaqesi psikologjike, e mos mendoni se ajo deshiron dhune reale. Sepse fiziologjikisht prekja e lehte shkaton kenaqesi, e jo trajtimi dramatik apo i perdhunshme.


Kenaqesi te madhe shkaton edhe shtypja me pellembe ne pjesen e siperme te klitorisit. NJERA DORE pra ledhaton klitorisin, ndersa pellemba tjeter perplaset here ngadal, here me bute here me rende…Me ne fund njeriu duhet te dalloje ne mes kenaqesise dhe shpejtesise…Ne fakt shume femra parapelqejne ledhatime te lehta, te buta me plot durim, madje deri edhe ne gjysme ore, sepse ju tani komandoni orgazmen e saj, disa te tjera pelqejne edhe nje presion pak me te madh mirepo i cili ka nje ritem plot kenaqesi. Ne raste te tilla mos fanatazoni ne filma pornografik, dhe mos imitoni ata , ata kalojne prej vendi ne vend me shpejtesi dhe pa emocione, keta filma kane banalizuar seksin dhe nga nje kenaqesi estreme e shndrrojne ne nje banalitet ekstrem, nuk ka fanatzi dhe pasion, por shkerdhim si te kafshet, pa emocione dhe pa pasion. Aty nuk ka pershtypje seksuale, por seksi ndodh si ne mikser! Amatore te mjere!
Ne seks duhet pasion, harmoni ne levizje, vazhdimesi jo kercim si ne porno, levizje si dallge deti, te qeta dhe te rrembyeshme, mirepo pa shkatuar deme, ndersa aktoret pronografik duken si majmun ne delirium tremens

(nga nje ish-zerist)

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#1 ne: 29-08-2006, 15:27:19
Klitori eshte teper i brishte
Kur e perk ate duhet te lyesh gishte

Eshte i vockel ne forme stergjateshe
Por kur ja gjen ane femren e ben ne forme gjashte

Ka shume teka ne fillim
Gjithcka e do me ledhatim

Nese padashje dhune mbi te perdor
Femren e sfilit si nje te gjore

Por kur goditet nga ia "miku"
Orgazma behet e dyfishte si Titaniku

Lum dhe mjere femrat e shkreta
Po ua gjete thumbin i ben me krahe si bleta

Mbase nuk duhet shume mjeshtri
Duhet pak durim dhe qetesi

Kur godet ne shenje te mbare
Dallget e qejfit marin hov te papare

E c'te themi me per klitorin e magjishem
Femrat e kane te shenjte e ruajn me fanatizem

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 07-09-2006, 05:19:34
anna po ti nga e gjete kete shkrim....dhe nese e ke shkruar me miratim te ketij ish antari me intereson pak fare te di (po luaj rolin e moderatores kupton ti :D) Jo per gje po ky ish forumisti me duket se ka fol icik me kunj anej nga fundiTi ujku po pret gje te duartrokas une :D se do beje vargje dhe per klitorin dhe kete nuk ma merrte mendja :D
Po mos u bej merak se te printuara ti kam te tera :D

#3 ne: 07-09-2006, 13:02:44
Rrofsh o anna..na shpetove ne edhe femrat se i paskemi torturuar deri tani..dhe pas ketij shkrimit tend do ti kenaqim jasht mase..ne kulmin e kulmit te kulmit do ju arrijme kenaqesine.. :perqafim :perqafim ;)

#4 ne: 17-05-2007, 05:26:37
rebele me qafsh ku e gjete kete info LOL LOL

aahahaha o kalama LOL LOL

#5 ne: 22-05-2007, 12:46:44
rebele me qafsh ku e gjete këtë info LOL LOL

aahahaha o kalama LOL LOL
dyfishin e kenaqesise e arrin femra kur stimulohet zona G..ne krahasim me klitorisin them..lum ajo femer qe e provon ate kenaqesi(por ne fakt jane me kokrra ato meshkuj qe dine te stimulojne ate zone..une dhe disa te tjere..tek tuk) :D

#6 ne: 22-05-2007, 13:24:24
Jo me Wili,...jane me kokrra ato femra qe i bejne ysmet vetes...se po nuk deshi ai te kerkoj ai me qiri po do gjej shelin e Curres LOL LOL

#7 ne: 22-05-2007, 15:41:14
Jo me Wili,...janë me kokrra ato femra qe i bëjnë ysmet vetes...se po nuk deshi ai te kerkoj ai me qiri po do gjej shelin e Curres LOL LOL
nuk varet tek femra o Capkene ajo gjetja..por tek aftesia e mashkullit(si puna ime pshm) ;) :D

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 25-05-2007, 11:47:10
Cfar keni me KLINTONIN JU eee.po lejeni se nuk e gjeni kollaj,ai qe ne vitin 2000 mij ka humb. :)

#9 ne: 25-05-2007, 12:17:38
nuk varet tek femra o Capkene ajo gjetja..por tek aftësia e mashkullit(si puna ime pshm) ;) :D
Ti lere e bere yll me 6 cepa muhabetin,

Stalono lexoje mire temen lale LOL LOL

po flasim per organ jo per ish president LOL LOL

 • Postime: 138
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 17-06-2007, 22:21:24
Jo me Wili,...janë me kokrra ato femra qe i bëjnë ysmet vetes...se po nuk deshi ai te kerkoj ai me qiri po do gjej shelin e Curres LOL LOL

Po ato qe skan fare shel ne currë d.m.th. janë cullak fare. :D
Po pse i thoni klitoris ne kemi fjalën e bukur shqipe: "Thep".

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#11 ne: 18-06-2007, 13:43:44
O Mistero po lene pse na kujton kot zborin me keto "thepat"

Jo per ndonje gje por komandanti thoshte pa te keq para se te benim qitje:
"Djema vini thep-shkjez ne nje vije dhe te jeni te sigirt qe plumbi do iki ne qender te tabeles"  LOL LOL LOL

 • Postime: 160
 • Karma: +0/-0

#12 ne: 08-03-2021, 12:16:32
Klitorisi është organi qe ka qellim te vetem te jape kenaqesi seksuale dhe e ka vetem femra

Temat e fundit