×

Sondazh

Sa zgjat maredhenia seksuale te ju?

1 minute
4 (8.3%)
5 minuta
2 (4.2%)
10 minuta
6 (12.5%)
20 minuta
4 (8.3%)
30-60 minuta
1 (2.1%)
Varet nga rasti ne rast
19 (39.6%)
S'kam pare ndonjehere oren
12 (25%)

Numri i anetareve qe votuan: 37

Kohëzgjatja 'perfekte' e seksit: 10 minuta

Kohëzgjatja 'perfekte' e seksit: 10 minuta

· 35 · 6065

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 26-06-2010, 23:51:20
Maratonat seksuale bëhen sflitëse, por edhe të mërzitshme. Për një raport të kënaqshëm mjaftojnë 10 minuta, kohëzgjatja 'perfekte' për pjesën më të madhe të njerëzve.

Kështu thuhet në një studim të kryer nga 50 specialistë, anëtarë të Shoqerisë për Sex Therapy and Research, të publikuar në 'Journal of Sexual Medicine'.

Ekspertët, që dëgjojnë dhe trajtojnë cifte me probleme në shtrat, kanë arritur të kuptojnë se kohëzgjatja normale dhe e pëlqyeshme e marrëdhënies është rreth 10 minuta.

Më saktësisht: Nëse marrëdhënia zgjat nga 3 në shtatë minuta, seksi është i pranueshëm, një ose 2 minuta është shumë pak, ndërsa nëse kalohen 13 minutat raporti zgjat shumë dhe rrezikon të bëhet i mërzitshëm. Top Channel

 • Postime: 4313
 • Gjinia: Mashkull
Brentiani
#1 ne: 27-06-2010, 09:49:33
Po seksit 24h - 7 dite ne jave si thone?  hmmmmm: :D

 • Postime: 85
 • Gjinia: Mashkull
Hektori111
#2 ne: 28-07-2010, 20:16:17
Mire thote 10 minuta ndoshta eshte e vertete po une asnjehere se kam oren gjate asj kohe. ka kohe per ta pare.... :D

 • Postime: 3550
 • Gjinia: Mashkull
Nore
#3 ne: 11-08-2010, 22:07:48
11.9  :P

 • Postime: 2173
Grens(Wiliams)
#4 ne: 01-12-2010, 10:21:15
3-5 min..ja luj zotin asaj punes ;)

 • Postime: 20
 • Gjinia: Mashkull
Mërgimi
#5 ne: 02-01-2011, 14:49:13
Interesante rezultatet... ka dhe 1 minute?? Aty rreth 20 minuta do me pelqente te isha gjithmone :)

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer
+ERELA+
#6 ne: 04-01-2011, 11:01:56
LOL

 • Postime: 2173
Grens(Wiliams)
#7 ne: 09-03-2011, 11:30:57
qenke lagur duke qeshur me duket oooooo Erela :-[ ;)

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer
+ERELA+
#8 ne: 09-03-2011, 11:32:54
me lag gje tjeter mua , pa merak se nga e qeshura me ju :D s'me luan qerpiku LOL

 • Postime: 2173
Grens(Wiliams)
#9 ne: 09-03-2011, 11:33:56
sa mire qe nuk te luan gje ty..mua mos me pyet ;)

 • Postime: 12234
Lefter
#10 ne: 09-03-2011, 11:35:13
3-5 min..ja luj zotin asaj punes ;)


Poooo pak e paske breeeeeeeee..... :D

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer
+ERELA+
#11 ne: 09-03-2011, 11:36:59
edhe une prandaj u gajasa se po mburret ky grrici

 • Postime: 2173
Grens(Wiliams)
#12 ne: 09-03-2011, 11:38:28
me ty mund te shkoj deri ne 10 min...po me shume mundim :D

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer
+ERELA+
#13 ne: 09-03-2011, 11:39:58
per mua vazhdo bjeri ti e sa me fort madje, mos u mundo shume!

 • Postime: 2173
Grens(Wiliams)
#14 ne: 09-03-2011, 11:41:29
pse ti bie moj.. :-[

 • Postime: 12234
Lefter
#15 ne: 09-03-2011, 11:48:32
hahaha...Ndoshta e zgjat sadopak kohen.... :D

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer
+ERELA+
#16 ne: 09-03-2011, 11:55:56
grens perfundimisht je rast i pashprese te keshilloje te marresh ca mesime nga lefteri... apo do ndonje keshille nga une ?!

 • Postime: 2173
Grens(Wiliams)
#17 ne: 15-03-2011, 13:41:43
kesaj i thone ..hajde baba ti tregoj arat :P

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer
+ERELA+
#18 ne: 15-03-2011, 13:44:07
po kujt t'ua tregosh arat kur ti kalon si furtune e ste le kohe t'i shohesh LOL

duhet te punosh  pak me kohen , ta keshilloje me dashamiresi :D
Xha Barka
#19 ne: 22-03-2011, 02:58:55
Prandaj bredhing grate dhe tradhtojne pes minutshat,skan faj.
Koha perfecte per seks eshte deri kur s'punon pompa ose  thahet pusi.

dmth 45-60 min per ciftet e reja

 • Postime: 2568
vullkani
#20 ne: 03-12-2011, 23:27:14
varet nga rasti

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#21 ne: 08-01-2012, 00:43:35
keto studimet gjithmone ja fusin kot

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#22 ne: 08-01-2012, 00:50:38
Varet nga mbarimi i asaj dha nga sa mbarime
Citim

Etj etj

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#23 ne: 08-01-2012, 00:55:09
Varet nga mbarimi i asaj dha nga sa mbarime

Etj etj

elaboroje pak skapisha gje

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#24 ne: 08-01-2012, 19:26:14
Din si tundet dybeku???? :D

E mira eshte qe ta tundesh deri sa qumeshti te behet gjalp :D