Kohëzgjatja 'perfekte' e seksit: 10 minuta - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Sa zgjat maredhenia seksuale te ju?

1 minute
4 (8.3%)
5 minuta
2 (4.2%)
10 minuta
6 (12.5%)
20 minuta
4 (8.3%)
30-60 minuta
1 (2.1%)
Varet nga rasti ne rast
19 (39.6%)
S'kam pare ndonjehere oren
12 (25%)

Numri i anetareve qe votuan: 37

Kohëzgjatja 'perfekte' e seksit: 10 minuta

Kohëzgjatja 'perfekte' e seksit: 10 minuta

· 35 · 6735

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 26-06-2010, 23:51:20
Maratonat seksuale bëhen sflitëse, por edhe të mërzitshme. Për një raport të kënaqshëm mjaftojnë 10 minuta, kohëzgjatja 'perfekte' për pjesën më të madhe të njerëzve.

Kështu thuhet në një studim të kryer nga 50 specialistë, anëtarë të Shoqerisë për Sex Therapy and Research, të publikuar në 'Journal of Sexual Medicine'.

Ekspertët, që dëgjojnë dhe trajtojnë cifte me probleme në shtrat, kanë arritur të kuptojnë se kohëzgjatja normale dhe e pëlqyeshme e marrëdhënies është rreth 10 minuta.

Më saktësisht: Nëse marrëdhënia zgjat nga 3 në shtatë minuta, seksi është i pranueshëm, një ose 2 minuta është shumë pak, ndërsa nëse kalohen 13 minutat raporti zgjat shumë dhe rrezikon të bëhet i mërzitshëm. Top Channel
 
« Editimi i fundit: 14-10-2020, 08:03:50 nga M A X »

 • Postime: 4308
 • Karma: +58/-13
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 27-06-2010, 09:49:33
Po seksit 24h - 7 dite ne jave si thone?  hmmmmm: :D

 • Postime: 85
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 28-07-2010, 20:16:17
Mire thote 10 minuta ndoshta eshte e vertete po une asnjehere se kam oren gjate asj kohe. ka kohe per ta pare.... :D

 • Postime: 3548
 • Karma: +13/-3
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 11-08-2010, 22:07:48
11.9  :P

 • Postime: 2187
 • Karma: +44/-30

#4 ne: 01-12-2010, 10:21:15
3-5 min..ja luj zotin asaj punes ;)

 • Postime: 20
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 02-01-2011, 14:49:13
Interesante rezultatet... ka dhe 1 minute?? Aty rreth 20 minuta do me pelqente te isha gjithmone :)

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 04-01-2011, 11:01:56
LOL

 • Postime: 2187
 • Karma: +44/-30

#7 ne: 09-03-2011, 11:30:57
qenke lagur duke qeshur me duket oooooo Erela :-[ ;)

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 09-03-2011, 11:32:54
me lag gje tjeter mua , pa merak se nga e qeshura me ju :D s'me luan qerpiku LOL

 • Postime: 2187
 • Karma: +44/-30

#9 ne: 09-03-2011, 11:33:56
sa mire qe nuk te luan gje ty..mua mos me pyet ;)

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#10 ne: 09-03-2011, 11:35:13
3-5 min..ja luj zotin asaj punes ;)


Poooo pak e paske breeeeeeeee..... :D

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 09-03-2011, 11:36:59
edhe une prandaj u gajasa se po mburret ky grrici

 • Postime: 2187
 • Karma: +44/-30

#12 ne: 09-03-2011, 11:38:28
me ty mund te shkoj deri ne 10 min...po me shume mundim :D

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 09-03-2011, 11:39:58
per mua vazhdo bjeri ti e sa me fort madje, mos u mundo shume!

 • Postime: 2187
 • Karma: +44/-30

#14 ne: 09-03-2011, 11:41:29
pse ti bie moj.. :-[

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#15 ne: 09-03-2011, 11:48:32
hahaha...Ndoshta e zgjat sadopak kohen.... :D

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 09-03-2011, 11:55:56
grens perfundimisht je rast i pashprese te keshilloje te marresh ca mesime nga lefteri... apo do ndonje keshille nga une ?!

 • Postime: 2187
 • Karma: +44/-30

#17 ne: 15-03-2011, 13:41:43
kesaj i thone ..hajde baba ti tregoj arat :P

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 15-03-2011, 13:44:07
po kujt t'ua tregosh arat kur ti kalon si furtune e ste le kohe t'i shohesh LOL

duhet te punosh  pak me kohen , ta keshilloje me dashamiresi :D

#19 ne: 22-03-2011, 02:58:55
Prandaj bredhing grate dhe tradhtojne pes minutshat,skan faj.
Koha perfecte per seks eshte deri kur s'punon pompa ose  thahet pusi.

dmth 45-60 min per ciftet e reja

 • Postime: 2555
 • Karma: +202/-176

#20 ne: 03-12-2011, 23:27:14
varet nga rasti

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 08-01-2012, 00:43:35
keto studimet gjithmone ja fusin kot

 • Postime: 1209
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 08-01-2012, 00:50:38
Varet nga mbarimi i asaj dha nga sa mbarime
Citim

Etj etj

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#23 ne: 08-01-2012, 00:55:09
Varet nga mbarimi i asaj dha nga sa mbarime

Etj etj

elaboroje pak skapisha gje

 • Postime: 1209
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#24 ne: 08-01-2012, 19:26:14
Din si tundet dybeku???? :D

E mira eshte qe ta tundesh deri sa qumeshti te behet gjalp :D

Temat e fundit