Kur ata na tradhtojnë... - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kur ata na tradhtojnë...

Kur ata na tradhtojnë...

· 15 · 1303

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 23-01-2011, 19:37:37
Çdo mashkull ka dëshirë të mendojë për veten si një gjuetar i vetmuar dhe vendos të mashtrojë partneren për disa arsye. Papritur i vjen në majë të hundës jeta shtëpiake, duke qëndruar para televizorit dhe duke pirë birra. Ndonjëherë pyet veten: “A ekziston diçka më tepër se kjo që mund të ofrojë jeta?” dhe krejt rastësisht fton ndonjë femër për kafe. Jeta e tij fillon të ndryshojë. Psikologët japin disa arsye për këtë si: frika nga plakja, pikëllimi, vetmia, monotonia apo pakënaqësia me gruan. Shkrimtari amerikan Norman Majler analizon mosbesnikërinë si pjesë të sindromit macho, i cili nënkupton se nëse nuk je në gjendje të rrahësh, të bësh dashuri dhe të fitosh shumë para, atëherë s’je mashkull.Arsye tjetër është kureshtja. Pothuajse s’ka mashkull në botë që nuk pyet: “A thua si do të ishte të isha në shtrat me atë femër”. Shumë nga ata meshkuj deri te përgjigjja në një pyetje të tillë arrijnë sapo u vjen rasti, qoftë edhe kur ndodhen afër ndonjë shtëpie publike. Arsye tjetër që mund të shtyjë një mashkull të mashtrojë partneren është shoqëria. Vazhdimisht ai dëgjon bisedat e miqve, sesi ata e kalojnë me të dashurat e tyre.

Në vend që të ndihet i lumtur me gruan, ai mendon me këtë logjikë: “Të tjerët kanë jetë të mrekullueshme seksuale. Jeta ofron më tepër sa unë mendoj”. Kështu nis hulumtimi. Natyrisht nga përvoja e vet çdo mashkull e di se çdo ditë ka mundësi të provojë diçka e re. Jeni martuar apo keni të dashur. Deri në atë çast nuk e keni ditur se vleni për dikë! Nevojitet kohë dhe mjeshtëri e veçantë për të lexuar momentet kur një femër ju ofrohet. Nëse tashmë keni gjetur dikë që ju do dhe është martuar me ju, atëherë ju keni një dozë më të madhe vetëbesimi, s’ka rëndësi nëse luani rolin e dashnorit apo burrit.

Për meshkujt nuk është edhe aq tragjike të kesh lidhje të fshehta, pasi çdo femër kështu shton dozën e vetëbesimit te mashkulli. Kjo është një përshtypje tejet e gabuar dhe për fat të keq shumë meshkuj me vetëbesimin e kufizuar, arrijnë tek tradhtia. Ju mund ta bëni një anketë të thjeshtë në rrethin tuaj. Mos e pyesni dashnorin tuaj ose burrin nëse ju ka mashtruar ndonjëherë. Përgjigjja do të jetë padyshim “Jo!”. Pasi shumë meshkuj këtë pjesë e marrin si lojë dhe ata nuk e kanë vështirë të përgjigjen. Por nëse një tjetër individ i pyet: “A ju ka tradhtuar ndonjëherë dashnorja apo gruaja?”, ata padyshim do të përgjigjen: “Jo, mesa e di unë, përndryshe do ta mbysja në vend ose do të ndahesha”. Pra, për meshkujt mashtrimi i femrës është tragjik, ndërsa për ata është lojë.

 • Postime: 12151
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 23-01-2011, 20:33:44

Pra, për meshkujt mashtrimi i femrës është tragjik, ndërsa për ata është lojë.

:@ :@ :@

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 26-01-2011, 22:20:35
Pra, për meshkujt mashtrimi i femrës është tragjik, ndërsa për ata është lojë.

:@ :@ :@


Nuk vlen per te gjithe jo  :D

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 27-01-2011, 13:40:53
jam shume dakort , per timin  do e vija madje dhe doren ne zjarr :)

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 21-02-2011, 09:23:46
Mos ti futim te gjithe ne nje thes, se jane ata te vecantit jane edhe pse numer i ulet.. :D

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 21-02-2011, 15:09:53
Tradhtojne veten si fillim e pastaj ne.

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 21-02-2011, 15:23:58
e pra, ne fund te fundit ata se dine c'humbin ;)

 • Postime: 3548
 • Karma: +13/-3
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 21-02-2011, 15:56:08
paska plas tamam muhabet  femrash ketu.. :D

 • Postime: 151
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 21-02-2011, 18:17:19
per timin  do e vija madje dhe doren ne zjarr :)
^o) :)

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 21-02-2011, 20:38:31
Pervoja "beso-KONTROLLO" me ka bere te besoj kete qe kam shkruar hallow...pastaj stundohet burri im se e di cfar diamanti ka ne dore+si mungon asgje ;)

s'èshte rast i rralle besoj?!!

Gjithe te mirat!

Erela

 • Postime: 151
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 21-02-2011, 21:19:00
Kontrolli (me germa kapitale sic e ke shkrujt ti) te ben me dal nga shinat nganjehere. Nuk ka njeri te mos tundohet, tjeter gje ti rezistosh. Puna e diamanteve cik si shume e egzagjeruar, megjithate sot per sot gjithandej ka diamante, po ndodh qe bari te jete me i gjelber nga komshiu per shembull.. & te merr malli per baker a ku di une. Do thush ti kush eshte ai budall qe le diamantet per baker, po ne fakt kush qe ajo tradheti qe e lavderuan per te zgjuar?

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 21-02-2011, 22:47:50
Po tani dakort jam dhe me ato qe thua ti,fundja 'si te jete e shkruar' shoku! Une po mundohem qe ne jeten tone te mos mungoj asgje,ashtu dhe ai.kemi gjithcka qe duam e fundja 'po iu hengren kumbulla te tharta' le ta beje,por kot s'thone "tamaja e madhe te le pa gje"...

Te te pyes pak: ti si mendon,kur nje mashkull ka gjithcka qe ka enderruar,mund te tradhtoje?

P.S: kur them 'gjithcka' i referohem:dashurise se madhe reciproke,ka ne krahe nje vajze te dlire(ai e beri grua),ndertoi jeten me ate vajze,ajo beri gjithcka per te,bashke provuan kenaqesine e pafund te aktit te dashurise,ata jane burimi i qetesise per njeri-tjetrin,jane bere nje,ajo se shpejti do e bej baba...

 • Postime: 12234
 • Karma: +408/-388

#12 ne: 29-03-2011, 11:05:42
Mos ti futim te gjithe ne nje thes, se jane ata te vecantit jane edhe pse numer i ulet.. :D


hahah...Numri i ulet dmth 00...... :D


Edhe Zoti jau ruajt doren nga zjarri...LOL

 • Postime: 1508
 • Karma: +75/-34
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 30-11-2011, 23:24:14
as qe e marr mundimin ta ve doren ne zjarr Jo........ per asnje mashkull ne bote  ;)

 • Postime: 7494
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 01-12-2011, 13:43:21
Vere per Lefterin dh eper mua se nuk te zhgenjejme per nja dy dite.. :P :P

Temat e fundit