Kush dashuron me mire ?!? - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kush dashuron me mire ?!?

Kush dashuron me mire ?!?

· 37 · 5347

ne: 16-02-2005, 01:58:43
Femra apo Mashkulli ?
Une thom se mashkulli e dashuron me mire femren kur ai bie ne dashuri. Une jam nje shembull i tille.  :P :P
Shumica e femrave nuk dine se c'esht dashnia. Ato mendojn se c'do gje ne jete eshte bere per to.  :'(
"Femra nuk shef ate qe e bejne per te, ajo shef vetem ate qe se bejne per te"
A e keni ndegju nje kenge e titulluar, "Gruaja ne Amerike?  ;)
Pse shumica e artisteve, kengetareve, poetve, shkrimtarve, autoreve jane meshkuj ?
Pse femra bien ne dashuri me ane te te NDEGJUARIT, dhe mashkulli bien ne dashuri me ane te TE SHIKUARIT.

"Hej hej avanturiste, ke me ra me koke ne toke
c'do nate me dashnor te ri, ti gajle hic se ki"

« Editimi i fundit: 16-02-2005, 11:51:13 nga Arshiku »

 • Postime: 114
 • Karma: +0/-0

#1 ne: 16-02-2005, 15:53:10
: Kush dashuron me mire ?!?   une  :D :D
une mendoje qe femra

 • Postime: 8132
 • Karma: +2/-1
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 16-02-2005, 22:33:45
Femra eshte psikologjikisht me e ndjeshme! Mashkulli nuk dashuron, kerkon!
Dmth ne momentin qe e ka dicka aty mbaron gjithcka! Sipas studimeve meshkujt e kane me te veshtire per te DASHURUAR, por ama kur me te vertete dashurojne eshte e veshtire per ta te dalin nga ajo gjendje! Femra vuan shume nga dashuria, megjithate arrin te gjeje forcen te ece perpara!

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#3 ne: 17-02-2005, 05:04:54
Femra eshte psikologjikisht me e ndjeshme! Mashkulli nuk dashuron, kerkon!
Dmth ne momentin qe e ka dicka aty mbaron gjithcka! Sipas studimeve meshkujt e kane me te veshtire per te DASHURUAR, por ama kur me te vertete dashurojne eshte e veshtire per ta te dalin nga ajo gjendje! Femra vuan shume nga dashuria, megjithate arrin te gjeje forcen te ece perpara!


 :occ :-*

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 17-02-2005, 15:06:41
 me mir se un askush nuk dashuron i vetmi jam un

#5 ne: 17-02-2005, 15:12:57
cami.........per dashuri jam vetem une.  :D

"Mos mendo oj cike se dot la rahate
ke kujtu se mu ke mem hallakate" Xheni

"Mos mendo oj cike ti me lujt me mue
aj nuk ka kush si une, ty met dashurue" M. Ahmeti.
 
"Prap se prap e imja mbete,
se me mire askund se gjete" Sefe Duraj

"Erdhi koha u martove s'pate fat ne dashuri
qe je hy n'gjynah me mua, te denoj kjo perendi" Gazi..

"Pse o syte e mi po qani
pse ju lotin nuk e mbani
ajo qe me deshti teper
sonte iku me nje tjeter" Sefe Duraj, shkurt 2005.

 :D :love: :P :perqafim
 
« Editimi i fundit: 17-02-2005, 17:35:00 nga Arshiku »

 • Postime: 54
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 25-02-2005, 07:25:33
Je e imja
femra dashuron me pasionin e ndjenjes se perjetshme
mashkulli dashuron me pasionin e momentit
femra mund te vdese per nje dashuri por
mashkulli ze vrap nje tjeter
shkurt Mashkulli eshte si qeni ku sheh qen tjeter ne bisht perpjete
ShIlErA :et

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#7 ne: 25-02-2005, 15:55:11
Kush dashuron me mire?!

Ec aty... vet dashuroj me mire :P... he' keni ndonje gje kundra juve? JO?! :D Epo thashe... good good :lalala

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 26-02-2005, 14:12:25
Per mendimin tim eshte paksa e pamundur te krahasosh apo vleresosh menyren e te dashuruarit, pasi secili ka menyren e tij/saj dhe per fat te mire apo te keq, secilit prej nesh i duket se dashuron (mire apo keq, asnje s`mendon per kete kur kalon momentet me te dashurin/en e tij/saj, puthet, perqafohet, mendon per te...etj etj).
Si femra edhe mashkulli, e rendesishme eshte te dine nese dashurojne apo jo, ne rradhe te pare. Se si, ate e gjykon partneri. Ka momente qe femres i duket sikur mashkulli s`e dashuron, pasi mund te jete pak indiferent dhe nuk ben ato qe do femra, por e njejta gje mund te ndodhi me mashkullin. Gjerat jane te tilla qe te dyja paleve u mungon dicka ne nje moment, qe normalisht con ne idene ``Ky s`me dashuron``.
Sa per te konkluduar, mendoj se asnje nuk analizon se si dashuron (mire apo keq) dhe aq me pak KUSH dashuron si!!!

Hersia`

P.S: Ky eshte thjeshte mendimi im.

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 28-02-2005, 15:02:32
Kush dashuron me mire?!

Ec aty... vet dashuroj me mire :P... he' keni ndonje gje kundra juve? JO?! :D Epo thashe... good good :lalala

zemla dihet...si dashuron ti askush smund te dashuroj...

 • Postime: 5949
 • Karma: +9/-0

#10 ne: 01-03-2005, 05:23:18

 :-* :-[

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 01-03-2005, 10:04:28
per zemlen  :lule  :perqafim  :puth

 • Postime: 1740
 • Karma: +10/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 24-03-2005, 04:47:49
une.

 • Postime: 1402
 • Karma: +18/-4
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 18-04-2005, 14:21:16
i/e kunderti/a qe nuk dashuron fare

 • Postime: 639
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 21-04-2005, 02:01:06

 hmmmm:
Kush dashuron?
Tani si femra edhe mashkulli kur jane tamam ne dashuri dashurojne...dihet qe femra esht me e ndjeshme se nje mashkull..por kam par meshkuj qe shprehen e ndjejn shum me shum se nje femer....Mendoj se nese e dashuron me gjith shpirt si femra si mashkulli njesoj eshte.Te dy vuajne.. :P

 • Postime: 3347
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 21-04-2005, 04:48:44
hemmmm  besoj se femra dashuron me shum sepse te don me shum femra e shpreh me fjal dhe me veprime sidomos kur ndodhesh ne krevat femra behet njesh me pacjentin  upss partnerin desha me then mos u keqkuptoni ju njerez

 • Postime: 1031
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 21-04-2005, 15:42:23
loool stalone kush eshte ifermierja jote kshu :P
un bashkohem me mendimin e Thugette_girl ;)
te dy vuajn , vetem se femra qan me lot krokodili :P meshkujt nuk para....
sa bukur eshte kur i shef cunat qe qajn per gocat o zot o zot sa e rendesishme te duket vetja :P ;)

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 21-04-2005, 15:47:33
 ai/ajo qe eshte e dashuruar dashuron me mir se çdo kush tjeter

 • Postime: 3712
 • Karma: +3/-2
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 22-04-2005, 13:20:09
Femra eshte psikologjikisht me e ndjeshme! Mashkulli nuk dashuron, kerkon!
Dmth ne momentin qe e ka dicka aty mbaron gjithcka! Sipas studimeve meshkujt e kane me te veshtire per te DASHURUAR, por ama kur me te vertete dashurojne eshte e veshtire per ta te dalin nga ajo gjendje! Femra vuan shume nga dashuria, megjithate arrin te gjeje forcen te ece perpara!

AngelD,mendimi yt me pelqeu jashte mase.Edhe une desha te shkruaja keshtu,por s'po lodhem fare.Mbeshtes plotesisht mendimin tend.

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 30-04-2005, 13:10:44
Mendoj se ndarja ne gjini per nga krahasimi se kush dashuron me mir nuk eshte edhe aq e drejte. Mendoj se kjo ndarje duhet te behet ndermjet sipas tipareve dhe karakterit te njeriut, te cilat me se miri mesohen ne psikologji.
Nga ajo qe kam pare, dhe kam perjetuar, nuk mund te percaktohem ne ate  se kush dashuron me mire, pasi askush nuk dashuron njelloj. Duke marr shembull veten time, edhe pse jam i dashuruar deri ne fyt, jam i rezervuar ne shfaqjen e ndjenjave ndaj te dashures, gje e cila e shtyn ate qe te mendoje se nuk e dashuroj, se nuk mendoj, se nuk jam shum i interesuar kur behet fjale per ate..Por a mund te thuhet se ato jane te gjitha te verteta????
Jo..Pasi cdokush e ka menyren e tij te te dashuruarit, qofte mashkull apo femer.

 • Postime: 1402
 • Karma: +18/-4
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 30-04-2005, 19:59:34
Te dy nqs jane te dashuruar dhe nqs eshte dashuri e paster.

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 30-04-2005, 21:12:41
dashuria nuk cilsohet...cdo njeri nga ne ka menyren e tij e te dashuruarit mendoj une ndaj nuk mund ta percaktojme te dyja palet nese vertet dashurojne japin shume per dashuri ....dhe dhurojne shume tek nje partner

 • Postime: 1364
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 30-04-2005, 21:26:05
Të dashuruarit është art, ndërsa në art nuk ka kurrfarë dallimesh as në gjini, as racë, as komb, asgjë. Thjesht dinë të dashurosh ose nuk din të dashurosh.

 • Postime: 38
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 17-05-2005, 03:34:17
Nuk ka kuptim kush dashurone me mire?
Per mendimin tim nqs duhet nje cift shume me njerin tjetrin... kjo eshte me e rendesishmja.....

#24 ne: 01-06-2005, 10:51:49
dashuria tek vajzat eshte me e ndjeshme dhe me pak e qendrueshme ndersa te djali ndodh e kunderta  :P :P

Temat e fundit