Kush tradheton me shume meshkujt apo femrat?! - 3 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kush tradheton me shume meshkujt apo femrat?!

Kush tradheton me shume meshkujt apo femrat?!

· 165 · 17326

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#50 ne: 30-11-2004, 10:01:48
edhe une me ty jam anonimus.....

 • Postime: 285
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#51 ne: 30-11-2004, 10:13:49
femrat tradhetojn ne shumicen e rasteve kur ndjenjat per personin qe jan nuk ekzistojn me.femrat tradhetojn me shpirt dhe zemer. :love:
meshkujt tradhetojn me shpesh sepse mendojn me nje organ te trupit dhe ai nuk eshte zemra  :P

 • Postime: 2173
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#52 ne: 30-11-2004, 13:48:06
...flm qe me perkrahni ...natyrishte qe djemte trathtojne me shume kjo shihet qarte :o
    Kush e ka hape temen eshte trathtari  me i madh  :lalala

 • Postime: 2026
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#53 ne: 01-12-2004, 01:33:48
pse ziheni te dy palet tradhetojne nuk mund ta presesh me thike se kush tradheton me shume.

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#54 ne: 01-12-2004, 01:39:33
une mendoj se meshkujt kane filluar aq shume te trathtojne sa nuk po durohen me ... >:(
perpara se te shkruaje duhet ti beje  vetes pyetjen.. pse meshkujt na tradhtojn? ;)

e din pseeeeeeeee? ;)

 • Postime: 2173
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#55 ne: 01-12-2004, 20:30:15
une mendoj se meshkujt kane filluar aq shume te trathtojne sa nuk po durohen me ... >:(
perpara se te shkruaje duhet ti beje  vetes pyetjen.. pse meshkujt na tradhtojn? ;)

e din pseeeeeeeee? ;)
 PO ma shpjego i dashur meqe te kam trathtuar dhe e din  :-*

 • Postime: 1395
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#56 ne: 01-12-2004, 21:09:47
Dua pergjigje nga ju te dashur forumist. :'( :'(

Un mendoj Femrat tradhtojn me shum . :love: <> <>


hahahaahahahaah

u pika jalla kush po na flet per ROMANCE :P

aman me shum se tradhtojn cunat ska ku t'vej ma

PS: ika me mir se po t'them naii gja te sduhet :PPERSHENDETJE CHATI / FORUMI

ne mthoni cik mu ku eshte tema prezantimeve

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#57 ne: 02-12-2004, 01:22:33
une mendoj se meshkujt kane filluar aq shume te trathtojne sa nuk po durohen me ...
perpara se te shkruaje duhet ti beje  vetes pyetjen.. pse meshkujt na tradhtojn?

e din pseeeeeeeee?
  PO ma shpjego i dashur meqe te kam trathtuar dhe e din  :-*
un i shkreti nuk e pata fjalen aty.. ;) thash meqense ti the cunat tradhetojn me shum.. ;) tani duhet te thoje arsyen PSE?

ti me ke tradhetuar diten e flamurit kur ikem anej ka fshati MAROSH..me mulligjiun.. :)

 • Postime: 1395
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#58 ne: 02-12-2004, 19:01:33
ee po mir


ajo qe ka hip siper teje ime kush eshte :P

PS: e shef qe TRADHTOJN MESHKUJ biles mundohen ne me ane te fotografis te tradhtojn
apapapap ca jeni ju cunat :P

thengjit i mbuluar

 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#59 ne: 03-12-2004, 01:27:17
plaka ime eshte.. ;)
dhe mos me akuzo se nuk e kam tradhe tuar asnjeher.. :)

 • Postime: 845
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#60 ne: 03-12-2004, 16:55:51
...flm qe me perkrahni ...natyrishte qe djemte trathtojne me shume kjo shihet qarte :o
    Kush e ka hape temen eshte trathtari  me i madh  :lalala


Tregona emrin se ja rregullojme qefin atij.... :-\     :tym

 • Postime: 14
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#61 ne: 12-12-2004, 14:12:03
Mendova te hape kete teme per arsye se te gjithe fajsojne vajsat.Per mendimin tim te dyja palet tradhetojne njesoj;ne qofte se vajzat tradhetojne,edhe djemte tradhetojne,sepse nje vajze qe te tradhetoje i duhet nje djal apo jo?Keshtu qe i bie qe edhe djali te kete tradhetuar.

 • Postime: 960
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#62 ne: 19-12-2004, 14:10:39
per mendimin tim femrat tradhtojne me shum
femres nuk i kihet bes as deri ne der te oborrit :'( :'( :'(

 • Postime: 8
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#63 ne: 19-12-2004, 20:17:53
Ne meshkujt tradhetojme me shume.
E njejta gjelle nuk haet perdite vellezer.
Ku kane guxim femrat te tradhetojne.
Ne po na doli rasti leshohemi me koke.
« Editimi i fundit: 23-12-2004, 06:45:34 nga Berni »

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#64 ne: 22-12-2004, 23:58:43
Nese shikojme raste te vecante... do te shkruajme sa s'duhet, keshtu qe thjesht do te jap mendimin tim:
Te dyja palet tradhetojne...

Respekt te gjitheve

P.S. E kush me shume??? koheve te fundit nuk dihet... jane perzi punet...

 • Postime: 771
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#65 ne: 23-12-2004, 03:26:41
Ne meshkujt tradhetojme me shume.
E njejta gjelle nuk haet perdite vellezer.
Ku kane guxim femrat te tradhetojne.
Ne po na doli rasti leshohemi me koke.

Ca dmth me ``ku kane ... femrat te tradhetojne???`` pse nga kush paskemi frike ne femrat, NGA JU??? Pse ato femrat me te cilat shkoni ju meshkujt...nuk jane femra??? Apo kane ndryshim se kan ... ato kur jane me ju...ama kur shkojne me ndonje tjeter i fluturon e zeza ....

Mos flisni keshtu se s`ka lezet...po te duam ne...ju bejme kerrdine...po kemi pak rrespekt per veten (flas per ato qe iu mjafton NJE).

Hersia`
« Editimi i fundit: 23-12-2004, 06:46:53 nga Berni »

 • Postime: 1650
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#66 ne: 04-01-2005, 23:28:37
hi all

Jam dakort me mendimin e ibraim ! Te dyja palet! Kush te mundet me shume . Me sa lexova me lart shume vajza s'duan ta pranojne faktin!

Vetem dicka do shtoja.....c'do gje  varet nga tipi ,personi, jeta, ambienti , arsyeja.  Ku ka tradheti s'ka dashuri ! Te tradhetosh edhe te vazhdosh te jetosh me dike  do te thote Interes!

Nejse mendimi im.

Kalofshi sa me mire .

 • Postime: 283
 • Karma: +0/-0

#67 ne: 05-01-2005, 01:29:22
Me   raste mvaret  un menoj  te dya  palet  :???

 • Postime: 784
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#68 ne: 05-01-2005, 03:25:03

Unë mendoj se tradhëti ka vetëm kur çifti është i martuar sepse kur ka vetëm "afera", bashkëjetesë apo friends with benefits siç thonë amerikanët, atëherë nuk ka tradhëti edhe nëse partneri e partnerja shkon edhe me dikë tjetër.

Ka njerëz që nuk mund ti rrijnë besnikë bashkëshortit apo bashkëshortes dhe nuk martohen fare. Këta njerëz janë shumë fer dhe bravo ju qoftë.

Kurse njerëzit që martohen dhe pastaj tradhëtojnë, unë mendoj se janë shumë të ulët nga morali dhe poashtu edhe budallenjë.

Pse janë budallenjë?

Sepse:

1. Po e prishin martesën dhe pastaj ju duhet të kalojnë nëpër procedurat e mërzitshme të divorcit dhe marrin edhe epitetin e vejanit/vejushes, pa nevojë fare.

2. Nëse kjo bëhet pas lindjes së fëmijëve, po e pengojnë rritjen normale të fëmijëve të tyre (sepse rritja normale e fëmijës është duke pasur të dy prindërit bashkë gjithë kohën), po e prishin lumturinë e tyre dhe po shkapërderdhin fëmijët, disa me atë grua/burrë e disa me tjera/ë.

3. Pengojnë karierën e tyre personale sepse Family Values shikohen gjithkund. Pastaj kur duan të marrin kredina, kanë kushte më të këqia etj. gjëra të tilla të këqia e të disfavorshme.

4. Tash i duhet të ecin prapë rrugës së gjetjes së partnerit tjetër për të kaluar jetën së bashku dhe për të pasur një jetë të lumtur.  Kjo gjë nuk është edhe e lehtë për shumicën absolute të njerëzve.

Të gjitha këto dëme vetes për një qef kalimtar gjysmë orësh.

Pra, si konkluzion, nëse nuk mund ti rrish besnik bashkëshortit/es mos u marto fare sepse nuk je për martesë dhe për të krijuar familje. Nëse martohesh e krijon familje, nuk duhet tradhëtuar "no matter what".

Përshëndetje

 • Postime: 2494
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#69 ne: 20-01-2005, 03:00:00
Kush  tradheton  po  kuptohet  qe mashkulli  sepse kane  2- e me shume te dashura  edhe  mos  flisni kot .

 • Postime: 35
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#70 ne: 23-04-2005, 18:29:45
Pse Tradhetojne meshkujt...h ehe he... lexojeni se eshte interesante...


Pse burrat janë jobesnik dhe i tradhëtojnë madje edhe atëherë kur i kanë gratë tejet atraktive. Secili mashkull ka dëshirë të mendoj për veten sikur për një gjuetar të vetmuar të cilit femrat nuk mund t'i bëjnë ballë. Ata që vendosin të mashtrojnë partneren zakonisht e bëjnë këtë për disa arsye...

Monotonia

Papritmas i vje te hunda jeta shtëpiake duke qëndruar para televizorit dhe duke pirë birra. Ndonjëherë pyetet, "A ekziston diçka më tepër se kjo që mund të ofrojë jeta?" dhe krejt rastësisht e ftonë ndonjë femër që e ka kolege apo ndonjë që rastësisht e ka njoftuar që t'i bëj shoqëri dhe të dalin për nga një kafe. Jeta e tij fillon të ndryshoj. Psikologët i japin disa arsye të llojllojshme për këtë: frika nga plakja, pikëllimi, vetmia, monotonia apo pakënaqësia me gruan e cila në rradhë të parë kujdeset për fëmijët. Shkrimtari amerikan Norman Majler analizon mosbesnikërinë si pjesë të macho sindromit; -nëse nuk je në gjendje të rrahesh, të bësh dashuri dhe të fitosh shumë para, atëherë s'je mashkull.
Mashkulli fatkeq që smund t'i arrij të gjitha këto, tregohet përmes mashtrimit në dashuri.

Kureshtja

Arsye tjetër është kurreshtja. Pothuajse s'ka në botë mashkull që nuk pyetet: "Athua si do të ishte të gjendej në shtrat me ndonjë tjetër femër". Shumë nga ata deri te përgjigjia në një pyetje të këtillë arrijnë kur t'u ofrohet rasti të ndodhen në afërsi të ndonjë shtëpie publike. E nëse ndonjë vajzë atraktive u bie në "lugë" papritmas, atëherë nxitja është vërtet e madhe.

Biseda në shoqëri

Arsye tjetër që mundt a shtyen një mashkull ta mashtroj partneren e vet është edhe vet biseda në shoqëri. Vazhdimisht dëgjoni biseda dhe lavdërime të miqve se si ata kalojnë me femrat e veta! Se si kanë patur shumë femra në jetën e tyre. Dhe nëv end se të ndiheni të lumtur me dashnoren tuaj apo gruan tuaj, mashkulli në të shumtën e rasteve mendon me këtë logjikë: "Të tjerët kanë jetë të mrekullueshme seksuale. Jeta po ofrojka më tepër se që unë mendoj"... dhe vendos të hulumtoj nga kurreshtja se çka i ofrohet në jetë. Natyrishtë nga përvoja e vet secili mashkull e di se gati çdo ditë ka mundësi të "provohet" diçka e re!

Shtimi i vetbesimit në lidhje të fshehtë

Jeni martuar apo keni zënë femër. Deri në atë çast nuk e keni ditur se a vleni për dikë! Femrat edhe aq hapur nuk ofrohen apo jo. Nevojitet kohë dhe mjeshtri e veçantë për të lexuar momentet kur një femër ju ofrohet. Nëse tashmë keni gjetur dikë që ju do dhe është martuar me ju, atëherë ju keni një dozë më të madhe të vetbesimit. Ju jeni dashnor apo burr! Nuk do të ndalet secili mashkull në këtë nivel. Do të kërkoj "avancim"! Aq më tepër kur për meshkujt nuk është edhe aq tragjike të kesh ndonjë lidhje të fshehtë... ndonjë!? Nuk është tragjike të kesh edhe 10 lidhje të fshehta njëkohësisht dhe secilës t'ia bëshë rrafsh! Secila femër shtonë dozën e vetbesimit te mashkulli. Kjo është një përshtypje tejet e gabuar që për fat të keq shumë meshkuj me vetbesim të kufizuar e kanë dhe janë në gjendje të tradhëtojnë aq lehtë vetëm e vetëm për t'iu dëshmuar në rradhë të parë vetes dhe shoqërisë. Përveq tjerash ndikon mënyra se si funksionon sistemi i të menduarit të mashkullit. Po e zëmë se një mashkulli i ofrohet të flej me një femër dhe e ka bindjen se nuk ekziston metoda që dashnorja e tij, apo gruaja ta merr vesh! çfar mendoni, çfar do të bëj ai?

Frika se merriton më shumë!

As nuk keni ide se sa frikohet një mashkull nga lidhja me një femër! Madje edhe nëse është në martesë. Femra e tij, gruaja... është njëkohësisht edhe krenaria e mashkullit. Edhepse dëshiron ta ketë vetëm për vete, dëshiron që ajo të jetë më e mira, më e mençura. Mashkulli nuk frikohet nga obligimet. Krejt ajo në çka bazohet frika e tij është mendimi që rrënqeth: "Mos vallë jam lidhur për gjithë jetën me personin e gabuar"
çka mund të bëjnë femrat për ta penguar burrin apo të dashurin që mos të shkoj me tjerat

Për mashkullin mashtrimi në dashuri është lojë

Edhe ju mund ta bëni një anketë të thjeshtë në rrethin tuaj. Mosa e pyetni dashnorin tuaj, burrin se a ju ka mashtruar ndonjëherë. Përgjigjia do të jetë padyshim "JO"! Mund ta pyetni nonjë shok tuaj: "-A e keni mashtruar ndonjëherë në jetë partnerin?" Pasi që shumë meshkuj këtë e marrin si lojë, nuk e kanë vështirë të përgjigjen, madje edhe nëse nuk ju njohin, përderisa femrat janë shumë më diskrete dhe të kujdesshme në përgjigje. P.Sh, nëse të njëjtit individë do t'i pyetni: "- A ju ka tradhëtuar ndonjëherë dashnorja, gruaja?", padyshim do të përgjigjen: "-JO, sa e di unë, përndryshe do ta mbytja në vend, apo do të ndahesha me të menjëherë etj etj..." Pra për meshkujt mashtrimi i femrës është gjë tragjike përderisa i mashkullit është lojë. Madje edhe vëllau i gruas apo babai i saj në të shumtën e rasteve nuk do t'ua zë aq të madhe nëse ju sheh se ia tradhëtoni vajzën, me një vajzë tjetër, përderisa ajo nuk di asgjë dhe nuk ankohet! Thjesht për një mentalitet ballkanik (në mos edhe më të gjerë), mashkulli është mashkull dhe tradhëtia seksuale e tij nëse nuk është e tepruar, është vetëm "lojë".
Që nga kohët e hershme ka qenë kështu - "mashtrimi është lojë". Legjenda thotë se Hera, gruaja e Zeusit ka patur probleme me të shoqin ngase ai vazhdimisht kishte mbledhur shumë vajza, i kishte puthuar ato dhe u kishte premtuar nga pozita e vet si zot, shumë gjëra.

Si të parandalohet që mashkulli t'ju mashtroj?

Natyrisht secili mashkull dëshiron që gjith jetën e vet ta kaloj vetëm me një femër e cila do të jetë grua e dashur, e ndershme, nënë e fëmijëve të tij, mike jetësore e tij. Krejt çka mund të bëjnë grate si masë preventive është të jenë të kujdesshme. Është shumë me rëndësi që femra të përkujdeset që vazhdimisht në mënyrë shumë praktike të mundohet (së paku të mundohet) t'ia bëjë me dije vazhdimisht se është ajo e vërteta për të dhe jetën e tij. Që nga filimi i lidhjes duhet kjartë tia bëni me dije se e vlerësoni besnikërinë e partnerit dhe se përkundrazi sjellja jobesnike do ta shkatërroj përgjithmonë lidhjen mes juve. Mundohuni që mos ta lëni anash burrin për shkak të fëmijëve apo punës suaj. Të jeni të vëmendshëm në sjelljet dhe shprehitë e tija. Vonimet në punë, kërcimi kur cingëronë telefoni, picpillosja para pasqyrës, blerja e garderobës së re dhe parfumeve - janë shenja që duhet të ua tërhjekin vërrejtjen! Nëse edhe raportet tuaja seksuale janë të ngrira, urgjentisht duhet të ndërmerrni diçka. Athua shpesh ju dhemb koka dhe mendoni se mashkulli ju kopton!?
Pjesëtarët e gjinisë më të forte dashurohen në femra të cilat u ofrojnë përkrahje, dashuri, kujdes, gjentilitet dhe butësi, seks të mire dhe mbi të gjitha janë ngazëllyese dhe atraktive.
Nuk është për t'u hedhur poshtë as mundësia që ta nxitni ngapak xhelozinë e tij, por mos e teproni!. Mashkulli thjesht adhuron që të jetë me gruan të cilën të gjithë e dëshirojnë, po e cila është vetëm e tij! Megjithkëtë merreni me rezerva këtë opcion, ngase te shumë meshkuj mjafton të lind dyshimi dhe jeta e juaj me të të shndërrohet në tmerr!
Studijoni mirë këtë temë dhe dobësitë e mashkullit se pse ai mashtron. Lexoni edhe temën mbi mashtrimin në përgjithësi këtu dhe në dorën tuaj do të keni një armë të fuqishme për ta penguar të dashurin tuaj që të hyjë ujërave të mashtrimit në dashuri me ndonjë femër tjetër!

 • Postime: 437
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#71 ne: 25-04-2005, 19:30:27
Ca jan mar kta marrina po si munena me e percaktu kush tradhton ma shum..qe po e provoj un se di a po ja dal
kuj ja ka qefi ma shum ate mikun ....kuj i punon ma shum ai miku ....e kush ka kohe me nga mas atij mikut LOL LOL LOL
« Editimi i fundit: 25-04-2005, 19:48:36 nga Perjetesisht ..... »

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#72 ne: 03-12-2005, 11:58:28

Dihet kush,
djemt e kan profesion tradhetin  :P ^o)

 • Postime: 160
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#73 ne: 04-12-2005, 17:29:47
Sa,  per  fillime  jemi ne  meshkujt ,jo te  gjith,ata  qe  nuk tradhetojn jan ne mesin tuaj,


Dhe  tradhetin  shum e kan deshir por  do te vie dita do te vije koha kur do te jen te penduar  ,dhe sikur te tradhetonim  vetem  meshkujt ateher ,tek femrat  ishte humbur  besimi,sepse  skishin pasur  ke te  dashurojn. me rerspekt   tradhetija  tradheti, aji qe  tradheton ka  emrin ,por  kush   e   gezon  fatin e  viktimes,qe ajo nuk ka faj,qe ka  dashuruar.??????????                   VESHTIRSINA

 • Postime: 13
 • Karma: +0/-0

#74 ne: 23-01-2006, 16:00:48
une  jam mashkull e per vete  them se me shume tradhetojn meshkujt.

Temat e fundit