×

Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij

Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij

· 398 · 60458

 • Postime: 1508
 • Gjinia: Femer
TATU
#100 ne: 22-03-2010, 20:41:56
:puth   :puth

 
u lodhe duke me puthur more...... :P

 • Postime: 611
 • Gjinia: Mashkull
BLENDER
#101 ne: 22-03-2010, 20:45:01

u lodhe duke me puthur more...... :P
keto mas buke :puth  me duhet te largohem klm :)

 • Postime: 34
nue
#102 ne: 02-04-2010, 17:08:05
nuk te loll po te relakson

 • Postime: 22
 • Gjinia: Mashkull
momas
#103 ne: 02-04-2010, 18:40:28
e cte them per kete teme vec asaj qe une jam i lidhur shum pas seksit sa shpesh me duket sikukur e kam semundje kete gje

 • Postime: 5
hatt
#104 ne: 20-05-2010, 02:18:20
pa seks nuk kaa jet hiqq

po edhe kta vajzat e din se atyre i pelqen 2 her me shum se nevee kjo osht e sigurt

po a ka ktu naj vajz qe osht interesune per sex besoj qe do trelaksohet 100%
dhe kurr sdo t'mharroj hehe

 • Postime: 215
sandrina
#105 ne: 20-05-2010, 09:02:30
pa seks nuk kaa jet hiqq

po edhe kta vajzat e din se atyre i pelqen 2 her me shum se nevee kjo osht e sigurt

po a ka ktu naj vajz qe osht interesune per sex besoj qe do trelaksohet 100%
dhe kurr sdo t'mharroj hehe
hatt mos harro se gjithe ato qe lavderohen me goje per cdo gje,,dalin fiasko se ndihen nen presion te premtimit qe do bej nomin  LOL
jo vetem per sex flas,, te kuptohemi :D :D

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#106 ne: 29-05-2010, 12:48:33
shkarkese adrenaline etj etj :P :P

 • Postime: 3550
 • Gjinia: Mashkull
Nore
#107 ne: 29-05-2010, 13:11:50
 shperthej...yp xhixhi :)

 • Postime: 292
 • Gjinia: Femer
Boreas
#108 ne: 01-06-2010, 14:47:15
pershendetje
pra te japim mendimin ton cesht sexi: po qe te flasim me par se cesht sexi duhet te ndajm disa gjera ,  te besh sex me dashnoren nuk esht njelloj si te besh sex me gruan, si dhe nuk esht njesoj te besh sex me nje vajz te re , me nje grua te moshes 30-35 vjece,  dhe me nje grua te pjekur qe kap te 50tat. me fjal me te varfera . te besh sex me dashnoren do te thot te besh sex me epsh, te besh sex me gruan e ben se duhet ber sex po pa epsh,  te besh sex me nje vajz te re esht shum her me mir se te besh se me nje grua qe kap te 50tat per arsye se mishi esht i fresket dhe ke ca kafshon. po me bukur ama esht te besh sex me nje grua te moshes 30-deri35 sepse ajo ka zjallin, oreksin, dhe eksperiencen, gjithashty e ruan akoma freskin, por kur esht fjala per sexin duhet te kemi parasysh se ekzistoj dhe dylberat. qe per ta sexi se kam iden se cfar munt te jet per mendimin tim esht larje hesapesh

ashtu posi

 • Postime: 5
hatt
#109 ne: 08-07-2010, 14:38:43
hatt mos harro se gjithe ato qe lavderohen me goje per cdo gje,,dalin fiasko se ndihen nen presion te premtimit qe do bej nomin  LOL
jo vetem per sex flas,, te kuptohemi :D :D

:D:D po unE ato qe fola 100% edhe 2 her ma miR muj me Boo Relax 100% hehe spo lavdona veq se jam i sigurT ;)

 • Postime: 277
mister x
#110 ne: 08-07-2010, 14:49:28


Seksi eshte i keq se te ben te ngjitesh duhanin.. :D

 • Postime: 7
g.gimm
#111 ne: 11-07-2010, 16:55:10

Seksi eshte i keq se te ben te ngjitesh duhanin.. :D

hahah  kerkush nuk ka thon deri qitash qe seksi osht i keq veq qetash prej teje e niVa qeto
Seksi osht gjeja me e mir ne jeT pa seks nuk ka jet po te kesh edhe para
por jo te kesh para e mos te kesh dashuRi :S sepse ashtut nuk shkon hiQ

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#112 ne: 03-08-2010, 16:08:58
Të flasësh për seksin në Shqipëri ka qenë gjithnjë tabu. Të flasësh në publik akoma dhe më e vështirë. Konsiderohet një gjë intime, krejtësisht personale dhe kështu është në të vërtetë, por kur mendon problemet që mund të derivojnë nga kjo, atëherë kupton se duhet folur.

Pasojë e një tradite kodifikimi të disa normave dhe rregullave të pashkruara por që janë zbatuar më përpikmëri nga njerëzit, padyshim të ndikuara nga parametra socialë, kulturorë e fetarë. Kur flitet për gjërat e bukura që na ka dhënë zoti përmenden bukuria, sytë, flokët, këmbët, duart, e shumë pjesë të tjera të trupit, por nuk përmenden asnjëherë organet gjenitale, sikur këto të fundit ti kishte krijuar djalli.

Në kohë përcaktohen ato norma morale që ndonëse të pashkruara vendosen në shoqëri duke krijuar gjykimet e sidomos paragjykimet. Të gjithë e dimë se sa më injorant është njeriu aq dhe më paragjykues është. Kur them injorant nuk e kam në sensin ofendues të fjalës, por në kuptimin e mosnjohjes. Dhe në çështje të seksit ne shqiptarët kemi qenë injorantë perfektë; në marrëdhëniet në çift, në mënyrën se si bën seks një mashkull me një femër, etj.

Para disa vitesh seksi ishte thjesht një penetrim mekanik dhe instiktiv, ku nuk ekzistonte parapërgatitja, kur nuk njihej orgazma femërore, kur ishte turp për një femër nëse provonte këtë apo të shprehte dëshirën për të kryer seks, ashtu si edhe masturbim. Quheshin imorale, sepse moralin më shumë se çdo gjë tjetër e kishim të lidhur më seksin dhe me trupin tonë.

Edhe pse shumë ka ndyshuar me disa vite më parë, ende ka shumë injorancë tek meshkujt dhe te femrat në lidhje me seksin. Kemi justifikuar në mentalitetet tona thyerjen e ligjit dhe krimin. Të vidhje, sidomos shtetin ishte zotësi e madhe dhe zgjuarsi, të ishe një trafikant i suksesshëm ishte përsëri zotësi dhe opinioni nuk të gjykonte por gjykonte për keq atë që punonte dhe jetonte me ndërshmëri si të pazotin në jetë.

Edhe pse ka ndryshuar ky mentalitet përsëri ndeshet në qëndrat urbane dhe atje ku dhe varfëria është e madhe. Por kjo është një temë tjetër.

Ndërkohë kemi gjykuar si të pamoralshme një femër që në moshën studentore dashurohej, ashtu si kemi quajtur të pamoralshme një femer që divorcohej apo një tjetre që bashkëshorti kishte humbur jetën dhe nuk duhej të martohej sërisht deri në ditët e fundit të jetës. Kemi menduar me këtë idotësi e mizori morali pa menduar asnjëherë për ndjenjat, dëshirat, nevojat apo zgjedhjet e personit. Nuk i kemi marrë asnjëherë në konsideratë ato e kemi ngritur kulte virgjërie e absurditete seksuale.

Alfred Kinsey profesori i zoologjisë i shekullit të kaluar, entomologu që i ka lënë Muzeut të Shkencave Natyrore të Nju Jorkut pesë milion koleksione insektesh, transferoi aftësinë e tij shkecore në njerëzit dhe shokoi Amerikën me botimin e tij në 1948, pasi kishte intervistuar qindra mijëra njerëz në lidhje me zakonet e dëshirat e tyre seksuale.

Punimet e tij influencuan zhvillimet sociale dhe kulturore në Shba dhe në vendet e tjera të Botës e konsiderohet sot si “babai” i seksologjisë, studimit shkencor të seksualitetit njerëzor duke ndryshuar rrënjësisht atë që quhej morali seksual. “Shkalla Kinsey”, quhet klasifikimi nga zero në gjashtë që ai bëri zakoneve seksuale njerëzore dhe orientimeve seksuale, duke bërë publike dhe ato që ishin dëshirat e fshehta të njerëzve e rrjedhimisht duke ndikuar në heqjen e paragjykimeve e koncepteve të gabuara mbi seksin.

Sot po flitet shumë edhe për seksin e po debatohet në media. Nga një shoqëri si jona me paragjykime mbi të dihet reagimi. Por nuk është e rëndësishme të pranohet.

E rëndësishme është të flitet e në këtë mënyrë mendjet e njerëzve vihen në lëvizje arsyetimi. Kjo do të ishte shumë për ne, për një shoqëri që moralin e mban ende “mes shalëve”.

nga Arjan Konomi

 • Postime: 277
mister x
#113 ne: 13-09-2010, 19:48:43
Non conviene fare sesso. Dura poco, si fa una gran fatica e la posizione è ridicola.... :D :D LOL

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#114 ne: 13-09-2010, 20:30:00
sonte skam kohe me fol ... ec se folim here tjeter  :D

 • Postime: 277
mister x
#115 ne: 14-09-2010, 15:44:52

Himnizoj sexin gjithashtu paturpesisht mallkoj ket akt kanibalesk...... 

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#116 ne: 08-10-2010, 01:56:17
Të mirat e marrëdhënieve seksuale

Instinkti për të kryer marrëdhënie seksuale është më i forti që zotërojmë. Ky është jetësor nëse duam të krijojmë brezin tjetër. Instinktet tona na nxisim ne të gjithëve të kryejmë marrëdhënieve seksuale.  Ndryshimi tek qasja e meshkujve dhe femrave ndaj marrëdhënies seksuale ka një themel evolucionar. Seksi ju ndihmon të humbni peshë; kur kryeni marrëdhënie çdo muskul i trupit tuaj lëviz dhe si rrjedhojë digjen kalori. Nuk është më sekret që seksi i rregullt është një prej mënyrave më të mira për të përforcuar imunitetin. Këto përfitime nga seksi janë aq të shumta sa shkencëtarët kanë  përmbledhur një listë të gjerë të arsyeve pozitive të marrëdhënieve seksuale.

Besimi në vetvete

Intimiteti krijon besim në vetvete; gjithashtu rekomandohet si doza ligjore për femrat atlete përpara garave.

Trajton rrudhat

Përkëdheljet e shtratit janë trajtimi më I mirë kundër-rrudhë, pasi lëkura bëhet më elastike për shkak të oestrogjenit dhe hormoneve të tjera.

Imuniteti

Seksi përforcon imunitetin, aq sa konsiderohet si një prej masave më të mira parandaluese të sëmundjeve të ndryshme. Ekziston një mundësi që seksi zvogëlon probabilitetin e zhvillimit të kancerit.

Qetësues stresi

Lojërat e shtratit janë shumë të mira për të luftuar stresin për shkak të hormonit oksitocin I cili sjell një ndjenjë qetësie dhe relaksimi. Seksi është një antidepresant I efektshëm, I cili ju ndihmon të harroni për problemet ose hallet e ndryshme që ju shqetësojnë

Qetësues dhimbjesh

Seksi gjithashtu është një “vrasës” shumë i mirë i dhimbjeve. Endorfinat, të cilat prodhohen kur bëhet dashuri, ndihmojnë në qetësimin e çfarëdolloj dhimbjeje.

Trajton impotencën

Disa studime të kohëve të ndryshme të publikuara tregojnë se meshkujt aktivë seksualisht kanë dy herë më pak mundësi për të ngelur impotentë

Zgjat jetën

Dhe kohët e fundit është provuar që seksi të zgjat jetën. Njerëzit seksualisht aktivë vuajnë nga sulmet në zemër shumë më rrallë.

 • Postime: 292
 • Gjinia: Femer
Boreas
#117 ne: 08-10-2010, 10:16:04
Se di pse jam kaq e turpshme te flas per seksin  :-[

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#118 ne: 08-10-2010, 13:16:28
ku ke cipe ti mi dreq per te fol te tilla gjena. :P :P :P
erela
#119 ne: 12-10-2010, 11:51:52
Sekreti qendron te fantazite seksuale dhe njohja e mire e patnerit ne vecanti dhe e gjinise tjeter ne pergjithesi. Vetem evolucioni i vazhdueshem i fantazive ben qe marredhenia seksuale ne nje raport te mbetet e gjalle dhe e kendshme. Te kesh fantazi seksuale nuk eshte turp, as tradheti ndaj partnerit. Eshte thjesht nje mekanizem mbrojtes i pavetedijshem shume i dobishem per te mbajtur ne nivele te pranueshme raportin. Per to nuk ka limit,..cdokush mund te mendoje e ti shprehe fantazite e tij partnerit, te eksperimentoje me te (kuptohet, ka dallim mes te thenes e te beres, e mes normales e patologjise).
Shendeti i mire seksual (nese mund te perdoret ky term) eshte i lidhur me njohurite qe nje person ka ne kete fushe, me mungesen e tabuve dhe komplekseve seksuale...dhe sigurisht me lirine per te eksperimentuar...mu nd te jesh i lire dhe duke qene monogam...FANTAZO E NGANJEHERE VEPRO!!!
Megjithate...per hir te se vertetes...NUK ESHTE NJESOJ..(nje "XING" i rastesishem eshte...  kRiPa e MuHaBeTiT. Cuditerisht i ben mire raportit...HA.HA..N DIHESH TEPER NE FAJ...e per ca kohe je i perkryer, i dashur e i dashuruar.

 Ju keshilloj te lexoni ca libra seksuologjie,...dhe te q*** qamet (kuptohet...jo cdo gje qe kalon...q****. beni kujdes!!!)
ERELA
#120 ne: 12-10-2010, 12:03:15
Seksi dhe shendeti jane dy gjera qe shoqerojne gjithmon njera tjetren sepse qe te besh seks duhet te jesh mir me shendet por qe te kesh shendet duhet te besh edhe seks dhe te dyja bashke ndihmojne njera tjetren duke krijuar edhe ekuilibrin e nevojshem psikik dhe fizik.

Me poshte po ju jap disa nga anet pozitive ku seksi ndihmon shendetin ,
materialet jane perkthyer nga nje reviste italiane mbi shendetin .

1-Te berit seks ndihmon te kemi nje humor me te mire sidomos tek femrat pasi prodhohet nje hormon qe quhet.

OSSITOCINA

dhe stimulon individin ne drejtim pozitiv ,gjithashtu ky hormon ka edhe efekt anti - stres duke nxitur individin te behet me i shoqerueshem me te tjeret.

2-Gjat aktivitetit te regullt seksual stimulohet prodhimi i

ESTROGENEVE

qe kane efekt kurues mbi lekuren dhe mbi floket

ndersa djersa qe shpesh stimulohet gjat aktit seksual ka nje efekt mekanik
ne pastrimin e poreve te lekures duke e bere ate me te paster dhe te regullt.

3-Lufton dhimbjet mbasi rritet prodhimi i

L'OSSITOCINES
qe ka efekt kunder dhimbjeve te pergjithshme ne trup dhe ato te kokes ne vecanti, prandaj kur nuk doni te beni seks mos u ankoni qe ju dhemb koka , perkundrazi ankohuni qe ju dhemb koka dhe doni tju kaloje ....

4-Tek burrat ndihmon ne forcimin e kockave dhe muskujve gjithashtu forcon edhe imunitetin .

5-Jeton me gjate sipas disa studimeve te bera rezulton se nje aktivitet i rregullt seksual kundervepron mbi procesin e plakes.

6-nje studim ka percaktuar se njerzit qe bejne aktivitet te regullt seksual te pakten dy here ne jave rrrezikojne me pak nga krizat e zemres.

7-Lufton stresin dhe krijon harmoni mes ciftit

8-Rrit fluksin e gjakut dhe si rrjedhim ndihmon ne eliminimin e perberjeve helmuese qe depozitohen ne trup.

9-Djeg kalori ne 30' minuta aktivitet seksual digjen rreth 150 calori.


pikat e mesiperme jane efektive edhe kur seksi kryhet me mjete mbrojtese kontraceptive ( prezervativ) ndersa kur kryhet ne menyre te pa mbrojtur dhe natyrale ka edhe disa te mira te tjera qe vijne si rrjedhim i vendosjes ne organin e seksit femeror ( mitra ) te lengut gjenetik mashkullor ( sperma ) cilat jane keto pse dhe si ndikojne ato tek femra?

1-Sperma mashkullore pervec spermatozoiteve qe kryejne fekondimin e vezes femerore trasporton edhe disa hormone mashkullore qe ndikojne ne rritjen e humorit te imunitetetit e shum te tjera qe jane ende ne studim

pse ndikojne ? dhe si ?

Vet akti seksual ne vetvete eshte nje perpjekje e dy individeve me sekse te kunderta per te lejuar ndertuar vazhdimesin e jetes nepermjet fekondimit i cili pastaj varet nga shum faktor nese del me sukses apo jo.

Prandaj ne brendesi te qenies sone edhe kur ne bejme seks per nevojat tona trupi femeror merr te gjitha sinjalet nepermjet hormoneve dhe kodeve gjenetike se duhet te pregatitet per nje shtatzani te mundshme prandaj fillon dhe merr masat e para te cilat jane rritja e imunitetit e shum te tjera dhe ne qoftese shtatzania nuk arrihet cdo gje kthehet normale mbas disa diteve prandaj dhe thuhet shpesh me lart mardhenie te rregullta te pakten dy here ne jave ne menyre qe trupi te jete gjithmon nen veprimin e hormoneve dhe kodeve te shumta gjenetike qe regullojne funksionet e shum organeve.

SHembull:
nje femer qe kryen mardhenie seksuale natyrale te pakten dy here ne jave
eshte shume e veshtire qe ta zeri gripi ne dimer apo ndonje semundje tjeter, dhe e kunderta ndodh me nje qe nuk kryhen regullisht seks.

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#121 ne: 12-10-2010, 12:08:00
SHembull:
nje femer qe kryen mardhenie seksuale natyrale te pakten dy here ne jave
eshte shume e veshtire qe ta zeri gripi ne dimer apo ndonje semundje tjeter, dhe e kunderta ndodh me nje qe nuk kryhen regullisht seks.


Ky shembulli qenka interesant LOL do i like femrat pa gjume  :P
erela
#122 ne: 12-10-2010, 12:13:10
keshtu shkruhej ne reviste ... mgjth dhe e besoje...e kam provuar vete prandaj...kam nja 3 vjet qe sme ze gripi,qe sjam ftohur etj...e jo 2 here ne jave por perdite nga 2-3 here,kjo eshte kura!

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#123 ne: 12-10-2010, 12:17:08
Regjistrou ne forum moj ti "Erela"..se kemi nevoj per nje si ty..fresh :D

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#124 ne: 12-10-2010, 12:18:48
SHembull:
nje femer qe kryen mardhenie seksuale natyrale te pakten dy here ne jave
eshte shume e veshtire qe ta zeri gripi ne dimer apo ndonje semundje tjeter, dhe e kunderta ndodh me nje qe nuk kryhen regullisht seks.


Te them une qe kjo nuk eshte e vertet....nga eksperiencat e mia foli.. :D