×

Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij

Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij

· 398 · 60456

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#125 ne: 12-10-2010, 12:23:14
Te them une qe kjo nuk eshte e vertet....nga eksperiencat e mia foli.. :D

Ndoshta ty kap garipi dhe kot per sport LOL
ERELA
#126 ne: 12-10-2010, 12:26:46
spara me pelqen te kycem...jam e lire une.
mgjth dhe e pakycur mund te flasim!

dhe une nga eksperienca ime fola apo,ndoshta kam imunitetin e forte e sjam semurur! se di...por ndoshta shija e sexit te mire me ben te mendoj qe te gjitha te mirat me kane arrdhur nga ai...ndoshta!
ERELA
#127 ne: 12-10-2010, 12:30:49
po ju publikoj nje shkrim te nje te njohuri tim...eshte histori e vertet!
ERELA
#128 ne: 12-10-2010, 12:32:44
Im ate,tani qe kam shkuar ne nje moshe madhore,i deshperuar qe nuk mund te me imponoje me deshiren dhe idete e tij e shfaq pakenaqesine e tij duke me thene fjale te deshperuara si prsh;Po mos brith more djale me vajza te perdala se do te marresh ndonje semundje....ai nuk e di fare se si jane keto vajza me te cilat dal
a bej seks te mbrojtur sepse kur une perpiqem ta sqaroj,ai me shmanget pasi per te te, tilla biseda jane banale dhe nuk ka hije qe te konsumohen babe e bir........Nena e shpreh pakenaqesine e saj ne menyre me te ashper duke me thene;Te marte perendia ymrin!!!Ngele duke bredhur me ato ........!!!po do me vdesesh more djale,ma copetove zemren.....martohu dhe krijo nje familje per te qene!Une i them;po ka kohe moj nene se s'me iku mosha!Ajo me thote;Me ke flas edhe une,a te degjon muri?!Situata behet akoma me kritike kur une shkoj te shtepia e goces per ta mare te dalim.......babai i saj qendron te porta me nje pamje prej xhelati,nuk guxoj ta shoh ne sy.Kur i hedh ndonje shikim shkarazi me duket sikur ka mbuluar koken me nje thes te zi me dy vrima te syte
dhe sikur ne duar ka nje sopate te madhe dhe te mprehte.Me kete pamje me duket sikur me thote;Do te dalesh me gocen time por bej kujdes...zinxhirin e pantallonave ta mbash gjithmone mbyllur se perndryshe do te bej te perjetosh gijotinen dhe nuk e ka fjalen per ate gijotinen qe te con ne boten tjeter,po per ate gijotinen qe te le ne kete bote duke vuajtur dhe duke mallkuar veten.....
E marr gocen dhe shkojme te ulemi ne nje bar te qytetit......ajo ka nje pamje engjellore qe me ben te vuaj si dreqi......ashtu si per te mbytur stresin porosis nje dopio raki dhe mendoj me vete;C'fare c'mendurie!ta kesh te dashuren ne tavoline
dhe te sillesh me te sikur je ulur me gjyshen vetem nga frika e gijotines?!Ne djall te veje!!!E kthej dopion e rakise me fund dhe me sy te zgurdulluar i drejtohem duke i thene;Kemi kaq kohe qe jemi lidhur bashke dhe te them te drejten nuk mundem me.....Ajo me nje shikim rrenqethes me pyet;Perse?!Je kaq e bukur dhe kaq e mire saqe nuk mundem thjesht te dal me ty,te bisedoj e te thur plane e me pas te te percjell per ne shtepi duke te dhene nje puthje te zbehte,thuajse te shtirur.....kam nevoje per me teper.....dua qe ta shijojme plotesisht lidhjen tone
pa u shqetesuar nga presionet dhe paragjykimet....per mua ishte nje thirrje e deshperuar por buzeqeshja e saj e embel e aprovoi kerkesen time.
Dolem nga lokali dhe hipem ne makine.....une isha shume i stresuar...ecja dhe shikoja nga pasqyra se mos ndonje makine tjeter na ishte vene pas........shkojme ne nje motel periferie,hyjme brenda dhe recepsionisti,nje meso burre na sheh me nje fare ngerdheshje dhe duket sikur na thote;po ju more c'fare beni?!Nuk jo vjen zor?!....Porosis nje dhome ne katin e dyte te motelit ne menyre qe te hidhem nga dritarja ne rast emergjence.......fu temi ne dhome,mbas nje dushi fillojme aktin seksual,dritaren e kam lene hapur dhe syte e veshet i kam nga dera me ankthin se mund te shembet nga casti ne cast dhe brenda saj mund te hyje babai i vajzes me nja 17 kusherinj te pare,te me kapin e te me lidhin me zinxhira dhe ashtu te lidhur,te me cojne ne gjendjen civile.......Me te tilla komplekse te krijuara nga presioni i vazhdueshem,"harroje orgazmen".....Dhe si perfundim,ai qe quhet ilaci
me i mire antistres,te kthehet ne nje stres me vete........kete mund ta krahasosh me nje film tragjikomik por ne fakt eshte nje realitet Shqiptar...

P.S: mua me pelqen shume e mendova ta ndaja me ju!
ERELA
#129 ne: 12-10-2010, 12:41:46
respekt per SH..U T...U

 • Postime: 19
Elton Arifi
#130 ne: 23-10-2010, 13:54:16
Marrdhëniet seksuale në përgjithësi kanë anët e tyre pozitive ekstremisht kur ato ndodhin natyrshëm dhe i përshtatën natyrës njerëzore duke i plotësuar kërkesat e njeriut si qenie e pastërt...por seksi mund të ketë edhe pasoja vdekjeprurëse atëherë kur bëhet në mënyrë të pandershme dhe nuk respektohet natyra e pastër e unit njerëzor.
Seksi është gjëja më e mirë në këtë ekzistencë edhepse ka një jetëgjatësi jo edhe aq të gjatë,por intenziteti i saj vazhdon e rritet atëherë kur kjo marrdhënie kryhet natyrshëm dhe në   mënyrën më të përsosur të pastërtisë fizike dhe shpirtërore...memdo j unë së paku!

 • Postime: 956
 • Gjinia: Mashkull
whitesnake
#131 ne: 23-10-2010, 18:36:16
Seksi eshte sporti me i bukur se cdo sport tjeter ne kete bote,biles me i mire se joga,seksi te cliron nga energjite negative te dites,nga puna e lodhshme etj.Keshtu qe seksi eshte gjeja me e bukur ne kete bote qe i ka ndodhur nje femre dhe nje mashkulli.

 • Postime: 292
 • Gjinia: Femer
Boreas
#132 ne: 23-10-2010, 19:35:43
Im ate,tani qe kam shkuar ne nje moshe madhore,i deshperuar qe nuk mund te me imponoje me deshiren dhe idete e tij e shfaq pakenaqesine e tij duke me thene fjale te deshperuara si prsh;Po mos brith more djale me vajza te perdala se do te marresh ndonje semundje....ai nuk e di fare se si jane keto vajza me te cilat dal
a bej seks te mbrojtur sepse kur une perpiqem ta sqaroj,ai me shmanget pasi per te te, tilla biseda jane banale dhe nuk ka hije qe te konsumohen babe e bir........Nena e shpreh pakenaqesine e saj ne menyre me te ashper duke me thene;Te marte perendia ymrin!!!Ngele duke bredhur me ato ........!!!po do me vdesesh more djale,ma copetove zemren.....martohu dhe krijo nje familje per te qene!Une i them;po ka kohe moj nene se s'me iku mosha!Ajo me thote;Me ke flas edhe une,a te degjon muri?!Situata behet akoma me kritike kur une shkoj te shtepia e goces per ta mare te dalim.......babai i saj qendron te porta me nje pamje prej xhelati,nuk guxoj ta shoh ne sy.Kur i hedh ndonje shikim shkarazi me duket sikur ka mbuluar koken me nje thes te zi me dy vrima te syte
dhe sikur ne duar ka nje sopate te madhe dhe te mprehte.Me kete pamje me duket sikur me thote;Do te dalesh me gocen time por bej kujdes...zinxhirin e pantallonave ta mbash gjithmone mbyllur se perndryshe do te bej te perjetosh gijotinen dhe nuk e ka fjalen per ate gijotinen qe te con ne boten tjeter,po per ate gijotinen qe te le ne kete bote duke vuajtur dhe duke mallkuar veten.....
E marr gocen dhe shkojme te ulemi ne nje bar te qytetit......ajo ka nje pamje engjellore qe me ben te vuaj si dreqi......ashtu si per te mbytur stresin porosis nje dopio raki dhe mendoj me vete;C'fare c'mendurie!ta kesh te dashuren ne tavoline
dhe te sillesh me te sikur je ulur me gjyshen vetem nga frika e gijotines?!Ne djall te veje!!!E kthej dopion e rakise me fund dhe me sy te zgurdulluar i drejtohem duke i thene;Kemi kaq kohe qe jemi lidhur bashke dhe te them te drejten nuk mundem me.....Ajo me nje shikim rrenqethes me pyet;Perse?!Je kaq e bukur dhe kaq e mire saqe nuk mundem thjesht te dal me ty,te bisedoj e te thur plane e me pas te te percjell per ne shtepi duke te dhene nje puthje te zbehte,thuajse te shtirur.....kam nevoje per me teper.....dua qe ta shijojme plotesisht lidhjen tone
pa u shqetesuar nga presionet dhe paragjykimet....per mua ishte nje thirrje e deshperuar por buzeqeshja e saj e embel e aprovoi kerkesen time.
Dolem nga lokali dhe hipem ne makine.....une isha shume i stresuar...ecja dhe shikoja nga pasqyra se mos ndonje makine tjeter na ishte vene pas........shkojme ne nje motel periferie,hyjme brenda dhe recepsionisti,nje meso burre na sheh me nje fare ngerdheshje dhe duket sikur na thote;po ju more c'fare beni?!Nuk jo vjen zor?!....Porosis nje dhome ne katin e dyte te motelit ne menyre qe te hidhem nga dritarja ne rast emergjence.......fu temi ne dhome,mbas nje dushi fillojme aktin seksual,dritaren e kam lene hapur dhe syte e veshet i kam nga dera me ankthin se mund te shembet nga casti ne cast dhe brenda saj mund te hyje babai i vajzes me nja 17 kusherinj te pare,te me kapin e te me lidhin me zinxhira dhe ashtu te lidhur,te me cojne ne gjendjen civile.......Me te tilla komplekse te krijuara nga presioni i vazhdueshem,"harroje orgazmen".....Dhe si perfundim,ai qe quhet ilaci
me i mire antistres,te kthehet ne nje stres me vete........kete mund ta krahasosh me nje film tragjikomik por ne fakt eshte nje realitet Shqiptar...

P.S: mua me pelqen shume e mendova ta ndaja me ju!
me pelqeu ... realist si shkrim
aleks skela
#133 ne: 10-11-2010, 00:24:35
seksi te zgjat jeten dhe te hap oreksin

 • Postime: 1007
 • Gjinia: Femer
Stefi
#134 ne: 20-12-2010, 11:15:29
SHembull:
nje femer qe kryen mardhenie seksuale natyrale te pakten dy here ne jave
eshte shume e veshtire qe ta zeri gripi ne dimer apo ndonje semundje tjeter, dhe e kunderta ndodh me nje qe nuk kryhen regullisht seks.


Ky shembulli qenka interesant LOL do i like femrat pa gjume  :P

Une gjithe dimrin me grip sa gjynah hahahhahahhahhaaaa

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer
+ERELA+
#135 ne: 21-12-2010, 09:31:55
Une gjithe dimrin me grip sa gjynah hahahhahahhahhaaaa

sa keq me vjen per ty ! :D

 • Postime: 12234
Lefter
#136 ne: 18-03-2011, 15:06:29
Te ben te varur.... :D
Xha Barka
#137 ne: 22-03-2011, 02:40:03
Jetoj ne vend bregdetar dhe disa vite te kaluara isha ne nje shetitje me te dashuren.Ishte ora 8 e mbremjes dhe dielli po perendonte.Arrijme tek fundi nje moli,fillojmr puthemi ndersa une me nje dore i perkedhelja floket me tjetren i stimuloja *****. Ajo me thote ne vesh;te dua tani,disa njerez ishin nja 50m larg dhe mund te na shikonin.
Ajo ishte e vendosur dhe per fatin tone kishte veshur nje mini pa mbathje.Ishte nje seksperience shume eksituse dhe ajo po ulerinte sikur ishim ne shpi,pa marre parasysh njerezit jo 50m larg.

Seksi eshte jeta vet! Sa me shume aq me mire!

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer
+ERELA+
#138 ne: 07-04-2011, 09:37:08
Shtatë arsye në favor të seksit

  1. Na ndihmon të kuptojmë se çka është më e rëndësishme për ne.
Gjeneratat e reja kanë mundësi të panumërta që çdo ditë të përballen me ygjedhje të reja . Vetëm disa dijnë të jenë të durueshëm, ngase aty shpesh përzihet edhe frika dhe presioni nga gabimet. Të gjithë tmerësisht kërkojmë mënyrë më të thjeshtë të jetës. Njëra nga strategjitë është që thjeshtë të pyetemi: "çka është në të vërtetë e rëndësishme nëjetën time?" Në njërën bga anketat, rreth 59 % të femrave deklaruan se seksi është me rëndësi të veçantëë dhe vetëm 9 % mendojnë se është i parëndësishëm fare.

Seksi do t'ua lehtësoj jetën vetëm nëse është i llojit që ju përgjigjet juve - i llojit që kultivon dhe rit intimitetin emocional, ngase më të pakta janë gjasat që do të do të humbasni të pakënaqur nëpër botë. 52 % e femrave e përcjellë një rregull: "As mos mendo për seks gjersa nuk je në lidhje serioze." Seksi është i rëndësishëm vetëm ngase vendos intimitet në sfera më të larta. Seksi ju lejon që pranë personit tjetër të jeni plotësisht të lëndueshëm fizikisht dhe emocionalisht. Nëse nuk ka dashuri, as seksi nuk ka kuptim!


2. Për shkak të seksit e çmojmë dashurinë

Në pyetjen se "Kur është seksi më i mirë?" shumica nga anketueset përgjigjet: "Kur ka dashuri në të". Nëse ka të bëjë vetëm me aktin e pastër fizik, të jeni të bindur se nuk do të kënaqeni. Shumë femra i mbushin bateritë e tyre emocionale perms seksit. 40% e femrave mendojnë se seksi i forcon lidhjet emocionale. Të njëjtën gjë e kanë deklaruar edhe ato që kanë përdorur të dyja metodat e seksit.

Më shumë se një e treat e anketueseve kishin shijuar seksin pa dashuri: 53 % në lidhje të pasuksesshme, 42% në aventura për një natë dhe 40% nëpër flerte të parëndësishme dhe pa obligime. Gjithsesi gjithnjë mund të gjindet 5% e atyre që mendojnë se erotikë e zjartë dhe e vërtetë ka qenë nata me të panjohurin. Megjithkëtë ato seksin e tillë e përshkruajn si akt fizik e jo emocional. Ato thonë se s'ka turp në këtë vetëm ngase janë anonim, por megjithatë shumica e tzre nuk mund ta paramendojnë seksin pa dashuri.

3. Mund të lavdëroheni gjatë seksit

Femrat kanë dëshirë të flasin: 94 % nga të anketuarat theksonin se shpesh bisedojnë me shoqe rreth seksit. 50% e tyre bisedojnë për këtë çështje sa here që të taohen. Ato dëshirojnë që përvojën e mirë ta ndajnë me dike dhe në të njëjtën kohë kur janë jo të sigurt dhe të pakënaqur, kërkojnë këshilla nga njëra tjetra, sidomos nga personat që kan besim në to.

Është interesante se femrat jasht lidhjeve martesore më shumë flasin për përvojat e tyre kur takohen me shoqet. Një e treat e tyre flasin për seks të mrekullueshëm dhe kanë dëshirë t'i përshkruajn detajet, 90% i shkëmbejnë informatat për kontracepcion dhe teknikat e gjërat tjera, 63% krahasojnë përvojat e tyre më të mira, më të çmendura dhe të hidhura. Natyrisht se pak edhe e teprojnë.


4. Temë e mirë është biseda me partnerin

Pa partnerin nuk do të kishim edhe biseda të mira dhe interesante. Përveq kësaj gjithnjë është mirë me i ndarë kënaqësitë dhe pakënaqësitë me personin që e dashurojmë P.Sh. 48% e femrave dëshirojnë më tepër seks dhe të gjitha herët a vonë e bëjnë këtë në marrveshje me partnerin e prej tyre 43 % duke biseduar me të dhe 41% heshturazi, duke dërguar sinjale të heshtura por të efektshme trupore.

 Asnjëherë nuk duhet kritikuar partneri, po gjithnjë duhet dhënë vullnet pozitiv. Gjithnjë thuani "kështu është mirë" dhe asnjëherë "mos, çka po bën!" 20% e femrave nuk ndërmarina asgjë kur janë të pakënaqura. Duhet ditur se heshtja për partnerin mund të jetë tejet frustruese. Mund ta humb interesimin për ju.

5. Seksi e ushqen egon

Në pyetjen se "Si ndihen në lidhje të afshtë", 66% e femrave kanë theksuar se kanë vetbesim të plotë. 50% e tyre theksuan se ndihen tejet seksi dhe bëhen dashbnore që kanë shumë kërkesa. Kjo natyrish nuk do të thotë që kanë dëshirë ta ndërrojnë partnerin apo të kenë më shumë në të njëjtën kohë. Kjo ide nuk u pëlqen gati askuj.

Do të thotë se vetëm lidhja e ngrohtë monogame i bënë të lumtur (66%), optimiste (80%), dhe më mirë ia dalin me probleme jetësore (58%). Pikërish vetëm pse seksi u jep siguri, për këtë dhe ndihen me shumë dëshira dhe më seksi. 89% e tyre thonë se më së miri, më të shëndetshme dhe më me vetbesim ndihen kur janë të kënaqura me veten si njeri. Atëherë janë dhe më të lumtura. Vetëm 12% të femrave gjejnë ndihmë te alkooli dhe stimulanset tjera.

6. Seksi është aventurë pa pagesë

Ajo që dikur konsiderohej tabu, sot është në praktikë të gjerë. Gati të gjitha anketuset i kanë prvuar pozitat standarde (nga anash, nga prapa, pozitën misionare…). 92% e kanë shijuar seksin oral, ndërsa shumë nga ato kanë shkuar edhe më larg në seks me gjërat që Kamasutra (filozofi dhe praktik hindus për seks) i quan me emra të quditshme. Eksperimentet janë të nevojshme gati për secilën. Jo vetëm që e largojnë monotoninë por edhe janë kyqe në forcimin e lidhjes fizike dhe psikike mes partnerëve.

Gati gjysma e të anketuararve kanë shijuar seksin në vende publike ndërsa 40 % e tyre nganjëherë lundron në ujërat e sado-mazohizmit! 72 % shërbehen me vibratorë, vajra për masazhë, ndërsa 20% e kanë provuar seksin me tre persona menjëherë. Gati 60% e tyre kanë ëndëruar për seks me femër ndërsa 14% e tyre për metodat sado-mazohistike, me zingjirë dhe kamxhikë!

7. Ju pajton

Disa nga arsyetimet e femrës për t'iu shmangur seksit janë:"Jam e lodhur", "Nuk ndihem mirë". Një nga arsyetimet tjera që është mjaft e pamoralshme është edhe se: "të refuzosh mashkullin është argëtim!" Në pyetjen se "pse i shmangen seksit?", femrat kryesisht janë përgjigjur: "Për shkak të lodhjes", "shpesh nuk jam e disponuar", ndonjëherë edeh "jamë e hidhëruar me të".

Megjithatë arsyetimet e llojit: "nuk dua as të paramendoj se më ka gjithnjë në dispozicion" si dhe "du t'i hakmirem" i takojnë jokorrektësisë emotive. Kjo nuk do të thotë se t'i vendoseni atij në dispozicion kundër vullnetit tuaj, por t'i thuani se jamë e hidhëruar apo e lënduar, dua njëherë të diskutojmë e pastaj shohim.

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#139 ne: 12-04-2011, 12:36:22
Sa jeni zgjat more me keto postime, ore shkurt te ben mire se te c'tensionon, te elektrizon, dhe ne fund te shkarkon.... :D :D
diana regjaj
#140 ne: 30-04-2011, 20:34:04
seksi esht  mbi te gjitha mu me pelqen shum me jep enrgji te madhe me se shumti me ka pelqyer kur kam ber me tri femra seks ajo ka qen dita ma e mira en jet time ishim ne ditlindjen time edhe ne fud te ditlindjes shkuan te gjith shoket dhe shoket pereq shokut tim t engusht dhe tri shoqve shoku ka qen i dehur dhe ai a filloj t eflej kshtu q embeta vetm me ti femna dhe filluan te me prekun ne gjoks dhe ne k... kshtu qe me ben shum persjon dhe filluam t eputhem u shvishem dhe ma merrshin karin ne goj mu qojke kari dru edhe  e fytja karin ne pidhin e nxet val si en parajs

 • Postime: 30
 • Gjinia: Mashkull
leonard.846
#141 ne: 13-05-2011, 20:40:18
 seksi besoj se esht pjesa me e redesishme per njeriun.dhe beni sa me shum seks..

 • Postime: 12234
Lefter
#142 ne: 26-05-2011, 12:51:05
Te nxeh  :D

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#143 ne: 26-05-2011, 13:00:06
seksi besoj se esht pjesa me e redesishme per njeriun.dhe beni sa me shum seks..

rrofsh per keshillen :d

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer
+ERELA+
#144 ne: 27-05-2011, 10:48:17
do e kemi parasysh :D

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#145 ne: 27-05-2011, 10:50:24
Ja paskemi fut kot ne deri me tani... Se kemi ditur hic se cfare te mirash na sillte seksi... :P :P

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer
+ERELA+
#146 ne: 27-05-2011, 10:51:59
je ne kohe per ta ndrequr gabimin se deri tani sa je rrutullu disa here e je mbeshtetur kot, e ske marr vesh cke bere deri sa ke nxjerr koken :D

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#147 ne: 27-05-2011, 10:53:06
Rri Erela se po me iken mendja, gjithe kete kohe dhe nuk dinim se cfare te mirash sillte seksi, u deshet ju, ata , ato qe ne te na hapeshin syte. :P :P

 • Postime: 2869
 • Gjinia: Femer
+ERELA+
#148 ne: 27-05-2011, 10:55:38
duhet te na i dish per nder qe te mesuam  te hapesh syte se deri tani dije vetem te hapje kembe :D

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#149 ne: 27-05-2011, 10:56:52
duhet te na i dish per nder qe te mesuam  te hapesh syte se deri tani dije vetem te hapje kembe :
LOL drejt me thene me mire jua hapja kembet, po tani kam nje vizion krejt tjeter...  :D

Tani ti qe po i ben kaq reklame vetes etj etj si e ke hallin?. :P :P :P