Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij

Le te flasim per seksin dhe te mirat e tij

· 398 · 66338

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 11-03-2008, 12:37:17
 


Kjo teme duhet te permbaje vetem diskutime konstruktive dhe jo chit-chat.
Sigurisht seksualiteti eshte trajtuar gjeresisht ketu, por do ishte me shume interes qe te trejtohej vecanerisht veten ne anet pozitive dhe te mirat qe sjell.

Biseda te mbara.
« Editimi i fundit: 14-09-2019, 23:40:56 nga M A X »

#1 ne: 17-03-2008, 21:01:37
Ka shumë arsye pse seksi është i rëndësishëm për njerëzit. Disa janë të mira në aspektin fizik dhe disa janë në atë emocional. Gjatë viteve janë bërë shumë studime mbi përfitimet nga seksi, dhe deri më tani janë gjetur 13.

1. Gjatë seksit, kimikatet lehtësohen për të lehtësuar dhimbjen

2. Seksi djeg kalori

3. Forcon sistemin tuaj imunitar

4. Seksi është i mirë për zemrën

5. Ndihmon në luftimin e stresit

6. Redukton rrezikun e kancerit të prostatës

7. Seksi ju bën të ndiheni më të shëndetshëm

8. Redukton rrezikun e ulcerës së stomakut

9. Seksi ul presionin e gjakut

10. Përmirëson gjumin

11. Për shkak të seksit, burrat janë më emocionalë

12. Forcon kujtesën

13. Ndihmon në reduktimin e ankthit.
« Editimi i fundit: 14-09-2019, 23:39:19 nga M A X »

#2 ne: 17-03-2008, 23:56:40
Te zhvesh nga lodhja dhe te daravit stresin. seksi te ben me kraheeee

 • Postime: 1209
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 18-03-2008, 12:48:39
Ajajaja....bashkebi sedim konstruktiv per seksin dhe te mirat e tij hmmmmm:....ben te mundur shtimin e popullsis(qe ka te mirat e te keqijat e saja), ka nje perfundim te kenshem(paraprak), eshte pak me t'futme, sepse premtohet shume e jep pak...lum ato qe bejne sex natyral.... :D

 • Postime: 6
 • Karma: +0/-0

#4 ne: 19-03-2008, 12:27:11
Ma zbukuron diten .

 • Postime: 187
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 19-03-2008, 13:50:27
    "Shikoni njerez te irituar?
  Krijohuni kushte per te kryer sex dhe do te shikoni ndryshimet"Miku

#6 ne: 19-03-2008, 15:54:25
Te mban ne forme nga ana fizike....me nje fjale e ke mendjen top gjithmone..kurse kur mungon ai behesh kuturri se di cte mungon :(

 • Postime: 603
 • Karma: +0/-0

#7 ne: 27-03-2008, 21:43:49
kush e ka ditelindjen, hajde u befte 100 vjec :D :D

 • Postime: 2648
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 29-03-2008, 14:19:59
Te jep jete,,Te ben te bute,,te carmatos :D

 • Postime: 23
 • Karma: +0/-0

#9 ne: 02-04-2008, 14:19:38
Ka lezet te besh muhabet me nje femer qe eshte seksualisht e kenaqur! ne rast te kundert vetem stress eshte, s'ka djale nane qe e ben te arsyetoje!

#10 ne: 02-04-2008, 14:28:14
Kur e ke sia di vleren,kur te mungon ben cmos ta cmosh :(

lum ata qe kane mundesi te kene dhe mardhenie te perditshme me njeriun qe duan

 • Postime: 23
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 25-04-2008, 23:38:54
lum ata qe kanë mundësi te kenë dhe mardhenie te përditshme me njeriun qe duan
[/quote]
edhe me ata/ato qe nuk i do mjafton te jenë te pëlqyeshme ne seks, te tjerat harron.

Për djemtë sexi i tepert nuk është shumë i dobishem se u bien floket thonë, por a ka djalë nane qe rri pa seks kur e ke?!

#12 ne: 29-04-2008, 11:04:40
lum ata qe kanë mundësi te kenë dhe mardhenie te përditshme me njeriun qe duan

edhe me ata/ato qe nuk i do mjafton te jenë te pëlqyeshme ne seks, te tjerat harron.

Për djemtë sexi i tepert nuk është shumë i dobishem se u bien floket thonë, por a ka djalë nane qe rri pa seks kur e ke?!
prandaj ka filluar amorja ime po bëhet tullac pak nga pak LOL

#13 ne: 29-04-2008, 17:24:30
edhe mua me bien floket  :D po ato qe nuk me bien vetvetiu i rruaj hmmmmm: nuk e di a eshte mire  ;) se kjo gje ne shumicen e rasteve sjell prape seks  :P

 • Postime: 267
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 29-04-2008, 17:50:46
te krijon oreks
hahahahahahha capi eshte mistrece fare.
po u them qe aji mysybet pas dy heresh ose naten vone te con ne gjum.hahaha

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 01-05-2008, 17:20:51
   MAX
seksi eshte jeta
jeta eshte rinia
prandaj lere kete teme
dhe me gjej nje si tek fotografia

qe ti tregoj cili eshte jetmirlioni

#16 ne: 01-05-2008, 19:26:04
hahahahahahha capi është mistrece fare.
po u them qe aji mysybet pas dy heresh ose naten vonë te con ne gjum. gjum: LOL LOL gjum:

Jo jo me mua je rehat....nuk fle fare te la pa gjume une :D

 • Postime: 23
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 08-05-2008, 22:45:34
bashke me p...en shkarkon dhe stresin.

#18 ne: 09-05-2008, 08:03:29
bashke me p.....n??? o no!  :D

ha ha ha

burrave u duhet pune, shumë pune me gratë, siç thotë Chekevara qe është zhdukur fare këto kohët e fundit. sa mungon tek këto temat e seksit!!!!
« Editimi i fundit: 09-05-2008, 08:32:31 nga Berni »

 • Postime: 267
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 10-05-2008, 06:01:25
Jo jo me mua je rehat....nuk fle fare te la pa gjume unë :D
hahaha
qenke kafsh zotrote.
me ty pi cigare tere naten sa te behen mushkrite shkrrume.haha

 • Postime: 23
 • Karma: +0/-0

#20 ne: 10-05-2008, 20:49:20
edhe mua me bien floket  :D po ato qe nuk me bien vetvetiu i rruaj hmmmmm: nuk e di a është mirë  ;) se kjo gjë ne shumicen e rasteve sjell prapë seks  :P
mire ja ben se ato qe nuk bien te bezdisin kur ndodhesh ne disa situata (pozizione) sexy :-[

#21 ne: 11-05-2008, 00:18:53
hahaha
qenke kafsh zotrote.
me ty pi cigare tërë naten sa te bëhen mushkrite shkrrume.haha
epo o do pish duhan o do ashtu.......merr e zgjidh o mushkrite cope o ndonje gje tjeter cope

une vdes,sikur me ka bere zoti vetem per ate pune LOL tere diten maje kulles te me lesh nuk bej ze une ahhahah

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 18-05-2008, 10:47:18
Ca me fol per dashurin ne menyre konstruktive? Dashuria eshte konstruksion ne vete. Ja mere nji ndertes te bukur. ashtu eshte edhe dashuria. Nje vile e modhe p.sh. Forma ngjyra catia te gjitha jan si ne dashuri puthjet fjalet e bukra perqafimet, sa e bukur esht femra. Ju gjehet krahasimi te gjithave. Nryshimi vje te themelet. Cdo konstruksion  kur bi termet i demtohen themelet. Dashuria esht nryshe bab. Sa me i fort termeti aq me shum i forcohen themelet. Po s'ra termet, ra dashuria u bo pluhun.

 • Postime: 23
 • Karma: +0/-0

#23 ne: 19-05-2008, 21:26:26
mund të mësosh gjuhe te huaja!!!
ta zëmë se jenë krevat me një gjermane (qe as emrin s'ja di mirë) dhe fillon muhabeti, pas aktit seksual, si i thonë kësaj si i thonë asaj e me rradhë. :D

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 19-05-2008, 21:50:50
mund të mësosh gjuhe te huaja!!!
ta zëmë se jenë krevat me një gjermane (qe as emrin s'ja di mirë) dhe fillon muhabeti, pas aktit seksual, si i thonë kësaj si i thonë asaj e me rradhë. :D

hahahahaaa omg...kete se paskam menduar kurre :D :D

Temat e fundit