Letra Lamtumire - 2 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Letra Lamtumire

Letra Lamtumire

· 55 · 14648

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#25 ne: 06-09-2011, 00:27:41
Lamtumira eshte per vdekjen
Dashuria eshte per jeten

Lamtumire thuhet kur vdes fizikisht
E njejta gje nuk mund te thuhet menderisht

Vdekja dhe jeta duken sikur jane njesoj
Por ne vetvete cuditerisht te dyja i dashuroj
.

 • Postime: 12151
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#26 ne: 06-09-2011, 00:51:35
 
:S


erdhi dhe casti i fundit i kesaj perralle te gjate ose nje enderr imagjinare sepse e vertet nuk mund te quhet kurre.eshte e veshtire ta pranosh,por ja qe eshte e vertet.
ti ike per te mos u kthyer me.Qendroj gjate deri vone rruges e ulur ne nje qoshe duke patur perreth bishta cigare sa andej kendej,pres gjate shoh se dielli perseri po agon dhe une jam akoma aty duke te pritur.por ti as sot nuk u duke.Gjithmone i jap vetes shprese se nje dite do te vish,por eshte vetem imagjinate sepse brenda ne zemer e ndjej si ti nuk do te vish me kurre.eshte e veshtire ta pranoj kete gje aq e veshtire sa nuk e shikoj dot veten si jam katandisur ne kete gjendje.
Te kujtohet kur dikur me the me fal e dashur por nuk mund te jetoj larg teje!po sonte ku je ti?
ku shkuan ato fjale,ku shkuan ato premtime?ne cdo fjale qe them me duhet te ve nje pikepyetje sepse kurre nuk marre pergjigje nga to....perse u nise ne ate rruge pa kthim?nuk e di ne e ke menduar ndonjehere se mund te kesh marre nje rruge te gabuar?!!!

Jam ketu, epiqender e gjithckaje , nje guacke qe te mbron nga cdo njeri , por qe goditet e lendohet nga te gjithe.

Jam ketu , mes nje bote qe pameshirshem te ve kemben , te fundos endrrat dhe lind merite.

Mgjate une jam ketu , mes njerezve qe thone fjale qe te kafshojne e hapin plage.  Mes njerezve qe te zhveshin nga miresite dhe te veshin me llumin e lekures se tyre. Njerez te zemeruar me veten hesapi.Por une u lodha , u dermova duke u munduar te qep plage e te sheroj merira e zemerime. U lodha duke u terhequr  diteve zvarre si nje merimange.

U lodha duke qene vetvetja ne kete bote ku njerezit jane si fasadat, fytyra shumengjyrshe  :(


:(  :perqafim

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#27 ne: 06-09-2011, 01:19:00
Kete teme e kam hapur une, dikur, per dikend...

Por duke kerkuar dicka ne google me doli letra ime e pare, pra postimi i pare i kesaj teme.

http://www.tanmarket.com/php/modules.php?name=News&file=article&sid=1004

E vetmja faqe qe ruan te drejtat e autorit. ^o)

 ^o)


Nje cast malli ...
Sa shume mall, sa deshperim, sa vuajtje, sa shume dashuri ndjej per ty sonte, ne kete nate e dashura ime. Sonte enderrat dhe kujtimet per ty i kam ketu grumbulluar ne shpirtin tim ne zemren time te perlotur.

Me beso ndihem i vetem ne kete bote te madhe i humbur si nje i huaj, ku ne erresiren i harruar dhe i hidhur ne nje qoshe pa skaj.

Mes endrrash qe dikur i pata, qe jeta m'i ka ofruar njeher kur isha me ty, e ndjej veten te deshiruar per pak qaste, e per pak ngrotesi, e per shume dashuri, tani ne zemren time mbreteron acari qe me ngriu zemren, e beri akulle! Sonte shoh nje dore qe s'me bindet, shoh dy sy qe te kerkojn, ty e dashura ime dhe ndjej nje zemer qe ndoshta s'me perket mua, ndjej dashuri qe me perbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe cdo qelize te qenies time. Ti ndoshta imagjinon cdo te thot te duash dikend ne heshtje, ne kete largesi te mallkuar, te mendosh dhe te kalosh ditet pergjysem.

Te jetosh cdo cast kur nje pjese e qenies tende jeton larg dhe aq me keq kur e di qe s'te perket aspak. E c'rendesi ka per mua, vec ekzistences tende. Vetem njeher te jem me ty te qendroja nje minute, ateher e kisha lutur zotin qe te vjene dhe le te me merr ne ate boten tjeter sepse asaj bote i takoj pa ty !!!!

Eh, sa e sa ore e dite me ikin duke te menduar ty, neteve perpilitem dhe ndjej shterngimin ne zemer lotet me rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomes sime, ateher lotet teren nga ngrohtesia e rrezeve mbi fytyren time. Fytyra jote trazon cdo gje ne shpirtin tim, me ngacmon fantazine. Ngado qe po i hedhi syt me duket se te shoh, shoh ate buzeqeshjen tende magjepsese ato buze te embla, ata sy te shkruar. Ngado qe e hedh doren te parfytyroj se te prek. I prek ato floke tua te gjata, ate trup te bukur mendoj se jam i ulur mbi preherin tend dhe ngadale me perkedhel.

C'ti bej tani shpirtit qe te do prane dhe s'te ka... ohhhh ZOT SI NUK ERDHE TE MA MARRESH KETE SHPIRT QE TE MOS VUAJ ME! C'ti bej zemres qe brenda saj qendron vetem ti? Ti qe je e vetmja rrenje e mbijeteses se saj! C'ti bej syve qe ndjejne mall e duan te t'shohin dhe derdhin vetem lot pa ndale! C'ti bej vetes sime qe eshte dashuruar marrezist pas teje? Jam une qe te therras me ze te shurdher dhe vuaj brenda vetes kete dashuri. TE DUA me shpirt. I dashuruar si sot do te mbetem pas teje pergjithmone. Dhe nese kam lene dicka tek ti, nje ndjenje te vogel dashurie apo respekti, te lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote. Une do te dua deri ne perjetesi vetem ty dhe kete fjale do ta mbylli brenda ne shpirtin dhe kurre s'do ta tradhetoj veten time. Nese do te me marr malli per ty do ta gjej, ta shuaj ne skutat e kujtimeve te mija qe i ruaj te pastra.

Pjesa e dyte
Prape me del ne enderr si nje serenade, e mi turbullon mendimet, e filloj te shkruaj serish. I them me shkrim, ato qe s'them dot me goje. Kjo zemra ime ka filluar te lengoje. Eci i vetmuar, kembet nuk dijne ku shkojne, dhe perplasja e njerezve, vec me corientone. E di qen s'te kam prane, dhe po e provoj, kujtime qe me nxisin, me terbojne.
Me vjene ndonjehere ne mendje, e nuk shkruaj dot. Me duket sikur te gjitha fjalet para teje jane te kot! Dhe dal nga kjo gjendje, e bie perseri, e si mund te jem i qete kur ne zemer je ti?! Prandaj shko moj vajze, shko ti prej ketej, largohu...


Gjumashi

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#28 ne: 06-09-2011, 09:50:20
gjumash UAAAAAAUUUU pjesa e pare e letres...me vjen shume keq qe ke kaluar nje gje te tille por ama besoj se tani e ke kaluar ate faze te veshtire...

pjesa e dyte e letres eshte tekst i knges se The dreams-Kenga e tyre e pare...me kete kenge u be i njohur Flori Mumajesi ;)

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#29 ne: 06-09-2011, 10:42:35
Per mua…Per ty…per ne qe kurre me nuk do te MUNDEMI!!!!!


Ne kete dite me shi, nen kete qiell me re…ndihesh I mbytur, I gelltitur nga ky boshllik, I humbur ne asgje.Duke kerkuar si i deshperuar nje fije ku te kapesh per te mos rene poshte, me nje foto ne dore, foto jone, kujtimi yne….i vetmi i mbetur mbas kaq vjetesh
Sot shpirt duhet te ishte pervjetori yne, duhet te ishte dita jone me e  bukur, por ti e di qe nuk mund te jete keshtu!
Pervjetoret festohen bukur kur ke me ke ti ndash, por ti e di qe i yni do mbetet nje dite e pergjysmuar..ashtu si cdo gje tjeter….
Sa “Perse” kane mbushur ditet mia te kaluara dhe keto prezente, por pergjigje nuk ka dhe nuk do te kete..dhe ti e di perse-n!!!


Sot do jete nje tavoline…dy pjata…dy gota…dy qirinj, por do me duhet ti ngre vetem dollite e mia…Perse jeta ishte kaq mizore me mua,,,me ty..me ne?????
Por di qe ti nuk do me pergjigjesh si gjithmone, hesht ne qetesine tende
Nuk di sa nevoje kam per ty, per te patur prane meje qofte edhe per nje moment…qofte edhe vetem per sot…kam nevoje per fjalet e ngrohta….per syte e tu qe vetem ata dinin ti benin te mite te shndrisnin..per prekjen e duarve te tua…ohhh, per here te fundit te mund te puthja ato buze perrallore…gjithcka e jotje me mungon dhe e di qe nuk do e gjej e kurre…kurre

Ike pa me thene Lamtumire mua personit qe me shume e doje dhe te donte..
Me mungon zemra ime dhe e di qe te bej te vuash dhe nuk te le ne qetesine tende , per te cilen ke aq nevoje…por une sot kam vendosur te kthej faqe dhe ne kete faqe te re ti nuk do jesh me…nuk do te jene me kujtimet tona….shakate tona…asgje , dhe kjo nuk ishte zgjedhja jone,,,,por nga kjo jete qe nuk ka meshire per askend…
Lamtumire dashuria ime…Lamtumire pergjithmone, ehh mbase nje dite do rishihemi dhe kushedi…!!!!

Dt. 11 janar 1997
                                                                                                                               Kur mendon se njeriut per te mbijetuar i duhet te luftoj me veten,endrrat, kujtimet ,deshirat,pasionet,me gjithcka qe i buron vetem e vetem per te Mbijetuar.

valle kjo eshte jeta??? kur vjen nje moment dhe ti humbet nuk je me asgje. kur endrrat e tua shperbehen dhe marrin forma e trajta te pakuptimta ....te ngjyrosura vetem me zi.
perse u dashka qe ne kete jete te vuash edhe ath kur je i lumtur...perse asgje nuk eshte e sigurte ne kete jete....perse na duhet te vuajme nga keto pyetje e shume te tjera.....

Jeta eshte 1 dhe vetem 1 por dashur padashur kuptojme se ne fund te saj jemi nje 0 dhe asgje me shume.....1 nder ata qe duhet ti bejne vend dikujt tjeter ne kete jete.
vdekjen dhe jeten shume pak i ndan njera nga tjetra....e cfare ndodh me pas.....
asgje thjesht MBIJETOJME.....dhe i bejme balle cdo lloj ndjesie qe lind dhe vdes me ne.....

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#30 ne: 07-09-2011, 15:34:38
Po te shkruaj nga nje vend qe dikur ishte plot drite. Po te shkruaj nga vendi i manteleve dhe hijeve. Per vite me rradhe kam jetuar ne kullen e flamurit ne gjysmeshtize. Vere! Vere e helmuar! Dhe qysh atehere dita s'ka ndryshuar, dita e memorjes se kristalizuar...
Peshku i kapur mendon per ujin per aq kohe sa mundet. Per aq kohe sa mundet, a s'eshte kjo e natyrshme? Ti arrin majen e malit te thepisur dhe goditesh nga nje shigjete. Me pas gjithe jeta ndryshon. Nje cast i vetem thyen porten e tempullit.
Ne pyesim njeri-tjetrin per keshilla. Ne s'dime me se c'behet. Njeri nuk di me shume se tjetri. Ky eshte i vrazhde, ky tjetri i corroditur. Te gjithe e kemi humbur toruan. Qetesia s'ekziston me. Urtesia nuk zgjat me shume se nje cast frymezimi. Me thuaj: me tre shigjeta te ngulura ne fytyre, kush do te bridhte poshte e perpjete duke u dukur i natyrshem?
Disa prej nesh i morri vdekja. Burgu, mergimi, uria, veshtiresia i mori te tjeret. Jatagane drithmash na pershkuan tej per tej, dhe me pas gjithcka e ulet dhe dredharake. Kush nga kjo toke ende e ndjen puthjen e gezimit ne fund te zemres se vet?
Bashkimi i veres me veten eshte poeme. Bashkimi i vetes me gruan eshte poeme. Bashkimi i qiellit me token eshte poeme, por poema qe ne kemi degjuar na ka paralizuar gjykimin.
Kenga jone s'mund te kendohet ne dhimbje te padurueshme. Arti i punimit te gurit te cmuar ka marre fund. Rete kalojne matane, re qe duken si shkembinj, re qe duken si pjeshke, e sa per ne, edhe ne si rete kalojme matane, mbushur me nje fuqi vuajtjesh te padobishme.
Ne s'na pelqen me dita. Ajo renkon. Ne s'na pelqen me nata, perndjekur nga shqetesimet. Nje mije zera te na mbytin. Asnje ze ku te mbahemi. Lekuret na jane semurur nga fytyrat e zbehta.
Ngjarje boshe. Nata, gjithashtu, eshte bosh, por c'mund te beje ajo? Mijera yjet e nates s'mund te ndrijne nje shtrat te vetem. Ata qe dinin nuk dine me. Ata kercejne me trenin, rrukullisen me rrotat.
"Qendro brenda vetes?" As te mos e mendosh kete! Ne ishullin e papagajve asnje shtepi s'eshte e izoluar. Ne vjeshte, ndyresia tregoi fytyren e vet. E pastra nuk eshte e paster. Tregon kokefortesine e vet, hakmarrjen e vet. Disa jane pare te ulerijne. Disa jane pare te dalin nga udha. Por madheshtia nuk gjendet me.
Pasioni i fshehte, lamtumira ndaj se vertetes, heshtja e gureve te thyer, ulerima e viktimes se thikes, bota e qetesise se ngrire dhe ndjenjave te zjarta ka qene bota jone, dhe rruga e qenit te cakerdisur ka qene rruga jone.
Ne s'mundem ta njohim veten ne heshtje, ne s'mundem ta njohim veten ne ulerime, as ne shpellat tona, as ne shenjat e huaja. Rreth nesh, fshati eshte indiferent dhe qielli s'ka asnje kuptim.
Ne e pame veten ne pasqyren e vdekjes. Ne e pame veten ne pasqyren e mbylljes se gropes, te gjakut qe derdhet, te ngritjes se ekzekutimit, ne pasqyren e perbaltur te poshterimit.
Ne jemi kthyer ne pranverat e ngrira.

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#31 ne: 10-09-2011, 00:29:30
gjumash UAAAAAAUUUU pjesa e pare e letres...me vjen shume keq qe ke kaluar nje gje te tille por ama besoj se tani e ke kaluar ate faze te veshtire...

pjesa e dyte e letres eshte tekst i knges se The dreams-Kenga e tyre e pare...me kete kenge u be i njohur Flori Mumajesi ;)


Mire qe nuk te ka ren ti lexosh postimet tjera :D

Shendet po he ;) e rendesishme eshte te jesh mire ;)  :perqafim

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#32 ne: 27-11-2011, 22:08:13
Miku im i shtrenjte, lamtumire!
Ty ketu ne shpirt te kam ta dish!
Fati po na ndan sot pa meshire
po diku do te shihemi serish.

Lamtumire, mik, pa fjale e lote!
Vetullat t'i ngrysesh s'ke perse:

Vdekja s'eshte e re ne kete bote
As te rrosh nuk eshte gje e re!

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#33 ne: 27-11-2011, 22:17:39
Miku im i shtrenjte, lamtumire!
Ty ketu ne shpirt te kam ta dish!
Fati po na ndan sot pa meshire
po diku do te shihemi serish.

Lamtumire, mik, pa fjale e lote!
Vetullat t'i ngrysesh s'ke perse:

Vdekja s'eshte e re ne kete bote
As te rrosh nuk eshte gje e re!

po pse une e kam kaq te panjohur vdekjen kur ajo s'eshte gje e re....e urrej dukurine e saj..mantelin  e saj qe mbulon cdo gje dhe zhduk cdo gje sikur kurre me pare skane ekzistuar......e urrej sepse na heq na vetja ata qe deshem aq shume....i merr pa na pyetur nese duam ti kemi ende edhe per pak, sa ti themi qofte edhe lamtumire.....na ndane me ta thene asnje fjale, asnje shprehje,as nje gjest....e urrej

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#34 ne: 27-11-2011, 22:22:49
po pse une e kam kaq te panjohur vdekjen kur ajo s'eshte gje e re....e urrej dukurine e saj..mantelin  e saj qe mbulon cdo gje dhe zhduk cdo gje sikur kurre me pare skane ekzistuar......e urrej sepse na heq na vetja ata qe deshem aq shume....i merr pa na pyetur nese duam ti kemi ende edhe per pak, sa ti themi qofte edhe lamtumire.....na ndane me ta thene asnje fjale, asnje shprehje,as nje gjest....e urrej

vdekja eshte nje me ne vetem qe nuk e kuptojme. Harrojme qe me e rendesishme se gjithcka ne bote eshte jeta,humbim kohen me budalliqe,behemi te keqinj kot dhe  harrojme qe1 dite sdo jemi me, dhe ajo cfare ngel nga ne eshte vetem kujtimi .... dhe pse vdekja eshte e tmerrshme dhe une   jam e familjarizuar me te kam kujtime plot qe  me mbajne gjalle njerezit e mi te dashur qe sjetojne me....

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#35 ne: 27-11-2011, 22:51:59
vdekja eshte nje me ne vetem qe nuk e kuptojme. Harrojme qe me e rendesishme se gjithcka ne bote eshte jeta,humbim kohen me budalliqe,behemi te keqinj kot dhe  harrojme qe1 dite sdo jemi me, dhe ajo cfare ngel nga ne eshte vetem kujtimi .... dhe pse vdekja eshte e tmerrshme dhe une   jam e familjarizuar me te kam kujtime plot qe  me mbajne gjalle njerezit e mi te dashur qe sjetojne me....

kur vdekja troket ne shpirtrat tane..mendoj se kujtimet jane ato qe na vrasin edhe me shume......
Do ishte mire te ekzistonte amnestezia ,pasi kujtimet nganjehere nuk na lene te bejme pikerisht ate qe duhet....te jetojme!

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#36 ne: 27-11-2011, 22:53:58
kur vdekja troket ne shpirtrat tane..mendoj se kujtimet jane ato qe na vrasin edhe me shume......
Do ishte mire te ekzistonte amnestezia ,pasi kujtimet nganjehere nuk na lene te bejme pikerisht ate qe duhet....te jetojme!

nuk di cte them... por mua kujtimet me ndihmojne...si dhe duke e pa aq shpesh vdekjen me sy me ben qe tja bip jetes dhe nenen ne max  :)

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#37 ne: 27-11-2011, 22:58:39
per mua do ishte mire mos ekzistonin kujtimet....dhe mire do qe qe me ikjen e tyre mos ti kujtonim fare.....nganjehere mendoj nese vertet ata na shohin valle a jemi ne ato qe ata deshen??? I kemi zhgenjyer diku??? E pyetje idiote si keto....dhe prandaj them nuk me pelqejne kujtimet ,me bejne te vuaj

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#38 ne: 27-11-2011, 23:19:48
ke filluar te praktikosh deshmitaret e Jehovait???? :P

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#39 ne: 27-11-2011, 23:24:01
kshu dukem si idiote por eshte e vetmja menyre te jetoj dhe te le te tjeret te jetojne dhe mos merren me mua

 • Postime: 2568
 • Karma: +202/-176

#40 ne: 27-11-2011, 23:36:42
nese akoma nuk ke fjetur
lere pak dritaren hapur

lamtmire te them po lamtumire
sdo te kesh
atje ku po shkoj
dikush tjeter po em pret

cdo mengjes ty te shikoja
dhe mendoja e mendoija
qe nje fjal nga zemra ime
te te thoja

po sja vlen qe te harxhoj
fjalet kot
se lamtumire do te them un sot

kjo ndosh si tin ja dhe nje tjetri dashurine
kurse mua me dhe vetmine
vet e meriotve
qe fjalen LAMTUMIRE degjove

 • Postime: 1439
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#41 ne: 28-11-2011, 21:25:20
Vullkan mos eshte kjo kenga lamtumir-Yjet e panjohur   :P

 • Postime: 1439
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#42 ne: 28-11-2011, 21:26:46
Gjithsesi koha i sheron te gjitha  :engjell:

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#43 ne: 28-11-2011, 21:42:18
shume e vertete, koha mbyll plage dhe mban kujtimin e tyre gjalle

 • Postime: 1439
 • Karma: +13/-5
 • Gjinia: Mashkull

#44 ne: 28-11-2011, 23:14:54
shume e vertete, koha mbyll plage dhe mban kujtimin e tyre gjalle
L'Aura Abela - Eclissi del Cuore (Total Eclipse Of The Heart)

 :perqafim

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#45 ne: 28-11-2011, 23:20:05
L'Aura Abela - Eclissi del Cuore (Total Eclipse Of The Heart)

 :perqafim

 :engjell:  perq

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#46 ne: 15-05-2012, 15:03:45
Per mua…Per ty…per ne qe kurre me nuk do te MUNDEMI!!!!!


Ne kete dite me shi, nen kete qiell me re…ndihesh I mbytur, I gelltitur nga ky boshllik, I humbur ne asgje.Duke kerkuar si i deshperuar nje fije ku te kapesh per te mos rene poshte, me nje foto ne dore, foto jone, kujtimi yne….i vetmi i mbetur mbas kaq vjetesh
Sot shpirt duhet te ishte pervjetori yne, duhet te ishte dita jone me e  bukur, por ti e di qe nuk mund te jete keshtu!
Pervjetoret festohen bukur kur ke me ke ti ndash, por ti e di qe i yni do mbetet nje dite e pergjysmuar..ashtu si cdo gje tjeter….
Sa “Perse” kane mbushur ditet mia te kaluara dhe keto prezente, por pergjigje nuk ka dhe nuk do te kete..dhe ti e di perse-n!!!


Sot do jete nje tavoline…dy pjata…dy gota…dy qirinj, por do me duhet ti ngre vetem dollite e mia…Perse jeta ishte kaq mizore me mua,,,me ty..me ne?????
Por di qe ti nuk do me pergjigjesh si gjithmone, hesht ne qetesine tende
Nuk di sa nevoje kam per ty, per te patur prane meje qofte edhe per nje moment…qofte edhe vetem per sot…kam nevoje per fjalet e ngrohta….per syte e tu qe vetem ata dinin ti benin te mite te shndrisnin..per prekjen e duarve te tua…ohhh, per here te fundit te mund te puthja ato buze perrallore…gjithcka e jotje me mungon dhe e di qe nuk do e gjej e kurre…kurre

Ike pa me thene Lamtumire mua personit qe me shume e doje dhe te donte..
Me mungon zemra ime dhe e di qe te bej te vuash dhe nuk te le ne qetesine tende , per te cilen ke aq nevoje…por une sot kam vendosur te kthej faqe dhe ne kete faqe te re ti nuk do jesh me…nuk do te jene me kujtimet tona….shakate tona…asgje , dhe kjo nuk ishte zgjedhja jone,,,,por nga kjo jete qe nuk ka meshire per askend…
Lamtumire dashuria ime…Lamtumire pergjithmone, ehh mbase nje dite do rishihemi dhe kushedi…!!!!


                                                                                                                               


Dikur , diku ishim dy...tashme jam vetem une me jeten time per te jetuar.....por jetoj edhe per ty

Dobrády Ákos feat Emilia - Side by side (official, HD)

Me mungon??? Te mashtroj te te them...
Te mungoj? Mos guxo ta mendosh....
I mungojme njeri -tjetrit??? se besoj

Ndoshta nje dite do shihemi dhe do flasim per ato qe iken dhe ato qe lame pas......ndoshta ath paqja do te bjere mbi te dy ne......

Por une ste kam harruar edhe pse kaluan kaq vite , edhe pse jetoj ende....

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#47 ne: 15-05-2012, 15:19:21
perq

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#48 ne: 15-05-2012, 15:21:49

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#49 ne: 31-08-2012, 13:43:13

S'mund te thuash eshte e bukur sepse "letrat e lamtumires" kurre sjane te bukura. Dhimbja s'mund te jete e bukur...por vetem e trishte , e pangjyrosur,e zbrasur..te te them jeta vazhdon ...e di mashtroj.....askush nuk zevendeson askend , gjithnje pre e kujtimeve do jesh...do jem...do jemi.

Thuhet ekziston Harresa dhe Kujtesa , por askush nuk i zbaton ne praktik , teoria eshte per te tjeret dhe jo per veten.
Nuk harron por vetem kujton dhe kjo kujtese dhemb, te mbush shpirtin me vrer, te ben te ulerish kundrejt padrejtesive dhe askush ste perfill....te thone-----S'je e vetmja ti ne kete jete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(


Sikur te mundej

Gjergj Leka & Hersi Matmuja --- KTHEHU

Temat e fundit