×
Hyrja
Profili

Letra Lamtumire

Letra Lamtumire

· 55 · 14117
Gjumashi
ne: 28-08-2004, 02:57:25
 :(
« Editimi i fundit: 18-04-2005, 19:35:44 nga Gjumashi »
milanisti
#1 ne: 28-08-2004, 06:08:44
O Gjumash me verte te bete ai shkrimi jot te kepuste shpirtin :( :( po nje gje se mora vesh pse u ndat?? Ishalla nuk me ndodh mua kjo qe te ka ndodhur ty lal kur te keme un Kuptohet se tashi nuk kam dhe nuk e kam provoar se cfare esht Dashuria  <)> <)> :pafshim :pafshim

 • Postime: 5949
SmiLey
#2 ne: 28-08-2004, 08:15:24
Gjumash me te vertete shkrim i bukur dhe mjaft emocionues  :perqafim
Me vjen keq qe gjerat nuk paskan shkuar ashtu sic ti paska dashur zemra  :(.
Megjithate, te uroj fat e lumturi ne dashurine e ardhshme!

 :pafshim

 • Postime: 1750
 • Gjinia: Mashkull
Cami
#3 ne: 28-08-2004, 10:53:26
 Gjumashi te shkruash letra lamtumirese nuk eshte shum veshtir pas qe ke qfar te shkruash ne ato momente vetmia por mos e mundo veten shum sepse edhe une kam shkruar dhe jam duke shkruar akoma por keto nuk te bejn mir per shpirt sepse te mundon thell ne zemer keshtu qe po te them se paske shkruar shum mir

 • Postime: 619
^AngeL^
#4 ne: 28-08-2004, 18:21:42
sa bukur te shohesh se si zanat marin valle,dhe zogjet cicerojne,sa perrallore kur dikush te flet per historit e tyre magjike
dhe adhurojne cdo gje perkrah tyre, si duket ata nuk i ka prekur kurr dashuria........... ..
nuk kan humbur kurr shpresen as pasurine shpirterore te ngelen vetem si kufoma te gjalla.
valle do ket ndonje si un,qe ka nevoj per dikend te shprehu boshllekun dhe dhimbjen qe ndien
sa do doja qe arushi im te fliste,jo vetem te me shikonte,por tme thoshte dicka qe tme bente te ndihem vertet e shoqeruar
dhe as pak e vetme ne nje dhom te erret ku drite ben vetem ndonje makine kur kalon
dhe ate cast shfrytezoj ti shof syt arushit tim,ti them hej je akoma me mua,por as nje here sme pergjigjet.
gjersa un pikellohem,me duket se eshte lodhur me dhembjet e mia dhe ka nevoj per qetesi.
por shpirti im sesht i qete kurr,eh sa her mendoj,valle ku do jet ajo lumturia ime shpirterore qe mos te ndiej me as gje.
eshte veshtire te shihesh lulet se si hapen ne mengjes,,,,,,,,kur un dua qe cdo gje te mbaj zi,sepse shpirti im eshte i humbur
cdo gje ecen perpara gjersa un rri gjithmone me ate boshllekun tim,smund ta harroj kurr se si u zhduk lumturia ime
nga se kishte frike te rrinte prane meje,madje ishte shum e mbrojtur sepse zemren time e kishte pushtuar te gjithen
shpirti gjithmone i perkiste atij,mos valle gabova qe i fala cdo pjese timen,cdo ndjenje qe kishta ja dhash,,,,
mos valle dashuria ime e tepert e largoi,gjithmone me nje pse ngela gjithmone,me vret kur e mendoj cdo here
tani sikur deshira e shpirtit tim eshte te mbulohem me lule te bardha,sepse sikur dhe te kthehet lumturia ime, nuk do jet si me pare qe e prita me krah hapur,tani kam frike,se mos me genjen dhe me largohet serisht,
eshte me mire te ik nga gjithckaja,sepse as gje me nuk lulezon per mua
edhe perse lulet dhe natyra me buzeqeshin ne mengjes nuk me gezojne.
buzeqeshja ime iku ne drejtimin e pa ditur,sikur dhe ta kerkoj anembane botes nuk do ta gjej.
ajo ka ikur pas eres ku vec fletet e rena nga pemet dhe valet e detit e ndjekin.
Gjumashi
#5 ne: 28-08-2004, 21:32:40
 :(
« Editimi i fundit: 18-04-2005, 19:35:58 nga Gjumashi »

 • Postime: 619
^AngeL^
#6 ne: 29-08-2004, 00:18:26
Sa veshtire eshte te shofesh se si lulzon natyra, si lindin dashuri te reja, perderisa dashurija jone eshte fikur, as lotet e derdhura e as fjalet e sinqerta plot ndjenja nuk sollen realizimin e dashrise sone.
Ne ty derdha peshen e dashurise,peshen e varferis se fatit e cila na ndau dhe shtoi mallin e syve qe te kerkojn cdoher te perlotur, por ti je e strehuar ne zemren time nga e cila nuk do te dalesh kurre.
 Dashurija per ty shtrihet ne pafundesi. Ti ike, toka per ty u zhduk, mirpo edhe lumturija ime mbeti vetem hija e dashurise. C'te bej tash kur jam mesuar ne pranin tende, qe perher me behet sikur te mos jetoj fare Engjelli ime.
Te prita si lulet qe presin diellin pranveror, te prita dhe po pres me rjedhjen e kohes  mbytese,ende notoj ne detin e dhimbjeve, por nuk e dij pse nuk fundosem dot.
Armen me te forte qe e kisha  dikure "DASHURIN" e kam ende dhe do ta ruaj gjithmon, por te lutem mos e kerko kthimin tim. Engjulle nuk kam fuqi qe ta hap rrugen e veshtire deri te pushkatimi im, ngase jame e malisur nga malli, pikellimi, vetmija, e vuajtjet qe do te varosin triumfin e dashurise tone qe tash eshte vetem fantazi, ender e re e kendshme po pa e shijuar.
 Me gjithat nje kenge vaji e gjen veten gjithmon.

 • Postime: 27
dreamland
#7 ne: 31-08-2004, 13:36:43
Gjumash!
Ndjenjat e tua te dashurise ne gjithe madheshtine e saj.
Dashuria do trokas perseri ne porten tende,fatmiresisht.
ben mire qe shkruan,gjuha e shpirtit ka te tille force qe asnje goje ne bote nuk do kishte te tille efekt.

Eshte vdekje Lamtumira...

E kam frike "lamtumiren"
Gjithmone e kam pasur frike
Ne c'monopat qenkam fshehur keshtu
ku nata me duket dite?

Nuk dua vdekje qe s'me sjell me prapa
S'dua "lamtumira" te me rrokulliset neper buze
Nese shfaqet nates se premte
Dije se kam vdekur
E nuk ngjallem kurre


Gjumashi
#8 ne: 06-09-2004, 04:32:43
 :(
« Editimi i fundit: 18-04-2005, 19:36:10 nga Gjumashi »
Gjumashi
#9 ne: 06-09-2004, 05:05:38
 :(
« Editimi i fundit: 18-04-2005, 19:36:20 nga Gjumashi »
Gjumashi
#10 ne: 06-09-2004, 05:47:30
Ju pershendes me kete poezi te Bardhyl Lond

                        NDARJA


Nuk mesohem dot me ndarjen,
Me ka marre malli per fjalen tende,
Malli me ka djegur per heshtjen tende.
Oh, po cila dashuri nuk e ndjen trishtimin?
Cila dashuri nuk e ndjen dhimbjen?

Dashurite e vogla fillojne e mbarojne tek buzet,
vetem dashurite-komediane gjithe jeten qeshin,
Dashurite e medha dine te lindin,
                       dine te trishtohen, te vdesin.

Ora pese....
Ti s'do vish as sonte,
as neser ne mbremje
pa ty une jam vetem dhimbje...

Dhe ti, dashuria ime, nje dite mund te vdesesh,
si nje vapor i rende, mbytur ne detin e kujteses,
Dallge do te cosh, e dhimbshme, e rende,
Dashuria ime, si burrat vdis, me kembe!
Pa psheretimea sentimentale,
                 pa lamtumira qaramani,
larg llogarive te vogla,
               larg loteve te komedianit.
Dashuria ime, e bukur, hijerende,
Ne u dashte te vdesesh, si burrat vdis, me kembe!

Ti iu trishtove?
Dy-tri lot hapesirave te syve te tu fshehtas shkane, si meteore
Qaj, pra, keshtu je me njerezor!

Po iki, fytyra jote me prin nga Jugu, me ndjell nga Veriu
Ti me mesove te verteten e madhe:
"Dashuria eshte nje monument - mbrohet nga njeriu."

 • Postime: 10
baby_blue
#11 ne: 11-09-2004, 07:45:04
Oh my God, that's so beautiful!!!

Keto letrat e lamtumires shume te prekshme jane, gjithashtu dhe shume te bukura.  ME vjen me verte tmerrsisht keq per Gjumashin qe paska kaluar caste tilla hidherimi, dhe uroj qe te gjej dike nje dite qe ta bej te lumtur me verte, qae te meritoje dashurine e tij.
milanisti
#12 ne: 06-02-2005, 10:37:08
Oh my God, that's so beautiful!!!

Keto letrat e lamtumires shume te prekshme jane, gjithashtu dhe shume te bukura.  


Te drejte ke Patriote spo na tregon ndonje tjeter leter si ajo e gjumashit ndoshta se kan par kte temen po ja kujtoj pak un :)

 • Postime: 2494
 • Gjinia: Femer
leni
#13 ne: 06-02-2005, 21:00:08
Lexova  letren  e  Gjumashit  shume  prekse   emocionuse    me te vertet  me vjen shume keq  dhe  une  kur  e lexova  syte me lotuan???????

Bebe_Inteligjente  po  ashtu  dhe  letra  jote shume  prekse  


kur  dy  zemra  bashkohen    askush  si  ndan   largoni  ironite  qe te jeni  perseri  prane  ska  si  dashuria  e pare  :pafshim :pafshim

 • Postime: 638
 • Gjinia: Femer
Thugette_Girl
#14 ne: 08-02-2005, 03:06:07
pershendetje te gjitheve..E lexova kete faqe e megjithmend esht prekese  teper mund te them jane prekese fjalet e z.Gjumash ...Jane te mbrekullueshme ato qe shkruan e vertet duket dikush qe ka dashuruar tamam nje her ne jete..
Dihet qe dashuria me shpirtin binjak esht e rrall   mbase e paarritshme por te pakten zoti ju dhente fat tek njeri tjetri te pakten gjerat te jene pak a shum reciproke me njera tjetren...
Gjumash my sweety po shprehem keshtu pasi me ato qe ke shkruar  sot me ke bere te hedh lot e te kujtoj plot gjera te kaluares time...
Dihet qe ne kete jet me shum ka gjera te keqija se te mira por jeten duhet ta marrim si te vij pra ka fillime dhe funde  e ma beso qe cdokudh ne kete bote e le hijen e vet ashtu si ka qene....Ti te jesh i lumtur me fal se shprehem keshtu por sinqerisht ta them te jesh i lumtur per nje gje qe ti ke dashur njeher ne jeten tende pra e ke provuar ate sensacion dhe e dyta me e rendesishmja nuk je me ate njeri qe ste meriton...gje e cila do ishte ferr per cdokend...

Jeta vazhdon e une te uroj cdo te mire ne kete jete pasi jeta ka per te dhuruar shume  momente ne vazhdim vetem  leji kohe gjerave  mundohu mos ti kujtosh momentet e trishtuara e kujto te bukurat e mendo per te ardhmen...njeriun e mire zoti e ndihmon gjithnje....

Te uroj fat ty e cdo te riu fat e lumturi pasi  nje jet esht e mendoj se te gjith meritojm ta jetojm tamam ashtu sic duhet...

Nese u zgjata pak si shum me falni por tema esht e till e ashtu pak nga titulli i kesaj teme pak nga keto qe keni shkruajtur me erdhen ne mendje shum gjera...Ju lutem kujdesuni per at dashuri qe keni apo gjeni pasi  ne nje cift ka plot komplikacione por edhe plot caste te bukura mundohuni ta kuptoni njeri tjetrin  pasi sesht mire te vuajn asnjeri ...Mendoni se ka njerez qe kan dashur mbase jo tamam si dashuria ne shpirtin binjak por kan qen te lumtur  por ne pabesi kur as e kan pritur e kan humb ate njeri  nga nje  gje e papritur (e kam fjalen per te fejuarin tim qe ka kaluar ne nje jet tjeter...)
Pra edhe njeher ju uroj cdo te mire fat e lumturi te gjithve e ty gjumash te uroj  te gjitha keto qe thash me lart plus ai person qe te te ket afer te arrij te shoh pak ne brendesin e zemres tende pasi  n ato qe ke shprehur  je vertet nje enderr e bukur per cdo femer ...

Me respekt Thugette_girl
god bless u all

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#15 ne: 08-02-2005, 09:40:44
Gjumash...
eh gjumash me kthen mbrapa... koxha mbrapa..s'kam c'te them pos asaj se me rrodhen ca pika lot dhe disi ne vaj e buzeqeshje kujtova te kaluaren e larget dhe nje shtangie, nje buzedridhje e panderprere, nje trishtim, njemije pyetje, dhe vetem nje 'pse'???
Po shkruaj edhe un ca nga ajo e kaluar...
ju kerkoj ndjese nese nuk eshte dashur te shkruar e ne rradhe te pare ty gjumash...

- Nuk eshte nje prej atyre neteve te erreta, as caste vetmie nuk kam, as lot, as heshtje, as buzeqeshje ne fytyre, nuk ka gje prej gjeje qe me bene te jem i permalluar, se malli jam une.
Tre vjet e gjysme ishim bashk. tere kete kohe harrova se si eshte te jesh i vetem, harriva se cka eshte vuajtja, e tash, pernjehere, per nje dite te gjithe te mirave u jep helm kalkute. Castet e papershkruara, buzeqeshjet, dashurine, mua, veten dhe kalane tone qe prisnim te gjallerohet, te gjitha i braktise dhe thave: "Dua te shkoj". Sa leht, sa shpejt, sa guximshem dole per t'u mos u kthyer me.
Me kujtohet ajo e diele... ti dole pa u pershendetur, pa me thene as edhe nje fjale, bile pse s'me shave? Pse bile s'me peshtyne? kohen qe kaluam bashk me le mua dhe ike... cudi si them ndonjehere - jetoj. Po, po... jetoj me te djeshmen. kam frike qe te hyj ne dhomen tone sepse dashuria pa nderpre si nje femije i vogel me pyet: Ku shkoi ajo? A vjen me? Pse shkoi? E une, si nje prinder i mire ngushelloj veten dhe dashurnie tone: Ajo shkoi se ishte e mire, shkoi te jetoje me te miret.
Nje fjali panderpre me sillet ne koke, dhe shpesh qaj e qesh dhe duke levizur koken them: "Ajo nuk vjen me".  Uli koken dhe syt te mbushur me lot nuk guxoj t'i mbyll se pastaj...
Sa shume kisha dashur te te shoh vetem edhe njehere... bile edhe ne enderr. Te te kem prane... Sa shpejt me ike e sa shume te kam ne shpirte. Ti vazhdo te jetosh, te dashurosh dhe krenohu se ndokush, ndokundi te don si i marr, si i eger dhe se per ty jeten vdekje po quan.

Besoj se nuk ju merzita.

Respekt  :pafshim ;)
Capkenja
#16 ne: 15-06-2007, 13:43:18
Flete nga ditari imI dashur ditar.............. ....
sot eshte dita e fundit e ditarit tim me vjen keq qe nuk po vazhdoj me tej duke te sjell akoma kujtime te jetuara bashke me I.. por me duhet te jem e forte per te mos u lenduar dhe une nga kjo histori.Me vjen keq i dashur ditar qe sdo jesh me me mua cdo nate duke enderruar per I... duke qare per mallin qe kemi per te duke renduar te dy naten vone neper kabina telefoni,ti sdo te jesh me me mua atje duke udhetuar atje duke pritur njeri tjetrin......por shpresoj qe ti i dashur ditar te besh detyren tende ,ti percjellesh I.. ate qe kemi perjetuar qe kemi ndier bashke per te......do te te mungoj dhe ty djali me syte e bukura atje ku ai heshte ne qetesi dhe ti ne heshtje e pyesje: “Cfare ke zemer qe hesht,fol me mua ,cte mundon. Nuk dua te te shoh te merzitur shpirt pse frymarrja jote nuk eshte ritmike,dhe sa here ai do te te percillte e ndieje qe dhe ai duke ikur atje ne drejtim te kunder mendonte per ty....sepse te dashuronte.

Do ta dish i dashur ditar pse e kam dashur kaq shume,eshte e veshtire gjerat te shkruhen kur vetem ndihen, por une do te ta them pse.Sepse une I.. se kam dashur qe ne puthjet e para,se kam dashur qe ne takimet e para por e kam dashur plot pas nje viti me te atehere e kam ndier qe e doja fort deri me pare ka qene simpatizim ose pelqim i forte .

Ishte nje tip qe me shume kishte negative , e njoha ate e pranova keshtu i keq i mire dhe ,njeri qe e kishte te veshtire te me tregonte qe me donte ,ai bente nje jete oh zot se mora vesh kurre per cfare enderronte per cfare kishte deshire te madhe ne kete jete….kurre se mora vesh.

Ai ishte butesia e ndenjave te mia,kenget qe shijonim bashke duke fjetur atje naten vone te radios Klea dhe ai do me thoshte“E degjon kete reklame e ka bere halla ime „ apo kur une do ti lutesha I.. ule pak zerin e magnetofonit nuk me ze gjumi......nuk ishte faji i magnetofonit jo, ishte magjia jote shpirt....nuk me zinte gjumi duke te pare duke fjetur o engjell,sa i mire ishe atje ishe engjelli im mbrotjes ngrohtesia qe kisha nevoje ti ke nje zemer te bukur nje zemer te bute....zot ma ruaj nga e keqja lutesha, te lutem kujdesu per te zot...sepse e dua...pse e dua kaq zot me thuaj pse ?

Ishin keto pyetjet qe nuk rreshten asnje here duke te pare ty duke fjetur...dhe mua do me zinte gjumi atje hipur mbi kurrizin tend.Kurre nuk kisha fjetur siper kurrizit te dikujt po ti me duroje ,ne flinim siper njeri tjetrit forme e pa shpjeguar kjo, apo kur mua me ngelej qejfi ne shtrat ikja andej nga kembet e tua..dhe ti me kuptoje me gjuaje me shqelma.


Lamtumire spo te them shpirt se eshte fjale e rende fjale qe thuhet vetem kur  dikush iken nga kjo bote ,po te them vetem  jete te lumtur shpirt.Do ndihem shume krenare me ty nese nje dite do degjoj fjale te mira per ty,qe do behesh nje njeri per veten tende, nje njeri qe do kesh endrra shpresa deshira per jeten sepse jane vetem keto gjera qe na shtyjme te ecim para.Kur te besh zgjidhje per jeten tende ,zgjidh nje grua qe e shikon si nenen e femijeve te tu,shikoje si nene pastaj si grua sepse ajo do mbaj ne barke do rris do edukoj femijet e tu.Zgjidh nje grua te kete cilesite e mamit tend eshte nje nene e mbrekullueshme ajo,eshte e forte oh zot skam per ti harruar lotet e saj kur e kam takuar dhe qau per ty.Ajo te do shume shpirt,edhe une e dua mamin tim e falenderoj zotin shume here qe me ka dhene nje nene te mbrekullueshme.Nje here me pyeti kaq shume e dashke I.. ?E ndjeva qe e bera xheloze sepse une isha ajo qe i kisha vjedhur dashurine e saj te madhe dhe iu pergjigje ne tel po nuk e di.
Eshte nje grua e forte,nje grua me cilesi te mira.
Zgjidh nje grua me te cilen te pelqen te bashkebisedosh qe kur te plakeni te keni cfare te flisni me njeri tjetrit...jane ca keshilla te vogla qe po te jap une nje femer qe e dua jeten, qe e dua ndenjen nene qe i dua femijet, qe dua te kem nje bashkeshort ,nje familje ,dike qe kurre sdo ta tradhetoja do isha e tij...e urrej tradhetine.......

Mund te ndodh qe ti te dashures tjeter ajo qe do me zendesoj mua ne shtrat tani, ne puthje ne jeten tende..ndonje dite do ti flasesh per mua dhe do ti japesh kete ditar ta lexoj por ajo ska per ta kuptuar kurre kete ndenje  qe kam per ty sepse cdo kush dashuron ndryshe ,e do dike per dicka tjeter asnje here dy femra mund ta duan nje mashkull ne te njejten menyre ne te njejten ritem..sikur dhe dy meshkujt nje femer…sepse dashuria eshte universale e pazevendesueshme,mgjs qe sot e tutje do bind veten se ajo nuk egziston....

Naten e mire engjell,qenka kaq ftohte sot dhe zogu yt eshte semure sepse ska kush ta ngrohe ti nuk je atje prane..Doja te te thoja vetem dicka, dicka qe me ka vrare shume sepse te kam lenduar me fjalen ndarje,doja vetem te te thoja “Me fal I...“ .mishel
#17 ne: 22-06-2007, 11:15:08
Per mua…Per ty…per ne qe kurre me nuk do te MUNDEMI!!!!!


Ne kete dite me shi, nen kete qiell me re…ndihesh I mbytur, I gelltitur nga ky boshllik, I humbur ne asgje.Duke kerkuar si i deshperuar nje fije ku te kapesh per te mos rene poshte, me nje foto ne dore, foto jone, kujtimi yne….i vetmi i mbetur mbas kaq vjetesh
Sot shpirt duhet te ishte pervjetori yne, duhet te ishte dita jone me e  bukur, por ti e di qe nuk mund te jete keshtu!
Pervjetoret festohen bukur kur ke me ke ti ndash, por ti e di qe i yni do mbetet nje dite e pergjysmuar..ashtu si cdo gje tjeter….
Sa “Perse” kane mbushur ditet mia te kaluara dhe keto prezente, por pergjigje nuk ka dhe nuk do te kete..dhe ti e di perse-n!!!


Sot do jete nje tavoline…dy pjata…dy gota…dy qirinj, por do me duhet ti ngre vetem dollite e mia…Perse jeta ishte kaq mizore me mua,,,me ty..me ne?????
Por di qe ti nuk do me pergjigjesh si gjithmone, hesht ne qetesine tende
Nuk di sa nevoje kam per ty, per te patur prane meje qofte edhe per nje moment…qofte edhe vetem per sot…kam nevoje per fjalet e ngrohta….per syte e tu qe vetem ata dinin ti benin te mite te shndrisnin..per prekjen e duarve te tua…ohhh, per here te fundit te mund te puthja ato buze perrallore…gjithcka e jotje me mungon dhe e di qe nuk do e gjej e kurre…kurre

Ike pa me thene Lamtumire mua personit qe me shume e doje dhe te donte..
Me mungon zemra ime dhe e di qe te bej te vuash dhe nuk te le ne qetesine tende , per te cilen ke aq nevoje…por une sot kam vendosur te kthej faqe dhe ne kete faqe te re ti nuk do jesh me…nuk do te jene me kujtimet tona….shakate tona…asgje , dhe kjo nuk ishte zgjedhja jone,,,,por nga kjo jete qe nuk ka meshire per askend…
Lamtumire dashuria ime…Lamtumire pergjithmone, ehh mbase nje dite do rishihemi dhe kushedi…!!!!

Dt. 11 janar 1997
                                                                                                                               
Capkenja
#18 ne: 02-07-2007, 14:03:59
E bukur kjo Mishel !

 • Postime: 1460
U.J.K.U
#19 ne: 02-07-2007, 17:13:22
Lamtumira eshte per vdekjen
Dashuria eshte per jeten

Lamtumire thuhet kur vdes fizikisht
E njejta gje nuk mund te thuhet menderisht

Vdekja dhe jeta duken sikur jane njesoj
Por ne vetvete cuditerisht te dyja i dashuroj

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#20 ne: 18-07-2009, 11:46:07
Ti nuk mund te me urresh kurr,sepse engjejt nuk urrrejne,ata vetem mbrojne.Do ishte e kote te provosh te me urresh mua sepse urrejtja jote do te kthehet ne dashuri dhe dashuria jote ne mbrojtje per mua...
Ti nuk mund te me urresh sepse tashme une jam pjese e jetes tende,jam cope e zemres tende.Te me urresh mua do te thote te urresh vetveten..

Sa here qe ti vuan une vuaj bashke me ty,sa here qe merr fryme une marr fryme bashke me ty,sa here qe ti qesh un qesh bashke me ty.Sa here qe ti me urren une te adhuroj.
Te dhashe zemren time qe te jete me ty ne cdo hap te jetes tende.
Te solla prane engjejt e mi per te qendruar perjetesisht me ty ne ditet bukura e te veshtira.
E di qe nuk mund te me urresh edhe pse ke deshire edhe pse do te me harrosh nuk mundesh sepse une jam gjithmon me ty jashte dhe brenda teje.
Edhe pse nuk te kam prekur kurre e ndjej qe jam brenda teje,ne nje vend te vogel ne fund te zemres tende.
Sa here qe ti me kujton mua ti vuan,ti do qe te flesh por nuk mundesh sepse imazhi im te mundon,do te me kesh prane dhe sa here ti e kerkon kete un jam aty me ty....
Une vuaj njesoj si ty vetem se nuk qaj,ne keto momente po degjoj te njejten kenge qe po degjon ti por vetem me nje ndryshim,ti tani po qan kurse une jo.
Brenda ne lotet e tu jam une.Ti je nje pike loti dhe prandaj une nuk qaj sepse kam frike se mos te te humbas.Dhe keshtu mbaj gjithcka brenda meje.Dhe kjo me ben te vuaj akoma me shum.Une linda per ty edhe pse kete e kuptova pas shum kohesh.
Linda per te te bere te lumtur,kurse ti per te me bere te vuaj.Jam e bindur qe ne keto momente po qan,po brenda ketyre loteve jam une,ti me sheh ne enderr ndersa un s`do te enderroj kurre sepse endrra ime fillon kur flas me ty.
Te jesh i bindur per dicka:

JE PJESA ME E BUKUR E JETES TIME,ndersa une personazhi negativ i librit tend...


...

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#21 ne: 18-07-2009, 16:48:02
Lamtumira eshte per vdekjen
Dashuria eshte per jeten

Lamtumire thuhet kur vdes fizikisht
E njejta gje nuk mund te thuhet menderisht

Vdekja dhe jeta duken sikur jane njesoj
Por ne vetvete cuditerisht te dyja i dashuroj

 :S


erdhi dhe casti i fundit i kesaj perralle te gjate ose nje enderr imagjinare sepse e vertet nuk mund te quhet kurre.eshte e veshtire ta pranosh,por ja qe eshte e vertet.
ti ike per te mos u kthyer me.Qendroj gjate deri vone rruges e ulur ne nje qoshe duke patur perreth bishta cigare sa andej kendej,pres gjate shoh se dielli perseri po agon dhe une jam akoma aty duke te pritur.por ti as sot nuk u duke.Gjithmone i jap vetes shprese se nje dite do te vish,por eshte vetem imagjinate sepse brenda ne zemer e ndjej si ti nuk do te vish me kurre.eshte e veshtire ta pranoj kete gje aq e veshtire sa nuk e shikoj dot veten si jam katandisur ne kete gjendje.
Te kujtohet kur dikur me the me fal e dashur por nuk mund te jetoj larg teje!po sonte ku je ti?
ku shkuan ato fjale,ku shkuan ato premtime?ne cdo fjale qe them me duhet te ve nje pikepyetje sepse kurre nuk marre pergjigje nga to....perse u nise ne ate rruge pa kthim?nuk e di ne e ke menduar ndonjehere se mund te kesh marre nje rruge te gabuar?!!!

Jam ketu, epiqender e gjithckaje , nje guacke qe te mbron nga cdo njeri , por qe goditet e lendohet nga te gjithe.

Jam ketu , mes nje bote qe pameshirshem te ve kemben , te fundos endrrat dhe lind merite.

Mgjate une jam ketu , mes njerezve qe thone fjale qe te kafshojne e hapin plage.  Mes njerezve qe te zhveshin nga miresite dhe te veshin me llumin e lekures se tyre. Njerez te zemeruar me veten hesapi.Por une u lodha , u dermova duke u munduar te qep plage e te sheroj merira e zemerime. U lodha duke u terhequr  diteve zvarre si nje merimange.

U lodha duke qene vetvetja ne kete bote ku njerezit jane si fasadat, fytyra shumengjyrshe  :(

 • Postime: 12743
Mishel...............
#22 ne: 03-09-2009, 09:35:54
:S


erdhi dhe casti i fundit i kesaj perralle te gjate ose nje enderr imagjinare sepse e vertet nuk mund te quhet kurre.eshte e veshtire ta pranosh,por ja qe eshte e vertet.
ti ike per te mos u kthyer me.Qendroj gjate deri vone rruges e ulur ne nje qoshe duke patur perreth bishta cigare sa andej kendej,pres gjate shoh se dielli perseri po agon dhe une jam akoma aty duke te pritur.por ti as sot nuk u duke.Gjithmone i jap vetes shprese se nje dite do te vish,por eshte vetem imagjinate sepse brenda ne zemer e ndjej si ti nuk do te vish me kurre.eshte e veshtire ta pranoj kete gje aq e veshtire sa nuk e shikoj dot veten si jam katandisur ne kete gjendje.
Te kujtohet kur dikur me the me fal e dashur por nuk mund te jetoj larg teje!po sonte ku je ti?
ku shkuan ato fjale,ku shkuan ato premtime?ne cdo fjale qe them me duhet te ve nje pikepyetje sepse kurre nuk marre pergjigje nga to....perse u nise ne ate rruge pa kthim?nuk e di ne e ke menduar ndonjehere se mund te kesh marre nje rruge te gabuar?!!!

Jam ketu, epiqender e gjithckaje , nje guacke qe te mbron nga cdo njeri , por qe goditet e lendohet nga te gjithe.

Jam ketu , mes nje bote qe pameshirshem te ve kemben , te fundos endrrat dhe lind merite.

Mgjate une jam ketu , mes njerezve qe thone fjale qe te kafshojne e hapin plage.  Mes njerezve qe te zhveshin nga miresite dhe te veshin me llumin e lekures se tyre. Njerez te zemeruar me veten hesapi.Por une u lodha , u dermova duke u munduar te qep plage e te sheroj merira e zemerime. U lodha duke u terhequr  diteve zvarre si nje merimange.

U lodha duke qene vetvetja ne kete bote ku njerezit jane si fasadat, fytyra shumengjyrshe  :(S'mund te thuash eshte e bukur sepse "letrat e lamtumires" kurre sjane te bukura. Dhimbja s'mund te jete e bukur...por vetem e trishte , e pangjyrosur,e zbrasur..te te them jeta vazhdon ...e di mashtroj.....askush nuk zevendeson askend , gjithnje pre e kujtimeve do jesh...do jem...do jemi.

Thuhet ekziston Harresa dhe Kujtesa , por askush nuk i zbaton ne praktik , teoria eshte per te tjeret dhe jo per veten.
Nuk harron por vetem kujton dhe kjo kujtese dhemb, te mbush shpirtin me vrer, te ben te ulerish kundrejt padrejtesive dhe askush ste perfill....te thone-----S'je e vetmja ti ne kete jete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#23 ne: 03-09-2009, 09:49:55

S'mund te thuash eshte e bukur sepse "letrat e lamtumires" kurre sjane te bukura. Dhimbja s'mund te jete e bukur...por vetem e trishte , e pangjyrosur,e zbrasur..te te them jeta vazhdon ...e di mashtroj.....askush nuk zevendeson askend , gjithnje pre e kujtimeve do jesh...do jem...do jemi.

Thuhet ekziston Harresa dhe Kujtesa , por askush nuk i zbaton ne praktik , teoria eshte per te tjeret dhe jo per veten.
Nuk harron por vetem kujton dhe kjo kujtese dhemb, te mbush shpirtin me vrer, te ben te ulerish kundrejt padrejtesive dhe askush ste perfill....te thone-----S'je e vetmja ti ne kete jete!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(


 perq perq

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#24 ne: 11-09-2009, 21:23:15
vetem nje personi si ujku nuk i thuhet kurre lamtumire,Ai jeton mes nesh......duke e kujtuar perhere per cdo gje qe la ai.
Fati eshte i pameshirshem......p randaje ka emrin fat.
 :( :( :(

hej capi  perq :)
 

Letra e Sulltan Murati II që ofronte “paqe” Skënderbeut

Nisur nga InfoZRubrika Historia

Postimi i fundit 24-06-2020, 23:28:05
nga InfoZ
letra dashurie per ditelindje

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:19:33
nga InfoZ
Si luhet letra e volejbollit?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 24-03-2020, 20:26:47
nga InfoZ
Si krjohet letra?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 23-04-2020, 22:47:03
nga M A X
Letra e famshme që Anjshtajni i dërgoi të bijës

Nisur nga M A XRubrika Mix

Postimi i fundit 10-11-2019, 16:25:29
nga M A X