Lulet, dhurata më e bukur per nje takim.... - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Lulet, dhurata më e bukur per nje takim....

Lulet, dhurata më e bukur per nje takim....

· 4 · 1248

 • Postime: 27109
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 05-10-2010, 14:30:23
Dhurimi i luleve është i ndryshëm në vende të ndryshme. Asnjëherë mos dërgoni lule anonim. Nëse këtë e keni bërë atëherë është koha që të prezantoheni.

Lulet e freskëta në formë tufe të rregulluara në vaze, shportë ose si kërcell, mund t’i dhuroni në të gjitha evenimentet, pos në rastet kur jeni duke shkuar në ndonjë takim zyrtar, ku asnjëherë nuk dërgohet lule. Një lule, pavarësisht llojit, jepet për arsye sentimentale, tre deri pesë lule mjaftojnë për përvjetorin e martesës ose për ditëlindje. Gjithmonë vlerësojeni mirë sasinë e luleve që të mos dukeni qesharak.Për darkë me partneren është mirë të rregullohen vetëm dy lule, të cilat do të krijojnë një atmosferë të këndshme dhe romantike. Edhe femrat mund t’u dhurojnë lule meshkujve, në mënyrë të njëjtë.

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 06-10-2010, 20:07:04
Nuk e di perse femrat lene koken pas djemve qe sjellin lule , se di perse nuk me impresionojne aq shume ...
Do vlersoja me shume xheste te tjera ku vertet tregohet xhentilesa apo miresia e mirsjellja e nje mashkulli ....
Nje lulet si trendafili personifikojne dicka qe nuk do te zgjase gjate , eshte dicka e vdekur qe ne fillim ....lulja nuk tregon jetegjatesi .....
Lulet jane shume te bukura ....por, nuk eshte se une e vlersoj me shume nje mashkull qe me sjell lule ne takim te pare ..nga ana tjeter nese do sillte ndonje kuti me cokollata te mira ndryshonte puna :D

 • Postime: 234
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 06-10-2010, 20:09:07
lulja ska nevoje per lule :P

 • Postime: 292
 • Karma: +18/-14
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 06-10-2010, 20:35:07
...por per cokollata :D

Temat e fundit