×

Mesazhe dashurie

Mesazhe dashurie

· 564 · 161555

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#100 ne: 12-01-2006, 18:09:02
-Bie ne endrra,
me thuaj ti ku te besoj,
gjithshka ne kete bote je ti,
se ti ke nje te fshehte,
qe vetem Zoti e di!

-Dhe une qe s'besoj ne asnje perendi,
dhe engjejt kotesi me duken ne kete bote,
se di sa here lutem kur te puth ty:
"Mos e ler te me ike o Zot"

-N.q.s nje dashuri mbaron,
vuan vetem njeri gjithmone,
nqs vuajne te dy
ajo ende s'ka mbaruar,
une vuaj,po ti?

-Nje lot do te thote ikje,
nje lot do te thote mall,
nje lot do te thote ndjenje,
nje lot do te thote"me fal"

-Mundohem te te harroj,por harroj te te harroj...

-Jeto per te dashururar dhe mos dashuro per te jetuar...

-Te njoha ne dhimbje,
dhe u bere force per mua,
je engjelli im mbrojtes,
qe une shume e dua!

-Syte nga rruga i hodha,
dhe befas mu mbushen me lot,
vertet te thashe harrome,
po une s'te harroj dot....

-Do te fryje ere e ftohte,
po s'ka c'me ben dimri mua,
dashuria me mban ngrohte,
se perqafoj ate qe dua!

-Je ne zemren time,
akoma si dikur,
per cdo gje mund te pendohem,
por qe te dua kurre!

-Ne cdo pike shiu shkruajta"Te dua"
U lage i dashuri im?

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#101 ne: 14-01-2006, 10:22:15
-Hyre pa frike ne zemren time,
si ne nje sallon te erret,
ne dore mos mbaj ndonje pishtar,
se s'ke me ke perplasesh tjeter!

-Dije se kur te kam humbur ty,
kam humbur vetveten,
tani s'po gjej as njeren as tjetren...

-Non sono io che ti penso,sei tu che mi vieni in mente.

-Eshte cmenduri te mos dashurosh cmendurisht... marrezisht...

-Dashuria nuk qendron ne veshtrimin ngultas tek njeri-tjetri,por ne veshtrimin bashke ne nje drejtim.

-N.q.s nuk do te kishte kurre ndarje,atehere nuk do te kishte kurre mall.

-Eshte nje peshe teper e rende per nje zemer te vetme te vuaje per dike.

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#102 ne: 14-01-2006, 12:32:33
-As mos e mendo se do ndaloj se prituri,
une ty gjithmone do jem duke te pritur,
edhe do pres do pres do pres,
sado larg te me kesh ikur...

-Me cmende moj e cmendur me cmendurine tende te cmendur!  LOL

-Duaje shiun sepse eshte i vetmi qe te lejon ta mbash koken lart kur je i perlotur!

-Lali,perdore dritaren per te pare, dhe jo per te te pare te tjeret!  LOL

-Me thoje sa here qe si hena ngjas,
dhe une isha ylli qe te ndiqja nga pas,
te thoja gjithmone qe si djelli je,
dhe une isha lulja qe ti drite me dhe!

-Mungesa i zhduk pasionet e vogla dhe forcon te medhate ashtu si era qe shuan nje qiri dhe ndez zjarrin!

-C'mekat i kam bere Zotit,
qe me denoi kaq shume,
te krijoi ty,qe te vuaj une...

-per ty une shkrojta shume poezi,
shume fjale te bukura ti me the,
por ishte thjesht nje marrezi,
qe "ti" dhe "une" u beme "ne"!

-N.q.s qerpiket e syve te tu do te ishin hekurat e dritares sime atehere do te deshiroja burgim te perjetshem!

-Peshperit ne veshin tim:
"Me ke bere magji"
je i marre, te them,
magji me ke bere ti...

-Veshtiresia nuk qendron tek fjala"Te dua",por tek njeriu te cilit ja thua!

-Kalimthi ta hedh nje veshtrim,
veshtrimin kalimthi ma hedh,
qerpike te syrit tim,
nje pike loti bredh!


-Ne gjyqin e dashurise,
ti ma hidh fajin mua,
dhe une si e akuzuar,
do te tregoj se sa te dua!

-N.q.s do te me thuash ndonje dite "Te dua" ma thuaj ne nje dite me shi,qe te mos shohesh lotet e mi...

-Ty vetja yll te duket,
ndaj edhe krenohesh,
por edhe ylli bie,
prandaj kujdes se mos rezohesh...

-Nga gjithe fjalori i shqipes,
vec nje fjale e kam te veshtire,
dike qe me shpirt e doja,
si mund ti them"Lamtumire"?

-Je ne zemren time,
akoma si dikur,
per cdo gje mund te pendohem,
por qe te dua kurre...

-Te desha fort...ne heshtje...marrezi.. .
ne drithma xhelozie vuajta shume,
por Zotit cdo dite i lutem tani,
nje tjeter te te doja aq sa te desha une...

-Nje dite djalli s'kishte c'te bente,
dhe te krijoi ty qe mua te me cmendje!

-Akuzohesh per marrjen e nje mendjeje,rrembimin e nje zemre!
"I pandehur e pranon akuzen?"
"Shpirt te hengsha buzen"  :P

-Te gjithe njerzit para se te lindin jane yje.Kur linde ti qielli qau se humbi yllin me te bukur!

-E di pse i dua ato buzet e tua?
sepse thone nxituar"Te dua, te dua"!

-Njerzit po thoshin se gjeja me e embel ishte cokollata,
por ata shume u gabuan sepse ty nuk te provuan!

-Ne buzet e mia buzeqeshja mbreteron,
ne buzet e tua cigarja ndritcon,
c'te duhet cigarja kur je vet i dyte,
nata eshte per buzet dita eshte per syte...

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#103 ne: 14-01-2006, 14:04:35
-Ti per mua je jeta ime,
je embelsia e shpirtit tim,
je ilaci i zemres sime,
pa ty asgje s'ka kuptim...

-N.q.s fjala te dua do te ishte nje korrize rere,atehere nuk do me mjaftonte e gjithe shkretetira per te te thene se sa te dua...

-Dua ti mbyll ne nje shihse castet qe kaluam bashke,dhe sa here te me marre malli ta hap dhe te dehem...

-Per engjejt je bir i perendise,
per lulet je arome e kenaqesise,
per zogjte je tingull i bukurise,
per mua je simbol i dashurise!

-Neper korridoret e shkolles
nje"c'kemi" mezi ma thua,
vec mos u perplasshim ndonjehere,
se ne vend te"me fal" do te them "te dua"!

-Do te ishe drite po te isha diell
do te ishe yll,po te isha qiell,
Keto qe thashe jane vec krahasime,
une jam njeri dhe ti je zemra ime!

-Per mua ti je hene,
per ty se di se c'jam,
vec do doja qe te isha ylli,
qe te rrinim prane e prane!

-Dikur ishim tre:
une ti dhe dashuria,
tani serish jemi tre,
une ti dhe vetmia...

-Me rrezet e diellit,
te dergova fjalen"te dua"
shpresoj te jesh djegur,
se une jam perveluar...  

-Edhe pse te ndare,
ne do te jemi bashke,
ne cdo enderr cdo kujtim,
ty do te kem  prane...

-Bjeri zemres sime,
bjeri me fuqi,
por kujdes mos vritesh,
se brenda je ti! :D

-Sikur puthja te ishte fjale me ty do doja te bisedonim ngadale te dy....

-Kur Zoti hapi dritaren e parajses dhe me pyeti cfare deshire kisha,une i thashe:"O Zot ruaji ata sy qe po lexojne kete mesazh!"

-Shpeshhere syte e mi,
ne te tute ngulen,
mundohem ti largoj...
e pamundur...s'shkulen...

-Eklips do te behem,
syte e tu do ti verboj
edhe s'do ta leshoj ddriten e diellit,
derisa te me thuash "te dashuroj"

-ne qe duheshim aq shume,
sa larg jemi tani,
kur perrballemi ne rruge,
une shkoj majtas,djathtas ti...

-Nese  ne syte e mi lot do te ishe,
kurre s'do te qaja, qe prej meje mos ikje,
po nese ne syte e tu do te isha lot,
me thuaj te lutem a do qaje dot?

-Nese nje dite do te arrij te shoh syte e tua,atehere do ta kuptsh se sa te dua...

-Nese toka do te behej cope e therime,mbi germadhat e saj do te dilnin flaket e dashurise sime!

-Nese s'ta shpreh dot me fjale se sa te dashuroj,fajin e ka natyra qe si dha zemres goje...

-Si rrezet e diellit qe mdritcojne token,
si yjet e nates qe rrethijne boten,
si engjell mbrojtes je ti per mua,
po c'me bere valle qe kaq shume te dua?

-Dhe ne jetojme,
oret kalojne,
vec kohe vdes,
dashuria rron...

-Ter dua nen dridhjen e nje frike,
te dua nen syte plot lot,
te dua nen endrrat e prishura,
te dua dhe kur me thua "Mos"!

-Nese ti s'ndjen gje per mua,
te lutem mos me lendo,
dhe dashurine time,
ne heshtje dashuro...

-N.q.s do te ekzistonte dikush qe me shkronja akulli te shkruaje emrin tend siper diellit,atehere do te egzistonte dikush qe te do me shume se mua...

-Ne bote te pata ty,
te vetmin ngushellim,
tek ty gjeta vetveten,
pra gjeta shpirtin tim...

-Ti s'vjen,
koha eshte larguar,
koha qan per ty,
rete qajne per ne...

-Me kish marre malli i dashuri im,
kaluan dite ty pa te pare,
pertej dritares se pendimit tim,
nje drite pa jete sonte po marr...

-Ti pret te te telefonoj,
dhe te me degjosh shpirti im,
por une s'mund te te premtoj,
te ta fal prape dashurine!

-Ti ke ftohte une dridhem,
ti loton une qaj,
ti plasaritesh une thyhem,
ti me harron une te dashuroj...

-Kur te njoha kisha frike te te prekja,
kur te preka kisha frike te te puthja,
kur te putha kisha frike te te dashuroja,
tani qe te dashuroj kam frike mos te te humb...

-Sa here mundohet shpirti te te harroje,
nuk e di c'e shtyn me teper te te dashuroje...

-Shiko o shpirt se sa te dua,
po plasaritet zemra e shkrete,
afroi buzet se jane te tuat,
qe te te puthin lehte lehte...

-te dua me shume se dje dhe me pak se neser...

-I gjalle, i vdekur a i verber je,
flaket e mallit valle nuk i sheh,
ne c'qoshe te botes je futur per dreq?
dil te te shoh i dashur pa u djegur krejt!

-tani ti nuk je po s'ka gje,
se tek une ti ende prehesh,
ndaj po e mbaj une zjarrin ndezur,
qe ti te ngrohesh kur te kthehesh!-Gjithe naten ecim neper endrra
dhe kur ngrihemi ne mengjes,sna dhembin kembet por zemra...

-Nese do te qash mos e bej kete gje sepse ne kete bote eshte dikush qe jeton per buzeqeshjen tende!

-Ti nuk duhet te me harrosh mua,
une nuk duhet te te harroj ty,
endrrat s'me perkasin vetem mua,
ato i thurrem te dy!

-Ti me pyete"Ke do me shume ne kete bote?" Une te thashe jeten time. ti ike i trishtuar pa meduar se jeta ime ishe ti...

-Loti bie nga syri,
dhe kur ti s'e shikon,
kur te them te dua,
te lutem besome...

-Cdo perendim le nje mbrese,
cdo lindje sjell nje shprese,
ne mes te lindjes dhe perendimit ka dite pa jete,
dhe keto jane ditet larg teje!

-Engjelli im mbrojtes je ti,
te dua shume shpirti im...

-Kur te them te dua ti sme beson,
e trishtuar e friksuar me veshtron,
perqendro shikimin ne syte e mi,
aty do te gjesh vetem dashuri...

-Rruga drejt lumturise kalon ne zemren time!

-Kur je i merzitur qaj,por lotet mos i ler te bien ne toke se ndoten!


 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#104 ne: 14-01-2006, 14:26:13
-Nje puthje te brishte,
lashe mbi buzen tende,
qe si kujtim i verber,
do me mbese ne mendje...

-Desha te ishte celular zemra jote vogelushe,qe ta zbuloja vetem une pinin e dashurise tende!  LOL

-Kur jam larg kam shume per te te thene,kur te kam prane dua vetem te te degjoj!

-Loti derdhet mbi qerpik,
loti i paster si kristal,
kujto dje me the "Ik",
dhe sot me thua "Me fal"!

-kam frike te te ndesh ne rruge,
sepse pranine time ti e ndjen qe larg,
dhe jo nga hapat,
por nga troku i zemres sime qe troket ne trotuar!

-Me fal per shqetesimet qe te kam sjelle,
per oret e vona kur luaja me ty si femi,
me fal qe kete e quajta dashuri!

-Ah ky det i syrit tend,
si cope qielli ne stuhi,
kush e pa e nuk u cmend,
kush nuk ra ne dashuri?

-i bukur simpatik i dashur dhe nevrik,
bukurine ta fali natyra,si nga trupi e fytyra!

-ka kohe qe syri im shikon nga syri tend,
ka kohe qe te dua dhe ti po me cmend,
ka kohe qe pa ty spo e shtyj dot jeten,
te lutem shpirt mos me ler vetem...

-1000 yje pashe por vec nje zgjodha,
1000 buzeqeshje me pershendeten por vec njeres i buzeqesha,
1000 shikime me pane por vec 2 sy lexova,
1000 zemra me deshen por vec tenden dashurova...

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#105 ne: 14-01-2006, 15:01:23
-me mungon vec ti,
ne kete nate me hene,
ne cdo marrje fryme,
kujtoj c'me pate thene!

-Ne nje qiell te larget dy yje sec rane,
erdhen u bene sy dhe pa gjume me lane,
ne nje vend te larget humbi nje pellumb,
dhe u be nje engjell qe zemren ma keput!

-nese ndonje dite ndodhesh midis shume njerzve dhe fillon te numerosh ata qe te duan mos me harro dhe mua,mund te mos jem aty,por prape te dua!

-Ti thua se nuk je i lumtur,
me lutje Zotit mos ju drejto,
te dua me shume sesa eshte e mundur,
me shume sesa eshte e pamundur...
                                                     me beso...

-Kur ishe i vogel ti qaje te tjeret qeshnin me ty,tani qesh ti te qajne te tjeret per ty!

-Cdo nate kur bie te fle,
me ulesh ne qerpike,
dhe kur ngrihem ne mengjez,
kam frike ti laj syte!

-Me ka marre malli shume,
tjeter ska per mua,
pse te thashe mu thafte goja
"Ike se s'te dua"?

-Sa mire te bjere shi...
eh...sa mire te bjere shi...
mes shiut disa puthje...
mes puthjesh UNE e TI...

-Ca pika shiu rane mbi floke,
e une ngrita koken me bezdi,
ca pika loti rani mbi faqe,
dhe befas mu kujtove ti...

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#106 ne: 14-01-2006, 20:48:59
-N.q.s. do me doje 1/2 e asaj qe te dua unë do ta humbisja sensin e jetës sime për tju nënshtruar atij te jetës tënde!

-Një pyetje henes i bëra për ty,
ajo më tha shikoje ne sy,
kur sytë e tu me kureshtje veshtrova,
dashurinë e jetës sime njoha!

-Sa herë te ngrihesh ne mëngjes,
dhe ne mbrëmje te biesh ne gjume,
edhe pse aty nuk do të jem,
gjithmonë do të kesh një puthje nga unë!

-N.q.s. sytë e tu janë pasqyra e shpirtit tënd atëherë ti ke shpirtin me te pastër ne botë!

-Dashuria ime per ty do te perfundoje kur nje piktor i shurdhet do arrije te pikturoje zhurmen e nje petali trendafili mbi dyshemene e kristalte!

-Do mundohem te mos te te lendoj kurre,por edhe nese do ta bej pa dashje do te kerkoj flaje sepse jam nje njeri dhe nuk di si te sillem me engjejt!

-Kur s'te dergoj SMS s'do te thote se te harroj,thjesht te le te me mungosh...

-Ti erdhe dje naten, me puthe kur isha ne gjume,ne  buze sy e qerpik.Thone se njeriu vdes kur eshte ne gjume,ah sikur te vdisja keshtu cdo dite....

-Do doja te isha nje pike gjaku,
te kaloja ne venat e tua,
te arrija ne zemren tende,
per te pare c'ndjen ti per mua!

-Nese do ta dish sa me mer malli per ty,
ngriji syte dhe shiko qiellin blu,
nese qielli ka nje mbarim,
aty perfundon dhe malli im...

-Me  prit sonte,
ne ender do te vij,
por mos ki frike,
perseri ti fli,
s'do te trokas ne porte,
as nuk do te zgjoj,
por do te puth ngadale,
dhe pastaj do shkoj...

-Te lutem mos mi fshih,
te bukurit sy,
dua te prehem,
perjetesisht aty....

-Nqs endrra ime do te ishte vendi me i bukur ku une do te shihja ty atehere do te doja te flija pergjithmone...

-"Te dua"
"Pse?"
"Se syckat me te bukura ne bote per mua ke!"

-Nuk njoh me te mire se ty,
as dua te njoh ndonjehere,
dua te te shoh ne sy,
ne sy te te kem perhere...

-I dashur,fjala me e bukur ne kete jete,
ne kaltersi e shkruar,
ne terrin e nates ndritcon,
TI bashke me MUA!

-Ne fleten e librit te jetes
kerkoj kapitullin perfundimtar
fletet ndalen tek historia qe po kalojme te dy
kjo eshte pergjigjia perfundimtare
e zemres sime per ty!

-Cdo nate do te vij tek ti,
e ti do te vish tek une,
edhe sa kohe do te vazhdojme,
qe te takohemi ne gjume?


-Te ndjej te ndjej ne cdo sekonde qe jetoj,
te prek te prek dhe trupi me dritheron
te dua,se sa te dua,nuk e di,
eshte e vetmja ndjenje qe s'ka kufi...

-Me duaj per cmendurine time,
me duaj per shikimin tim,
me duaj per puthjet e dhena,
por mbi te gjitha me duaj sepse Te dua...

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#107 ne: 15-01-2006, 19:06:18
Te tjeret le te pelcasin,
le tja bejne "BUM",
ti je fantastik,
ne maximum,
por mos harro,
gjithmone pas meje apo jo? :D
Capkenja
#108 ne: 15-01-2006, 20:07:35
Shiko henen dhe ajo puthjen time ta dhuron
me tha dicka qe shpirtin tend une
kurre ne erresire sdo ta le!
Prandaj shpirt nga erresira mos ki frike
se hena do te te bej drite!

2)Zemra jote qielli i endrrave te mia.
Nga buzet e tua marrin jete buzet e mia
nga gjaku yt ndizet gjaku im
Per fjalen "Te dua" rron e e s'vdes shpirti im,,
Capkenja
#109 ne: 15-01-2006, 20:11:01
Kur te biesh ne gjume
mendo sesa ta dua!
Mos bjer ne mes te shtratin
me ler pak vend mua!

Do te vij pas mesnate
do te te perqafoj
te puth lehte qe mos te te zgjoj!

2) Une jam i droguar,droga ime je ti!
Me ty jam dashuruar,pa ty s'mund te rri
Trupi po me tretet,gjaku po me mbaron
po ste pashe ty:Zemra me pushon,,,

Per ty dhe vetem per ty!Te kam nje engjell ne jeten time
pa ty jeta do te ishte vec nje kotesi
dhe sdo te mundja te gjeja vetveten!

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#110 ne: 15-01-2006, 22:02:18
--Po te kishe deshire te me njihje,
te ecje ne mendjen time,
te zbuloje endrrat dhe kujtimet,
e ku i dihet se cfare thesari do kishe gjetur.
Po mbase...edhe so me kishe dashururar...
nqs do me kishe pekushtuar pakez kohe mua...

Capkenja
#111 ne: 17-01-2006, 10:46:04
Nje pike loti te ra te duart
ti me puthe plot mallengjim
e dije qe mua me  sdo te me shihje
e ruajte lotin si kujtim

Kur kaluan vite shume
nje dite prape ne u takuam
ne dore mbaje dicka me shtrengim
lotin qe une te kisha dhuruar!

 • Postime: 26
 • Gjinia: Mashkull
durrsaku
#112 ne: 22-01-2006, 10:44:04
Ti qe perplase muret e mendjes time dhe i shembe pa interes, ti qe ngaterove ngjyrat e jetes time dhe cdo bukuri ma bere te vdese! Ti qe me krijove, pastaj me theve si te vetmen pabesi, ti qe me ringjalle pastaj me vrave, s'je gezim...vec fatkeqesi!

 • Postime: 26
 • Gjinia: Mashkull
durrsaku
#113 ne: 22-01-2006, 10:45:58
E natyrshme eshte dashuria, te vjen pa e kuptuar dhe iken pa te thene lamtumire. Dashuria e vertet eshte si oqeani prane te qendron dhe kurre nuk shteron, eshte aty perjetesisht.

 • Postime: 13
big man
#114 ne: 23-01-2006, 15:36:06
afer teje  dua qendroj
e fort dua te shtrengoj
e ne sy te te shikoj
e te them ate cka me thote zemra
e nje nate pasionante
bashke ta kalojm
edhe une si nje pik uji
ne trupin tend te njome
te reshkase.
endrroj te te kem prane
pos te kam
se une larg teje ndodhem
por ti sma pranove largesin
e keshtu zemren time
ti ma coptove.dua te te urrej
me gjithe shpirt
pos te urrej do te
se me nje engjell u
dashurova.kjo i dedikohet dashurise sime te pare.

 • Postime: 1
bler
#115 ne: 21-02-2006, 20:04:43
Hajde hajde oj dashnore
hajde vjerrma doren
a e ke vet baben dhe nanen
hajt ta bajm kunoren


 • Postime: 313
 • Gjinia: Mashkull
"RaGAzZo Di MaRe"
#116 ne: 25-02-2006, 16:04:07
all a night i dream you,
nel mio cuore sei tu,
ti pergo vieni da me,
te dua per ke te ze be? ^o) ;)

 • Postime: 26
 • Gjinia: Mashkull
durrsaku
#117 ne: 25-02-2006, 16:11:21
Eshte e veshtire ti fshish lotet, te harrosh dhe me veshtire. Eshte e veshtire te buzeqeshesh kur mbi buze lotet te kane ngrire. Eshte e veshtire mikja ime dhe une me shume se cdo kush te kuptoj, por pak nga pak gjithcka venitet dhe ne shpirt harresa do mbijetoj.

 • Postime: 26
 • Gjinia: Mashkull
durrsaku
#118 ne: 25-02-2006, 16:14:01
U futa ne endrrat e mia e te gjeta ty, u ndjeva mire e tani te enderroj cdo nate. Kisha nje zemer e tani mu bene dy dhe bie te fle sa me gjate. Zgjas doren qe te takoj e perplasem tek muri, nga dhembja renkoj se kam dhe mall, me teper se i vrare ne shpirt tani kam dhe nje gung me fasho ne balle.

 • Postime: 26
 • Gjinia: Mashkull
durrsaku
#119 ne: 28-04-2006, 17:45:49
Nata e zeze sa shpejt ra, cdo gje e shkreton, as yje nuk ka ndonese eshte ftohte dhe frika me pushton, une rri e vetmuar dhe pres si gjithmone pres qe dy sy te ndrijne diku larg dhe hapat e tua ti ndjej sa me prane dhe pritja vazhdon, shpresoj qe te vish edhe ti si atehere i lumtur prane meje te rrish. Pra eja i dashur mos me ler te vdes, se pritja te ben pak, deshperimi te vdes dhe nese do te vish e gjalle s'do me gjesh, nje tufe lule te fresketa mbi varr te mi vesh, kur te ndjesh malle, lesho dy pika lote sit e desha ty, s'kam dashur njeri ne bote.

 • Postime: 26
 • Gjinia: Mashkull
durrsaku
#120 ne: 28-04-2006, 17:51:02
Me padurim po pres diellin te perendoje, te bie ne gjume qe ne enderr te te takoj. Tani vetem nata me pelqen, se ne enderr dashurine ti ma kthen. Ne enderr je gjithe naten me mua, me perqafon dhe me thua vetem te dua. E une ne enderr te puth e te them te dashuroj, por nuk marr pergjigje se mengjezi perseri do me zgjoje. O zot kete enderr cdo nate dua ta shikoj, merma diten rrezoje diellin qe kjo enderr te vazhdoje.

 • Postime: 25
Mjalta01
#121 ne: 08-09-2007, 16:15:38

Është e vërtetë qe nuk dimë se c'kemi, para se ta humbasim, por është gjithashtue vërtetë qe nuk dinim se çfarë na mungonte para se ta kishim.
« Editimi i fundit: 17-09-2008, 02:15:59 nga SwEeTNeSs »
Capkenja
#122 ne: 02-12-2007, 16:31:31
Kur te biesh ne gjume
mendo sa te dua
me ler ne mes te shtratit
dhe pak vend mua

do te vij naten ne gjume
do te perqafoj
do te te puth fort
e nuk do te zgjoj...
eLii !!!
#123 ne: 08-08-2008, 10:40:37
Merri sytte e mi
                Dhe me ta shiko
                Attehere do ta dish
                Se ky shpirt ty te don. ;)

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#124 ne: 08-08-2008, 15:40:13
Kete kam marre dje... :(
"Sikur nje pike shi
te perfaqesonte dashurine time ndaj teje
dhe sikur ti te me pyesje se sa me do??
Me beso se vetem shi do binte"