×

Mesazhe dashurie

Mesazhe dashurie

· 564 · 161556

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#125 ne: 08-08-2008, 17:52:35
Tani sapo mora kete

"I love my life coz you are it"

 • Postime: 2166
 • Gjinia: Mashkull
skiatori
#126 ne: 09-08-2008, 09:00:29
e dashur mendo per kete lule qe sapo ka fillua me dale mendo per rinin dhe te ardhmen e saj dhe qe mos te vyshket para se ti vije koha jepja fjalen tende thuaj te dua :engjell:

 • Postime: 213
 • Gjinia: Mashkull
joy&joy
#127 ne: 09-08-2008, 10:05:54
Ho piantato nel tuo cuore, i semi del mio amore.
La pioggia cadra,ed ogni fiore crescera,il sole splendera
ed ogni  fiore sboccera,la neve si congelera,
ma il nostro amore non finira. TI  AMO!!!


a chi hmmmmm:

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#128 ne: 09-08-2008, 13:58:15
"I love you shpirt"

 • Postime: 213
 • Gjinia: Mashkull
joy&joy
#129 ne: 15-08-2008, 19:51:48
vorrei essere  neve  sciolta nel tuo  corpo per  evaporare  e  dire agli angeli  che  anche  in  terra  esisste  il  paradiso.

 • Postime: 577
 • Gjinia: Femer
ZUZUNA
#130 ne: 15-08-2008, 20:00:07
Me duaj pa fund se une kam frik :S

 • Postime: 213
 • Gjinia: Mashkull
joy&joy
#131 ne: 17-08-2008, 14:01:30
amo l"oro ..amo  l"argiendo ..... amo te al 100% ;)

 • Postime: 213
 • Gjinia: Mashkull
joy&joy
#132 ne: 17-08-2008, 14:05:05
l"amore e un  colpo  di fulmine, pero  colpisce sempre  il cuore.

 • Postime: 213
 • Gjinia: Mashkull
joy&joy
#133 ne: 17-08-2008, 14:08:03
o ponos tis agapis
ine pio  gliko apo
oles tis apolavsis hmmmmm:

 • Postime: 213
 • Gjinia: Mashkull
joy&joy
#134 ne: 17-08-2008, 14:14:43
për  te  shkuar ne parajse....nuk  është  nevoja  ..te  vdesesh  me çdo  kusht
MJAFTON  TE  RRISHE  ME TY???? hmmmmm:

con chi?? ;)

 • Postime: 5
 • Gjinia: Femer
vajza bukuroshe
#135 ne: 03-09-2008, 19:54:29
Sa ye ka nata smundesh me i numru,sa te dua ty smundesh me besu...ket qe po ta shruaj mos ja shkur askujt se zemra ime nuk eshte e gjithkujt!!!

 • Postime: 213
 • Gjinia: Mashkull
joy&joy
#136 ne: 06-09-2008, 10:33:16
[color=red]se mi chidessi piangere për te io potrei.
se mi  chiedessi di morire për te io  vorrei. [/color]

n.q s. do te ma  kerkoshe te qaj per ty une mundem
n.q.s. do te  ma kerkoshe per  te  vdekur ,per ty  dua[/b
]!

 • Postime: 377
 • Gjinia: Femer
Dor!na
#137 ne: 06-09-2008, 10:47:14
Per TY, do te behesha ajer qe te depertoja thelle ne te gjithe qenien e trupit tend dhe do te ndalohesha tek zemra jote per ti kerkuar pakez vend...

 • Postime: 213
 • Gjinia: Mashkull
joy&joy
#138 ne: 06-09-2008, 13:25:57
je e vetemja enderr qe nuk kerkon qe te jem fjetur!
qe te te jetoj. te dua  endrra ime!

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#139 ne: 17-09-2008, 01:20:42
Mendoj gjithe kohen per ty...
E ndjej qe edhe ti me mendon mua shume shpesh...
Pse nuk vjen tek mua? Pse i ndrydh ndjenjat?

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#140 ne: 03-10-2008, 17:53:54
Para dy oresh kam marre kete...e kam lexuar nja 20 here. :D

"..Nese bota do te shuhej
per mua kjo ska rendesi
se dashuria do te mbetej
dhe bota ime je vetem ti.."

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#141 ne: 04-10-2008, 00:04:21
Sot kalova nga shtepia jote, me ra rruga andej!Provova ca ndjenja te cuditshme! Nuk dua qe koha te beje te sajen dhe te harrohemi.

 • Postime: 71
 • Gjinia: Femer
OMORFI
#142 ne: 04-10-2008, 01:01:41
Para 4 vjetesh kam mare kete masazh nga dikush:
ME JEP FRYME ME BUZET E TUA
QE MES ENGJEJSH TE DEFREJ
 DHE PA ZEMER DO TE TE DUA
 DHE PA SHPIRT DO TE TE NDJEJ :trendafili
Emira
#143 ne: 04-10-2008, 16:13:19
Para 4 vjetësh kam mare këtë masazh nga dikush:
ME JEP FRYME ME BUZET E TUA
QE MES ENGJEJSH TE DEFREJ
 DHE PA ZEMER DO TE TE DUA
 DHE PA SHPIRT DO TE TE NDJEJ :trëndafili

wow!!!shume e bukur, respekt!!

 • Postime: 213
 • Gjinia: Mashkull
joy&joy
#144 ne: 04-10-2008, 18:19:04
vorrei essere una  tua lacrima
per  nascere  dai  tuoi occhi
vivere sul  tuo  viso
e morire sulle  tue  labbra!!!!
Emira
#145 ne: 05-10-2008, 00:42:57
Para 4 vjetësh kam mare këtë masazh nga dikush:
ME JEP FRYME ME BUZET E TUA
QE MES ENGJEJSH TE DEFREJ
 DHE PA ZEMER DO TE TE DUA
 DHE PA SHPIRT DO TE TE NDJEJ :trëndafili

ma dha truri dhe e perktheva për ata qe duan ta kenë ne Gjermanisht...

Gib mir den Hauch deiner Lippen,
es ist wie Engel berühren.
Selbst ohne Herz werde ich dich lieben.
Selbst ohne Seele werd´ich dich spüren...


Übersetzung ist frei...Kritik total unnötig, ich weiss es auch so dass ich gut bin ;) :-[  :D Danke  :P
Emira
#146 ne: 05-10-2008, 00:44:26
Citim nga: joy&joy ne 04-10-2008, 18:19:04
vorrei essere una  tua lacrima
për  nascere  dai  tuoi occhi
vivere sul  tuo  viso
e morire sulle  tue  labbra!!!!


 :( :S eshte shume e bukur edhe kjo...tani u trishtova pak...do e perkthej edhe kete...po s´di ta perkthej ne shqip me mire apo gjermanisht  hmmmmm:
Emira
#147 ne: 05-10-2008, 00:52:20
Citim nga: joy&joy ne 04-10-2008, 18:19:04
vorrei essere una  tua lacrima
për  nascere  dai  tuoi occhi
vivere sul  tuo  viso
e morire sulle  tue  labbra!!!!


lass mich eine träne von dir sein,
aus deinem auge soll ich entstehen
auf deinem gesicht lass mich weilen
und auf den lippen erst recht sterben...

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#148 ne: 05-10-2008, 01:01:50
lass mich eine träne von dir sein,
aus deinem auge soll ich entstehen
auf deinem gesicht lass mich weilen
und auf den lippen erst recht sterben...


Po për ne qe nuk dimë as italisht as gjermanisht, si i bëhet?  hmmmmm:

 • Postime: 119
tkamzemer
#149 ne: 05-10-2008, 01:20:43
e dashur gagjie  po te shkruaj
nje fjale dashnie
po shqip se llapen e huje  nuk e die :D