Mesazhe dashurie - 2 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Mesazhe dashurie

Mesazhe dashurie

· 564 · 167332

 • Postime: 63
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#25 ne: 27-08-2004, 15:53:45
Se di c'me ndodh kur jam me ty,
kur me shikon me ata sy,
kur me buzeqesh me ledhaton,
koke e kembe ti me pushton,
se di se c'ndjen kur me ke pran,
kur te dy vetem rrime menjane,
kur koken ve tek gjoksi im,
se di a e ndjen SHPIRTIN TIM!

 • Postime: 63
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#26 ne: 27-08-2004, 15:55:01
te dashurosh,nuk do te thote te gjesh njeriun me te cilin ke me jetuar,te dashurosh do te thote ta gjesh njeriun pa te cilin nuk mundesh me jetuar. :perqafim

 • Postime: 63
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#27 ne: 27-08-2004, 15:57:59
Per henen time te dashur une do te jem bashke me ty, si ne vuajtje, si ne dashuri nuk te le une kurr ne vetmi do te mbuloj me dashuri, edhe me mijera pengesa ne rruge dashuria ska ndalim, ti ke hyre dhe do te mbetesh pergjithmon ne shpirtin tim!!!

 • Postime: 63
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#28 ne: 27-08-2004, 15:59:36
ti je ylli qe xixellon ne shpirtin tim
ti je ylli qe ben drite ne zemren time
ti je ylli i jetes time :perqafim

 • Postime: 63
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#29 ne: 27-08-2004, 16:02:11
Mos mendo që vuaj
pse nuk të kam prane
sepse pa ty shume mire jam
e di se më ke dashur
ndoshta prap më don
edhe pse je larg meje
e di se nuk më harron
me këto vargje po e mbylli këtë poezi
ashtu sic e mbylla zemren për ty......
(detikuar dikujt)
« Editimi i fundit: 27-08-2004, 16:03:56 nga iriMira-uk »

 • Postime: 3
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#30 ne: 27-08-2004, 18:45:28

         Sa të dua , sa të adhuroj
         edhe sikur të jetoja  
         në buzët e tua të rroj , lisa i kishe shkruar për mrekulli ato vargje .

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#31 ne: 27-08-2004, 19:48:01
Flm besnik.....

po nje te vjeter si mund ta harroni...".Te dua moj qene.."

 • Postime: 106
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#32 ne: 27-08-2004, 21:47:12
Monologu i te vetmuarit .
Tani une ngjitem lart dhe s'kam asnje gezim.
Ketu ku kam arritur me ftohte eshte, me vetmi.
E dija kete, por padurimi i vdekur
Me shtynte te shpejtoj te ky sinor i kote.

Krahe grash te thyera mbi supe si te prera nga nje
morg
Me japin nje gezim po aq te vdekur.
Me duket ende dimer ndonese esht prill.
Kam ftohte.
Kam ftohte.

Ketu s'do jem


Ketu s'do jem do jem larguar
Ne toke I tretur si te tjeret
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin kamarieret

Dhe neper udhet ku kam ecur
S'do ndihet kolla ime e thate
Mbi varrin tim do te rrije I heshtur
Nje qipariz si murg I ngrate

Ti do trishtohesh atehere
Se s'do me kesh ne dhome te gjalle
Dhe kur ne xham te fryje ere
Do qash me eren dalengadale

Por kur te jesh merzitur shume
Ne raft te librave kerkome
Aty do jem I fshehur une
Ne ndonje fjale a ndonje shkronje

Mjafton qe librin pak ta heqesh
Dhe un do te zbres do t'vi prane teje
Ti si dikur me mall do qeshesh
Si nje blerim pas nje rekeje
___________________ ___
Une me nje here kur te takova
thashe me vete ku shkoj dhe u pendova
por me vone koka me filloj
po goja jote se foluri nuk mbaroj
une me shqelma jashte te nxora
dhe dy shpulle nga ty i mora
nuk ishe njeri ishe si kafshe
te dhashe nje cope mish te gjalle te hash
nga te gjeten se marr vesh
trupin e mbushur si majmun me lesh..
hajt lal se ka me keq
shyqyr qe ika dhe nuk me hongre ndonje vesh.
By Diavolakis.

ishe nje vajze inteligjente
por me mua nuk ke shpetim
se nuk ta hap kurre krahin tim
nuk them je vajze e mire
por me dhimbje ndihesh mire
nuk te them qe te dua
do jete genjeshter dhe nuk e dua
me kupton nuk e mohoj
por gjithmone do te kujtoj...
By diavolakis

ok lali nuk te afrohem
se ma afer do rrezohem
si nje shok une te te flas bukur
nuk ben te flururoje ne shi nje flutur
veten tende do shkatarrosh
si nje shok do me kujtosh
une prane teje jam perhere
me nje veshtrim me hedh ne ere
tani qe me zuri sinqeriteti
si thua te dalim nje gjiro nga qyteti
do kemi shume gjera per te bere
do shikosh se gjithmone me ke prane...!
By Diavolakis

edhe nje here ne rruge te takoj
ajo buzqeshja jote ne koke me sakatoj
me ke tre sy sy si rrushi
sy me te embel
nuk ka as bebushi
nje veshtrim shume te mbrehet
cdo mengjes me ngren heret
nuk duroj me ne (mendje te jesh
se ne zemer kurr zdo jesh!!

sepse kam zemer te madhe
hy dhe ti te kercejme bashke nje valle
mos harro se ne trupin tim po shkel
dhe nga zemra ime ti me nuk del

nuk jam ai qe kerkon
por jam ai qe ty te mashtron
mos harro te dua te them
dhe cdo here zemra me dhemb
nuk te kerkoj jeten tende
vetem nje puthje me llapen tende

shume here te dua per ate qe be
dhe jo per ate qe je
nuk ta them se ti kollaj lendohesh
dhe pastaj per mua do pendohesh

me genjeshtra dhe rrena te kam bere rrobot
si gjithmone nuk i ndjej por i them kot
te kaloj ora te bejme cmendursia
dhe kur iken te le vetem te shkosh ke shtepia


cdo 5 sekonda dashuroj nje femer
por menje here ne rruge shikoj dhe nje tjeter
kam qef femrat ti genjej por si do qofte shpinen nuk jua kthej

te kerkoj ne erresire
i cmendur si egersire
me dashurine time drite te jap
menjehere te vej ne krevat

une nga siper ti nga poshte
ajo nate kurre mos u harrofte
ne sy te shikoja cfare te thashe
me pare une e harrova
emrin tende e therrisja
si i cmendur une bertisja <> Kalojme kohen  :tym

[attachment[/attachment]

 • Postime: 505
 • Karma: +1/-0

#33 ne: 31-08-2004, 01:02:40
 jeta ime sapo filloi
 u shfaqe ti dhe gjithcka ndryshoi
 pyes veten kush mund te jet?
 mos je gje  britme qe te vret?
 un prap e pyeta
 kush je ti?
 mos valle kam ren ne dashuri?
 prap nuk mundem  ta kuptoj
 kete ndjenje te thelle qe me pushtoi............ ..
 

#34 ne: 16-09-2004, 18:26:15
sa shume te desha ti kurre se dite
sa shume per ty qava kur shume larg me ike
sa shume te prita ne buze te detit ti te vije
si dikur lotet nder faqe te mi fshije
te prita tek deti dhe... te pres
sa here te shof pulebardhat fatesjellese une emerin tend do therres........
 :love: :love:

#35 ne: 16-09-2004, 18:31:50
Ti fali syte nese ti me shikon
Ti fali duart nese ti me shtrengon
Te fali shpirtin nese me perqafon
Te fali zemren nese ti me DASHURON........

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#36 ne: 16-09-2004, 19:20:26
Nata i mori dites diellin
Dita pa drite u erresua
Kjo ishte shenja prej diellit
Per dashurine qe u shua...
« Editimi i fundit: 16-09-2004, 19:23:28 nga Milanistja »

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#37 ne: 16-09-2004, 19:22:21
E pervelova  zemren time
e pervelova e bera hi
Sa te shuhet jeta ime
S'do dashuroj tjeter njeri
« Editimi i fundit: 16-09-2004, 19:24:40 nga Milanistja »

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#38 ne: 16-09-2004, 19:32:40
       Ã‚     Ã‚   Ã‚ Ãƒâ€š Ãƒâ€š     "S'te harron zemra e dashuruar"
                       
                          Zemra ime sa te kete jete
                          do te ruaj dashurine e vertete

                         Shpirti im sa here te pervelohet
                         ai vec nga ty do te sherohet

                        Edhe buzet po te me djegin
                        ato vec te tuat duan te prekin

                        Edhe syte po te me lotojne
                        mallin tend ne zemer me cojne...
                              :( :love: :( :love:

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#39 ne: 18-09-2004, 04:37:07
Nese dikush mendon per ty
dije se ajo jam une
nese rri nete pa gjume
e bej se te dua shume

 • Postime: 6542
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#40 ne: 18-09-2004, 04:39:03
Sa yje ka qielli
ti s'mund ti numerosh
Se sa te dua une
ti s'mund ta kuptosh!

 • Postime: 1270
 • Karma: +2/-0

#41 ne: 20-09-2004, 17:21:51


Te them "Te dua" sa yjet, ato jane shume larg!
Te them "Te dua" sa lulet ato jane shume pak!
Te them "Te dua" sa pyjet, i braktis per ty!
Te them "Te dua" , aq sa me do edhe ti!

 • Postime: 1270
 • Karma: +2/-0

#42 ne: 20-09-2004, 17:46:40
 :love:  Vorrei averti...qui..adess o e per sempre! :love:
 • Postime: 51
 • Karma: +0/-0

#43 ne: 21-09-2004, 04:44:24
ka shum per te lexuar megjith se jam i ri ketu... do me mer ca kohe, por se pari do jap opinionin tim per 'cfar eshte dashuria'/Mesazhe dashuie....

I personally don't know much about "LOVE", because i've never been in one,  I so much want to fall in love, but i never do... I never have any feelings about a girl. untill last week, I did feel something in the first look i saw thig girl...I was thinking of her most of the times and the lectures at school were passing through my head into thick air....I don't know, i've found out that girl had a b/f and my destany was desolved again on thick air  :(
I don't know would u call that love or maybe something that leads to love.???

My message for Love is;, try the hardest to not fall in love unless you are absoultly SURE that the girl/boy is someone to be trusted and you have a stong build faith in you about him/her


TUng!!!

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#44 ne: 21-09-2004, 05:22:07
Une te flas sinqerisht
ti nuk ndihesh tinezisht

Une te shkruaj ndjenje plot
ti akoma s'vendos dot

Une perhere te shoh ne sy
ti harron qe jam me ty

Une zgjas doren ti e heq
ce ke kete zakon te keq

Une te dua dashuri
Duam dreqin edhe ti

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#45 ne: 23-09-2004, 04:50:49
Sa ju kam dashur ndoshta dashuria
nuk eshte shuar krejt ne shpirtin tim
Po s'dua qe prej dhimbjeve te mia
Te ngryseni serish ne deshperim

E heshtur e pa shprese u pervelova
Me ndrojtje, xhelozi, e mall per ju
Po kaq me dliresi ju dashurova
Sa oh! Ju dashte tjeter kush keshtu

 • Postime: 749
 • Karma: +0/-0

#46 ne: 24-09-2004, 21:07:16

 :lule  :lule  :lule

A man can kiss his wife goodbye.
A flower can kiss a butterfly.
Wine can kiss a frosted glass.
But u my sunshine can kiss my ass!

:D


Ja edhe nje mesazh qe ja dergova Asaj 3 muaj me pare sepse fërr-fërr me telefona na merziti.
 

 • Postime: 43
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#47 ne: 26-09-2004, 23:56:34
nese do me thoni te zgjidhja midis henes dhe yjeve atehere do zgjidhja henen se ajo eshte e vetme si ty shpirti im................. .

 • Postime: 1270
 • Karma: +2/-0

#48 ne: 27-09-2004, 00:00:33 :love:

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#49 ne: 29-09-2004, 06:14:44
Gjarper do te behem behem trupin tend do te rrethoj
Dashurove njeri tjeter une ty do te helmoj....

Temat e fundit