Mesazhe dashurie - 18 - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Mesazhe dashurie

Mesazhe dashurie

· 564 · 166565

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#425 ne: 05-02-2013, 16:13:14
Dhe ky eshte mesazhi i dashnise me i bukri si kom nigju lol

 • Postime: 1445
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#426 ne: 16-02-2013, 15:44:07
EJ SE KISHA LEXUAR ME PARE KETE POR S"ME PEQEN

 • Postime: 1445
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#427 ne: 16-02-2013, 15:45:36
DASHURIA SSHTE TJETER GJE

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#428 ne: 17-02-2013, 00:28:51
Cfare eshte dashuria pervecse nje mashtrim per te arrire ne ate qe thote kingu

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#429 ne: 18-02-2013, 00:28:20
Dashuria eshte nje fantazi e trurit dhe mashtrim i zemres.

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#430 ne: 03-07-2013, 08:51:53
LOL

 • Postime: 1445
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#431 ne: 03-07-2013, 08:59:20
Sapo u ndamë, teksa largohesha, mendimi im drejt teje fluturonte. Ai rendte më shpejt se tymi i lokomotivës që linim pas (krahasim gjithë pasion, falmë që po të shkruaj kaq pak). Hajde tani, shpejt një puthje, e di ti se si, nga ato që thotë Aristoteli, edhe një, edhe një të puthur tjetër, pastaj në gushë, aty ku më pëlqen mua, mbi lëkurën tënde të butë, mbi gjoksin tënd, ku zemrën time vë.

Lamtumirë, lamtumirë.


Gustave Flaubert: Letra dashurie

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#432 ne: 03-07-2013, 09:04:35
Sapo u ndamë, teksa largohesha, mendimi im drejt teje fluturonte. Ai rendte më shpejt se tymi i lokomotivës që linim pas (krahasim gjithë pasion, falmë që po të shkruaj kaq pak). Hajde tani, shpejt një puthje, e di ti se si, nga ato që thotë Aristoteli, edhe një, edhe një të puthur tjetër, pastaj në gushë, aty ku më pëlqen mua, mbi lëkurën tënde të butë, mbi gjoksin tënd, ku zemrën time vë.

Lamtumirë, lamtumirë.


Gustave Flaubert: Letra dashurie


 :-x

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#433 ne: 17-07-2013, 23:16:35
une te desha ti sme dojshe
une te pava ti sme pave
me plasi bytha per ai
sa kam pa une si atyre

 • Postime: 12739
 • Karma: +31/-8

#434 ne: 28-10-2013, 14:47:14
Dashuria nuk eshte egoiste.
Dashuria eshte gjithmone e kuptueshme.
Dashuria eshte kur ai ulet tek stoli afer sepse ti je ulur aty.
Dashuria eshte kur ai shqetesohet per ty dhe te merr ne telefon sepse pa nje enderr te keqe.
Dashuria eshte kur ti i thua te mesoj sepse ska rendesi nese nuk flisni sot.
Dashuria eshte kur ai te kupton edhe kur qan edhe kur uleret.
Dashuria eshte gjithone e mire dhe e kuptueshme!


 • Postime: 470
 • Karma: +0/-0

#435 ne: 28-10-2013, 14:58:11

Vlerësoje veten për atë je, sepse ti je dashuri, dashuria që ti kërkon në çdo gjë dhe në çdo vend. Prano atë që je, sepse ti je ai që po përpiqesh të jesh, ai që ti do të jesh, ti je jeta që krijon jetën tënde. Pranoje veten, dashurinë e dashurisë tënde, sepse ti je ai që ke shumë nevojë të jesh. Buzëqeshi dashurisë që ndodhet brenda teje, sepse ti je dashuria që kërkon në çdo vend."
PAULO COELHO

 • Postime: 1445
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#436 ne: 28-10-2013, 20:18:18
Viktor Hugo për Adele Foucher1821

E dashur!

Kur dy shpirtra të cilët kanë kërkuar njëri-tjetrin për aq kohë për t'u rigjetur në më fund..., një bashkim i furishëm dhe i pastër si vetë ato... fillon në tokë dhe vazhdon përjetë në parajsë. Ky bashkim është dashuri, dashuri e vërtetë..., një besim i cili hyjnizon të dashuruarin, një bashkim jeta e të cilit rrjedh nga përkushtimi dhe pasioni dhe për të cilin edhe sakrificat më të mëdha janë kënaqësi të ëmbla. Kjo është dashuria që ti më bën të ndiej... Shpirti yt është krijuar për të dashuruar me pastërtinë dhe pasionin e engjëjve. I yti përgjithmonë V.H

 • Postime: 470
 • Karma: +0/-0

#437 ne: 01-11-2013, 16:31:59
Nje dite u njoha rastesisht me nje vajze,
ishte simpatike,e rende dhe e prere,
por
ndjeva qe ishte e bukur, e forte dhe e brishte,
                                  edhe pse
shfaqej e ftohte , mendjemadhe, e larget,

Kishte nje shpirt te ngrohte, te dhimbsur e plot pasuri,
                                       edhe pse
shfaqej fitimtare ,e qeshur e dinake pafundesisht,
por
e dija qe kishte qare, kishte humbur e ishte zhgenjyer shume here,
................... ..............
i fola thjesht, per ta gjalleruar si shpirt,
por karakteri i saj , zbukuroi shpirtin tim
................... ................... .........
Kalojne oret, minutat , sekondat
  dhe
ndjejme qe cdo gje na ben vecse mire,
................... ................... ..........
puthim njeri tjetrin, perkedhelemi ,ledhatohemi
por
s'jemi as dashnore as bashkeshort , as miq
................... ................... .....
ne shihemi ne sy , prekemi e ziejme,
por trupat tane s'jane prekur fizikisht,
................... ................... ................... ....
bejme dashuri, seks e orgazma
por mendja dhe shpirti perpijne pangopesisht
................... ................... ................... ................
Eshte nje vajze simpatike,
qe kam njohur nje dite,
s'e kam asgje por e kam drite!

Drite e bukur rrezaton prane nesh keto dite,
na ben te mendojme, por edhe mos kemi frike,
..................
Eshte drite e arte , e embel dhe e zjarrte,
dashuri ,miqesi, paqe e miresi

Eshte nje drite qe shpirtin na ndez,
dhe erresiren e thelle nga pak e cel,
ndez shpresen,te miren dhe gezimin
e le ne harrese gjithe hidherimin,
................... .........
na ben te mendojme se ka dhe keshtu
se pas  humbjeve mund te vije dhe fitimi,
se pas zhgenjimeve vjen dhe gezimi,
................... ......
se ka dashuri , ka seks e miqesi
por ka dhe dicka qe mund te jete permbi,
...........
se mendja njerezore eshte e afte per te gjitha
dhe karakteri i forte fiton  nga situata,
................... ................... ................... ............
Jemi njohur njohur nje dite, une dhe kjo vajze,
dhe ndjehemi mire, aq mire, sa s'e di,
ndjehemi mrekullueshem, por nuk kemi bere dashuri,
plotesojme njeri tjetrin por nuk eshte magji,
kerkojme njeri tjetrin por nuk eshte herezi,
kemi shume terheqje por nuk eshte cudi,
e
cdokush mund te pyese: ne s'eshte dashuri, seks a marrezi,
a e gjen ti dot sec eshte kjo ndjenje tek ti?

Dhe une buzeqesh lehte, e pergjigjem: 'e di'
-qete , natyrshem,kendshem,them :
" ESHTE NJE NDJENJE,PERMBI` ! "

 • Postime: 2173
 • Karma: +44/-30

#438 ne: 01-11-2013, 17:33:15
gjynah qenka duke merdhif ky robi..mu duk mire 2 ditet e para :P

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#439 ne: 01-11-2013, 19:31:53
Nje dite u njoha rastesisht me nje vajze,
ishte simpatike,e rende dhe e prere,
por
ndjeva qe ishte e bukur, e forte dhe e brishte,
                                  edhe pse
shfaqej e ftohte , mendjemadhe, e larget,

Kishte nje shpirt te ngrohte, te dhimbsur e plot pasuri,
                                       edhe pse
shfaqej fitimtare ,e qeshur e dinake pafundesisht,
por
e dija qe kishte qare, kishte humbur e ishte zhgenjyer shume here,
................... ..............
i fola thjesht, per ta gjalleruar si shpirt,
por karakteri i saj , zbukuroi shpirtin tim
................... ................... .........
Kalojne oret, minutat , sekondat
  dhe
ndjejme qe cdo gje na ben vecse mire,
................... ................... ..........
puthim njeri tjetrin, perkedhelemi ,ledhatohemi
por
s'jemi as dashnore as bashkeshort , as miq
................... ................... .....
ne shihemi ne sy , prekemi e ziejme,
por trupat tane s'jane prekur fizikisht,
................... ................... ................... ....
bejme dashuri, seks e orgazma
por mendja dhe shpirti perpijne pangopesisht
................... ................... ................... ................
Eshte nje vajze simpatike,
qe kam njohur nje dite,
s'e kam asgje por e kam drite!

Drite e bukur rrezaton prane nesh keto dite,
na ben te mendojme, por edhe mos kemi frike,
..................
Eshte drite e arte , e embel dhe e zjarrte,
dashuri ,miqesi, paqe e miresi

Eshte nje drite qe shpirtin na ndez,
dhe erresiren e thelle nga pak e cel,
ndez shpresen,te miren dhe gezimin
e le ne harrese gjithe hidherimin,
................... .........
na ben te mendojme se ka dhe keshtu
se pas  humbjeve mund te vije dhe fitimi,
se pas zhgenjimeve vjen dhe gezimi,
................... ......
se ka dashuri , ka seks e miqesi
por ka dhe dicka qe mund te jete permbi,
...........
se mendja njerezore eshte e afte per te gjitha
dhe karakteri i forte fiton  nga situata,
................... ................... ................... ............
Jemi njohur njohur nje dite, une dhe kjo vajze,
dhe ndjehemi mire, aq mire, sa s'e di,
ndjehemi mrekullueshem, por nuk kemi bere dashuri,
plotesojme njeri tjetrin por nuk eshte magji,
kerkojme njeri tjetrin por nuk eshte herezi,
kemi shume terheqje por nuk eshte cudi,
e
cdokush mund te pyese: ne s'eshte dashuri, seks a marrezi,
a e gjen ti dot sec eshte kjo ndjenje tek ti?

Dhe une buzeqesh lehte, e pergjigjem: 'e di'
-qete , natyrshem,kendshem,them :
" ESHTE NJE NDJENJE,PERMBI` ! "


ca e ke Albertin ti?

 • Postime: 470
 • Karma: +0/-0

#440 ne: 01-11-2013, 23:24:12
ca e ke Albertin ti?
ke albert?

 • Postime: 470
 • Karma: +0/-0

#441 ne: 01-11-2013, 23:25:25
gjynah qenka duke merdhif ky robi..mu duk mire 2 ditet e para :P
eshte perkthim nga autor i huaj ...po s'eshte fusha jote grenso...ke nevoje per poetike carliane ti ;) :D

 • Postime: 2173
 • Karma: +44/-30

#442 ne: 01-11-2013, 23:28:00
ehhhheee..paska merdhif ai dmth..rahmet paste :P

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#443 ne: 02-11-2013, 12:15:47

 • Postime: 470
 • Karma: +0/-0

#444 ne: 02-11-2013, 12:16:55

 • Postime: 2173
 • Karma: +44/-30

#445 ne: 02-11-2013, 12:19:28
ja ke marre deshi te thote..po nejse mos u shqeteso se e dime qe nuk je hajdut :D

 • Postime: 470
 • Karma: +0/-0

#446 ne: 02-11-2013, 12:20:37
ore qe  jam hajdut jam, po albertin nuk e njoh.... mos eshte eshte ish burri yt, grenza?

 • Postime: 2173
 • Karma: +44/-30

#447 ne: 02-11-2013, 12:21:30
ku e gjete ..je i papame..shume maskara u tregua me mua..nejse te shkuara e te harruara

 • Postime: 470
 • Karma: +0/-0

#448 ne: 02-11-2013, 12:22:26
pa merak ,te kam premtu...kur te kaloj ylberin do te njoftoj ;)

 • Postime: 2173
 • Karma: +44/-30

#449 ne: 02-11-2013, 12:25:04
po se kam problem ate Albert maskarain..po kam problem se me la ne rruge te madhe me 7 kalamaj

Temat e fundit