×

Mesazhe dashurie

Mesazhe dashurie

· 564 · 161586

 • Postime: 1279
 • Gjinia: Mashkull
aceofhearts
#50 ne: 29-09-2004, 09:47:43
Te biesh ne dashuri do te thote qe ajo te bjere ne gjume ne krahet e tua dhe te zgjohet ne endrren tende !
« Editimi i fundit: 29-09-2004, 09:56:29 nga aceofhearts »

 • Postime: 1279
 • Gjinia: Mashkull
aceofhearts
#51 ne: 30-09-2004, 12:31:58
The first time we kissed, I closed my eyes, She closed her eyes, and then....  WE MISSED! Ã‚  :P

 • Postime: 331
redman
#52 ne: 30-09-2004, 13:47:12
Ate dite qe te pashe ....thjesht nuk u besova Syve...cfare Ndjeva :love:

 • Postime: 749
London-Tironc
#53 ne: 30-09-2004, 22:26:55
E dashur,parandjenjat e zemres sime gjithmone ne subkoshience me kane rrefyer se asnje nga buqetat me lule qe i kam dhuruar ish te dashurave nuk do te kishin aromen e kesaj qe po te dhuroj ty sot, ne kete moment.

Edhe pse mbaj mend qe nje buqete me lule te sapoceluara pranvere, ja dhurova nje here,para disa javesh nje ex-es time, ketu ne kete kopesht kaq te mrekullueshem,e qe u pranua me aq admirim nga ajo, perseri thelle ne zemren time une e dija qe do te vinte nje dite si kjo e sotmja e qe do te ishe ti ajo qe do te mrekulloheshe me kete buqete qe po mban tashme ne duar, e ulur ne te njejtin stol ku dikur ishte ulur ajo.

Disa hapa me tutje dikur i kam dhuruar puthjen e pare nje vajze tjeter, ja pas asaj ferres, por edhe pse buzet tona u bene njesh nga zjarri i dashurise qe na pushtoi, perseri ndjenjat e mia te konservuara vetem per kete dite te sotme, per ty, kurre nuk zbuluan hapesirat e pafundme te dashurise per te sepse keto hapesira do te zbuloheshin vetem per dashurine qe kam ndaj teje.

Ja prekja trupin e saj te lemuar , ja puthja gushen e saj te bardhe, i perkedhelja gjoksin e saj te bute por thelle brenda meje une e ndjeja se nje dite , perseri ne te njejtin shtrat une do te shijoja lakuriqsine tende kaq marramendese....... .

Tauuu, xhyuuuuu guuup...Cfare ke mi qe gju ca ke??? Iiiii si bo kjo, si Dhi... :D
« Editimi i fundit: 01-10-2004, 01:00:40 nga London-Tironc »

 • Postime: 1279
 • Gjinia: Mashkull
aceofhearts
#54 ne: 30-09-2004, 22:57:30
Loving u is not just having a cup of coffee. It still takes me time to add in sugar and milk to make it sweeter and pure...
 :-[

 • Postime: 5949
SmiLey
#55 ne: 01-10-2004, 00:34:19
Your sweetness and disinterestedness is really angelic...

 • Postime: 1279
 • Gjinia: Mashkull
aceofhearts
#56 ne: 01-10-2004, 09:53:41
To the world you may be one person, but to me you are  the world    :love:
« Editimi i fundit: 05-10-2004, 03:52:16 nga aceofhearts »

 • Postime: 1288
 • Gjinia: Femer
QueeN
#57 ne: 08-10-2004, 05:02:42
me erdhi ky mesazh dhe  vendosa te shkruaj
"edhe qielli filloi te qaje ate ditee..... sepse un morra yllin me te mire te qiellit" nice mesagee but i dont know from who is sended thiss mesage on my phonee :)

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#58 ne: 08-10-2004, 05:06:16
Do ta pi edhe nje dopjo
helm te jet do ta pi
jo se jam une tip sarhoshi
por mes pijesh dukesh ti

Do ta pi dopion me fund
jo me fort se ma ka enda
por sepse moj bukuroshe
ti me shfaqesh aty brenda
« Editimi i fundit: 08-10-2004, 05:07:17 nga Lisa »

 • Postime: 1279
 • Gjinia: Mashkull
aceofhearts
#59 ne: 12-10-2004, 21:58:43
Women admire a man because he is strong , but they love him for his weaknesses.
 :love:

 • Postime: 5949
SmiLey
#60 ne: 13-10-2004, 11:58:57
Love doesn't just sit there like a stone; it has to be made, like bread, remade all the time, made new.

 • Postime: 843
 • Gjinia: Femer
ÇAMËRIA
#61 ne: 13-10-2004, 14:09:53
Se e harova mesazhin tim ...
Sa ka deti peshk e ngjala aq here te bej te fala
Sa ka deti manushaqe aq here te puthe ne faqe    :D :puth

Kjo me ka mbetur me jane konsumuar te zjarrtat     ><

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#62 ne: 15-10-2004, 06:09:17
Dallendyshet me sqep neper qiell
vizatuan portretin tend
Ne gjelberimin e pranveres
fluturat qendisen emrin tend
E une..thirra e thirra nga malli
Ahhh malli per ty po me cmend..

 • Postime: 4366
 • Gjinia: Femer
Alda
#63 ne: 15-10-2004, 12:39:20
Po te dergoj nje te puthur, ne buzen tende te bukur,
Po te dergoj nje te perqafuar, nese ndjehesh e vetmuar,
Kur te jesh ne vetmi, lexo mesazhin perseri.

 • Postime: 749
London-Tironc
#64 ne: 15-10-2004, 16:24:08
E dashur..
Kurdo qe te kesh nevoje ndonjehere per..
Dashuri..
Ngrohtesi..
Miqesi..
Perkedheli..
Ndihme..
Keshilla..
Se'x..
Vleresim..
Komplimentim..
Emocione..
Perkujdesje..

Te lutem..Vertete qe te pergjerohem..Nga zemra ta kerkoj me ngulm qe...

Please..mos hajde tek une..:D
« Editimi i fundit: 15-10-2004, 16:27:04 nga London-Tironc »

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#65 ne: 10-12-2004, 17:13:03
shikova ne qiell te pash ty
shikova ne lule te pash ty
shikova ne toke te pash ty
aman largohu se nuk shoh gje nga ti.  :D :D

 • Postime: 2494
 • Gjinia: Femer
leni
#66 ne: 13-12-2004, 02:07:28
Te dashuroj, te dashuroj
deri sa te  kem jete per ty do mendoj
Te dashuroj, te dashuroj
derisa fryma te me mbaroj..

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#67 ne: 24-12-2004, 06:10:13
Nese do te zbuloja gjurmet per tek zemra jote,do te fshija c'do gjurme te lene per teshmangur kedo qe mund te ndiqte nga pas :)

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#68 ne: 24-12-2004, 06:11:40
Kur linde ti binte shi...nuk ishte uje,
ishin engjejt qe qanin sepse kishin humbur yllin me te bukur ....

 • Postime: 5949
SmiLey
#69 ne: 26-12-2004, 17:21:00

When I think of you...
I long to feel your touch
When I'm with you...
I wish the moments
wouldn't fly so fast!
Can't stay a
single moment
without you!
:X

[attachment[/attachment]

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#70 ne: 27-12-2004, 04:22:31
Do te doja te isha ne nje shtrat me ty ....qe te te lija te kuptoje c'do te thote dashuri dhe c'menduri......TE DUA deshira ime......

 • Postime: 28
 • Gjinia: Femer
thjeshtesia
#71 ne: 04-01-2005, 01:42:04
===Dita e fundit per mua,dua te vdes ne durt e tua,kur te me shikosh,te vdekur mos qaj,por beje zemren hekur,kur te me leshosh ne vorr,kujto e mos me harro!

===Nese vdes i dashur te varri sdu mem ardh, me ke than i Dashur tjetren don me marr! Mu me le ne vetmi je me tjetren ne Dashuri, une po rri pa ty me lot ne sy!

===Deshiroj te sho me sy e te mos digjem me mall per ty,sikur te isha rreze hene do te hy ne dhomen tende vetem ta dish se sa te DUA skishe JETUAR asnjeher pa MUA!

 ===Largésia mé mundon,dashnia mé mungon,zéri yt i émbél shpirtin ma qetson,besoj se s'mé harron, mendoj se s'mé largon?Beso se ZEMRA ime e shkret vec ty té DON.

===I lutem Diellit keta lot mos ti thaj, i lutem Perendis neve Dyve te mos na ndaj. Te Dua, te Dua deri sa te vdes, por ti sa me don pergjegjen ta pres?!?

« Editimi i fundit: 04-01-2005, 02:08:28 nga e thjesht »

 • Postime: 28
 • Gjinia: Femer
thjeshtesia
#72 ne: 04-01-2005, 01:44:47
-- Nese un te dua,me don edhe ti mua.Nese te urrej me urren edhe ti mua,nese vdes jeto jeten pa mua por mos harro se nje engjell te ka DASHURUAR!

--Dashnia e pare nuk harrohet
e dyta me la nje kujtim
e treta me iku nga duart
e katra zu vendin tim
e pesta nuk ish simpatike
te gjashten e kam ne shtepi
e shtata nuk ishte besnike
te teten e kam perseri.   

--Nqs e shikon kete sms
me ke borxh nje te puthur
Nqs te pelqen
me ke borxh nje te perqafuar.
Nqs e memorizon
me ke borxh nje gje qe na pelqen te dyve
Nqs e kancelon
mi ke borxh te gjitha  

--10% me mungon.
20% me cmend.
30% te nbaj mend.
40% me pelqen.
50% vdes per ty.
60% je jeta ime.
70% je zemra ime.
80% nuk rri dot paty.
90% TE DUA.
100% duhemi te dy

--çfare te jap per kujtim , ta jap gjysmen e shpirtit tim ,nese shpirti s te mjafton ti jap syte qe me lotojn , nese syte s ta shuajn mallin ti jap buzet qe ndezin zjarrin.

 • Postime: 28
 • Gjinia: Femer
thjeshtesia
#73 ne: 04-01-2005, 01:49:10
==Zemer mos u cudit ! jam ne spital ,me kane gjete diqka ne zemer po dyshoin mos je Ti..

==Nje puthje te embel ne faqete tua
si shenje dashurie dhe fjalen te DUA.
nje dit kur te zgjohesh mos laj syt me lot
dikush do te tregoj se sjam me ne ket bot
ti mos pyet si vdiqa por pyet se si jetova
pyet se si me shkuan ditet qe pa ty i kalova...

puthjet me te embla ti mi ke dhuruar
jeten ty ta fala kur me the "TE DUA"
mos e merr ate lule qe ta falin brigjet
po merre zemren time qe ajo per ty digjet
 
kur jam ne mendime te kam pran zemres sime
kur rruges kaloj vetem per ty mendoj............. ..........

==ashtu siç e filluam dhe fund i dhame dhe fjaleve ne buze dhe te rrahures ne zemer nuk ish shoqeri as miqesi e vjeter, zhgenjim dashurie ska emer tjeter

==Perse
         Perse jeta eshte e gjate
         Pse une jam I pafat
        Perse kitara nuk tingllon
        Zemra pse vajton
       Yjet pse jan zjarre
      Jeta ime perse eshte renduar
   Vallee……mos jame I dashuruar
« Editimi i fundit: 04-01-2005, 02:04:54 nga e thjesht »

 • Postime: 28
 • Gjinia: Femer
thjeshtesia
#74 ne: 04-01-2005, 01:50:23
----Kur...?

Kur në sy të të shikoj,
dua që lotët me puthje të mi rrëmbesh,
kur trupin të ma prekësh ngadalë
dua që më zemër ta ndjesh!

Kur flokët si tela kitare
mbi gjoksin tënd do tëndosen ngadalë,
atëherë do të pëshpëris TË DUA,
atëherë do të pëshpëris mijëra fjalë!

Kur në sy të më puthësh
dhe buzët të mi ledhatoshë ngadalë,
atëher unë do të qëndroj i heshtur
atëher nuk do të kam më fjalë!

Se zemra do flasi pa mbarim
dhe fjalët do të jenë pakuptim,
në shpirtë do të ketë diqka si përkushtim!

Dhe ne do të kuptojmë se jetojmë për një qëllim,
për një ndjenjë që na ofron,
për dy buzë që mëzi durojnë,
për dy sy që kaq thellë veshtrojnë,

Po, ne dashurojmë dhe jetojmë!