×

Mesazhe dashurie

Mesazhe dashurie

· 564 · 161524

 • Postime: 28
 • Gjinia: Femer
thjeshtesia
#75 ne: 04-01-2005, 01:53:23
==Luaj me mua
ose prane me qendro
vetem mos ik
e mos me harro

==Me pyete ke doja me shume:
- "Mua apo jeten ? "
Une tu pergjigja: JETEN....
dhe ti ike pa e kuptuar qe JETA IME ishe TI

==Une per ty do thaja detin,
do te shkaterroja gjithe qytetin...
ndersa ti per mua,
s'thua as "Te dua"!!!!

==Nese zemra jote eshte burg me hekura, atehere TE LUTEM me deno me burgim te perjetshem

==nese per ty do te isha lot kurr nuk do te qaja qe nga un te mos ikje dot nese per ty do te isha lot me thuaj vall a do te qaje dot

==Nje dite kur te zgjohesh, mos laj syte me lot, dikush do te thote se nuk jame me ne kete bote, ti mos pyet si vdiqa por pyet si jetova, pyet si me shkuan ditet qe pa ty qe kalova.

==Nje zemer e plagosur nga nje zjarr dashurie, nuk eshte e lehte te sherohet me asnje ilac farmacie

==U bene kaq koh eqe ste kam pare, po te isha gure do isha care
« Editimi i fundit: 04-01-2005, 02:05:58 nga e thjesht »

 • Postime: 28
 • Gjinia: Femer
thjeshtesia
#76 ne: 04-01-2005, 01:59:18
Nder fjolla resh dremitur hecen hena
Dhe muzgu ra, mbeshtolli malin rreth
Te ndiej ty prane, sa fort me rreh zemra
E ndiej dicka qe trupin ma rrenqeth


Askush se di ku jemi ne kete nate
Ku bredhim sdi me asnjeri
Sa bukur eshte kur rrime mbi gjethet thate
Dhe pylli plak zevishet me flori

Ne ndalemi pak mbi gjethet keputur
Kur hena lart noton nder fjolla resh
Sa bukur eshte kur me nje te puthur
Magjine e saj, naten tja rrembesh


O dashuri e pare e mitur e shkuar
Sikur te kthehej dhe njehere ne flladin e embel perseri
Pse erdhe athere kur sdinim te benim dashuri
Dhe ike athere kur u dogjem me zjarr te perveluar

Kur te vi rasti ndonjehere e dashur
Te kesh ne dore se pari kete varg
Do bjer shi, do fryj ndoshta ere
Do jem per ty do jem un aq larg

Ne shtrat do kesh nje tjeter ato net
Qe ste kupton brengen nuk ta di
Do mbyllesh syt do derdhesh me frike ca lot e  Do ta ruash te mos e zgjosh ti ngjallesh zhelozi
Dhe sikur ta zgjosh e di cdo ti thuash
Mos u shqeteso I dashur isha ne enderrim
Do mbyllesh syt qe enderren ta ruash
Ashtu me lot te qet gjer ne agim
O sa te desha ste pata kurr verim se ne cdo varg je dhe vetem ti
Me fal nqs vi ndonjeher te prish qetesine e sjam aty qe lotet te ti fshij.

Dhe se fundi desha te jepja nje urim
Se shpejti nje djale te bukur qe te me thote
Tani mamin sta le ti ta puthesh me
Se mami eshte I imi.
Je e imja
#77 ne: 19-01-2005, 04:30:13
"Ty t'kalon rinia moj ne vetmi
e une si i mjer moj po pres ty
hajt mos mendo e m'dashuro
hajt ti ket zemer ma gezo"

"Ne vend timin une qaj per ty
ne dhe t'huaj une lot po pi
nen nje hije une rri n'qeli
meja s'paku ne anderr ti"

"Shkoj vera ket vit
shkoj pranvera dhe ni vit
meritoj qe te jesh moj
vec e imja shpirt"

 • Postime: 2581
 • Gjinia: Mashkull
Dj Pleshti
#78 ne: 19-01-2005, 07:48:38
"Femra t'bukra Shqipnia ka
tana anet ke ku me i pa
floket e gjata dhe me onde
si po i don ndac brune ndac bionde.
Sy jeshile e zeshkane
e hund te vogel krejt si thane
t'them te drejten nuk jane portorikane
por mund t'jene si braziliane.
Dora vogel dhe elegante
ftyra e ambel edhe hollcake
nuk jane ma si nji here e pare
as si drane dhe si cobane.
Italine tane kam shetite
vajza t'bukura ka me shumice
si femrat tone jane me pakice.
Se n'dit t'sodit femrat Shqiptare
kane boll shije vec skane pare
percdo dite neper lokale
menden veshtire ia mbushin paret.
E kto femrat tona
krenari jane per viset tona
nuk ia kalon as dhe Europa
namin i tyne e ka marre jehona.
Pra o meshkuj kudo qe t'jeni
femrat tona ne krye ti ngreni
e sa t'mundni ti defreni
se ma teper as rrisk nuk keni."
« Editimi i fundit: 19-01-2005, 07:57:19 nga goblin »

 • Postime: 2494
 • Gjinia: Femer
leni
#79 ne: 20-01-2005, 23:24:58
Shtirem sikur të shoh përballë të ulur
Me shikimin e thellë , diku larg ngulur...
Dhe s'dua ti hap sytë, se frikësohem se prap do ikësh
Si një ndjenjë e bukur që vjen e zhduket
Frikësohem se të gjitha dritat do t'i fikësh

Nuk dua t'i hap sytë se ndalet një përrallë
Të kesh ekzistuar vërtet dikur vallë….
Shtirem sikur të shoh prap duke qeshur
E gëzuar si natyra plot gjelbrim e veshur
Dhe nuk dua t'i hap sytë se mbetet vetëm vegimi
Si gjurma e pikturës së hequr risht nga muri
Më mbetet vetëm trishtimi

Nuk dua t'i hap sytë , ta largoj pak këtë mall
Të kesh ekzistuar vërtet dikur vallë....

Shtirem sikur të shoh prap duke më përqafuar
Me gjithë dashurinë që një nënë mban në duar
Dhe nuk dua t'i hap sytë se frikësohem se më nuk të ndjej
Si dhimbjen e dëshiruar, që të dëshmon jetë
Frikësohem se më s'të gjej

Nuk dua t'i hap sytë se më sdo të jesh e gjallë
Të kesh ekzistuar vërtet dikur vallë....


DRENUSHA ZAJMI HOXHA

Je e imja
#80 ne: 21-01-2005, 01:28:50
Mesazhe dashurie.

Aman aman moj xhan
me Arshik lojra mos ban
nje mi here met than te du
asnje here s'ka me gabu.
Je e imja
#81 ne: 21-01-2005, 03:34:45
Se per ty moj e dashur
gjithe naten rri pa gjume
se m'ka pelqy trupi e floket
edhe syt me shume

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#82 ne: 21-01-2005, 18:11:35
When i miss  you i don't have to go fare.......
I just have to look inside my heart because that's where i'll finde you....

P.S na falni anglisht po :???

 • Postime: 2581
 • Gjinia: Mashkull
Dj Pleshti
#83 ne: 21-01-2005, 19:43:26
"Sorry Lisa
i have to tell something, i miss ya
when i firstly look at u
it seems to me an angel were u.
Then we finally began speaking
for a moment my heart stop beating
came to me a strange feeling
i thought really u were leaving.
When i then opened the eyes
u were only in my dream
i though we could never say goodbyes
such a beatiful dream i have never seen."

from Goblin
Je e imja
#84 ne: 22-01-2005, 07:52:22
Hajde hajde oj dashnore
hajde vjerrma doren
a e ke vet baben dhe nanen
hajt ta bajm kunoren

Je e imja
#85 ne: 23-01-2005, 05:45:19
"Aman aman oj Nerxhivane
prangat mi ke vu ndoren tane
Nuk di a mke ba magjie
qe m'bane perveti me sye"  :puth

"Moj Sherife moj dashnore
shamijen me vija
hadje dalim dore per dore
se m'ka zan dashnia"  :perqafim

"E hajde hajde
dalim ne takime
e une me ty oj cike
ta heki merzine"  :love:


Je e imja
#86 ne: 23-01-2005, 05:51:40
"Dashuri ndihmoj zemres time
se eshte e vetmuar
Dashuri ndihmon t'lutem ne rini"

 :( :( :( :( :( :(

 • Postime: 1271
Seni Seviyorum
#87 ne: 09-02-2005, 18:44:23
Hajde hajde oj dashnore
hajde vjerrma doren
a e ke vet baben dhe nanen
hajt ta bajm kunoren
Nane e babe s'e kam t'dvet
e ty dashnia asht tuj t'tret
Me vjen keq mor djale zotni
per kuror shpirti s'ma ni. :D


:P

 • Postime: 6
 • Gjinia: Femer
nadia
#88 ne: 15-12-2005, 09:50:37
 ><  ate dite qe te  ka pare  me siguri qe i ka ardhe per te vjelle pasi ka pare fyteren tende qe  e ke si tavolin saldimi (?)

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#89 ne: 12-01-2006, 17:17:32
-Me fal sheqerka ime pa ty kafeja e mengjezit nuk ka me shije si me pare.

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#90 ne: 12-01-2006, 17:29:40
Mos me kerko naten,se nuk jam heshteje,
mos me kerko ne ere se nuk jam zog,
mos me kerko ne qiell se nuk jam yll,
me kerko ne zemren tende,aty ndoshta jam...

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#91 ne: 12-01-2006, 17:31:58
Si guxon zemren te ma marresh,
si rrezikon kaq shume,
po haku me hak lahet,
se zemren tende e kam une...  :D

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#92 ne: 12-01-2006, 17:34:17
Jeta eshte e bukur,
zemra rreh me mall,
po une kurre s'te harroj,
o ylli im polar!

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#93 ne: 12-01-2006, 17:35:53
Syte e tu do ti rrembej,
se pas tyre jam dashuruar,
edhe kurre s'do ti kthej,
edhe nqs jam gabuar...

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#94 ne: 12-01-2006, 17:36:47
Nese te thone se kam vdekur,mos e beso,nese te thone se kam ndaluar se dashuruari ty,atehere patjeter kam vdekur...

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#95 ne: 12-01-2006, 17:37:57
Tek buzet e tua humbet zemra ime,
tek buzeqeshja jote lundron malli im,
tek syte e tua prehet syri im
te dua shume i dashuri im...

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#96 ne: 12-01-2006, 17:38:42
Po te kisha 100 zemra do te ti falja ty,por kam vetem nje per te ta falur 100 here!

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#97 ne: 12-01-2006, 17:40:13
Ne  armaturen e shpirtit tend
dua te jem thika me e mprehte,
qe sa here te ndjehem keq,
te te godas aty ku te dhemb :D

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#98 ne: 12-01-2006, 17:44:50
Ne syte e tu u futa nje cast,
e me nuk munda te dal,
se syte e tu thurren nje rrjete,
dhe une mbeta robi yt perjete...

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#99 ne: 12-01-2006, 17:55:42
-Me merr malli shume per ty edhe pse te shoh perdite...

-Asgje nuk eshte e pamundur kur i bindemi zemres.

-Ti me the:"syte e tu te eger jane bere me te bute",po ti s'e kuptove qe ne syte e mi preheshin te tute...

-Hena te do ty e vjen gjithe naten e te mbulon me te puthura.Sot thashe ta bej une kete veprim.Do me presesh?