Mesazhe dashurie - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Mesazhe dashurie

Mesazhe dashurie

· 564 · 170452

 • Postime: 1283
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 31-07-2004, 12:07:48
1. Nje dite, hena me tha: Nese, ai te ben te vuash, lere! Nuk i meriton lotet e tu! Dhe une iu pergjigja: "Ti do mundeshe dot ta lije qiellin tend te dashur"?

 • Postime: 1283
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 31-07-2004, 12:08:10
Te dua, pa ditur si, kur dhe nga! Te dua pa paragjykime dhe mendjemadhesi. Keshtu te dua, sepse nuk mundem te te dua ndryshe!

 • Postime: 1283
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 31-07-2004, 12:08:33
Eshte e vertete qe nuk dime se c'kemi, para se ta humbasim, por eshte gjithashtue vertete qe nuk dinim se cfare na mungonte para se ta kishim.

 • Postime: 1283
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 31-07-2004, 12:10:06
Kur te filloje shiu, dil perjashta dhe leri te te lagin pikat qe bien nga qielli...Jane puthjet e Dashurise, qe prej shume kohesh kam dashur te t'i fal!
« Editimi i fundit: 31-07-2004, 12:21:01 nga Zhade »

 • Postime: 1283
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 31-07-2004, 12:11:22
Kur ti je prane ne jemi tre
une, ti dhe dashuria.
Kur ti largohesh ngelemi serisht tre
une, imazhi yt dhe vetmia.

 • Postime: 1283
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 31-07-2004, 12:11:52
E bukur nga larg, por larg nga bukuria

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#6 ne: 31-07-2004, 12:19:14
I love you now until I die.
For I must love because I live.
And life in me is what you give.

 • Postime: 1283
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 31-07-2004, 12:19:30
Meqe dukem po e leme qe jam e zgjuar se nuk dua te mburrem.. ;) ;)

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 03-08-2004, 20:18:12
Nese me ndodh nje dite te me varin
e jeten ahh te ma sosin
me flokun tend te ma bejne litarin
e mes gjinjve te tu te me varrosin

 • Postime: 8
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 04-08-2004, 08:10:07
Jetoj e harruar ne mes
te kesaj bote...
Valle mos me mallkoj
dashuria jote??? :puth

 • Postime: 8
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 04-08-2004, 08:12:00
Zemren ma shkaterrove...
shpirtin ma dogje...
skam me fuqi te jetoj pa ty...
pa ty do te jem e vdekur.

 • Postime: 603
 • Karma: +0/-0

#11 ne: 06-08-2004, 13:22:39
Thirre emrin tim
kur,etje ti te kesh
do te dergoj lotet e mi
qe lageshti ne buze te ndjesh

 Thirre emrin tim
kur,te kesh nevoje per mua
do te dergoj shpirtin tim
te largosh vetmine e huaj • Postime: 43
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 06-08-2004, 14:47:44
Nje dit kur do te zgjohesh mos ilaj syt me lot dikush do te tregoj se nuk jam ne ket bot mos pyet si vdiqa mospyet  sijetova por pyet per ditet qe pa ty i kalova.. :love:

 • Postime: 43
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 06-08-2004, 14:53:56
Nje dit kur do te zgjohesh mos ilaj syt me lot dikush do te tregoj se nuk jam ne ket bot mos pyet si vdiqa mospyet  sijetova por pyet per ditet qe pa ty i kalova..  

#14 ne: 06-08-2004, 15:07:23
po te pres te lama  :D

 • Postime: 603
 • Karma: +0/-0

#15 ne: 06-08-2004, 15:50:53
shpirti im qe rrin i heshtur
ngrihe koken me veshtro
nese un te ngjaj e vdekur
jeten tende ma dhuro
 


« Editimi i fundit: 06-08-2004, 16:00:53 nga Bebe_Inteligjente »

 • Postime: 603
 • Karma: +0/-0

#16 ne: 06-08-2004, 15:54:31
A je i lodhur, zemer?
Merzitur valle pse rri?
Mbeshtet koken tek une
Po deshe edhe fli.

Une ne heshtje do te pres,
Qe endrren te mbarosh
Kam shume gjera per te te thene
Po e di, s'do me degjosh.

Ti do endesh neper pyje,
Ne fusha pambarim
Do kerkosh boten mbare
E do zgjohesh ne preherin tim.

 • Postime: 603
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 06-08-2004, 16:04:31
Do zinin t'u humbisnim syve tane
E dashur,pse te lashe te braktisur?
Bote e re,rrezuar eshte ne tjeter ane
Nje jete kam qe prej teje jam nisur.A degjon zogun e nates?
ja po qan e s'ka mbarim
si ky shpirt det i trazuar
plot mekate e trishtim

C'me kendon brengen e zemres?
zog i nates prish qetesine?
A me je dhe ti braktisur
fle e zgjohesh me vetmine?

 • Postime: 187
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#18 ne: 09-08-2004, 17:21:57
Ja po eshkruaj nje une e kam marre mbreme.....kete...


Vjeshta qane per shi
Dimri per bore
Pranvera per lule
nena per femi
Une i dashure qaje per Ty

Dashuria eshte shume e embel
Por shume e veshtire se Dashuron
Dhe te trethetojn dhe mbetesh si zeg ne Vetmi

Mos i beso askujt
Mos e urrej veten
Por me beso mua
qe per ty jap jeten
Edhe pse je LARGE
asgje sme pengon
Largesia na ndan
DASHURIA
Na Bashkon

 • Postime: 187
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 09-08-2004, 17:24:29

Vetem nje qast do te doja
Veq njher zerin ta degjoja
Do doja veq fytyren ta shikja
Do doja veq nje qast me ty te qendroja
Do doja veq nje qast nje puthje
ne buzet tua ta dergoja
Do te doja veq nje qast
Kohen me te lumtur
Qe e pata me ty ta kujotja
Dhe serish ta jetoja!

Sa bukre qesh sa bukur shikon
te Dua per bese sa qe nuk beson
Qka me te shkrue qka me te than
Kur zemra ime vetem ne ty mendon
Ti je shpres ti je gezim
Ti je loqka e shpirtit tim
Te kam hene e te kam drit
te kam zemer e te kam shpirt
Mbes me shpres e pa durim
Qe te behesh Fati ime!


Ma mire po jetoja noshta do te shofe
se nese une vdes pamjen nuk ta njofe
Eshte helmu shpirti syri veq loton
zemrra e palgosure Ty po te kerkon

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 24-08-2004, 14:29:24
 nese me ke dashur ndonje here per hir te dashuris sone edhe ti vdis me mua

 • Postime: 603
 • Karma: +0/-0

#21 ne: 24-08-2004, 14:36:53
ME DJEGI DASHURIA
ME SHUME SE GJEG ZJARRI
MOS QAJ KUR TE VDES
AS MOS ME EJA TE VARRI

DERDHI LOT MBI DHEUN
QE TE KA MBULUAR
TASH S'ME DUHET JETA
PER TY KAM JETUAR.

PARA SE TE NDAHEMI
ME DUHET NJE GOTE
KUR TA KUJTOJ NDARJEN '
TA MBUSHI ME LOT

NUK KAM ME FUQI
TRADHTI TE DUROJ
NUK KAM ME ZEMER
TJETER TE DASHUROJ

BESOJ KESAJ ZEMRE
TE PASTER SI LOTI
SE DASHURINE TIME
PER TY E KA FALE ZOTI

TI JE LARG E UNE PO PRES
PSE TE JETOJ ME MIRE TE VDES
NESE TI SJE NE SHPIRTIN TIM
ZEMRA IME S'KA SHERIM

NESE JE I VETMUAR
QENDRO NE KUJTIME
SEPSE ATY AFER
E NDJEN ZEMREN TIME

AH UNE E MJERA
SHUM VUAJTJE PO HJEK
DJALIN QE E DO ZEMRA
NUK MUNDEM AS TA PREK

NE SYTE E MI
MBET VETEM NJE LOT
TE TJERET U DERDHEN
NEPER KETE BOTE

URIME DHE SHUM FAT
NE JETEN E RE
GEZOHU TI ,SE MUA
ME MBULUAN ME DHE

KUR JAM e VETMUAR
VEc NE TY MENDOJ
S'DI A KAM TE DREJTE
APO PO GABOJ

SIKUR RRJEDHE LUMI
MUA ME RRJEDHIN LOT
PSE NA U NDANE ZEMRAT
NUK PO E KUPTOJ DOT

ATE DITE KUR MBI TRUPIN TIM
TE FILLOJ MBULIMI ME DHE
ME ZEMER TE LUTEM MOS ME QAJ
POR FILLOJE NJE JETE TE RE

QKA TE SHKRUAJ
KUR SKAM ME FJALE
NUK KAM AS ZEMER
SE GJITHA TI KAM FALE

AJO DASHURIA
QE I PATA BESUAR
NE THELLESINE E TOKES
MU ME KA MBULUAR

TREGOJU TE GJITHEVE
SI ESHTE E VERETETA
THUAJU SE PER TY
MUA ME SHKOJ KJO JETA

ERDHI DITA TE NDAHEMI
FJALE E FUNDIT E VESHTIRE
JO NUK KAM ZEMER i DASHUR
ME TE THENE LAMTUMIRE.

 • Postime: 505
 • Karma: +1/-0

#22 ne: 24-08-2004, 18:34:59
te dua, te dua , te dua  dhe neqoftese ti nuk je me mua
« Editimi i fundit: 24-08-2004, 18:41:29 nga CAPKENE »

 • Postime: 505
 • Karma: +1/-0

#23 ne: 24-08-2004, 18:46:18
hapa krahet ,drejt qiellit ika, me the te dua dhe menjeher un zbrita

 • Postime: 63
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 27-08-2004, 15:51:34
All the birds in the sky
and all the fish in the sea
will never explain
what you mean to ME!!!Temat e fundit