Meshkujt duan femra te reja, femrat duan meshkuj te vjeter. - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Meshkujt duan femra te reja, femrat duan meshkuj te vjeter.

Meshkujt duan femra te reja, femrat duan meshkuj te vjeter.

· 31 · 15516

 • Postime: 160
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 26-11-2005, 17:16:35
  :)  çka mendoni mbi kete teme , :-[ eshte  e vertet kjo dhe  kush e  dij pse:::::<>>>:O
 
« Editimi i fundit: 24-10-2020, 00:36:12 nga M A X »

 • Postime: 1577
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 26-11-2005, 17:22:41
Dmth te fituar dalin ne te dy rastet meshkujt. ;)
Mire ja vlen dhe kjo tema qe hape tash.
Po ato qe do te shkruajne me shume pas meje, do te jene femrat.
A jane ato dakort me kete konstatim?

#2 ne: 27-11-2005, 17:17:52
Vallahi kete gje e kam degjuar
e di si thone gocat
le te jete djali me i madh se une,edhe 10 vjec me i madh ska gje
kurse cunat turret pas femrave te reja,duan te komandoje gjoja eksperience e gjalle ata mi

 • Postime: 1753
 • Karma: +10/-4
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 27-11-2005, 20:04:00
Teme e mire.
Jo gjithmone, do te thoja.
Egzistojne disa etapa ne jeten e nje femre kur ajo preferon meshkuj ne moshe te ndryshme. Gjate adoleshences preferohet e njejta moshe nga interesi,aktivitetet e perbashketa. Deri ne moshen 40 vjecare, mosha me e madhe nga nevoja per siguri dhe mbeshtetje. Me vone mbase edhe nje moshe me e re per te kthyer bukurine, rinine e humbur.
(Mos me keqkuptoni vajza, nuk desha te gjeneralizoj, se jo te gjitha femrat kane prioritete te tilla).
Kjo ishte gjysma e pergjigjes ne teme. Sa i perket asaj se meshkujt duan femra me te reja, le te vijne ata pra dhe te tregojne pse. ;)

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 28-11-2005, 00:06:49
Po tani edhe ndodhin keto gjera por te them te drejten kohet e fundit femrat jane ato qe gjemojne me shume per djem te rinj ...ketej nga ne i quajne couger girls jane femra qe hidhen gjithmon ne nje preh me te re se veten....gjejn me shume energji tek nje djal me i ri ne moshe me me pak komplikacione ne pergjithesi komanden e nje lidhjeje e kane vet ne dore etj etj kurse sa i perket meshkujve ata hidhen gjithmon per nje femer te re pasi meshkujt shkojne pas bukurise pas freskise te nje femre gjithashtu shpirti i tyre i ri i ben dhe ata te ndihen me mire per vetveten.....
Kurse une personalisht deri tani te pakten se nuk flas dot pas 10 vjetesh tentoj te shkoj gjithmon per meshkuj me te medhej ne moshe nuk e di por me terheq pjekuria ne bisede ..menyra se si e shikojne jeten....me terheqin meshkujt me eksperjenca te ndryshme ne jete ( jo doemos seksuale , aman se te felliqni ju ) nuk e di perse me shqeteson fakti te kem nje te dashur me te ri ne moshe se veten ..:???

 • Postime: 1750
 • Karma: +15/-2
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 28-11-2005, 18:04:57
mendje shqiptar eshte kjo

 • Postime: 222
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 29-11-2005, 05:51:27
Me kujtohet nje shprehje:
Cfare do te thote te zesh dashnor(e)????
-Vendimi heroik per te harrruar te gjitha defektet e seksit tend.....

 • Postime: 10
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 30-11-2005, 07:57:57
DIKUR KA QENE E VERTETE POR TANI MENDOJ SE ESHTE E KUNDERTA,PERPARA MASHKULLI JA KA TREGUE PERVOJEN SEKSUALE
FEMRES E TANI FATKEQSISHT FEMRAT PO E BAJNE TE KUNDERTEN Jojo:

 • Postime: 222
 • Karma: +0/-0

#8 ne: 30-11-2005, 10:50:29
Ose dhe kjo tjetra:

Makina e re , do shofer te vjeter!

 • Postime: 2715
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 26-11-2006, 11:19:03


Nuk mund te themi se te gjitha femrat i duan me te moshuarit!!

Por per mendimin tim mashkulli me i moshuar,per arsye se me duket eshte me i sinqerte,me temperament ne dashuri,dhe ka me shume eksperiencë dmth. sheh me larg, gjerat i cilson me mire. Shkurt ka provoje ne jete !!

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 26-11-2006, 16:33:08
Cdo here, me shume me ka terheqe biseda me njerez me te vjeter se une dhe partnerin tim nuk mund ta imagjinoj me te ri se une, bile as te moshes sime.
Tani per tani mendoj keshtu, e kur te filloj te mplakem ndoshta do ta kerkoj me te ri, qe te me jap ndjenjen se ende jam terheqese.

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 28-11-2006, 12:46:39
Shije shije dynjaja  dhe tjetra, fatit nuk i dihet.

Une psh e kam moshatar. Moshatar dhe 2-3 vite me te madh e kisha menduar, por me te vogel jo.

 • Postime: 30
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 28-11-2006, 18:52:23
meshkujt i duan te reja se esht normale qe jan me te mira ....kurse femrat i duan te medhej jo se jan te mir po i duan se kan lek ....thon me mir nje plak me lek se se nje djal pa lek  :(

#13 ne: 28-11-2006, 19:14:24
Faktikisht pjekuria e mashkullit eshte dominuese ne nje lidhje....seks jane te afte te bejne edhe kafshet..por mendja eshte ajo qe duhet ta menaxhoje,ushqeje...ne menyre qe ta mbaje sa me gjate nje lidhje..nje raport...etj

#14 ne: 28-11-2006, 20:42:56
Jo jo nuk ankohen une mire jam bereqaves:D

 • Postime: 1210
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 29-11-2006, 02:26:00
Femrat e sotme per shtrat duan mashkuj me te vjeter se vet per ekspozim ne rruge,diskoteke,makine,plazh...shetitje duan te rinj!

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#16 ne: 29-11-2006, 02:27:42
Une per vete i dua te gjitha,pa dallim feje,race,nacionaliteti... :P...Mjafton ti ket  permasat e duhura.. :D

 • Postime: 10
 • Karma: +0/-0

#17 ne: 30-11-2006, 17:25:21
Vajzat gjithmone kerkojne te bukuren,,,,,,,, Dhe per mendimin tim ato femra qe kerkojne meshkuj te vjeter kane arsye te tjera qe i cojne per te pasur nje lidhje me to nuk mendoj se midis tyre mund te ekzistoje nje dashuri si midis dy te rinjve.

#18 ne: 05-12-2006, 21:44:08
Unë për vete i dua të gjitha,pa dallim feje,race,nacionaliteti... :P...Mjafton ti ket  përmasat e duhura.. :D
Cilat do ishin permasat e tua te preferuara:)

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#19 ne: 05-12-2006, 23:19:13
Pajjj,duhna me mat me meter... :D :P

Permasat,  krejt mvaren se sa munden te ,,dhezin,, flaken... ;)

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#20 ne: 06-12-2006, 12:01:26
Po qe fjala per seks, atehere preferoj te kem pune me nje me te moshuar se une, sepse kuptohet, eksperienca ben te veten. :)

Por, neqoftese behet fjale per nje lidhje afatgjate, atehere do pelqeja ndonje moshatare ose ndonje me te re se une.

Sido qe te jete, kjo eshte ceshtje shijesh, asgje me shume. ;)

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 04-12-2008, 10:27:44
...Ma shpifin kur shoh keso lloj ciftesh ne rruge psh e sheh nje 50vjecar me nje 25vjecare :@..ose edhe nje 40-50vjecare me nje 20-30vjecar...pppfff shpifesire tamam...do me dukej vetja sikur te isha me gjushin e jo me dashnor lol  :LOL...eksperienca nuk eshte gjithcka o popull eksperience kane edhe ato te rejat jo vetem plakat e pleqte sepse ashtu quhen mbi moshen 50vjec/e ;).

..Ja psh kam dikend ne fisin tim nje cift burri eshte fiks 55vjec tani kurse gruaja eshte 24vjece (e ka marre gjoja ne dashuri)..ncncnc kam qene gjithmone kunder ketyre lidhjeve por nese ju ec atyre mire u befte ne fund te fundit nuk eshte biznesi im ;).

..Ketu ne Evrope eshte normale kjo sidomos tek femrat qe ne ate moshe ndjehen me shume aktive ne seks marrin bf te moshes 30vjecare (toyboy)...si perfundim me behet ti grushtoj ne rruge. :D

..

 • Postime: 190
 • Karma: +4/-0
 • Gjinia: Mashkull

#22 ne: 04-12-2008, 12:25:35
cituar nga babygirl
 ...Ma shpifin kur shoh këso lloj ciftesh ne rrugë p.sh. e sheh një 50vjecar me një 25vjecare :@..ose edhe një 40-50vjecare me një 20-30vjecar...pppfff shpifesire tamam...do me dukej vetja sikur te isha me gjushin e jo me dashnor lol  :LOL...eksperienca nuk është gjithçka o popull eksperiencë kanë edhe ato të rejat jo vetëm plakat e pleqte sepse ashtu quhen mbi moshen 50vjec/e ;).

..Ja p.sh. kam dikend ne fisin tim një çift burri është fiks 55vjec tani kurse gruaja është 24vjece (e ka marrë gjoja ne dashuri)..ncncnc kam qenë gjithmonë kundër këtyre lidhjeve por nëse ju ec atyre mirë u befte në fund te fundit nuk është biznesi im ;).

..Këtu ne Evrope është normale kjo sidomos tek femrat qe ne atë moshe ndjehen me shumë aktive ne seks marrin bf te moshes 30vjecare (toyboy)...si përfundim me bëhet ti grushtoj ne rrugë.
    --------------------------------------------------------           
 Plotesisht e drejte. Keto lidhje i ben te mundura vetem varferia e femres(shpirtrore apo materiale, por me teper materiale). Per t'i rrahur nuk ja vlen, boll i ka vrare zoti. Po e njejta edhe per meshkujt qe "dashurojne" plaka.
Babygirl mesa kuptoj je e drejtperdrejt e pa shtirje.

#23 ne: 04-12-2008, 14:36:09
Me duket se po paragjykoni pak ju te dy lart. Jo se nuk keni pjeserisht te drejte, por NDODH qe nje femer 30 vjecare te bjere me te vertete ne dashuri me nje mashkull qe eshte 20 vjet me i madh se ajo. Varet nga shume rrethana kjo gje. Ka edhe meshkuj qe i kane kaluar te 50-at dhe jane shume te pashem, jane me se xhentile, dine se c´bejne...natyrisht jane raste te rralla, por dashuria nuk njeh moshe.
DHE nuk do te thote se ai 50 vjecari do bjere automatikisht me njeren qe eshte me e re se vetja, vecse ajo eshte me e re dhe e pashme...cfare nuk ndodh ne kete bote o njerez...

Thashe te shprehem nje here, sa per te dhene nje mendim tjeter... hmmmmm:

Personalisht gjithnje jam marre vesh me mire me meshkujt qe jane me te vjeter se une. Me ata qe i kam pas moshatare kurre nuk me puqeshin interesat.
Dhe sa per nga ana seksuale, mosha nuk ka te beje edhe aq shume...varet nga tipi  :D  ;)

Me nje me te ri se veten, ose shume me te ri se veten, nuk mundem ta imagjinoj kurre nje lidhje afatgjate, por nuk them se eshte dicka e pamundur.

 • Postime: 998
 • Karma: +1/-1
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 04-12-2008, 17:35:33
Une do te thoja qe asgje nuk eshte absolute.
Gjithcka eshte relative.
Ne nuk mund te gjykojme askend.
Kot nuk thone qe dashuria eshte e verber.
Une per vete nuk do ta kisha problem te lidhesha me dike me te vogel se une (do isha per tek kufijte (-5) - (+10))

P.S: Babi im eshte 3 vjet me i vogel se ime me por te them te drejten une nuk shikoj qe kjo te krijoje ndonje ndryshim nga ciftet e tjera.
:)

Temat e fundit