Meshkujt s'lodhen kurre se beri seks ! - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Meshkujt s'lodhen kurre se beri seks !

Meshkujt s'lodhen kurre se beri seks !

· 46 · 6845

 • Postime: 27101
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 03-01-2008, 15:55:24
Gjithmone ne kerkim te femres, por edhe te vetvetes. Seksi, nje beteje qe per ta mbaron bashke me jeten. Ndryshe nga femrat qe "dorezohen" pas menopauzes

Problematika

Edhe pasi kalon 75 vjet, nje mashkull deshiron qe te kryeje raporte seksuale. Problemi, ne fakt, qendron ne gjetjen e nje femre, e cila mund ta pranoje qe te shkoje ne shtrat me te. Kjo edhe nisur nga fakti se pas moshes 60 vjec per nje femer seksi eshte nje gje qe vdes brenda saj dhe ajo jepet pas gjerave te tjera.

Revolucioni seksual? Nje kujtim i larget. Tashme beteja e shekujve per luften poshte krevatit ka treguar se fitohet vetem nga meshkujt. Kjo ngaqe per keta te fundit ajo vazhdon edhe pasi femrat vendosin te heqin dore ne menyre te detyruar prej tij. Por gjithsesi, kjo mbetet nje fushe, pas se ciles ekspertet dhe studiuesit mbeten gjithmone kureshtare dhe ende vijojne te nxjerrin receta te reja mbi jeten seksuale dhe vitalitetin e nje mashkulli. Argumenti kryesor qe nxirret lidhur me te eshte se seksi i mbetet perjete nje ide fikse, te cilen perpiqet ta realizoje kudo dhe kurdo qe mundet. Keshtu, ekspertet, pasi kane zbuluar ndjenjat e forta te femres jashte dhe brenda shtratit, kane arritur te zbulojne se tek meshkujt ato jane me te zgjatura ne kohe dhe te perhershme.

Te pangopur kurre me kenaqesite e tyre seksuale, meshkujt nuk lodhen kurre se renduri ne kerkim te tyre. As edhe kur mbushin 80 vjec. Qe nje plak te endet rrugeve duke pare me syte ziliqare vajzat e reja, kjo nuk eshte aspak nje cudi. Seksi per te mbetet nje ide fikse deri ne diten e fundit te jetes. Pra, nje gje nga e cila nuk ka per te hequr dore ne asnje menyre. Eshte i bindur per nje fakt te tille edhe Franko Avenia, president i Shoqates Italiane per Seksologjine. Sipas tij, edhe pasi kalon 75 vjet nje mashkull deshiron qe te kryeje raporte seksuale. Problemi ne fakt qendron ne gjetjen e nje femre, e cila mund ta pranoje qe te shkoje ne shtrat me te. Kjo edhe nisur nga fakti se pas moshes 60 vjec per nje femer seksi eshte nje gje qe vdes brenda saj dhe ajo jepet pas gjerave te tjera, si realizimi i vetes apo femijet.

Keshtu, jeta seksuale femerore dhe ajo mashkullore arrin deri ne njefare moshe, qe te kete harmoni mes dy partnereve ne nje cift. E kjo, e kushtezuar nga fakti se femra heq dore e para. Por, ama, mashkulli nuk heq dot kurre dore. Neper klinika, gjithmone e me shume mjeket ankohen se mberrijne meshkuj, mbi 60 vjec, te cilet ankohen se femrat e tyre nuk deshirojne te bejne me seks me ta. Ne te kundert, femrat ankohen se jane shume te dhunuara nga partneret e tyre. Keshtu, nese jeta seksuale e nje mashkulli pas moshes 60 vjec njeh nje ritem normal, tek femrat njeh nje progres shues nga muaji ne muaj.

Por, sipas seksologeve, seksualiteti eshte kthyer ne nje te drejte edhe per moshat e treta. Nga ana tjeter, per moshat e reja ai kthehet ne nje beteje te vertete dhe nje lufte kontradiktash, te cilat duhen zgjidhur, ne te kundert, shkaktojne trauma. Duke nisur qe nga e ashtuquajtura "hera e pare". "Nese 20 vite me pare, raporti i pare seksual behej ne kufijte e moshave 13-15 vjec, sot ai eshte spostuar ne 16 deri ne 18", pohojne seksologet. Dhe vonesat e kesaj "vonese" jane te shumta, sipas tyre. Keshtu, duke nisur qe nga frika se nuk do te jesh ne lartesine e duhur para femres ne shtrat gjate atij momenti. E duke e pasur kete frike, shume meshkuj e shtyjne per me vone kryerjen e aktit te deshiruar seksual. Per te vijuar me pas, edhe me friken e madhe te semundjeve seksualisht te transmetuara. Dhe e para nga te gjitha prej tyre eshte AIDS.

Perendimi, shume biseda dhe akte seksuale

Eshte fakt se sot ne vendet perendimore flitet me hapur per seksin dhe kryhen me shume akte seksuale ne menyre te lirshme se me pare. Kjo fale nje progresi dhe, pse jo, nje revolucioni seksual, sa i perket hapjes se mendjes se njerezve. E lidhur me kete, edhe meshkujt ndihen me te pergatitur, e pse jo, kane deshire te mbledhin sa me shume informacion duke e lene keshtu ne pritje aktin e shumeperfolur seksual. Nga ana tjeter, pikerisht hapja e informacionit per seksin ka pasur edhe ndikimin negativ, ate te frikes ndaj tij. Pasi - thone seksologet, 20 vjet me pare as qe mendohej se nga seksi mund te te vinte vdekja, sic mendohet ne ditet e sotme, kur ka nje frike te madhe ndaj semundjeve seksuale. Dhe jane pikerisht informacione te tilla, te cilat bejne qe te kete, pse jo, edhe frike nga ana e te rinjve per jeten e tyre seksuale. Kjo ka edhe pasojat e veta negative, si, per shembull, shtimin e impotences tek shume prej tyre, e cila ne 90 per qind te rasteve e ka origjinen e saj tek ankthi. Ankthi, ne fakt, perfshin edhe vajzat prej djemve, por eshte me i paket. Pasi prej ketyre te fundit mendohet se eshte mashkulli ai qe mban pergjegjesi ne shtrat.

Perdorimi i kontraceptiveve, nje domosdoshmeri

Sa i perket perdorimit te kontraceptiveve, ajo eshte nje gje mjaft e domosdoshme per meshkujt. Pasi ne kete menyre ata mbrojne partneren e tyre nga shtatzenia e padeshiruar, por edhe veten nga semundjet seksualisht te transmetueshme. E nese ne vitin 2000 ka qene deri ne masen 60 per qind te cifteve, perqindja e perdorimit te masave mbrojtese gjate seksit, sot ne bote ka nje ulje te tyre, deri ne masen prej 50 per qind. Nga ana tjeter, meshkujt pas heres se pare kane edhe probleme me personalitetin e tyre. Kjo pasi nese nuk funksionon si duhet akti i tyre i pare seksual, ata nisin te humbasin besimin tek vetja dhe te ndihen te pafuqishem per te qene meshkuj ne fund te fundit.

G.Shqip

#1 ne: 03-01-2008, 16:07:26
Ja kane futur kot..lodhen bien qe ne raundin e trete :D

 • Postime: 1209
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 03-01-2008, 16:10:08
Ja kanë futur kot..lodhen bien qe ne raundin e tretë :D
t'kam thon un ty..s'ke pa gjo hala ti... :D

#3 ne: 03-01-2008, 16:10:53
ti sikur do ikje LOL

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 11-01-2008, 00:04:31
lodhen posi jo ...madje edhe djemt si chekevara lodhen ....:D

 • Postime: 1209
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 11-01-2008, 00:07:43
lodhen posi jo ...madje edhe djemt si chekevara lodhen ....:D
e vertet..pa perjashtime..vetem se ka nje hollesi te vogel...varet nga puna qe ben.... :D

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 11-01-2008, 00:55:41
Ca u ke bo gocave or ti qe paskan pershtypje kaq te mire per ty? :D

 • Postime: 1209
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 11-01-2008, 00:58:09
Ca u ke bo gocave or ti qe paskan përshtypje kaq te mirë për ty? :D
Ju kam hyp...n'shpulla...ta garantoj se funksionon :D

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 12-01-2008, 12:50:40
Po normale ta besh perdite apo tre here ne dite as femrat nuk lodhen..
Puna eshte kush e ben 24 ore....atehere mund te thuash ...jane te palodhur..

 • Postime: 1209
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 12-01-2008, 16:05:11
Edhe kjo puna 24 ore non stop bohet :D
mjafton te kesh: 1)2 shishe uje nga 1.5 litra, 2)ushqim te tipit-hamburger, sanduich, 3) nje paket cigare......dhe o burra...ha pi edhe.......... :urra: :D LOL

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#10 ne: 13-01-2008, 01:15:48
Nuk lodhen se nuk bejne gje. :D :D :D

 • Postime: 1443
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 14-01-2008, 08:25:45
Edhe kjo puna 24 ore non stop bëhet
mjafton të kesh: 1)2 shishe ujë nga 1.5 litra, 2)ushqim te tipit-hamburger, sanduich, 3) një paket cigare......dhe o burra...ha pi edhe..........
LOL LOL LOL LOL... e po kjo me ben te qesh!!!! Hahahahahahahahahah

#12 ne: 14-01-2008, 13:58:02
po qene tap..me kembe perpejte te lene tere naten LOL LOL

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 18-01-2008, 23:26:55
Edhe kjo puna 24 ore non stop bëhet :D
mjafton të kesh: 1)2 shishe ujë nga 1.5 litra, 2)ushqim te tipit-hamburger, sanduich, 3) një paket cigare......dhe o burra...ha pi edhe.......... :urra: :D LOL

Mjere ato femra qe i bie per pjese te shijojne kete lloj gostie ,,,jo per gje por  "sex" vallaj veshtir ta quash

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#14 ne: 18-01-2008, 23:30:01
Nqs behet me pasion dhe deshir nga te dyja palet nuk ka lodhje :)

 • Postime: 1209
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 19-01-2008, 22:07:15
me thon t'drejten..mbas betejes na dhemb pak trupi(neve ne pergjithesi, atyre ne veçanti :D), po hajt mo..hallall e paçi.. ;) :P

 • Postime: 4008
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 22-01-2008, 16:48:14
Kush tha mo qe s'lodhen???? pfff e kam pare ne movies, lodhen qe c'ke me te. :D LOL LOL

 • Postime: 4264
 • Karma: +73/-57

#17 ne: 22-01-2008, 19:19:17
Ke pare ndonje movie me femij ndoshta :D

#18 ne: 01-02-2008, 17:09:33
Na ka gjetur belaja me keta mendjemedhenje burrat..llafe kane keta se vepra hic LOL LOL

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 01-02-2008, 17:10:31
meshkujt pin red bull prandaj :)

#20 ne: 01-02-2008, 17:14:01
meshkujt pin red bull prandaj :)
Se ke pare reklamen e fundit ti...ku  femra e bind mashkullin te pij redbull per te bere ashtu kec..po ai ka frike LOL

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 01-02-2008, 17:23:14
jo un kam par ate qe red bull te ben me krah prandaj meshkujt fluturojne dhe slodhen shpejt :)

#22 ne: 01-02-2008, 17:31:38
Akoma beson ti se egziston plaku i vitit te ri LOL LOL

 • Postime: 238
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 01-02-2008, 17:33:33
jo un besoj ke santa claus :)

#24 ne: 01-02-2008, 17:36:16
I njejti eshte LOL LOL

Temat e fundit