Meshkujt, të lindur për tradhti - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Meshkujt, të lindur për tradhti

Meshkujt, të lindur për tradhti

· 8 · 1603

 • Postime: 27101
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 26-07-2010, 08:15:39
 

Shkencëtarët kanë vërtetuar se një substancë kimike në trurin e meshkujve, ndikon në dëshirën e tyre që të kenë më shumë partnere, të mos jenë të prirë për martesë dhe të kenë lidhje shumë të këqija.

Duke analizuar 552 binjakë, shkencëtarët suedezë kanë konkluduar se te të gjithë meshkujt ekziston prirja për tradhti.

Të njëjtën gjë e ka vërtetuar edhe një studim i shkencëtarëve amerikanë nga Universiteti i North Carolinas. 63% e meshkujve të anketuar kanë pranuar se rregullisht ose kohë pas kohe e tradhtojnë gruan, ndërsa pjesa tjetër e tyre kanë thënë se do të tradhtonin po t’u jepej një mundësi e mirë.

Të dhënat nga anketimet e ndryshme, ekspertët i kanë vërtetuar edhe shkencërisht, duke hedhur hipotezën se meshkujt janë gjenetikisht të prirë që të ndërrojnë partneret seksuale. /Telegrafi/
« Editimi i fundit: 20-10-2020, 08:21:51 nga M A X »

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 26-07-2010, 09:15:56
Mjer ju..prandaj heqni shume gjate jetes..:D

#2 ne: 26-07-2010, 10:00:17
Ta dime te pakten qe paska fakte e studime e mos t'ju akuzojme me "a priori"...

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 29-07-2010, 22:33:38
Mos u merzisni kur ju krahasojne me qente  :D

 • Postime: 85
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 29-07-2010, 23:49:17
shume sigurte tjetra. :P po cfaj kemi ne me kete poshte perpara.
 
« Editimi i fundit: 20-10-2020, 08:22:18 nga M A X »

 • Postime: 3782
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 22-08-2010, 19:41:49
Mos u merzisni kur ju krahasojne me qente  :D

Po ato femra me te cilat shkokemi jashte martese ne, me cfare t'i krahasojme?... ;)

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 01-03-2020, 21:32:57
Po ato femra me te cilat shkokemi jashte martese ne, me cfare t'i krahasojme?... ;)
Me macet 😂

 • Postime: 2187
 • Karma: +44/-30

#7 ne: 02-03-2020, 19:26:24
shyqyr qe  nuk bej pjese tek  kjo kategori :-[

Temat e fundit