Mësime për kënaqësi seksuale - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Mësime për kënaqësi seksuale

Mësime për kënaqësi seksuale

· 124 · 9558

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 07-04-2011, 09:49:46
 

  Një mashkull duhet përkëdhelur dhe prekur para se ta çosh në rrugën e parajsës. Një rishikim për disa e një leksion i ri për të tjera, sa ai të mos mundet të harrojë!

Prano trupin tënd

Të gjitha kemi komplekse të vogla e të mëdha, po pse duhet të flasim vazhdimisht rreth tyre? Nuk ka asgjë më pak eksituese për një mashkull se kur një grua i thotë: “Mos m’i shiko vithet, janë të shëndosha, por që nesër do filloj të bëj ushtrime!”, “Gjoksin e kam të vogël, por me një palë jelekë me sfungjer nuk duket keq, apo jo?”.

Në një situatë si kjo, roli i tij nuk është të të ngushëllojë. Ti je në krahët e tij. Kjo do të thotë që të pëlqen. Pra, mjaft u ankove!

Sa më shumë të ndihesh rehat aq më shumë do përfitosh. Që të dy.

Këshillë: Në momentin kulmor, burrat e kanë mendjen në diçka krejt tjetër se te celuliti i partneres.

Eksitoje

Për të rritur dëshirën, ja misioni yt. Po kujdes, nuk bëhet fjalë thjesht për të ndezur epshin. Atë mund ta bëjnë të gjitha: një dekolte e theksuar, një vështrim, pozicion këmbësh të hapura…

Bëhet fjalë për një punë graduale të ngadaltë ngacmuese, një ftesë për kënaqësi që, do ta bëjë të humbasë mendjen. Që nga çasti kur dëshira shfaqet në atë që gjestet e tua tregojnë një dëshirë të fortë.

Mëso t’i bësh gjërat me qetësi e mos harro që pritja ngacmon ndjenjat. Mos iu dorëzo tundimit që natën e parë, por tregoji se je e interesuar. Ndize fitilin, por mos shpërthe shpejt. Kjo është një strategji e vërtetë.

Këshillë: Ule në shtrat por mos e lër të të prekë. Ulu në karrige e zhvishu ngadalë, por shumë gjatë, sa të bësh efekt. Fillo të përkëdhelesh, duke e parë në sy. Meshkujt janë të obsesionuar pas masturbimit të femrës!

Do t’i dhurosh një eksitim të këndshëm. Zgjidh ti kur t’i afrohesh shtratit e t’i japësh fund vuajtjeve të tij.

Lëre të të shohë

Tek meshkujt dëshira kalon nëpërmjet syve. Pse atëherë t’ia heqësh këtë kënaqësi? Mos e shuaj dritën e lëre të të shohë.

Zgjidh pozicione eksituese: harko shpinën, hap pak këmbët, shtrëngo gjoksin mes krahëve… Mos i mbyll sytë: shijoje dhe ti spektaklin! Shikimet janë një nxitje i vërtetë!

Këshillë: Bëni dashuri përballë pasqyrës. Partneri do ketë mundësi të shohë eksitimin tënd e do ndihet si aktor i ndonjë filmi erotik.

Studio gjeografinë e tij erotike

Si te femrat, në trupin e meshkujve ka zona të shumta erogjene. Është e rëndësishme t’i njohësh, për t’i eksploruar më mirë.

Ka shumë mënyra për të “ngrohur” atmosferën: puthja, përkëdhelja, kafshimi, thithja, lëpirja, gudulisja…

Gjithë trupi…

Buzët, qafa e, për disa meshkuj, veshët, janë fillesa të kënaqësisë. Mos harro pjesën e brendshme të kofshëve, thithkat.

Organet gjenitale

Në penis janë përqendruar mijëra receptorë të kënaqësisë. Disa zona mund të shquhen në penis. Ngacmimi në anus apo testikuj, për disa është i padurueshëm, për disa dhuron një kënaqësi të vërtetë. Përkëdhelja me gishta i membranës së zonës ndërmjet anusit dhe penisit shpërthen orgazmën!

Këshillë: Sa herë që prek ndonjë nga zonat e ndjeshme, pyete a i pëlqen.

Pika e tij G

Te meshkujt, pika e famshme G është midis uretrës e prostatës, në murin e brendshëm, atë që ndan trupin e penisit nga anusi. Pra nuk është e lehtë që të arrihet, por me pak stërvitje dhe… lubrifikant, çdo gjë është e mundur. Duke futur gishtin në anusin e partnerit, ngjitu ngadalë. Do prekësh një kokërr sa një lajthi. Është pika G.

Këshillë: Kur partneri relaksohet, mos nguro t’i bësh një përkëdhelje me gojë ose dorë penisit.

Shprehu me zë

Gjithçka qëndron në të shprehurit e dëshirave dhe asaj që të jep kënaqësi. Zërat e ngacmojnë partnerin.

Më të ndrojturat, të mbështeten te frymëmarrjet e te indikacione të thjeshta si: “pak më poshtë, po, pikërisht…”. Përbëjnë një hap të rëndësishëm.

Më të guximshmet do të nxjerrin klithma e do të jenë më të drejtpërdrejta: “Më pëlqen kur më përkëdhel gjoksin, adhuroj të më prekësh vithet”…

Duke u përfshirë, do të humbasësh ndrojtjet e do të përfitoni të dy. Partneri i inkurajuar e i gëzuar nga sjellja jote, do tregohet më entuziast e i kuptueshëm. Fjalët e partneres, edhe të ashprat, janë eksituese për një burrë. Ti nuk do humbasësh asgjë, sepse për shembull nuk do të ndihesh e detyruar të mos flasësh, kur ai të masazhon gjoksin sikur po fërkon një lavaman!

Këshillë: Shmang dhënien e urdhrave. Nuk je një gjenerale seksi! Partneri mund të bllokohet plotësisht. Përshtate gjuhën dhe kërkesat në funksion të personit me të cilin po bën dashuri.

Duhet që ai të ndihet rehat

Ndryshe nga dukja, meshkujt dyshojnë shpesh e mund të ndihen lehtë të pavlerë. Duhet t’i bësh të ndihen të sigurt. Tregoji që asnjë mashkull tjetër nuk të eksiton sa ai. Bëji komplimente për mënyrën si të përkëdhel dhe shprehe admirimin për disa pjesë të trupit të tij. Nuk do mundet të rrijë pa një grua që e vë në piedestal!

Një sjellje shumë agresive dhe e drejtpërdrejtë mundet ta trembë, por edhe t’i përshpejtojë gjërat në atë pikë që t’ju lërë të frustruar. Mëso ta prekësh sensualisht. Mos i vër duart direkt te gjenitalet. Edhe burrat i vlerësojnë afrimin delikat. Përkëdheli kofshët, rrëshqite dorën në zverk…

Këshillë: Ta bësh të ndihet i sigurt nuk do të thotë ta trajtosh si fëmijë. Fraza të tilla, ia largojnë dëshirën.


/Telegrafi/

 
« Editimi i fundit: 14-10-2020, 08:05:24 nga M A X »

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 10-05-2011, 17:51:33
Ah moj Erela.....jane bere e cbere keto.. :P
 
« Editimi i fundit: 18-10-2020, 23:40:10 nga M A X »

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#2 ne: 10-05-2011, 17:52:38
Oj Erela ku duhet te vijme per disa ore mesimore? :D

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 10-05-2011, 18:00:58
Me lek apo pa lek e ke o Erela....?


Mesim e kam fjalen , jo per gje po e ben me vrap Leftoja deri ketu. :P :P

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 11-05-2011, 09:24:35
merrini mesimet duke lexuar se delight e nenvlersoj shkrimin :D

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 11-05-2011, 10:17:35
merrini mesimet duke lexuar se delight e nenvlersoj shkrimin :D
Si duket ka kaluar ne shkallen siperore ajo, dhe keto qe ke shkruajtur ti jane te ezauruara per te. ;)

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 11-05-2011, 11:53:04
thua te jete e vertet??? presim te na i thote vete :P

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 11-05-2011, 11:58:37
Pse moj ketu do i tregoje goca eksperiencat? Cfare thua.... :D

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 11-05-2011, 12:00:48
une do i tregoja per te miren e njerzimit, por si pelqen njeri :D

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 11-05-2011, 12:04:25
Epo duhet ti kesh pak te pista mendimet perderisa nuk ti pelqekan... :P :P

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 11-05-2011, 12:05:45
epo tani rreziku dhe e egra pelqehen me shume :P

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 11-05-2011, 12:06:24
Ti ku hyn nga keto te treja? :P :P

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 11-05-2011, 12:08:49
3????????


te dyja me karakterizojne :D

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 11-05-2011, 12:09:31
ec se po te besoj.... :D :D

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 11-05-2011, 12:11:11
ec se spo ta var pra :D

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 11-05-2011, 12:15:30
Pse moj po ma varje deri me tani....? :P :P

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 11-05-2011, 12:23:04
po te var ne qaf e ke pas... se ke pare???? LOL

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 11-05-2011, 12:27:31
Nuk arrin dot me lart se mesi ti jooo.. :D :D

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 11-05-2011, 12:30:37
po mua me merr te keqen ti ore se po te me njohesh te bie pika dhe vdes ne kembet e mia :D

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 11-05-2011, 12:31:00
Eshte ftese apo konkluzion? :P :P

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 11-05-2011, 12:32:21
cfare ftese leshi eshte realitet qe te dish me ke ke te besh... e kujdes mesin se mos ha ndonje shqelm e iken per lesh...

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#21 ne: 11-05-2011, 12:34:52
Eh mesi e ruajme si syte e ballit nga shkelmat e femrave te pabesa. :D :D

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#22 ne: 11-05-2011, 12:37:10
normal se me ate mendon ti!!!!!!

 • Postime: 7515
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 11-05-2011, 12:39:45
Ai eshte finalizuesi i mendimeve seksuale... :D :D

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#24 ne: 11-05-2011, 12:41:30
sme rezulton gjithmone ashtu ka forma te tjera :D ndonjehere qe prap te kenaqin :P

Temat e fundit