Njohjet online, rruga e dytë më popullore për nisjen e një lidhje - Ndjenja

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Njohjet online, rruga e dytë më popullore për nisjen e një lidhje

Njohjet online, rruga e dytë më popullore për nisjen e një lidhje

· 1 · 391

  • Postime: 27109
  • Karma: +11/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 07-02-2012, 13:07:38
Njohja nëpërmjet internetit është bërë tashmë një sjellje normale. Kjo është rruga e dytë më popullore për të nisur një lidhe pasi në krye qëndron njohja përmes miqsh.Psikolokët e Rochester në SHBA të cilët kanë kryer një studim tregojnë se takimet dixhitale janë jetësore në shoqëritë ku ka paaftësi për të krijuar lidhje.

Në botë ka shumë faqe ku mund të gjendet “shpirti binjak” me anë të pyetësorëve por psikologët thonë se këto nuk janë të provuara shkencërisht.

Nga një përllogaritje del se në muajin prill të vitit të kaluar kanë hyrë në faqet për takime rreth 25 milion njerëz.

Shekulli

Temat e fundit